10.4.2021 | Svátek má Darja


MÉDIA: Jaromír Soukup a jeho TV Barrandov

5.9.2018

Nad diskusními pořady Jaromíra Soukupa na Barrandově všichni sluníčkáři ohrnují nosy. Ale není zajímavé, jak se tam všichni naši renomovaní politici hrnou? Od Pirátů přes ANO až po KDU-ČSL, SPD, ČSSD, ale i TOP 09. Bude to asi tím, že se na jeho pořady dívá spousta voličů. A ti politici se tam tak krásně odkopávají…

Zkusme se zamyslet. Soukupa a TV Barrandov stíhá stejná kampaň jako SPD a Okamuru. Oba totiž vyzvali na souboj vládnoucí liberální elity, majitele veřejnoprávní televize, sluníčkáře, zkorumpované tištěné noviny a servilní servery typu Šafrova „Forum 24“. A tak logicky, všichni hrrr na ně!! Co je pak platné, že ministerstvo vnitra jasně prohlásí, že SPD není extrémistickou stranou, když to kdejaký podřadný politik v televizi opakuje do nekonečna. Tedy opět - stokrát opakovaná lež…

Celé mediální týmy pátrají, kde jsou jejich slabiny. Není to moc těžká práce. Soukup i Okamura mají slabin dost a dost. Ani jeden nepůsobí příliš sympaticky. Soukup spíš jako kabaretní komik a Okamura až příliš zaťatě, odhodlaně, útočně. To nemá publikum moc rádo. Ovšem mnoho lidí už pochopilo, že politické bitevní pole dnes už není mezi pravicí a levicí, ale mezi vítači a odpůrci imigrace. Dnes už snad každý musí chápat, že nekontrolovaná imigrace negramotů celou Evropu včetně nás fatálně ohrožuje. Chápe to i brilantní novinář Láďa Jakl, generál Blaško anebo vynikající myslitel a spisovatel Kuras. (Volte je, prosím.) Zatím máme na vybranou. Buď muslimské agresory z Evropy vykopeme, anebo nás oni sežerou.

Jistě, protiislámská politika by šla dělat elegantněji, ale jinou stranu, která zaujímá zásadový postoj, tady nemáme. A tak volič, který se oprávněně obává, že se k nám zanedlouho začnou hrnout ilegální imigranti, nemá na výběr. Bude volit SPD - s Okamurou, ale třeba i bez něj.

Někomu leze na nervy Soukup, jinému Wollner nebo Moravec. Namyšlení pseudointelektuálové cítí „intelektuální nadřazenost“, když ohrnují nad Okamurou a Soukupem nos. Vždyť oni jsou ti nezpochybnitelní nositelé kultury a „arbitři elegantiarum“. Ti praví „kulturtrégři“. Ti, co sledují Soukupa, to je přece bezcenný plebs a odpad národa. (Právě tyto demonstrované, nafoukané postoje jsou důvodem, proč TOP 09 spadla pod 5 % volitelnosti.)

Televize Barrandov je jistě problematická a snadno kritizovatelná. Na svoje fungování si vydělává hloupými seriály, naprosto nepravděpodobnými „soudními“ kauzami a sentimentálními filmy, které jsou k mání za pár korun. Získané peníze pak Jaromír Soukup používá pro financování svých politických pořadů a diskuzí, které ho evidentně velmi baví. Způsob, jakým Soukup pořady moderuje, se nemusí každému líbit. Je opravdu netypický. Spoustě lidí je ředitel Barrandova strašně nesympatický, no a jiní ho berou a fandí mu. To je v pořádku. Známe to i z jiných, zahraničních televizních pořadů. Někdo moderátora miluje, jiný ho nesnáší. Jsou prostě kontroverzní, což je fajn. Na Týden podle JS se nedívám, bývá často dost trapný…Ale teď jsme u toho podstatného. Dva pořady na TV Barrandov jsou velmi užitečné - Kauzy a Aréna Jaromíra Soukupa. Vytvářejí totiž důležitý protipól pořadů ČT, Otázek VM a Reportérů ČT. Dívám se na ně pravidelně, nelituji a nestydím se za to. Samozřejmě mi vadí ty dlouhé reklamní předěly a nově i ta hloupá hudební čísla. Ale budiž, to je typický problém všech komerčních televizí. Tak si programy nahraji a reklamu hravě přetočím

Buďme tedy za Soukupa i Okamuru vděční. Jinak by totiž byla ta masírka našich „liberálních“ médii opravdu absolutní.

