19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

MÉDIA: Jak udělat lepší svět

Jedna strana internetu označuje CNN za producenta fake news. Druhá strana tvrdí, že fake news je právě toto obvinění proti CNN. To, co se zdá být nepochybné, je, že při přípravě reportáže došlo k inscenaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 9.6.2017 20:42

Jak udělat lepší svět?

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/elon-musk-narazil-se-svymi-tunely-podle-uradu-je-to-jen-absurdni-potrubni-sen/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

M. Prokop 9.6.2017 21:25

Re: Jak udělat lepší svět?

Jak? Jednoduše: Nechat podnikavé lidi podnikat, ale bez státních dotací. I Muska.

V. Vaclavik 9.6.2017 16:50

Pri cteni dalsiho z mnoha prispevku v serii

stezovani si na novinare, na media vseobecne, me napada proc je ten boj tak jednostranny, jak na poli medii, tak ohledne te politicke korektnosti. V Americe maji sice Fox news tv a snad i nejake ty mainstreamove pravicove noviny, ale ty jakoby nemely zadny ucinek, ve srovnani s ucinkem opozice proti nim. Ta zjevne vyhrava na cele care a neni to jen jeji vetsi pocetnosti, v kteremzto pripade bychom se pak tedy meli ptat, proc je ve srovnani s opozici tak pocetna.

Je treba se ptat proc tomu tak je, namisto doufani, ze kdyz budeme lidu rikat, jak to zde dela autor clanku, jak jsou ta media s tou jejich 'korektnosti' lziva, ze to nejak obratime. 'Realita' je totiz takova, ze kdyz naprosta vetsina medii a politiku bude rikat lzi, budou i tak mit na sve strane vetsinu verejnosti, protoze ta v posledku je stadni, uveri vetsinovemu mineni a bude jej nasledovat. To je proste smutna 'realita'.

Logicky se pak nabizi otazka, jak to, ze je ta medialni scena tak jednostranna. A to se da pretavit v otazku, proc napriklad Trumpovi volici nemaji patricnou medialni reprezentaci, kdyz zjevne jsou vice mene stejne pocetni, jako jejich opozice. Odpoved je, ze to lide lide intelektualne cinni, cimz nechci rici mene hodnotni.

A troufnu si predpovedet, ze to stejne volicum Thacherove, Reagana, Trumpa a Brexitarum, dlouho nevydrzi, ze levicova, politicky korektni, intelektualne cinna cast populace je na dlouhou dobu prevalcuje, stejne jako tomu bylo v minulosti (s Reaganem, Thacherovou, a i s Brexitem je to uz nahnute).

V. Vaclavik 9.6.2017 16:51

Re: Pri cteni dalsiho z mnoha prispevku v serii

Troufam si takovou predpoved, protoze jsme svedky souboje intelektualu s obycejnymi obcany, souboje ideji se selskym rozumem. A troufam si predpovedet, ze ten selsky rozum v tom souboji prohraje, v delsim behu, i kdyz ty ideje jejich protivniku jsou lzive. I lez totiz muze vyhrat a vyhrava, kdyz nema patricny ideovy odpor v pravde.

Realita tohoto sveta je totiz takova, ze i lez muze vitezit a jsme svedky toho, ze vitezi, protoze pravda v tom nasem dnesnim svete ma kratke nohy, tedy nema patricne ideje. A clanek jako je tento, pouzkazovanim na kratke nohy lzi, pravde nohy neprodluzuje. Ty by ji mohly prodlouzit jen spravne, ty opravdu korektni ideje, a jeste lepe suma takovych ideji sloucena do ideologie opravdu korektni pravdy.

P. Urban 9.6.2017 16:02

A pak se politicky korektní diví

že jim lidé nevěří ani pravdu.

S. Rehulka 9.6.2017 15:42

Pane Robejšku....

...pěkný článek, krátký a pravdivý ! Nedejte na vytí závistivých šakalů, slušní lidé Vás budou volit !

A. Alda 9.6.2017 10:27

V novinách jsou tři druhy zpráv.

Pravdivé, pravděpodobné a nepravdivé.

Pravdivé jsou tabulky sportovních výsledků, pravděpodobná je pak předpověď počasí.

D. Polanský 9.6.2017 11:51

A vše ostatní

je bohapustá lež tvářící se jako ověřená pravda.

M. Pivoda 9.6.2017 10:09

Jak (dočasně) udělat lepší svět?

Robejšek: "... A když se nám navíc podaří omezit možnosti těch, kteří píší a zobrazují svět, jaký si nepřejeme, tak bude existovat jenom ten správný svět. ..."

