25.6.2021 | Svátek má Ivan


MÉDIA: Kdo zvládl zveřejnění nevěry lépe?

14.7.2007

Přednedávnem jsme se z médií mohli opět dozvědět, že nejen premiér Topolánek, ale dokonce i šéf opoziční sociální demokracie pan Paroubek již delší dobu nežije se svou zákonitou manželkou. Přiznám se, že mne nezajímá, s kým žijí oba pánové, je to zcela jejich soukromá věc, spíše mne zarazily jiné skutečnosti.

Pokud popřemýšlím nad tím, jak dlouho již média naznačují něco o neobvyklé blízkosti pana Paroubka s jeho tlumočnicí, nemohu se ubránit závěru, že nový vztah expremiéra Paroubka probíhal již v době, kdy za nemanželský poměr kritizoval premiéra Topolánka. Skoro by se mi chtělo říci, že trefená husa se vždycky ozve. Vždyť šéf sociální demokracie vyčítal premiérovi totéž, co sám činil v té samé době. Má takový politik dále právo kázat něco o morálce současnému premiérovi či celé vládě?! Minimálně Paroubkův kredit utrpěl velmi zřetelný šrám, který nelze přehlédnout, ale média to ignorují.

Z toho důvodu mne trochu zamrzela reportáž v Televizních novinách TV Nova dne 1. 7. 2007, ve které byla podána informace o rozvodu manželů Paroubkových a zároveň proběhlo letmé srovnání s obdobnou situací okolo premiéra Topolánka před několika měsíci. Ve stejném duchu vyšla v úterý analýza v Lidových novinách. Uznávám, že Paroubek své přiznání podal elegantněji, ovšem je také pravda, že na podstatě věci, o které jsem se zmínil výše, to nic nemění. Zmíněná reportáž i články v novinách se však nikterak nepozastavily nad tím, že Paroubek tajil svou nevěru ve chvíli, kdy kritizoval premiéra za stejné chování. Chci věřit, že v tom nemáme hledat záměr, ale pozorného diváka zpráv musela tato reportáž trochu udivit, nebo jej přimět k úvaze.

Nejsem nadšen z nemanželských avantýr českých politiků, ovšem považuji to za čistě jejich soukromou věc. Pokud však již jejich nové lásky stojí médiím za zmínku, pak by nebylo špatné, kdyby se všem měřilo stejným metrem. O Topolánekově soužití s tou či onou dámou jsme se dočítali téměř denně, u pana Paroubka je to jen zlomek. A nejde o eleganci, nýbrž o podstatu věci. Stálo by za to, aby i média ctila zásadu padni komu padni, ať je to Topolánek z ODS nebo Paroubek z ČSSD.

Brandýs nad Orlicí, 1. července 2007

Autor je studentem politologie na Universitě Hradec Králové a předsedou MS ODS Brandýs nad Orlicí.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.