11.8.2020 | Svátek má ZuzanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Kosmo-hrůzaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 96, poslední: 31.10.2016 12:37, přehled diskusí

Vlku, Vlku...:
Autor: P. Adámek Datum: 31.10.2016 12:37

Natočit něco dle Vašich připomínek, dám krk na to, že by to nevzbudilo diskuzi žádnou. A to je, myslím, ta horší varianta.

Kosmo uff, uff:
Autor: P. Baubín Datum: 27.10.2016 13:56

Režijně a scénáristicky Kosmo zamrzlo na úrovni školní besídky k vítěznému únoru pořádané v sedmdesátých letech. Schválně jsem se na první díl šel podívat do archivu ČT. Celý jsem ho nedal. Jen mě vytáčí, že i za mé peníze se produkují takové průjmy.

Kritika recenze...:
Autor: J. Roubal Datum: 27.10.2016 12:59

Na to jsme nemohl nereagovat... http://www.jaluvci.cz/2016/10/z-titulku-media-kosmo.html

MÉDIA: Kosmo-hrůza:
Autor: V. Plocek Datum: 26.10.2016 21:52

Pan Vlk opět zaperlil. Je nutné ho omluvit vzhledem k věku, ale to je vše. Je zajímavé, že pokud se konečně objeví něco kritizujícího nebo satirického české perlení, tak zapšklý český člověk okamžitě reaguje. Pane Vlk, můj synek mí říká, když nadávám na nějaký TV program: co se čílíš, máš na TV knoflík, použij ho. Česky řečeno, nemusíš se dívat. Pan Vlku, používejte také knoflík, budete mít veselejší den.

Malá poznámka k Raplovi:
Autor: P. Urban Datum: 26.10.2016 19:04

Jako člověk, který prošel pěšky kus pohraničí včetně okolí Jáchymova musím říci, že najít zde omlácené a polorozbořené baráky není zas až takové umění. K samotnému Jáchymovu, respektive jeho horní části, pak byli tvůrci seriálu vyloženě milosrdní.

Re: Malá poznámka k Raplovi:
Autor: V. Vlk Datum: 26.10.2016 21:13

Ono nejde o to najít nebo nenajít. Jde o to, co kdo hledá.A proč. Výběr nejšílenější části Jáchmova, kde zablokovali opravy a rekonstrukce všech domů hygienici - radon- a eko a památkáři, je také podivné. Měli na výběr třeba Ostrov, krásné domy a prostředí, nebo Boží Dar , vypěkněný a vyprtěný, ale jistě mohli točit na zničeném Klínovci. Ono jde o to, jak chcete jaký kraj a proč tak či onak popsat. Od doby co v Krušných horách točili to o tom děcku...už nevím, jak se to jmenovalo, natočili .Také česko-německý film Schmitke je psychedelická pakárna- viz z "propagace" filmu- "Podivný, atmosférický kraj hlubokých lesů, zchátralých dolů a neméně podivných lidí ...když se mu kolega přes noc záhadně ztratí, musí i Schmitke vstoupit mezi mlhou zahalené stromy.Mimochodem skutečně pořádné mlhy byly v Krušných horách naposledy za totáče- (elektrárny)

Re: Malá poznámka k Raplovi:
Autor: K. Šoumal Datum: 27.10.2016 12:10

Když chce autor natočit seriál s ponurou atmosférou, tak tam prostě nové krásné domy s rozjásanými barvami na fasádách dávat nebude. To je snad jasné, ne? Mimochodem tento seriál navazuje v hlavní postavě detektiva na seriály Cirkus Bukowski, který měl podobně ponurou atmosféru....

Eunijní česká televize, takový název by :
Autor: K. Janyška Datum: 26.10.2016 19:02

měla přijmout. Taková je totiž pravda... Dzp.

Kulturní slátaniny v ČT.:
Autor: B. Lukáš Datum: 26.10.2016 18:21

V porovnání s filmy a zábavními pořady ČT z období totality i když byly většinou ideologicky zabarveny, jsou ze současné tvorby filmy či zábavní pořady často vhodné jen ke sledování konzumentů piv v restauraci 4. cenové skupiny. Jsou to slátaniny s bezobsažným příběhem navíc s nekvalitním hereckým provedením. Pokud tam postavy děje nevystupují jako floutci s vulgární mluvou, nekouří, nekonzumují alkohol nebo nesouloží, tak asi podle moderních uměleckých tvůrců to není "to pravé". Je to smutné, protože ČT má mimo jiné povinnost veřejnost v morálce kultivovat a ne ji degenerovat, navíc za to ji měsíčně platíme 135,-Kč. Mimo zpráv, předpovědi počasí a sportovních akcí, tam většinou není nic k vidění.

