27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sci_tek 9.10.2007 12:42

dluhoši, dluhoši, ty ty ty

Státní televize zrovna nemá smysl pro humor, to se ví.

Ale nesmyslně žvanit o tom, jak potlačuje globální přihřívání, to je fakt síla.

Co si někdy otevřít noviny nebo pustit televizi?

Sterilní cenzuru dělají zelení aktivisti, kteří věrni šílenýmu leninskýmu myšlení obviňují ze svých zločinů všechny ostatní. Co vy na to, dluhoši? Je to uboze trapný, ale bohužel to občas funguje.(Y)

Pete Brich 9.10.2007 12:33

Zas jeden demokrat, co mu koryto zpod rypáku vzali.

I když se přikrývá zelenými šlupkami, rudá kůže vykukuje.

PB

Jura Jurax 9.10.2007 12:24

On ten Rynda

nakonec možná ani piclý nebyl. Třeba tak mluví normálně, případně tak mluví normálně sociální ekologové.

Autor ten pořad nejspíš neviděl, ač tvrdí opak; nebo má nějakým způsobem posunuté vnímání.

A všechna čest moderátorovi, že ty žgryndy utnul. Je to vzácný jev - najmě ve veřejnoprávní TV se podobným žgryndům dostává pozornosti větší, než si zaslouží - je to holt módní a in a redaktoři převážně nejsou přírodovědně aniž technicky vzděláni (nebo se to aspoň tak jeví), takže nejsou schopni rozeznat, co je originelní a co už žgrynd..

Pete Brich 9.10.2007 12:57

Náhodou Ryndovo kázání se mi líbilo. Akorát mi tam chyběl ten andělíček.

Vzpomněl jsem si na feldkuráta Katze (Kopecký), jak z kazatelny oblažoval dole ty hříšníky a ten andělíček se mu převracel hlavou dolů. Tak ho vždy plácl přes pr*** a jel dál.

I jinak byl Rynda úspěšný. Kameru se mu nepodařilo pozvracet. Co že on je? Sociální alkoholik?

PB

milkom 9.10.2007 13:52

Re: Náhodou Ryndovo kázání se mi líbilo. Akorát mi tam chyběl ten andělíček.

Jak nepodařilo pozvracet? - Proč si myslíte, že to odstřihli? :-D

JE 9.10.2007 12:19

Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

jedna otázka: slyšeli jste, jak mluvil o katastrofickém scénáři zvýšení průměrné teploty o 6°C, když je průměrná teplota u nás 7,5°C ? (V podtextu - dovedete si představit tu hrůzu, pane redaktore a vážení posluchači? Skoro dvojnásobná teplota!!!) Když pominu kvalitu a relevanci této předpovědi, zbývá se ptát, jak tento sociální vědec si dovoluje fušovat do odborného řemesla přírodních věd: Stačí totiž uvést tato stejná data v termodynamické (Kelvinově) stupnici, aby naopak působila směšně zanedbatelně. A to, prosím, je termodynamická stupnice (bez ohledu na volbu jednotky) přirozenou teplotní stupnicí narozdíl od jakékoliv jiné s arbitrárně zvolenou nulou.

Jura Jurax 9.10.2007 12:30

Re: Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

Nemůžete čekat, že pfilozóf vubec někdy slyšel pojem  termodynamická stupnice, natož aby byl  štont si pod tímto pojmem představit něco konkrétního.

Já zase nechápu pojem konvergence jáství - ovšem taky do pfilozófie nekecám. :-D Kdežto pfilozófové s oblibou hlubokomyslně kecají jaksi mimo obor.

JE 9.10.2007 12:39

Re: Re: Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

Pro Vaši potěchu:

velký filosof prohlásí: "Mezi příslušníky nejvíce rozvinutého druhu hominidů lze identifikovat významnou skupinu preferující při exploataci informačního pole konkrétní pasivní formu na bázi vizuálně ukotvené translace grafických symbolů řazených kulturně historicky determinovanou syntakticko-sémantickou dohodou", chce-li říci: "Hodně lidí čte"

Tak nějak podobně pravil Feynman. Jinak konvergence jáství je taky dobrá.

Eva D. 9.10.2007 20:42

Re: Re: Re: Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

R^;-D Dík, oběma!

Ivanhoe 9.10.2007 23:50

Re: Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

Protože to tadyvkládáte pořád dokola, asi jste si nevšiml, že jsem Vám na to dosti dříve odpověděl - dovoluji si to tedy též ještě jednou vložit:

