19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Yussuf K 4.4.2009 18:32

Jako ve vetsine muslimskych orientalnich despocii......

...tak i v turecke risi velka cast chudsiho obyvatelstva hospodarila na pude v dlouhodobem pronajmu v pravnim rezimu Tassaruf - ktery ma do vlastnictvi celkem daleko.

Sporne pripady jsou vetsinou pripady rodin, ktere hospodarily na pude pod titulem tassaruf, bohaty opravdovy majitel prodal pudu zidum, ti vyplatili najemcum solidni odskodne a jejich praprapradeti na odskodne "zapomneli" a derou se zpet na pudu, ktera jim nikdy nepatrila.  K pravdomluvnosti palestincu - lhani jinovercum je taktika doporucovana koranem.   Pravda pro psy  - jionoverce je vec relativni - i prorok Mohamed pouzival pravdu "takticky" a tzv   "POSTUPNE". Nejnovejsi ukazka - Dahlan tvrdi, ze Fatah nikdy neuznal iSRAEL, ZE TO MUSELI UDELAT JAKO PA ABY SE DOSTALI K US PENEZUM, ALE ti stejni lide JAKO FATAH, ZE ISRAEL NIKDY NEUZNALI. Tak je to v Palestine se vsim.  Jinymi slovy stara osvedcena praxe - blbum jinovercum je nejlepsi lhat o vsem.

K pokrokovosti arabskeho zakonodarstvi v oblasti vlastnictvi pudy - tassaruf je doposud prevladajici titul k pude v arabskych statech - je to vlastne protosovetske statni vlastnictvi pudy - celkem spolehlive vedouci k hladomorum. I v relativne pokrokovem egypte se kupci pudy mohou setkat s tim, ze si pudu kupuji na 2krat - jednou od statu, podruhe od loupezivych beduinu, kteri trpi iluzi, ze puda patri jim a dokazi to "vysvetlit".  Kazdy veri tomu co se mu hodi.      

Jarko 3.4.2009 23:59

Zase podvody zidu.

Otomans (Ankara) archivy dokazuji, ze confiscace zeme zidovskyma osadnikama je podvrh. Advokati rodin, kterym byla zem uloupena je podvod. Otoman (Turecky) pozemkovy register dokazuje, ze dokumenty predlozene osadnikama jsou podvrzene.

March 26, 2009 By Jonathan Cook

A legal battle being waged by Palestinian families to stop the takeover of their neighbourhood in East Jerusalem by Jewish settlers has received a major fillip from the recent souring of relations between Israel and Turkey.After the Israeli army’s assault on the Gaza Strip in January, lawyers for the families were given access to Ottoman land registry archives in Ankara for the first time, providing what they say is proof that title deeds produced by the settlers are forged.

Yussuf K 3.4.2009 22:32

Nekolik omylu svazu pratel Hamasu a Hezboly.....

Zadna valka neni hezka, v Evrope se rozsiruje romanticka idea, ze chudi Palestinsi jsou politovanihodni chudaci. kterym "byla ukradena puda" a z tohoto titulu pak mohou pachati jakekoliv praseciny, nebot jsou slabsi.  Toito jest zhruba nazor sdileny i vetsinou paelstincu.  Arogantni a bohati zide by jim meli proste ustoupit - aby chiudaci zili v "alespon v trochu lidskych podminkach".   Soucit s okradenymi krvacejicimi a hladovejicimi chudaky je samozrejme spravna vec....  nicmene pravy stav veci jest tento:

1) naprosta vetsina tzv "ukradene pudy" byla vykoupena od Arabu a Turku za tezke penize - nadacemi baropna Rotschilda atd atd - vse je zaneseno v katastrech...blboly o "ukradene pude" jsou ve vetsine pripadu neurcite a nepodlozene lzi.

2) pokud zapocteme obeti pomatenych magoru sebevrazednych atentatniku Hamasu - srovnani obeti neni 1100 ku 13 ale cca 1100 ku 1000 - horce oplakavana asymetrie zasahu proti Hamasu je typicka palestinska lez. Israel se skutecne snazi nicit jen vojenskou infrastrukturu - zatimco Hamas se chlubi tim, ze bombarduje vsechny zidy bez rozdilu. Hamas se tez chlubi (ve vlastni TV al aksa) tim, jak jeho obyvatelstvo "taktikou zivych stitu zahani zbabele israelske piloty".

3) tzv hospodarsky utisk - v Egypte a jordansku si manuelne pracujici s bidou vydelaji  50-60 US$ mesicne. V Israeli maji manuelni makaci - vcetne arabu - platy cca 800-1000 US$   mesicne. To meli i gazane pokud jezdili makat do israelskych fabrik. I nyni zivotni uroven v Gaze a na Westbanku je sice nizsi nez v israeli ale nebetycne vyssi nez v jordansku, syrii nebo egypte.  HLAVNIM objektivnim minusem pro araby v israeli je to ze nejsou vladnouci vrstvou a nemohou buzerovat jinoverce tak jak je to normou v  temer vsech muslimskych statech. 

