7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

MÉDIA: Kulidakis šíří euromýty

Thomas Kulidakis ve svém článku Andrej Babiš, milovník členství v Evropské unii (Novinky.cz, 29/8/2018) vysvětloval, proč je členství v EU pro Česko nezbytné. Jelikož britské zastánce odchodu z EU obvinil z použití „sady lží“, je obzvláště zarážející, když sám používá zavádějící a přímo nepravdivé argumenty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zahrádka 5.9.2018 12:02

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

První věta říká vše. I levičáci se za křivé obvinění myslím umí omluvit. Vy to odmítáte, proto si diskusi nezasloužíte. Ne proto, že naše pohledy a světonázory jsou různé - to je normální a od toho skutečně je demokracie. Ale když užíváte křivé obvinění a výslovně se odmítnete omluvit, pak jste pod úrovní, na které má člověk na debatu právo.

Můj příměr o Židech jste asi nepochopil, logika vám asi dělá problémy, ale to nepřekvapí.

J. Kratochvíl 4.9.2018 15:22

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Tak třeba vy byste mi mohl odpovědět, když je v VB více než dva roky po hlasování, proč VB ještě není mimo EU, když je to tak jednoduché a EU VB jenom škodí. Zkuste to, to bychom se dozvěděli nesmyslů !!!

M. Mikulec 4.9.2018 12:06

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Pane Kratochvíle, kromě toho, že si vymýšlíte, tak pátým pádem voláme: Zahrádko. Jasné, Kefalín? :-)

M. Mikulec 4.9.2018 12:04

Re: Všechno, co se prezentuje jako výhoda EU

Přesně, pane Vintre. Je to jen strašení, podobné antibrexitářům. Globalizace by se tak neprotlačovala, a měly by šanci vyrůst domácí produkce a domácí pěstování. Což by ekologie přijala s velkým povděkem: dosť bolo smradlavých kamionů převážejících základní potraviny z jednoho konce EU na druhý.

M. Mikulec 4.9.2018 12:01

Re: To se nám to kecá

Já i moje rodina jsme v referendu hlasovali proti vstupu. Václav Klaus tehdy říkal evidentní pravdy, ale málokdo je dohlédl a sdílel. Hlavně ne jeho kolegové-politici, co se třásli na teplá místečka v Bruseli.

J. Kratochvíl 4.9.2018 11:25

Re: A co vaše lži ?

Z vašich textů Nováku475, zase čouhá sláma obyčejného proti komunistického burana.

J. Kratochvíl 4.9.2018 11:22

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Pane Zahrádka, omlouvat se vám nikdy nebudu, protože vy jste euroskeptik, ale spíše bych řekl zuřivý antikomunista a já jsem obyčejný levičák. Náš pohled na svět je zásadně odlišný a hodnoty které uznáváme jsou opačné. Nemůžeme se nikdy shodnout, ale od toho tu je demokracie abychom mohli svobodně naše názory hlásat. Polopravdivý je odstavec o brexitu. Odpovězte mi tedy: Proč VB již dva roky po hlasování je stále členem EU, když je to pro ni tak nevýhodné? Kde jsou ti stoupenci brexitu, kteří byli tak aktivní před hlasováním. A tak bych mohl pokračovat.

"Zcela zavádějící jsou Kulidakisovy poznámky o brexitu. Které „lži“, jež připisuje brexitářům, má na mysli? Často užívaný příklad sloganu o převedení příspěvků do EU raději do britského zdravotnictví nebyl formulován jako slib. Zněl jako výzva: „Financujme místo toho veřejný zdravotní systém...“ Podobně manipulativní je celkové hodnocení situace v Británii. Fakta jsou taková, že pozitivní ekonomické informace kupodivu příliš šířené nejsou. Nicméně i BBC přiznala, že se nevyplnily katastrofické předpovědi, které měly dle tábora zastánců členství nastat již po referendu. Nezaměstnanost klesla ke čtyřicetiletým minimům, celá ekonomika roste. A ne, žádný masový úprk investorů nenastal." On sice masový úprk nenastal, ale také se do VB žádný kapitál nehrne !!! A to ještě nedošlo k faktickému výstupu VB z EU. To vy, ale neuznáváte.

Váš argument o pravidlu na vyvražďování židů je absolutní nesmysl a sprostota. Váš vztah a znalosti o historii a k demokracii je absolutně nulový, to také vysvětluje vaše postoje a názory k EU. V kterých volbách dostali nacisté k tomuto vyvražďování svolení. Pokud je mi známo tak většina Němců po válce se schovávala za nevědomosti o těchto událostech.

Naše diskuse nemají smysl, ale těm židovským občanům byste se mohl omluvit.

L. Novák 3.9.2018 23:42

Re: Kruciš, proč lidi nezkracujete odkazy ?

www.jdem.cz

J. Zahrádka 3.9.2018 23:41

Re: Vzdělání autora

1) Jistě, psaní článků není moje profese.