Prvni, co jsem se o tomto dile dozvedel:
Autor: V. Vaclavik Datum: 26.10.2016 17:19

ze zhlednuti mona peti ci deseti vterin televizni upoutavky ted pred nekolika dny, bylo, ze jsem okamzite prepnul nekam jinam. Nebyl jsem nijak zaujaty, o poradu jsem vubec nevedel, vratil jsem se ze zahranici, kde jsem stravil cele leto. Ale tech par vterin upoutavky uplne stacilo, abych si udelal silny nazor.

Dochazi to se mnou tak daleko, ze co je dopredu inzerovane, na co jsou v televizi pripravne upoutavky, se nedivam. Jako napriklad kdyz na Prime v tom jejich logu ted maji neco o poldech, ci pred casem na nejakou hovadinou o kureti neco. Nedival jsem se a ani nedivam na takoveto 'upoutane' porady z principu veci. Co u nas potrebuje poutat jsou jen vykaly nasi dnesni intelektualni elity.

Masáž:
Autor: D. Švik Datum: 26.10.2016 17:01

před touto neskutečnou idiocíí vyprodukovanou Českou televizi , byla tak mohutná, že mi to nedalo a na první díl se mrknul. Míra debility překvapila i mne a to se považuji za fakt skeptického kritika ČT. Když vzpomenu rozhovor na Radiožurnálu, kde nás Baldýnský tajuplně a arogantně napínal, jaký to bude nášup, musím uznat, že v jednom měl skutečně pravdu- Fakt nášup (připomínám, že za peníze koncesionářských a daňových poplatníků).

Rapl:
Autor: A. Trick Datum: 26.10.2016 16:17

Tento seriál detektivek mne zaujal, bo Krušné hory. Ty velmi dobře znám a miluji je.

Jenže provedení, to je opravdu hnus. Děj se odehrává převážně ve tmě, pokud se tomu nedá vyhnout, tak před kamerou je jakýsi temný filtr. Ze záběrů se téměř nepozná, že jde o Krušné hory. Autor má pravdu, tvůrci vybrali ty nejhorší exteriéry. Hercům často není rozumět a je nutno se velmi soustředit při poslechu (asi aby divák neusnul). Do dialogů ječí zbytečná a odporná hudba (kdo si potřeboval vydělat?). Celek působí "aby to moc netálo". To provedení se asi snaží být umění s velký Ú.

A proč se na to díváte? Platit to sice musíte:
Autor: J. Urban Datum: 26.10.2016 15:31

(pokud se vám to platit nechce, běžte na barikády do PS), ale koukat ne, žádné PŠM, kde by vás z toho zkoušeli, se konat nebude, pohraničníku. Dále: bydlím na vsi, smrdí tam jednoznačně jak to uhlí, tak ty PETky. Smrad děsný, i když oba jsou odlišné. A OBA mě §erou!

Vida, a já:
Autor: R. Langer Datum: 26.10.2016 15:17

jsem se u toho docela dobře pobavil. Otázkou je, co od toho vlastně čekal autor článku. Já totiž v podstatě nic, a tudíž jsem o nic nepřišel. Navíc mi to zdaleka nepřišlo tak daleko od věci, jak se nám to pan Vlk snaží vylíčit. A podle výsledku voleb mi předepsané IQ figur ve filmu připadá poměrně reálné. ;-)

Re: Vida, a já:
Autor: J. Urban Datum: 26.10.2016 15:31

:-))

"Lituji ty herce, co v tom museli účinkovat":
Autor: L. Severa Datum: 26.10.2016 15:03

Nelitujte, jde hlavně o peníze, někdy je mně stydno k jakým rolím se v televizi propůjčují. Stará garda ovšem mohla jen snít např. o zahraničních cestách herců druhé kvality. A ještě poznámku k těm zmodernizovaným inscenacím klasiků. Ti režiséři si asi myslí, že jsme idioti, když děj převedou do dnešní doby, jako by síla těch klasiků nespočívala v tom, že jsou nesmrtelní, protože jejich myšlenky jsou věčné.

Re: "Lituji ty herce, co v tom museli účinkovat":
Autor: V. Novák Datum: 26.10.2016 17:16

To si tenkrát Národní udělalo kšeft s Maďarama a vyměnili na tři inscenace Menzela za nějakou maďarskou režisérku. Ta v Romeovi a Julii úplně zvrtala začátek - Shakespeare (hlupák jeden) asi nerozuměl výstavbě dramatu. A v Mnoho povyku pro nic postavila doprostřed scény telegrafní sloup a postavy nechala projíždět v koženejch kabátech kolem na motorkách.

Usoudil jsem tenkrát, že Maďaři vydělali rovnou dvakrát...

Ale i čeští režiséři se dokážou vytáhnout. V poslední inscenaci Cyrana z něj udělali plagiátora, který soubojovou baladu okopčil od Montfleuryho...

