22.11.2019 | Svátek má Cecílie


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 6.11.2019 14:23

Pro pana Mertla:

Doufám, že mě paměť neklame... Onehdy se v Izraeli soudně řešil spor, koho považovat za Žida. A součástí rozsudku nejvyšší soudní instance bylo i toto kritérium: "Židem může být jen ten, koho považují za Žida i ostatní Židé". Myslím že je to velmi rozumná (doplňková) definice. A když se jí budeme držet, tak ani pan Babiš, ani pan Nacher nejsou součástí našich "elit", ačkoliv je každý úplně jiný a formálně splňují nějakou z Vašich definicí.

A vidím tu obrovský průšvih. To že se pan Patrik Nacher necítí být součástí "elity" je strašlivý problém - ale hlavně pro ty elity! Je to stejné, jako když GB nechce být v EU: o stavu Unie to nevypovídá nic dobrého... Někdy mám dojem, že naše "elity" okupovaly to samotné slovo stejným způsobem, jako redaktoři uchvátili ČT během spacákové revoluce, a zprivatizovaly si to slovo pro potřeby politických a mediálních válek s vlastním lidem.

Až se jednou bude pan Patrik Nacher cítit součástí elit, uvěřím že se naše elity uzdravily! Potřebují k tomu uzdravení politicky nekorektní studenou sprchu v podobě Patrika Nachera? Možná...