20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
fáfa 14.3.2008 10:56

vědá má pro tohoto vzdorovitého kontrariána už dávno správný název

rigidní kverulant

Servisman 11.4.2008 15:11

Re: vědá má pro tohoto vzdorovitého kontrariána už dávno správný název

Jistota, s jakou kdo svůj osobní názor prezentuje jako názor někoho jiného, svědčí o lecčems. Špína, kterou hází, sedá na jeho vlastní sako.

Vy snad nevíte, milý pane, že věda sama o sobě prohlašuje, že v určité fázi svého vývoje lže a podvádí? Zamlčuje to podstatné, a s lidmi jiného přesvědčení se vyrovnává všelijak? Opravdu nevíte, že zatím to tak bylo pokaždé? Myslíte, že co bylo pokaždé, včetně zakrývání sporů, nemůže se nikdy opakovat?

Byl bych rád, kdfybyste mě poučil, jaká je vaše schopnost odlišovat obecné kategorie a jednotliviny. Nakolik znáte termiku a ekonomii (obou těch oborů se týká, jestliže budeme dávat několik procent svých příjmů na udržení tepelné rovnováhy Země). Tepelné záření je druhem elektromagnetického, s jinou vlnovou délkou. Zvučí vaše prohlášení ohromujícví znalostí elektrotechniky?

Mohu se mýlit; mýlit se je lidské; je to i "vědecké". Kdo neprezentuje své vědomí, jak se může mýlit, je buď člověk nemoudrý, nebo klimatolog. Ale jistě se mohu mýlit; mohu vás poprosit, milý fafo, abyste mě poučil?

Klaus vyhrál cenu :-)) 14.3.2008 8:46

Koukněte na toto, je to čerstvé

Takže náš pan prezident má cenu, bravo;-D

http://climatejokeawards.blogspot.com/

PS: Pokud Klaus promluví v CNN nebo ve WSJ, pak je to hlavně kvůli tomu, že je to hlava stát, ne proto, že má názory, které by bylo nutné brát vážně. Jde především o to, že tyto exotické názory zaznívají z úst hlavy státu evropské země, proto budí Klaus takový zájem v CNN a jinde.

Klaus je k smíchu 14.3.2008 8:24

Doporučuji video na CNN, kde Klaus mluvil

Moderátor CNN Klause uvedl opravdu jako pouťového kejklíře a když pozorně posloucháte, zjistíte, že sám moderátor se v Klausových slovech někdy úplně ztrácí. Klaus tam třeba tvrdí, že vědci, kteří se klimatickými změnami zabývají, nechodí na jakési diskusní akce. "Co tím myslíte?," ptá se moderátor. A Klaus, ponechme stranou jeho primitivní angličtinu a špatnou výslovnost a českým přízvukem, začne odpovídat, že vyrostl v komunistickém Československu a že některá slova pro něj mají úplně jiný význam než pro Američany. Myslel tím, že vědco neztrácejí čas s podivíny Klausova typu? Proč by měli? Tyto Klauny si pro odlehčení zvou na různé přednášky nebo do studií, asi aby bylo vidět, že vědci mají s čím bojovat.

V tomto duchu se nese celý rozhovor, Klaus neustále hovoří o komunistech a přirovnává je k vědcům a jejich přívržencům, kteří se zabývají změnami klimatu. Člověk nabývá dojmu, že kdyby Klaus neměl téma komunismu, neměl by moderátorovi co říct.

Pusťte si záznam, kdy mluvil na institutu Cato a bang! Zase je tu téma komunismu obalené do tématu klimatických změn. Hrůza.

bobo dronte 13.3.2008 23:06

Orwellovština

Po přečtení originálu, verze pana Koláře a pana Haase musím říct, že ani jedna z verzí neodpovídá originálu, každá je posunutá a každá jinam. Ne, že by mě to překvapilo. Je to ostuda české žurnalistky. Ovšem je znát, že redaktoři si zachovávali značný odstup. Nezbývá než se vrátit k heslu: "Zachováním ledového klidu udržíme Českou republiku mimo vliv globálního oteplování!" Mimochodem, je legrační, jak se těm novinářům z WSJ podařilo zachytit v angličtině nám velmi známou prezidentovu dikci. Alespoň tím si v té orwelovštině můžeme být jisti, že s ním museli osobně mluvit:-)))

Ondrej Turek 13.3.2008 21:17

Když se tři novináři na něčem shodnou...

