9.12.2022 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

MÉDIA: Kulidakis šíří euromýty

Thomas Kulidakis ve svém článku Andrej Babiš, milovník členství v Evropské unii (Novinky.cz, 29/8/2018) vysvětloval, proč je členství v EU pro Česko nezbytné. Jelikož britské zastánce odchodu z EU obvinil z použití „sady lží“, je obzvláště zarážející, když sám používá zavádějící a přímo nepravdivé argumenty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Rozbořil 3.9.2018 22:17

To se nám to kecá

Ono by stačilo, kdyby se do funkcí v EU nedostávali z většiny zemí podobní krasoduchové jako z ČR. Protože nejsou schopni řešit skutečné problémy, tak si musejí vymýšlet koňoviny. Ale ať se přizná, kdo byl proti vstupu do EU, když se o něm rozhodovalo. To je prostě daň za "demokracii", ale když si představím, co by s námi bylo, kdybychom v EU a NATO nebyli ....

K. Pavlik 3.9.2018 22:28

Re: To se nám to kecá

Nezda se vam zvlastni ze cesti poslanci, kteru byli do EU zvoleni, pro tyto konoviny radostne hlasuji.

Mozna ze kdyby nebylo EU tak by asi posilili ceskou konovinovou vetsinu v parlamentu.

J. Vintr 3.9.2018 22:57

Re: To se nám to kecá

Co by s námi bylo, kdybychom v EU nebyli? Nic zvláštního, hůř by na tom byli jen příjemci dotací a držitelé byrokratických koryt v Bruselu. Nám ostatním by určitě bylo líp.

M. Mikulec 4.9.2018 12:01

Re: To se nám to kecá

Já i moje rodina jsme v referendu hlasovali proti vstupu. Václav Klaus tehdy říkal evidentní pravdy, ale málokdo je dohlédl a sdílel. Hlavně ne jeho kolegové-politici, co se třásli na teplá místečka v Bruseli.

J. Vintr 3.9.2018 21:35

Všechno, co se prezentuje jako výhoda EU

by klidně mohlo fungovat (kdyby o to měl někdo zájem) i bez EU jen na základě dohod nebo běžných pravidel. Naopak všechny nevýhody a zápory EU (a že jich je nepočítaně) by bez ní jednoduše vůbec neexistovaly. Takže ty statisíce EU byrokratů živíme zcela zbytečně.

M. Mikulec 4.9.2018 12:04

Re: Všechno, co se prezentuje jako výhoda EU

Přesně, pane Vintre. Je to jen strašení, podobné antibrexitářům. Globalizace by se tak neprotlačovala, a měly by šanci vyrůst domácí produkce a domácí pěstování. Což by ekologie přijala s velkým povděkem: dosť bolo smradlavých kamionů převážejících základní potraviny z jednoho konce EU na druhý.

J. Kanioková 3.9.2018 20:47

Číst Kulidakisovy názory, to je děs. Eurohujer až běda.

J. Kratochvíl 3.9.2018 21:03

Tisíckrát lepší Eurohujeři než

než fanatici.

Vy jste tady ještě chyběla ozdobo zdejších diskusí.

J. Jurax 3.9.2018 21:50

A nejlepší je fanatický eurohujer, není-liž pravda?

J. Kanioková 3.9.2018 21:15

Re:

K čemu takové Kulidakisovy články, když k nim není diskuse, kde by snad bylo možno si nesrovnalosti vyříkat.

J. Kratochvíl 3.9.2018 17:40

Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Na začátku je třeba důrazně sdělit, že projekt sjednocené Evropy je velice úspěšný již více než 65 let. A na této skutečnosti nezmění nic ani pan Zahrádka a jemu podobní magoři. V čem tkví úspěch tohoto projektu? Je v tom hlavním, že obyvatelé zde žijí nejen v míru, ale i blahobytu nejvyšším na světě více než 70 let a to není málo, když si v této době připomínáme 100 let ČSR se dvěma světovými válkami a co těmto válkám předcházelo. Jestli vám toto nestačí mohu vás ubezpečit, že většina obyvatel nejen v ČR, ale i v ostatních státech EU si to plně uvědomuje a váží si toho.