Marek Wollner nepochybně působí serióznějším dojmem než Jaromír Soukup. Ovšem Kauzy J.S. jsou daleko přínosnějším pořadem než Reportéři ČT. Minulý týden jsem se díval a kroutil hlavou... Jak je možné, že o tak „golemné“ kauze, jako je případ Tomáše Horáčka, se musíme dozvědět právě až z těch opovrhovaných Kauz? A jde o podvody za miliardy, o které je krácené naše zdravotnictví. Proč se o tom nedozvíme nic, anebo jen okrajové minimum, z naší veřejnoprávní televize? Pokud jste se dívali, jistě budete souhlasit.

Jaromír Soukup je pro mainstreamová media fackovacím panákem - bez argumentů. Stačí stále dokola opakovat (ústy jejich respondentů), že jeho diskusní pořady jsou „hrozné a prolhané“. Já se ale zmanipulovat nedám, a tak se klidně na jeho diskusní pořady budu dívat i nadále. Tedy pokud budou dobré... a ty lidi, kteří se na tyhle investigativní a diskusní pořady nedívají, protože to je (jak se z médii dozvěděli) „prolhaná, špína“, klidně prohlásím za zmanipulované, nemyslící hlupáky.

A víte, že mi ten zvláštní moderátorský projev Soukupa už vadí stále méně? Zvykl jsem si. Takových excentrických moderátorů jsou v různých televizích spousty.

Jaromír Soukup přišel už před časem s pořadem „Týden s presidentem“ - a zcela podle očekávání se na něj okamžitě vrhli všichni Zemanovi odpůrci. A tak se ptám, co je na tom pořadu špatného? Soukup je mazaný obchodník, a tak našel mezeru na trhu. Pochopil, že takový pořad bude pro diváky zajímavý a mimo jiné přitáhne i spoustu inzerentů, a nemýlil se. Pořad je úspěšný, dívá se na něj spousta lidí. Odpůrci tvrdí, že Soukup je servilní a presidentovi nahrává. Občas ano, ale také občas položí nepříjemnou otázku. On je prostě jen k presidentovi zdvořilý, což je v pořádku. A navíc, Zeman tady má ideální příležitost „odkopat se“. Občas říká věci, kterými se může dokonale shodit. Jeho problém. Každý si má v tomto pořadu udělat vlastní názor, co je náš president vlastně zač. S jeho názory můžete souhlasit, anebo také ne. To je v pořádku.

Soukup prý i ve svých jiných pořadech preferuje konkrétní politiky. Tak třeba Okamuru. Ale vlastně, proč ne? Vždyť zase právě Okamuru ČT cílevědomě pomlouvá a blokuje. Tak se nám to vyrovná. Rozumný člověk si ale nemůže nevšimnout, že Soukup klidně „napadne“ politika z jakékoliv strany. Nemyslím si, že by někoho výrazně protežoval.

Úplně jiná věc je způsob, jakým svoje pořady moderuje. Někoho jeho projev přivádí k šílenství, jinému se líbí. I to je OK. Nezaujatý pozorovatel si asi nemůže nevšimnout, že je Soukup takzvaný „samožer“. Rád se poslouchá a opájí se vlastní báječností. Občas skáče hostům nevhodně do řeči, ale - po pravdě - nedělají to i jiní moderátoři? Každý si může na pořady pana Soukupa na Barrandově udělat vlastní názor - a pak se dívat, anebo ne.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.