2) Vy máte fakt asi velký mindrák. Neustále opakovat, že o podstatě "euronorem" nemám ponětí, absurdně mi vyčítat, že jsem v článku neuvedl, které euronormy mám na mysli... Jak byste si to představoval? Že při citaci onoho rozšířeného mýtu napíši "nutnost přebírat skoro všechny euronormy (myšleno ty technické, stanovené CEN - pozn. JZ)..."? To by bylo fakt čtivé :-). O to ostatně v textu nešlo, kontext byl dostatečně zřejmý. Zvláště pro suverénního ekšperta, s "dlouhými" zkušenostmi a dlouhodobé praxi u významných zahraničních firem :-).

Také jsem zamlčel, že Slunce je hvězda, že neděle je den pracovního volna... :-) Proč bych měl psát o detailech implementací směrnic, když o tom můj článek vůbec nebyl, ekšperte :-)? BTW, jestli vás to tak bere, mrkněte na můj předchozí článek na NP, ve kterém právě téma směrnic (co se musí a co ne) rozebírám více. S ohledem na vaše "dlouhé zkušenosti" si to jistě najdete :-).

3) Ano, já zmínil v textu fakt, že nařízení o banánech není mýtus. Vy, ekšperte, jste napsal, že takové nařízení neexistuje. Tak jsem dokázal, že existuje, tedy že se mýlíte, ekšperte :-P.

4) Užil jste 2x "třetí" bod. Jste nervní :-). Prokázal jsem, jak jste mimořádně široce mimo, ale vy nesnesete pocit porážky. Jste pyšný a příliš ješitný. Zajímalo by mě, jaké "zahraniční firmy" zaměstnají na vedoucí pozici samolibého mamlase, jako jste vy. Tak nějakou prozraďte, ať se dovíme, jak jste tam bodoval, ekšperte ;-)!

L. Novák 3.9.2018 23:38

Re: A co vaše lži ?

Z vašich textů, Kratochvíle, nikoliv jenom zde, jasně vyplývá, že máte komunistické názory a jasně patříte k tzv. eurobolševikům. Vaši blbost nebudu rozvádět, soudný člověk ji vidí ve vašich textech.

J. Zahrádka 3.9.2018 23:24

Re: Při zadání vaší části odkazu se mi zobrazilo toto -

Nevím, proč to tak blbne. Ale zkopírujte ten můj osekaný text, ve kterém je vidět jen část odkazu, a vložte ho do wordu nebo mailu - outlooku apod. Text se kupodivu zobrazí celý, vč. celého linku. Ten je pak možné použít na zobrazení článku.

J. Zahrádka 3.9.2018 23:20

Re: Kruciš, proč lidi nezkracujete odkazy ?

Bojoval jsem s tím, ale níže jsem to napsal bez odkazu :-).

J. Zahrádka 3.9.2018 23:17

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Asi máte problém s pochopením čteného textu. Právě proto, že k Brexitu ještě nedošlo, jsem výslovně napsal, že ty katastrofy měly nastat "JIŽ PO REFERENDU."

Jelikož máte jen vizi EU jako kladný fenomén a o detailech moc přehled asi nemáte, nemá smysl vést diskusi. Dokud neukážete, kde v mém článku je nepravda, nebo se neomluvíte.

Přesto, pro vaši informaci: když náckové řeknou, že ve všech jimi ovládaných státech se musí vyvraždit židovské obyvatelstvo, je to také stejné pravidlo pro všechny. A v hlasování EU je rozdílná váha hlasů popřením mezinárodně-právní rovnosti států. U voleb má také každý člověk jeden hlas - bez ohledu na to, kolik platí na daních, jak je velký, jakou má hmotnost. To je princip rovnosti.

Trapně žvaníte o jakýchsi polopravdách, mícháte do diskuse věci, o kterých jsem nepsal. Snad proto, abyste se vyhnul přiznání a omluvě.

Takže znovu: dokažte, kde v článku je nepravda, nebo se omluvte. Konkrétně překopírujte tu část mého článku, kde je nepravda.

J. Vintr 3.9.2018 22:57

Re: To se nám to kecá

Co by s námi bylo, kdybychom v EU nebyli? Nic zvláštního, hůř by na tom byli jen příjemci dotací a držitelé byrokratických koryt v Bruselu. Nám ostatním by určitě bylo líp.

K. Pavlik 3.9.2018 22:28

Re: To se nám to kecá

Nezda se vam zvlastni ze cesti poslanci, kteru byli do EU zvoleni, pro tyto konoviny radostne hlasuji.

Mozna ze kdyby nebylo EU tak by asi posilili ceskou konovinovou vetsinu v parlamentu.