Co se týče těch neustále omílaných banánů nebo okurek apod. je to jedna s funkcí EU a to ochrana zákazníka. A v poslední době jsme svědky jak úspěšně EU zasáhla a snaží se o nápravu u zboží dvojí kvality, že není možné aby jinou kvalitu mělo zboží stejné značky na západě nebo východě, jak jsme toho svědky.

Co se týká brexitu. Brexitem si chtěli britští politici vyřešit hlavně svoje vnitřní problémy Velké Británie a ono se to jaksi nepovedlo a nyní nevědí, předpokládali totiž, jiný výsledek, jak z toho vybruslit a rádi by to svedli na EU a opět se to nedaří.

A na závěr země jako je Švýcarsko nebo Norsko a další i když nejsou přímo členy EU, těží z existence EU výhodami, které by v žádném případě neměli bez existence EU.

Váš text není seriozní a není ani pravdivý. A je podezření co s tím chcete komu dokázat.

J. Zahrádka 3.9.2018 18:44

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Pomíjím urážku a trochu text ve stylu "já o voze, vy o koze." Ale velmi citlivý jsem na to, když označujete můj text za nepravdivý.

Dokažte, v čem konkrétně je nepravdivý, nebo se omluvte.

J. Kratochvíl 3.9.2018 19:31

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Pane Zahrádka, váš text je v prvé řadě proti unijní, takže to není o tom "já o voze a vy o koze".

Když vezmeme např. vaše výhrady jak je malé procento našich hlasů v EP a tím pádem nemůžeme nic ovlivňovat, tak je to nefér argument. Protože síla našich hlasů je dána podle demokratických pravidel platných pro všechny členy stejně. A toto nevzít v úvahu je polopravda a ta je někdy horší než lež.Nyní máme období 80.výročí vzniku 2.světové války a Mnichovské dohody. Tam to bylo o nás bez nás, co by za to dal tenkrát prezident Beneš, kdyby se s ním mocnosti alespoň bavily, natož aby měla naše země sílu nějakých 2% hlasů..

Dále se dost rozepisujete o brexitu. Opět nemáte pravdu a nebudu rozebírat, jestli to je lež nebo ne. V každém případě je to pro V.Britanii velký problém ze kterého nevidí nikdo východisko, ale hlavně to je vnitřní Britský problém a hlavně tamní politici nevědí co vlastně chtějí a za to nelze obviňovat EU. Píšete, že se nevyplnily katastrofické ekonomické scénáře, ale poněkud jste zapomněl uvést, že doposud k žádnému výstupu z EU po dvou letech od hlasování nedošlo a jestli vůbec dojde, nikdo nedokáže říci. co se bude dít až přestane platit tisíce smluv mezi EU a dalšími zeměmi mimo EU. Z vaší strany zase polopravda. Nebude to problém nejen VB, ale také celé EU, ale na tu to dopadne podstatě méně.

A tak bychom mohli pokračovat. A příště až budete chtít vysvětlovat nevýhody našeho členství v EU, měl byste uvádět své argumenty v souvislostech, jinak je to pouze šíření polopravd a to je podstatě horší než kdybyste lhal.

J. Kanioková 3.9.2018 20:49

"Protože síla našich hlasů je dána

podle demokratických pravidel platných pro všechny členy stejně."

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Ježišmarjááá, lidi přemýšlejte, než začnete něco tvrdit. ̈!

J. Kanioková 3.9.2018 20:50

A co vaše lži ?

J. Kratochvíl 3.9.2018 21:07

Re: A co vaše lži ?

Pan Zahrádka tady alespoň celý den poctivě diskutuje na rozdíl od vás a vašich nadávek. Ovládejte se trochu ženská !!!

Z vašich argumentů je vidět, že jste krásná a inteligentní.

J. Kanioková 3.9.2018 21:18

Vy snad ani číst neumíte, když někde vidíte nadávky

Pan Zahrádka má pravdu.

S. Sidlichovsky 3.9.2018 21:37

Re: A co vaše lži ?

Pan Zahrádka má pravdu.