Pamatuji se, jak se v Československu nedařilo dokonale technicky rušit stanici Rádio Svobodná Evropa a další radiové signály přicházející ze západu.

Vzpomínám si ale také na úžasné demagogické schopnosti mého kolegy na pracovišti: a to jak před listopadem 1989, tak i po listopadu 1989. Jeho demagogie mezi lidmi úspěšně žijí dodnes.

Co takhle vyhubit hlupáky bez kritického myšlení? Nebyl by pak svět lepší? Je to Realistické?

V. Vaclavik 9.6.2017 15:53

Re: Jak (dočasně) udělat lepší svět?

Kdyz si vybavim vase prispevky, zvlast ohlend AI, pak si rikam, ze jste se od toho kolegy hodne naucil.

M. Pivoda 9.6.2017 20:29

Pro V. Václavíka

Strejci důchodci jsou prostě líní si přečíst o věcech (AI), které se již běžně vyskytují. Poskytl jsem přitom patřičné odkazy na kvalifikovanější články.

Konstatuji, že nejen, že se zvyšuje ekonomický rozdíl ve společnosti, ještě významnější je rozdíl rozdíl (divide) v chápání současného světa.

---------------------

Ta zmínka v mém příspěvku výše o "vyhubení hlupáků" je samozřejmě jen provokací.

V. Student 9.6.2017 9:04

Od sofistů k Orwellovi a zpět. Ale jinudy.

Je to jako procházka, kdy se domů nevracíme stejnou cestou. Staří sofisté razili zásadu, že není důležité, kdo pravdu má, důležité je, komu bude za pravdu nakonec dáno. A tak vyučovali umění rétoriky. Ne špatně, ale sami se nakonec diskreditovali tím, že stejně přesvědčivě uměli své teze vyvracet,jako tvořit. Zesměšnili se. Orwell už nahlédl do onačejší manipulace s pravdou,přesnější a bez větších chyb. Dnešní doba je jakoby doba neosofistická. Pravda není důležitá, důležité je umět přesvědčit. Staří sofisté by se divili, jak jsme se o manipulaci s pravdou za tu dvoutisíciletou procházku poučili! Pravda a láska nám nějak, ehm, nevítězí. Že?

P. Lenc 9.6.2017 10:05

Re: Od sofistů k Orwellovi a zpět. Ale jinudy.

Naprosto přesné pane Studente.Ale pro nynější generaci sebevražedné.

J. Kanioková 9.6.2017 15:05

1*

"Pravda a láska".. utopická vize..

Kdo má vize, měl by jít k doktorovi (Helmut Schmidt, německý kancléř 1974 - 1982).

M. Valenta 9.6.2017 8:54

A ta médii

by si pan Robejšek představoval jak? Bez vlastního názoru nebo s totožné s jeho názorem nebo jako třeba Parlamentní listy nebo Haló Noviny?

P. Lenc 9.6.2017 10:07

Re: A ta médii

A vy se Valento divíte když po vašem příspěvku napíši, že idiocie se jak je vidno projevuje různě?

M. Valenta 9.6.2017 11:35

Re: A ta médii

Koukám že máte novou modlu a na tu se "nešahá".

J. Kanioková 9.6.2017 15:09

:))))))))))

V. Novák 9.6.2017 13:09

Re: A ta médii

Co třeba taková, která nebudou fejkovat zprávy, vydávat za zprávy komentáře a nebo nebudou jen tupě opakovat "nepochybuji, že ..." bez požadování jakéhokoli dokladu to nepochybováni. Samozřejmě, pokud nepochybuje Správný Američan o Správném Tvrzení?

Nešlo by to?

M. Moravcová 9.6.2017 16:02

Re: A ta médii

veřejnoprávní média by měla být především bez vlastního názoru. Měla by pouze informovat o skutečnosti. Holé skutečnosti.

J. Kanioková 9.6.2017 20:02

Souzním

F. Navrátil 9.6.2017 8:39

Myšlení a manipulace

Podle profesora Parkinsona, má ten, kdo se zaručeně vždy mýlí, stejnou hodnotu jako ten, kdo se nemýlí nikdy. Převedeno do současnosti: Dívejte se na televizi, poslouchejte rozhlas a čtěte noviny a hlavně přemýšlejte.