Re: "Lituji ty herce, co v tom museli účinkovat":
Autor: L. Severa Datum: 26.10.2016 18:09

Režiséři si myslí, že si všichni sednou na zadek a oni vejdou do dějin divadelnictví. Takže se v Carmen objeví motocykl a kdesi v cizině udělali z Rusalky prostitutku.

seriál Kosmo ... :
Autor: O. Mayer Datum: 26.10.2016 14:58

.. se samozřejmě nemusí každému líbit, ale urážet se kvůli němu netřeba, neb jedná se o fikci a nikdo nikoho nenutí ho sledovat. Seriál Dementi z Pražského hradu jsme bohužel nuceni sledovat všichni v prime time. Ač může působit dojmem absurdního dramatu, "podobnost se žijícími osobami není náhodná" a jedná se překvapivě o reality šou (a i náklady na jeho produkci se asi pohybují zcela řádově jinde). Osobně mám tedy dojem, že jako národ nás dehonestuje spíše ten druhý seriál.

Nu což - filmový kritik Baldýnský se pokusil:
Autor: V. Novák Datum: 26.10.2016 14:34

popřít příkladem rčení, že kdo neumí - ten je kritikem.

Nepovedlo se.

Ale pokus se počítá...

B(P)rdy 2 můžeme sledovat v reálu:
Autor: I. Novák 763 Datum: 26.10.2016 13:58

při dnes velmi aktuální dostavbě dálnice D8 za Lovosicemi. Tak daleko ovšem představivost a spatření analogií u mnoha dalších veřejných staveb u zdejších krasoduchů nesahá.

U seriálu Kosmo si připadám jako divák na Cimrmanově pohádce:
Autor: V. Novák Datum: 26.10.2016 13:08

Přemýšlím, jestli to bude i nadále tak blbé jako první díl - a jsem tedy zvědav na další.

Jednu výhodu ale ono dílko má - je vysoce nízkorozpočtové.

U seriálu Kosmo si připadám jako divák na Cimrmanově pohádce:
Autor: M. Varadinková Datum: 26.10.2016 13:48

Vy jste vydržel celý díl? Já jenom prvních pár minut:-))))) I když předtím jsem viděla upoutávku a už z té bylo jasné, co to bude zač. "Umělci" opět předvedli, že nemají dno.

U seriálu Kosmo si připadám jako divák na Cimrmanově pohádce:
Autor: V. Novák Datum: 26.10.2016 13:58

Viděl jsem to asi od půlky - a opravdu jsem zvědav, jestli to bude i nadále stejně blbé.

No, když u nás poprvé dávali Dallas, moje matka na to koukala se stejným odůvodněním - a ono to bylo setrvale blbé; ale já mám štěstí, že ČT neměla na "ságu".

Re: U seriálu Kosmo si připadám jako divák na Cimrmanově pohádce:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 26.10.2016 13:57

Čekala jsem na vítr z hor, ale nepřišel :-(

Naprosto s Vámi souhlasím.:
Autor: A. Alda Datum: 26.10.2016 13:04

Po dlouhé době jsem zapnul ČT, neb manželka to chtěla okouknout (jestli se na ČT něco nezměnilo). Dívali jsme se opravdu jen nepatrnou chvilku, než jsme to přepnuly. Extrémně hloupé, filmařsky nepovedené, s primitivními vtipy, kterým se může smát leda tak někdo s IQ pod 85 bodů.

Re: Naprosto s Vámi souhlasím.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 26.10.2016 13:19

To se chechtá celý zemanův elektorát ... sledovanost 2,7M lidí není špatný

Re: Naprosto s Vámi souhlasím.:
Autor: V. Novák Datum: 26.10.2016 14:00

Lidi si to zapamatují - byl uplatněn Cimrmanův pedagogický princip očekávání - a zklamámí.

TO vám vyvrátím.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 26.10.2016 14:08

Hmmm... Jak autor psal: seriál pro mírně retardované a ty, kteří nadávají na vše české atd...

A jelikož mezi Zemanovými příznivci sice mohou být osoby mírně retardované, je jich v populaci pouze 2,6%. Ti ostatní co se chechtali tedy budou osoby, které se považují za lepší než plebs a tudíž nemohou náležet k Zemanovu elektorátu :-)

Kosmo?:
Autor: I. Schlägel Datum: 26.10.2016 12:38

No, nic extra, pár dobrých bonmotů, sympatický ministr Lubor a jeho podržtaška... Vydržet se to dá, počkám si na další díl. Taková sodomagomora, jak píše pan Vlk, to zase není. Holt, každý není takový megatalent na zábavu jako ten..., jak se jenom jmenuje... Jo, Troška. ;-)