L. Novák 3.9.2018 23:38

Re: A co vaše lži ?

Z vašich textů, Kratochvíle, nikoliv jenom zde, jasně vyplývá, že máte komunistické názory a jasně patříte k tzv. eurobolševikům. Vaši blbost nebudu rozvádět, soudný člověk ji vidí ve vašich textech.

J. Kratochvíl 4.9.2018 11:25

Re: A co vaše lži ?

Z vašich textů Nováku475, zase čouhá sláma obyčejného proti komunistického burana.

S. Sidlichovsky 3.9.2018 21:42

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Už od vydání tzv. direktiv pro jednání o Brexitu bylo naprosto zřejmé, že EU jde především o trestání Britů a ty direktivy prozrazovaly strach EU, že by se Británii mohlo po Brexitu dařit. (z dokumentu: dohoda musí zajišťovat "level playing field" (něco jako rovnost šancí, příležitostí) zvláště v oblastech hospodářské soutěže a státní pomoci a z tohoto hlediska musí zahrnovat ochranu (pojistku) proti nespravedlivým soutěžním výhodám kromě jiného v oblastech daní, sociálních opatřeních, environmentálních opatřeních a regulatorních praktik).

Že by měl Brusel/Komise něco rozhodovat v UK v oblasti daní, průmyslové politiky atd. po odchodu UK z EU ... to je slovníková definice arogance.

S. Sidlichovsky 3.9.2018 21:44

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Aroganci EU a absenci vůle jednat seriózně dobře ilustruje i bod direktiv zabývající se Gibraltarem. EU požaduje, aby žádná smlouva mezi EU a UK neplatila pro Gibraltar bez předchozího souhlasu španělského králoství.

(V roce 2002 se v Gibraltaru konalo referendum zda by Španělsko a UK měly sdílet svrchovanost nad Gibraltarem. Výsledek: proti 98,48 % hlasů, s návrhem souhlasilo 1,03 % hlasů).

Pokud se někde na půdě EU zmíníte o tom, kdy Španělsko vrátí Maroku ty své enklávy na jeho území, tak to je totéž, jako když se necháte pozvat na svatbu a tam pronesete řeč o předchozích sexuálních zkušenostech panny nevěsty

J. Jurax 3.9.2018 21:57

Ano. Síla našich hlasů je dána podle demokratických pravidel platných pro všechny členy stejně.

Nicméně ta pravidla jsou taková, že nejsou pro nás výhodná. A že platí pro všechny stejně zdaleka neznamená, že musí být demokratická.

A jinak - příště až budete chtít vysvětlovat výhody našeho členství v EU, měl byste uvádět své argumenty v souvislostech, jinak je to pouze šíření polopravd a to je podstatě horší než kdybyste lhal. Ono holt souvislosti jsou všelijaké ...

J. Jurax 3.9.2018 22:08

A pamatujete na víza do Kanady? To se nám tehdy vyplatilo být členem silného celku, jakým EU prý je, není-liž pravda?

J. Zahrádka 3.9.2018 23:17

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Asi máte problém s pochopením čteného textu. Právě proto, že k Brexitu ještě nedošlo, jsem výslovně napsal, že ty katastrofy měly nastat "JIŽ PO REFERENDU."

Jelikož máte jen vizi EU jako kladný fenomén a o detailech moc přehled asi nemáte, nemá smysl vést diskusi. Dokud neukážete, kde v mém článku je nepravda, nebo se neomluvíte.

Přesto, pro vaši informaci: když náckové řeknou, že ve všech jimi ovládaných státech se musí vyvraždit židovské obyvatelstvo, je to také stejné pravidlo pro všechny. A v hlasování EU je rozdílná váha hlasů popřením mezinárodně-právní rovnosti států. U voleb má také každý člověk jeden hlas - bez ohledu na to, kolik platí na daních, jak je velký, jakou má hmotnost. To je princip rovnosti.

Trapně žvaníte o jakýchsi polopravdách, mícháte do diskuse věci, o kterých jsem nepsal. Snad proto, abyste se vyhnul přiznání a omluvě.

Takže znovu: dokažte, kde v článku je nepravda, nebo se omluvte. Konkrétně překopírujte tu část mého článku, kde je nepravda.