Aniž bych četl originál, jsem si jistý, že když se na něčem shodnou tři novináři, pane Haasi, mohu se spolehnout, že to bude blíže pravdě než nadšený názor poradce prezidenta republiky, který se zrovna pro účely tohoto článku tváří, že žádným poradcem není. ;-€

Jiří Chýla 13.3.2008 8:58

Obrana Petra Koláře

Pan hradní poradce Haas možná umí anglicky lépe než Petr Kolář z HN, ale ještě lépe umí lhát. Kromě skutečně nešikovného překladu anglického "contarián" je jinak VŠE co Petr Kolář o rozhovoru Klause s WSJ napsal, přesná reprodukce částí rozhovoru. Nic není pokrouceno ani přidáno. Naopak Kolář necitoval snad nejkritičtější místo článku, v němž pan Carney říká: "A zde jeho (Klausovo) líčení nabrala nepochopitelný obrat (inexplicable turn)", neboť pak jim Klaus začal tvrdit, že v Rusku dochází k "rostoucí decentralizaci". To se panu Carneyovi nezdálo a neboť jeho slovy "ti samí guvernéři, kteří byli dříve voleni, jsou nyní jmenováni Putinem, což lze jen stěží považovat za recept na decentralizaci".

WSJ říká, že Klaus je vůl 13.3.2008 0:00

Haas se snaží, ale lže

Kdo si přečetl ve WSJ celej článek, tak musí vidět, že Klaus pohořel a zanechal v redaktorech pocit, že je to blb. Nic nepomůžou nářky Klausových patolízalů, že to tak není. Je to tak, WSJ má z Klause srandu. Ten překlad, co Haas nabízí, záměrně retušuje tón jazyka, kterej jasně říká, co si autoři článku o Klausovi myslí. New York Times nedávno Klause rovnou nazval pouťovou atrakcí, WSJ to raději jen naznačil.

Takže tak nějak to je, ať se to Haasovi líbí nebo ne.

kpt 13.3.2008 8:39

Re: Haas se snaží, ale lže

Klaus je vůl, ale vadí mu to, že si to o něm spousta myslících lidí myslí a pak se snaží občasnými nočními úlety dokázat, že ještě úplným volem ve všem není. Pak ovšem, vzhledem k jeho kandidátskému přihlášení se k tradičním hodnotám a postojům je člověkem dvojího jazyka a chování ergo pokrytcem... Co se Haase týče, škoda slov. Ten má přeci v popisu práce,nevděčná což role, chválit svého chlebodárce.

PetrH 13.3.2008 16:27

Re: Haas se snaží, ale lže

Četl jsem to. Kecáte nesmysly.

krokodyl 13.3.2008 19:50

Re: Haas se snaží, ale lže

Vazeny, umite anglicky? Pak byste takovou kravinu nemohl rict. A mimochodem, s NY Times bych se moc neohanel. Tenhleten levicacky a zelenym fandici platek ma maslo na hlave alespon jednou tydne. V posledni dobe otiskuji domnenky, vydavajici se za zpravy - napriklad zprava o milostne afere McCaina. 

Blbům z ODS 13.3.2008 20:59

Re: Re: Haas se snaží, ale lže

Jestli je New York Times podle vás plátek, kterej má aspoň jednou týdně máslo na hlavě, tak snad ani nemá smysl vám odpovídat. Doporučuju, abyste si když už nic jiného nastudoval rozdíl mezi zprávou a komentářem. WSJ vydal komentovaný rozhovor, žádnou zprávu, a ten komentovanej rozhovor prokládá svým komentářem. Odkazy máte všude na webech, kdo chtěl, mohl si to přečíst.

Ale někomu se to holt nehodí do krámu, viz právě Haas, kterej ve svým rádoby překladu záměrně ignoruje obsah komentářů ve WSJ a dělá z toho nezabarvenou zprávu. Škoda mluvit.

bobo dronte 13.3.2008 21:16

Re: Re: Haas se snaží, ale lže

Nepochybuji, člověče, že Mladá fronta Dnes tvrzení New York Times uvede na správnou míru.

Richard III. 12.3.2008 22:09

Dokonalá ilustrace

Trojice českých "překladů" (či jak to nazvat) je dokonalou ilustrací české školy podrazu, kterou jsme možná převzali z dob komunismu, ale k dokonalosti ji dovedla novinářská verbež shromážděná kolem praporů "pravdy a lásky". Kéž by aspoň jedno z těch dvou slov skutečně respektovali!

