22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

MÉDIA: Lži a polopravdy jako nástroj manipulace

Tohle je dokonalá ukázka manipulativního psaní. Z jiných zdrojů vím, že lidé, kteří se v tom parku sešli už v pátek, protestovali proti ničení a odstraňování soch hrdinů občanské války. To je navíc v USA, tuším od roku 2015, zakázáno zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Novák 24.8.2017 7:00

de omnibus est dubitandum...

o všem je nutno pochybovat. Dnes to platí dvojnásob...

M. Jandáková 17.8.2017 23:30

Může hájit humanitu, kdo se nestal humanistou (a plete si univerzální hodnotu, život lidský, s příslušností k libovolnému kolektivu)?

P. Horak 17.8.2017 19:44

Panecku, autore,

Vy to ale mate popletene. Proc si na Vase ignorantske otazky nenajdete objektivni informace, fotografie a nafilmovane zabery?

Pote byste si mozna vsimnul, ze pachatel vjel vysokou rychlosti z prazdne ulice do velke skupiny LIDI. Pote zpateckou ujel do prazdne ulice odkud prijel, jak rychle to jen slo.

Ti, kterym zrejme fandite vykrikovali nebo nesli transparenty v pochodnovem pruvodu as Nacistickymi hesly,jako "Blood and soil" (Blut und Boden), "Jews are Satan's children","Jews will not replace us". Nepripomina Vam to neco, pri Vasem pokrocilem veku? Prisli ze vsech koutu Ameriky, nekteri ozbrojeni semiauto, se stity a helmami, do maleho univerzitniho jewstecka, kde nebyli vitani.

Pravda, vetsinou je to v cizich jazycicuch a to je asi obtizne pro pomalu chapajici. Ja i tento prispevek pisu pomalu, protoze vim ze mnozi Vasi sympatizanti neumeji asi anin rychle cist ani pochopit to co ctou i v cestine.

J. Kanioková 17.8.2017 22:08

Nesouhlas...

M. Jandáková 17.8.2017 23:15

Stačí, když dokážete, že mezi bílými byli jen nacisté a členové KKK, žádní další protestující proti odstranění památníku. Pokud to dokážete, viníte právem. Pokud to nemůžete dokázat, šíříte kolekt. vinu a rasovou nenávist. Když už to nechápete odjakživa, pak jistě

.chápete rychle, jak předesíláte.

M. Jandáková 17.8.2017 23:23

A ještě s dovolím přímluvu. Pane Horáku, chodíte sem číst články podobně, jako ostatní (jefnotlivci). Když chcete, o obsahu textů polemizujete. Jako ostatní. Bylo by dobré, kdybyste sobě rovné občany nenazýval ideologicko-politickým slovníkem.

Prozrazuje Vaše kolektivtní

uvažování. Sympatizant sympatizuje s politikou nebo polit.hnutím. Ne s novin.článkem. Mezi novin.článkem a rasist.hesly je dost podst.rozdílů

Pane Horáku, víte vůbec, co znamená jméno Ondřej Neff?

V. Čermák 17.8.2017 16:57

Článek, v Česku" celkem zbytečný.

Každý, kdo zažil propagandu komoušskou pozná na 1. pohled i propagandu EU-Havloidní. Stačí mrknout na noviny a článek již není potřeba číst, protože je předem jasné, co v něm bude. Snad podobně jako z Rudého práva v minulosti, tak podobně z Hospodářských novin v současnosti lze vypreparovat čistá fakta a smysl si doplnit z vlastní zkušenosti...

Z. Pešek 17.8.2017 16:47

Pravda pravda

Neměl jsem šanci si přečíst popis průběhu akce, kromě subjektivních a z kontextu vytržených konstruktů.

V duchu těchto myšlenkových proudů by bylo třeba zbořit všechny sochy počínaje Karlem IV. a konče T.G.Masarykem.Vlastně konče židličkama VH.Tak nějak jsme to viděli v Sýrii......

O. Mayer 17.8.2017 14:32

kritizujete něco...