J. Lukavsky 9.6.2017 7:41

korektnost

"politická korektnost pro pokročilé" Politická korektnost je nesmírně důležitá. Kdyby Hitler do svého Mein Kampf napsal "Chci nahnat 6 milionů Židů, mladé, staré, ženy, děti.... do plynových komor a zavraždit je jako hmyz" tak by si to asi 3/4 Němců-jeho voličů rozmyslelo a hlas mu nedalo. Skoro každý měl souseda, hokynáře v ulici ... Žida a znal ho. Vždyť ten Silberstein není zase tak špatný chlápek že? Ale "konečné řešení židovské otázky" to zní přeci docela přijatelně... Proto se dneska prostě nesmí nazývat věci přirozeně, ale vymýšlí se důmyslné termíny maskující skutečnou náplň slov. Peníze nebyly ukradeny ale odkloněny, atd. J.L. end

J. Štrobl 9.6.2017 8:07

Re: korektnost

A nazývat věci pravými jmény je přece tak lehké. Stačí říci pravdu, že lež je lží, zloděj zlodějem a darebák darebákem.

J. Lukavsky 9.6.2017 16:27

Re: korektnost

No jo, zdánlivě to lehké je ale: když řeknu A tak musím říci (a co horšího udělat) i B.... C... D. Takže když paní kancléřka Merkelová před x lety pravila, že "projekt multikulturního soužití s islámem ztroskotal"... pak měla udělat B tj. dát každému muslimovi v Německu podepsat papír loyality ve kterém se jasně deklaruje "Budu dodržovat zákony a zvyky Německa, nebudu proti němu přímo ani nepřímo pracovat.... a souhlasím s tím, že pokud opakovaně či jednou vážně poruším zákon budu vyhoštěn ze země s celou rodinou a to bez ohledu na to co mě v mé původní vlasti hrozí či čeká...." No a ti kdož by odmítli podepsat budou vyhošteni hned, tj. do 3 pracovních dnů. To by bylo kvikotu co? Ale jak známo: cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Howgh.

Z. Lapil 9.6.2017 14:10

Re: korektnost

Obávám se, že Hitler tak úplně nevěděl, k čemu to povede, když tu věc psal. A to nemluvím o detailech, že opravdu masové vyvražďování začalo až někdy během 2. sv. války a plynové komory byly vynalezeny až jako reakce na "objednávku".

A jsem si naopak dost jist, že Silberstein nebyl "zas tak špatný chlápek", ale haizl hokynář, co odmítal dát chleba na dluh a raději ho po večerech zapíjel krví nemluvňat. Teda pani - JÁ tomu samozřejmě nevěřím, ale znáte to, není šprochu a kdyby na tom něco nebylo, tak by jim to nedovolili napsat.

I. Babková 9.6.2017 17:11

Re: korektnost

Počátek masového vraždění Židů je spjat s útokem Německa proti Sovětskému svazu (konec června 1941). Němci si přitom podmanili rozsáhlá území, na kterých žilo také židovské obyvatelstvo. Rozjeli tam masové popravy, u kterých asistovala i domácí nežidovská populace (Bělorusko, Ukrajina, Litva).

Pravda, Hitler leccos nevěděl, nevyslovil a často nechal iniciativu druhým a jeho soukmenovci se snažili a snažili.

Panu Lukavskému bych připomněla Kristallnacht 9./10. 11. 1938 - zabito asi 31 Židů, 30 000 zavlečeno do koncentráků, vypáleno na 1000 synagog, zničeno na 7000 žid. obchodů. Pohoršení, které po akci německá společnost vyjádřila, se netýkala násilí na Židech, ale ohromného nepořádku v ulicích měst a zmařených hmotných statků.

I. Babková 9.6.2017 17:35

Re: korektnost

Na ty Němce máte moc idylický pohled - oni sice znali svého Žida v ulici, ale zároveň měli antisemitismus doslova v krvi. V 19. stol. byl antisemitismus v německém prostoru součástí veřejné politické debaty - chvíli silněji, chvíli slaběji. Psaly se statě v tisku, diskutovalo na univerzitách. Zajímavé je, že Němci např. veřejně protestovali v Hitlerovském Německu proti politice eutanazie postižených osob, taktéž protestovali, když jim Hitler zasahoval do náboženského života, neprotestovali však, když byli Židé vyháněni ze svých domovů a arizován jejich majetek. Německé církve v době nacismu propastně selhaly, v Židovi bližního nepoznaly.

Na politickou korektnost se dívám stejně jako Vy.

J. Štrobl 9.6.2017 6:57

Pravda,

také se zamýšlím nad tím co budeme dělat, až nám na západních hranicích bude stát islámský Wehrmacht.

J. Chaloupka 9.6.2017 13:32

Tož budeme sedlat, jak by řekl Masaryk.

Nebo mobilizovat, jak by řekli třeba Klaus se Zemanem, když se spojili.