V r.1967 zilo v Gaze 250 tisic arabu, s prumernou delkou doziti 45 let. Po 40 letech "brutalniho utisku" tam zije 1.5M arabu s prumernou delkou doziti 75 let.    

Jakub S. 3.4.2009 22:55

Re: Nekolik omylu svazu pratel Hamasu a Hezboly.....

Velmi dobře, Júsufe! Přesně, úderně, konkrétně, stručně, do terče. Uznání!

Jarko 4.4.2009 0:01

Re: Nekolik omylu svazu pratel Hamasu a Hezboly.....

Zase lzes at uz z neznalosti, nebo zamerne.         Otomans (Ankara) archivy dokazuji, ze confiscace zeme zidovskyma osadnikama je podvrh. Advokati rodin, kterym byla zem uloupena je podvod. Otoman (Turecky) pozemkovy register deokazuje, ze dokumenty predlozene osadnikama jsou podvrzene.

March 26, 2009 By Jonathan Cook

A legal battle being waged by Palestinian families to stop the takeover of their neighbourhood in East Jerusalem by Jewish settlers has received a major fillip from the recent souring of relations between Israel and Turkey.After the Israeli army’s assault on the Gaza Strip in January, lawyers for the families were given access to Ottoman land registry archives in Ankara for the first time, providing what they say is proof that title deeds produced by the settlers are forged.

? 3.4.2009 18:24

Nebo snad, pane Olšere, míníte těmi vymývanými mozky tohle?

http://3.bp.blogspot.com/_x2NwiFwMadw/SYTB-eGDvQI/AAAAAAAAA3k/kps2ss5kg48/s1600-h/48.jpg

? 3.4.2009 17:48

Jo, pane Olšere, tohle jsou ty fanatické vymyté mozky - podívejte se zblízka

na the other side of the story...

http://palestinian.ning.com/forum/topics/the-other-side-of-the-story

Mahlziet!

Jakub S. 3.4.2009 17:58

Re: Jo, pane Olšere, tohle jsou ty fanatické vymyté mozky - podívejte se zblízka

Léta si o to přičinlivě koledovali, ne?! A koledujou si o nášup, troubo. A přestěhuj se do muslimské země, abys viděl, zač je toho loket. Naivko úděsná...

? 3.4.2009 18:03

Re: Jo, pane Olšere, tohle jsou ty fanatické vymyté mozky - podívejte se zblízka

 Tohle je pro vás, Jakube S.  Samý válečnický mozek, pane, v procesu vymývání...

http://persia1.wordpress.com/2008/04/29/isreal-killing-children-in-gaza-photos-18/

josef krouman 3.4.2009 19:37

Re: Jo, pane Olšere, tohle jsou ty fanatické vymyté mozky - podívejte se zblízka

fotky z druhý strany by nebyly?

Joshua. 3.4.2009 20:09

Re: Jo, pane Olšere, tohle jsou ty fanatické vymyté mozky - podívejte se zblízka

Tak se na ty obrazky divam a vidim, ze ti okupovani a okradeni maji veliky stesti, ze je ti souverci Olsera a ostatnich tady hlupaku co prohlasuji, ze se Israel "brani" jeste nestacili povrazdit podle receptu taky znamyho "lidumila".“

Musime zabit vsechny Palestince pokud se nesmiri s tim zit zde, jako otroci. General Shlomo Lahat, the mayor of Tel Aviv, October 1983.

Harpyje 3.4.2009 19:57

Re: Jo, pane Olšere, tohle jsou ty fanatické vymyté mozky - podívejte se zblízka

Adnan Hajj se tužil! Postrádám ale Green Helmet Man! (Y)

sykorka 3.4.2009 15:14

psí podrbání

Většinu tisku vlatní Německý myjitel tedy potencionální fašista a dle toho se píše.Naši pisálkové mu skočí do pr....za pár korun.

Harpyje 3.4.2009 16:12

Re: psí podrbání

Blbečku.

Dr. Chocholoušek 3.4.2009 17:19

Re: psí podrbání

Někdo je potencionální fašista. Někdo zase určitě negramot. Vy jste definitivně to druhé. Kupte si slabikář a koukejte se dovzdělat, vy przniteli českého jazyka a zatoulaných ovcí. :-P

Jakub S. 3.4.2009 17:56

Re: psí podrbání

Sykorko, pro boha živého: nejsi s to pochopit, že už po pár slovech je jasné, žes vyšla v nejlepším případě ze sedmé třídy?! A že tvé "názory" jsou jenom pro srandu a že je to tísnivý pocit, číst něco  t a k  negramotného? Podívej: určitě jsou věci, co umíš. Každý má něco, v čem se vyzná. U někoho to je historie, politika, ekonomika, psaní - fajn. Jiný/á zas umí krásně navařil a udělat domácnost, opracovat dřevo, spravit motor - taky fajn! Ale je nutno vědět, kam patřím!! Děkuju. Poděkuješ i ty mně?