... co vzápětí v krystalické podobě předvádíte sám- už jenom ve zcela zavádějící titulku. Proč jste např. ty "lži a polopravdy" stejně taxativně nevyjmenoval jako ty nevyřešené otázky na konci. Každopádně, 5 lidí je mrtvých a jestli to plánované odstranění soch je či není legální mi v tomhle kontextu přijde tak trochu zbytečná otázka, resp. relativizace toho základního faktu.

V. Braun 17.8.2017 14:10

Odstranění sochy bylo plánované a odsouhlasené

Autor hned na začátku vychází z nepravdivého popisu situace, neví to nebo záměrně lže?

Odstranění sochy bylo plánované a odsouhlasené radou města. Právě proto se tam protestující sešli. Odstranění sochy rozhodně nebylo protizákonné.

V. Pavelka 17.8.2017 15:44

Ta rada města

rozhodla bez referenda ?

V. Braun 17.8.2017 16:45

Re: Ta rada města

A to si představte, že jako reakci na násilnosti v Charlotesville rozhodla starostka Baltimooru, že sochy jižanských vůdců jsou bezpečnostním rizikem a už jsou odstraněny, pokud jsem to správně pochopil tak podle zákonů o řešení "krizové situace". Nakonec asi měla pravdu, tím, že to proběhlo rychle žádné protesty nebyly.

To jsme ovšem odbočili k tomu zda odstranění soch bylo legální či ne. Ovšem o tom události v Charlotesville nebyly, ty byly o způsobu demonstrací a o vyjádření zejména Trumpa k tamním událostem. Jak jsem psal jinde, násilí je třeba odsoudit na všech stranách, ale to nesmí relativizovat násilí na jakékoli straně, a z vyjádření Trumpa je taková relativizace jasně patrná. Však mu také bývalý vedoucí Kukluxklanu za jeho slova poděkoval.

M. Jandáková 17.8.2017 22:56

Jak jsem psal jinde, násilí je třeba odsoudit na všech stranách, ale to nesmí relativizovat násilí na jakékoli straně,

Pane Braune, buď můžete přemýšlet ve "stranách", čili nacházet kolektivní vinu, pak byste musel tvrdit např., že "Pákistánci" zotročují bílé děti (viz nedávni zveřejněný případ o 18členném gangu, obchodující s anglickými dívkami), anebo zůstanete humanistou, který vidí vždy dříve člověka, než jeho národnost či barvu pleti, a pak budete pečlivě oddělovat zrno od plev a odsoudíte "pachatele". Stejně, jako to děláme v Evropě.

M. Jandáková 18.8.2017 0:04

Dnes došlo k útoku v Barcelonĕ. "Zabíjela dodávka". (Bílá). Pachatel nebyl černý nebo bílý. Pachatelem byl "útočník". Až se vyšetří, zda útočník patřil k něj.ideologicko-polit.skupině, bude to zveřejněno. Jeho rodina ani jeho přátelé nebudou ostrakizováni, pokud jim nebude prokázána spoluúčast na přípravě tohoto vražedn. trestn.činu. Zdravím Vás ze srdce Evropy.

T. Hraj 17.8.2017 12:46

bělošský, tedy nebarevný

Jak to, že ještě v dnešní době někdo smí napsat ́bělošský ́? Správně je přeci jedině euro-americký po vzoru afro-americký. Nebo ne? Černoši nejsou, barevní nejsou, ale běloši jsou?!?Chtěl bych vidět vidět tu mediální shitavalanche, kdyby v nějakém titulku stálo ́černošský extremismus ́.

A ještě obligátní: příznivci nacizmu nejsou pravicoví, ale levicoví extrémisté. Čili jednalo se o standardní utkání levicových a levicovýc extrémistů, kterému (jistě ke své nelibosti) byli nuceni přihlížet slušní, věcní protestující.

I. Pařízek 17.8.2017 12:38

100 x opakovaná lež a polopravdy

Již genosse Goebels říkal,že 100x opakovaná lež se stává pravdou.Dobře fungující multikulturní společnost je stejná fatamorgána,jako komunistická beztřídní společnost.Multikultůrní společnost neměří každému stejně a na to zanikne.