J. Kratochvíl 4.9.2018 11:22

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Pane Zahrádka, omlouvat se vám nikdy nebudu, protože vy jste euroskeptik, ale spíše bych řekl zuřivý antikomunista a já jsem obyčejný levičák. Náš pohled na svět je zásadně odlišný a hodnoty které uznáváme jsou opačné. Nemůžeme se nikdy shodnout, ale od toho tu je demokracie abychom mohli svobodně naše názory hlásat. Polopravdivý je odstavec o brexitu. Odpovězte mi tedy: Proč VB již dva roky po hlasování je stále členem EU, když je to pro ni tak nevýhodné? Kde jsou ti stoupenci brexitu, kteří byli tak aktivní před hlasováním. A tak bych mohl pokračovat.

"Zcela zavádějící jsou Kulidakisovy poznámky o brexitu. Které „lži“, jež připisuje brexitářům, má na mysli? Často užívaný příklad sloganu o převedení příspěvků do EU raději do britského zdravotnictví nebyl formulován jako slib. Zněl jako výzva: „Financujme místo toho veřejný zdravotní systém...“ Podobně manipulativní je celkové hodnocení situace v Británii. Fakta jsou taková, že pozitivní ekonomické informace kupodivu příliš šířené nejsou. Nicméně i BBC přiznala, že se nevyplnily katastrofické předpovědi, které měly dle tábora zastánců členství nastat již po referendu. Nezaměstnanost klesla ke čtyřicetiletým minimům, celá ekonomika roste. A ne, žádný masový úprk investorů nenastal." On sice masový úprk nenastal, ale také se do VB žádný kapitál nehrne !!! A to ještě nedošlo k faktickému výstupu VB z EU. To vy, ale neuznáváte.

Váš argument o pravidlu na vyvražďování židů je absolutní nesmysl a sprostota. Váš vztah a znalosti o historii a k demokracii je absolutně nulový, to také vysvětluje vaše postoje a názory k EU. V kterých volbách dostali nacisté k tomuto vyvražďování svolení. Pokud je mi známo tak většina Němců po válce se schovávala za nevědomosti o těchto událostech.

Naše diskuse nemají smysl, ale těm židovským občanům byste se mohl omluvit.

J. Zahrádka 5.9.2018 12:02

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

První věta říká vše. I levičáci se za křivé obvinění myslím umí omluvit. Vy to odmítáte, proto si diskusi nezasloužíte. Ne proto, že naše pohledy a světonázory jsou různé - to je normální a od toho skutečně je demokracie. Ale když užíváte křivé obvinění a výslovně se odmítnete omluvit, pak jste pod úrovní, na které má člověk na debatu právo.

Můj příměr o Židech jste asi nepochopil, logika vám asi dělá problémy, ale to nepřekvapí.

M. Mikulec 4.9.2018 12:06

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Pane Kratochvíle, kromě toho, že si vymýšlíte, tak pátým pádem voláme: Zahrádko. Jasné, Kefalín? :-)

J. Kratochvíl 4.9.2018 15:22

Re: Pane Zahrádka, se svými názory jste nebezpečný pro ČR.

Tak třeba vy byste mi mohl odpovědět, když je v VB více než dva roky po hlasování, proč VB ještě není mimo EU, když je to tak jednoduché a EU VB jenom škodí. Zkuste to, to bychom se dozvěděli nesmyslů !!!

V. Braun 3.9.2018 13:32

Staňme se tedy Norskem

Inu, pane autore, staňme se tedy Norskem a mějme vůči EU stejný statut. Můžete to poradit i Borisu Johnsonovi z Británie.

Když říkáte A měl byste říci i B. Býti Norskem znamená prakticky stejné povinnosti a méně práv než být řádným členem EU. Pokud připouštíte, že Norsko má ze svého statutu vůči EU určité výhody tak je mají i řádní členové EU, a navíc z pozice řádného člena mohou hlasováním směřování EU přímo ovlivnit. Pokud jste takto chtěl dokázat nevýhody členství v EU tak se vám to zrovna moc nepovedlo.