Skot 12.3.2008 21:19

Tak nevím...

Diskuse v NP se vyznačuje vyšší kvalitou, než diskuse na jiných serverech. Nejsou tady sprostá slova a urážky tady nejsou tak časté. Bloudění daleko od tématu článku je stejné, jako jinde. Pane Haasi, dal jsem si práci a přečetl článek ve WSJ a českých informačních kanáliích a musím Vám dát za pravdu. Nejde o to, co o panu Klausovi napsal WSJ, tady jde snad o tuzemskou interpretaci, o to co si přečtou čtenáři, kteří nečtou Wall Street Journal a jesli máte Klause rádi, to je snad tady vedlejší.

krokodyl, 12.3.2008 20:08

Clanek ve WSJ.

Cetl jsem clanek ve Wall Street Journal. "Contrarian" je v anglictine nekdo, kdo dokaze myslet po svem, kdo je ochoten svym myslenim jit "proti proudu"., stat za svym nazorem  i pres to, ze to neni zrovna popularni.

P 12.3.2008 20:12

Re: Clanek ve WSJ.

No to je celej kLaus, nebo jenom půlka, druhá půlka je krokodýl plavoucí proti proudu.....

bobo dronte 13.3.2008 21:22

Re: Clanek ve WSJ.

Wikipedia: V oblasti finančnictví je contrarian někdo, kdo se snaží vydělat investicemi v rozporu s konvečními vědomostmi, když se názorový konsensus jeví jako chybný. Je to výstižné a já doufám, že s Klausem neproděláme kalhoty, protože jeho profesionálním schopnostem nevěřím ani za mák. Názorově nezávislý člověk se, pokud vím, v angličtině nazývá nonconformist a to VK není ani náhodou. Je to hochštapler se špetkou špatně interpretované pravdy, hrající vysokou hru.

Olivovník 12.3.2008 19:33

Zde je anglický překlad toho článku.

http://anglictina.olivovnik.cz/wsj.html

Klara 12.3.2008 18:57

utajeny poradce

Jeste nedavno se na Neviditelnem psu pan HaSS podepisoval jmenem a za nim dodaval "poradce prezidenta Republiky". Kdyz se pod vyse uvedeny clanek takto nepodepsal, soudim, ze jej Klaus vyhodil. Blize k pravde ovsem bude to, ze nam pan HaSS sve "poradenstvi" zatajil, aby jeho clanek budil zdani objektivity.

Nas, kteri se ve veci orientuji vsak nepomylil Rv

Herodes 12.3.2008 19:16

Re: utajeny poradce

Jste tu za Žižkovské ženy, asi, že? A v čem se orientujete? Podělte se.

František I. 12.3.2008 19:25

Re: Re: utajeny poradce

Musím zklamat. Pan Hass stále poradcuje. Zato vy si asi moc neověřujete. Inu uliční výbory nejsou to, co bývaly, že?

Herodes 12.3.2008 19:29

Re: Re: Re: utajeny poradce

Co uliční výbor, to fakt netuším. A ani jste mě nezklamal, já si nic neověřoval :-D

František I. 12.3.2008 19:31

Re: Re: Re: Re: utajeny poradce

Pardon, to bylo určeno té o pár řádek výše. Ona jistě ví, co jsou to uliční výbory.

Herodes 12.3.2008 19:33

Re: Re: Re: Re: Re: utajeny poradce

To je v poho. Jo, jak začne někdo s plurálem, jsem ve střehu.

Klara 12.3.2008 20:12

>> Frantisek I.

Asi jste nepochopil, ze jsem naznacovala, ze je pravdepodobnejsi variante manipulace "poradce" HaSSe se ctenari. Dalsi moznosti je, ze se stydi za sveho prezidenta ;-D

Herodes 12.3.2008 21:56

Re: >> Frantisek I.

Pochopil jsem především to, že jste záštiplná. To HaSS znamená co? Jste nejen záštiplná, ale i hloupá. Amen!

bobo dronte 13.3.2008 21:26

Re: Re: >> Frantisek I.

A vy máte plytký slovník.

I. Laengsfeld 12.3.2008 21:06

Re: utajeny poradce

A hle, black hawk alias  D.M.  alias mistr klitorisu, odbornik na soukromi svych oponentu se stal hermafroditem,  koukam

Eva D. 12.3.2008 22:36

Re: utajeny poradce

Za ta dvě s si zasloužíte pořádně pojmenovat. L nahraďte R, R pak V. ;-O