M. Rozbořil 3.9.2018 22:17

To se nám to kecá

Ono by stačilo, kdyby se do funkcí v EU nedostávali z většiny zemí podobní krasoduchové jako z ČR. Protože nejsou schopni řešit skutečné problémy, tak si musejí vymýšlet koňoviny. Ale ať se přizná, kdo byl proti vstupu do EU, když se o něm rozhodovalo. To je prostě daň za "demokracii", ale když si představím, co by s námi bylo, kdybychom v EU a NATO nebyli ....

J. Jurax 3.9.2018 22:08

A pamatujete na víza do Kanady? To se nám tehdy vyplatilo být členem silného celku, jakým EU prý je, není-liž pravda?

J. Jurax 3.9.2018 22:06

" a navíc z pozice řádného člena mohou hlasováním směřování EU přímo ovlivnit"

Ovlivnit mohou kulové. Právo veta (téměř) není a přehlasováni můžeme být kdykoliv. Takže nic svého si sami neprosadíme a ničemu se sami neubráníme.

J. Jurax 3.9.2018 21:57

Ano. Síla našich hlasů je dána podle demokratických pravidel platných pro všechny členy stejně.

Nicméně ta pravidla jsou taková, že nejsou pro nás výhodná. A že platí pro všechny stejně zdaleka neznamená, že musí být demokratická.

A jinak - příště až budete chtít vysvětlovat výhody našeho členství v EU, měl byste uvádět své argumenty v souvislostech, jinak je to pouze šíření polopravd a to je podstatě horší než kdybyste lhal. Ono holt souvislosti jsou všelijaké ...

J. Jurax 3.9.2018 21:50

A nejlepší je fanatický eurohujer, není-liž pravda?

S. Sidlichovsky 3.9.2018 21:44

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Aroganci EU a absenci vůle jednat seriózně dobře ilustruje i bod direktiv zabývající se Gibraltarem. EU požaduje, aby žádná smlouva mezi EU a UK neplatila pro Gibraltar bez předchozího souhlasu španělského králoství.

(V roce 2002 se v Gibraltaru konalo referendum zda by Španělsko a UK měly sdílet svrchovanost nad Gibraltarem. Výsledek: proti 98,48 % hlasů, s návrhem souhlasilo 1,03 % hlasů).

Pokud se někde na půdě EU zmíníte o tom, kdy Španělsko vrátí Maroku ty své enklávy na jeho území, tak to je totéž, jako když se necháte pozvat na svatbu a tam pronesete řeč o předchozích sexuálních zkušenostech panny nevěsty

S. Sidlichovsky 3.9.2018 21:42

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Už od vydání tzv. direktiv pro jednání o Brexitu bylo naprosto zřejmé, že EU jde především o trestání Britů a ty direktivy prozrazovaly strach EU, že by se Británii mohlo po Brexitu dařit. (z dokumentu: dohoda musí zajišťovat "level playing field" (něco jako rovnost šancí, příležitostí) zvláště v oblastech hospodářské soutěže a státní pomoci a z tohoto hlediska musí zahrnovat ochranu (pojistku) proti nespravedlivým soutěžním výhodám kromě jiného v oblastech daní, sociálních opatřeních, environmentálních opatřeních a regulatorních praktik).

Že by měl Brusel/Komise něco rozhodovat v UK v oblasti daní, průmyslové politiky atd. po odchodu UK z EU ... to je slovníková definice arogance.

S. Sidlichovsky 3.9.2018 21:37

Re: A co vaše lži ?

Pan Zahrádka má pravdu.

J. Vintr 3.9.2018 21:35

Všechno, co se prezentuje jako výhoda EU

by klidně mohlo fungovat (kdyby o to měl někdo zájem) i bez EU jen na základě dohod nebo běžných pravidel. Naopak všechny nevýhody a zápory EU (a že jich je nepočítaně) by bez ní jednoduše vůbec neexistovaly. Takže ty statisíce EU byrokratů živíme zcela zbytečně.

J. Kanioková 3.9.2018 21:18

Vy snad ani číst neumíte, když někde vidíte nadávky

Pan Zahrádka má pravdu.

J. Kanioková 3.9.2018 21:15

Re:

K čemu takové Kulidakisovy články, když k nim není diskuse, kde by snad bylo možno si nesrovnalosti vyříkat.

J. Kanioková 3.9.2018 21:09

Při zadání vaší části odkazu se mi zobrazilo toto -

Tato stránka zřejmě neexistuje

J. Kratochvíl 3.9.2018 21:07

Re: A co vaše lži ?

Pan Zahrádka tady alespoň celý den poctivě diskutuje na rozdíl od vás a vašich nadávek. Ovládejte se trochu ženská !!!

Z vašich argumentů je vidět, že jste krásná a inteligentní.

J. Kanioková 3.9.2018 21:06

Re: Odpověď panu Braunovi I.

Island a EU - https://icelandmonitor.mbl.is/news/news-topic/icelands_eu_application/

J. Kanioková 3.9.2018 21:04

No, tak si otevřte nějaký islandský web,

a uvidíte, že tam veeeelmi převažuje odpor vůči EU