V. Pavelka 17.8.2017 14:43

No

pan A.Tomsky říká že Multikulturní, znamená bez hodnotícího soudu,čili bez kultury .DODO EFEKT z Mauricia .

M. Jandáková 17.8.2017 12:09

Trápí vás, jaké rasy budou otrokynĕ, spoutané na avízované výstavě Vouyer?

J. Chaloupka 17.8.2017 11:47

To, auto byl jen začátek, nervy ruply jednomu.

Ale až rupnou všem nebo hodně kulturním (na rozdíl od multikulturním) lidem, pak nastane pěkná mela.

J. Chaloupka 17.8.2017 11:45

Naivně předpokládáte, že HN jsou novináři.

Dnes už žádní nejsou. Jsou jen mizerní prodavači emocí. Proto i ten lživý, ale emocionální titulek.

M. Jandáková 17.8.2017 11:22

Sousloví "bělošský rasista" je rasistické. Nenapadne hned tak každého.

V. Pavelka 17.8.2017 15:04

No

Multikulturní společnost je ideologická a až přemůže vnějšího nepřítele , pustí se sama do sebe , bude si málo multikultůrní !

J. Jurax 17.8.2017 19:02

Re:

Rasistické by bylo černošský rasista. Správné a politicky korektní označení takového je afroamerický aktivista.

Naopak sousloví "bělošský rasista" je politicky korektně správně. Běloch je vždy rasista, pokud není levicový, gender nebo LGBT aktivista.

P. Rudolf 17.8.2017 10:47

Bože, zachovej autorovi rozum!

Add.1) Ultrapravičáci volali např. "Blood and soil" (Blut und Boden). Nestačí? Add.2) Policie se snažila protest ukončit a vyzývala účastníky, ať park opustí. Nebyla protestanty vyslyšena. Add.3) Policie nikdy nezasahuje proti davu, neb to situaci jenom vyostřuje, nýbrž se snaží chránit majetek, zdraví a životy občanů. Což taky činila( výsledek není nikdy stoprocentní). Add.4) Tento samotný fakt je ve všech článcích, které jsem o této události četl, uveden. Add.5) Policie nikdy nedává předčasná stanoviska, dokud je nemá s jistotou potvrzené. Vyjádřila se už ale jasně, že šlo o úmyslné najetí do davu. Add.6). Nic takového nikdo oficiální nenaznačuje. Bulvární novináři si samozřejmě svou polívečku přihřejí.

S poslední autorovou větou souhlasím, i když jsem v tomto směru velmi skeptický.

M. Drašner 17.8.2017 11:06

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

Zajímavé je, že počet policií zatčených z řad tzv.nácků i antify je stejný. Jenže vzpomenu-li si, jak vypadalo u nás mediální pokrytí ohavného pochodu skinů severními Čechami a naopak vzdělávacích programů gerojů z "kliniky", mají naše média do skupiny těch "objektivních", jako jsou WP, NYT a The Atlantic dobře nakročeno.

Z. Pešek 17.8.2017 16:40

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

tak jen bych neplet holínky a hodinky.........jako protestanty bych označil věřící - křesťany a to co máte patrně na mysli, pak budou protestující - nebyla protestujícími

Z. Pešek 17.8.2017 16:56

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

tak jen bych neplet holínky a hodinky.........jako protestanty bych

označil věřící - křesťany a to co máte patrně na mysli, pak budou

protestující - nebyla protestujícími

P. Rudolf 17.8.2017 19:02

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

Velmi věcný příspěvek. Děkuji vám za něj a slibuji, že i nadále budu jen občas dělat chyby.

V. Javora 24.8.2017 14:01

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

Pane Rudolfe, vy osobně můžete chyby dělat jak se vám zachce. Vůbec se to nepozná.

M. Valenta 17.8.2017 10:14

Smíchej článek v HN

s tím dnešním od pana Poláka, pořádně zatřepej a možná z toho vyleze něco co by se dalo považovat za popis reálné situace.