Jarin 3.4.2009 14:12

Trochu off topic, ale jenom trochu

http://www.debka.com/headline.php?hid=6002

Jarin 3.4.2009 14:13

Re: Trochu off topic, ale jenom trochu

Pry se k tomu prihlasily hned dve palestinske organizace. Jak na tohle muze mit nekdo zaludek?

Jakub S. 3.4.2009 15:01

Vůbec ne mimo téma.

No a na tuhle bestialitu nějak asi naši antisemítci budou držet hubu, že?!

Jakub S. 3.4.2009 17:59

Re: Vůbec ne mimo téma.

Jasně že jsem měl pravdu...

Jakub S. 3.4.2009 22:59

Re: Vůbec ne mimo téma.

...bodejť.

taz atel 3.4.2009 12:49

smysl sdělení

Může mi někdo vysvětlit co mělo být řečeno následující větou???? :

Tím, kdo tyto informace vydal, byl ředitel předvojenské přípravky Dany

Zamir. Známý levičák, který byl v minulosti postižen za odmítání splnit

rozkaz, když měl chránit před napadením Židy při návštěvě Josefovy

hrobky v Šechemu.

Anonym 3.4.2009 16:27

Re: smysl sdělení

Mohu posloužit domněnkou:

V Izraeli je vojenská povinnost opravdu povinná. Ale ne všichni s tím asi souhlasí.

Dalším vysvětlením, které mě napadlo, může být i to, že odmítl splnit rozkaz, protože měl Josefovu hrobku chránit a nedisponoval k tomu dostatečnými vojenskými silami.

Ale řekl bych, že pro obsah článku to není tak důležité.

palava 3.4.2009 12:42

Izrael to asi neumí

Mají se stále co učit . Nezapomenutelné dojmy proti válce mají německé a čečenské ženy poté , co je osvobodila chrabrá armáda . Ach ta dnešní korektnost .

žaba(k) na prameni 3.4.2009 15:06

Re: Izrael to asi neumí

No a neosvobodila  snad ty Němce ta chrabrá armáda ?

Dodnes jsem neslyšel. že by si nějaký (nějaká) bývalý(á) obyvatel(ka) Východního Pruska, Pomořan či Slezska stěžoval(a) na nevlídné (či špatné) zacházení ze strany Rudé armády.

Ono jich totiž tak nějak moc nezbylo, takže si nemá kdo stěžovat.

Na rozdíl od  Sudetských Němců, které Beneš svými dekrety na poslední chvíli zachránil od podobného osudu.

A z Čečenců si stěžuje jen Petra Procházková a jakýsi Štětina. (Zřejmě to podle jmen budou nejspíš nějací adoptovaní Čečenci)

certik 3.4.2009 15:35

Re: Izrael to asi neumí

Na youtube najdete videa, kde lidi z vychodniho pruska a byvali vojaci rude armady popisuji hromadne vrazdy nemeckych zajatcu, organizovana mnohocetna znasilneni a podobne veci.

Harpyje 3.4.2009 16:11

Re: Izrael to asi neumí

Statisícům uprchlíků, civilistům, hlavně ženám a dětem, se podařilo uprchnout z Východního Pruska. Mohu Vás ujistit, že spousta z nich zažila rytířskost Rudé armády na vlastním těle. Moje tchýně prchala se dvěma malými dětmi, z nichž jedno bylo ještě v kočárku, a užila si své peklo na zemi díky vojákům oné chrabré armády.

Jakub S. 3.4.2009 17:51

Re: Izrael to asi neumí

Tohle mě velice zajímá, vždycky zajímalo - ozvu se!

m78 3.4.2009 12:14

Njehorší na pano B.O.i je, že v jiných případech si sám rád přiloží polínko ...

 pamatujete ty jeho záštiplné výlevy vůči jistému Jiřímu Čunkovi, kde "drby" byly pro něj 

 " zjevená fakta"  ??

 na blohu pana B.O. ještě nedávno snadno k dohledání ... :-/

vf 3.4.2009 18:27

Re: Njehorší na pano B.O.i je, že v jiných případech si sám rád přiloží polínko ...

Prostě není člověk jako člověk.

Máme lidi méně hodnotné, více hodnotné, pak  máme lidi nepohodlné a lidi naopak spřízněné a podle toho se nám to v makovici přesýpá tak, že prostě nelze každému měřit stejným metrem. "Volnost, rovnost, bratrství" ? Jen obyčejné kecy pro prosté plebejce...Mocenské hry byly a budou. Dnes jsou možná daleko špinavější než ve středověku.