Ano, při pohledu na termodynamickou stupnici PŮSOBÍ, jak píšete, zvýšení průměrné teploty o šest stupňů směšně zanedbatelně - ale Vy ve skutečnosti děláte stejnou chybu, jakou vyčítáte Ryndovi (aniž ho tím hájím!!!): on mluvil o dvojnásobku /recte 1,8-násobku/(v Celsiově stupnici s arbitrárně stanovenou nulou, což zcela správně kritizujete; ostatně, co můžete chtít od SOCIÁLNÍHO ekologa), což je šílené; Vy mluvíte o 1,02-násobku (v termodynamické teplotě, asi jste tedy technik, což Vás šlechtí, aniž to zaručuje správnost Vašich vývodů), což je směšné. Ale relativní rozdíl nic neřeší. Důležitý je totiž jen absolutní rozdíl. Viděl jste někdy atlas podnebí? (v nouzi stačí příslušná stránka ve školním atlasu) - všiml jste si, jak propastný rozdíl v charakteru vegetace je dán rozdílem už jediného stupně v průměrné roční teplotě? Těch šest stupňů by byla katastrofa, znamenalo by to naprostý rozvrat zemědělství, tím si můžete být jist! Ve skutečnosti je to až tak velký rozdíl, že mu naprosto odmítám věřit (raději:-/)

JE 10.10.2007 8:44

Re: Re: Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

O kolik asi byly vyšší průměrné teploty za středověkého klimatického optima (povšimněte si slova optimum, které jistě novodobá ekoteroristická lobby navrhne pozměnit), když se v Grónsku mohlo pěstovat obilí? Nazval byste to kolapsem zemědělství?

krmič 10.10.2007 14:43

Re: Re: Těm, co tvrdí, že Ryndu slyšeli, a že mluvil rozumně

Jo, viděl jsem takový atlas. Rozdíly v průměrných teplotách o 1°C, ale i mnohem větší, existují mezi různými oblastmi České republiky. Konkrétně Praha má právě o ten jeden stupeň vyšší teplotu. Viděl jste tam nějaký propastný rozdíl vegetace oproti relativně blízkému okolí?

Jiří 9.10.2007 11:58

Dluhoši, já ten rozhovor VIDĚL

A představte si, že i SLYŠEL.

O tom ožralém hňupovi jsem si udělal svůj názor i bez vašeho trapného účelového "výkladu".

milan007 9.10.2007 11:19

autorovi

"Ten (myšleno Klaus)  také zkoušel poučovat celou Evropu ba i svět o správnosti české cesty privatizace atd., aby po pár letech zavedl ČR do zřetelné blízkosti praktického kolapsu ekonomiky i životní úrovně, jež nenastala zřejmě jen díky příchodu vlády Miloše Zemana. "

Jsou názory odlišné a jsou názory hlupáka. Ten Váš je nepochybně ten druhý. A nebo mluvíte o kolapsu hospodářství, kterýá byl zaznamenán jen Vámi.

nepolitik 9.10.2007 12:53

Zajímavé je, že milan007 neví, že

privatizaci neřídil Klaus jako ministr financí, ale Tomáš ježek jako ministr pro privatizaci a to jak malou, tak velkou. Klaus jako ministr financí podepsal první kuponové knížky a druhé už podepisoval Kočárník. Takže se ptám, byl jste v té době vůbec plnoletý, abyste o té privatizaci vůbec něco věděl? ;-)

nepolitik 9.10.2007 12:58

Moc se omlouvám alešovi007

správně má být: Zajímavé je, že autor neví, že ... v zápalu rozhořčení nad autorovou hloupsotí se mi tam nějak napletl Váš nick. Ještě jednou se omlouvám.

Tutti 9.10.2007 11:04

To je zase cipovina

1. Nevsiml jsem si ze by media sla v nazoru na globalni oteplovani nejak na ruku Klausovi

2. SNK jsou obskurni pidistranicka, ktera se zoufale snazi na sebe upoutat pozornost

3. Ten Rynda byl evidentne pod vlivem a kecal blbosti, nechapu jak ho tady muze Dluhos obhajovat (ps: neni nezajimave, ze vsechny ostatni clanky na toto tema pridavaji odkaz, aby si ctenar mohl udelat nazor sam, pouze Dluhos, ktery tvrdi ze Rynda dobre artikuloval  a mluvil rozumne, odkaz neuvadi)

4. Nechapu jak ten Rynda muze vyucovat na UK. To ma byt vedecka argumentace to co tam predvadi? Vzdyt on predvadi kazani a ne diskusi

Karkul 9.10.2007 11:44

Re: To je zase cipovina

Tak jsem trochu gugloval a už konečně vím, jak se stát sociálním ekologem. To musíte vystudovat marx-leninskou filosofii v kombinaci s češtinou a je z vás takovýto machr na všechno. A na na oné fakultě se asi najde více takových "špičkových" odborníků, ba  i děkan bez maturity.

Eva D. 9.10.2007 20:40

Re: Re: To je zase cipovina

A víte jak se stát členem SNK? To jste do r. 90 pomalu od narození komunistický funkcionář , po Listopadu pár let děláte mrtvýho brouka  a mezitím prolézáte hospody a bratříte se s lidem, pak se vynoříte jako Fénix a s politickým životopisem počínajícím někdy v r. 95 kandidujete za SNK. Edové vás rádi vezmou, k těm pár lidem co mají.

Pár takových znám zblízka, bohužel.

Corsini 9.10.2007 12:00

Re: To je zase cipovina

Ad 3) Rynda kecal blbosti, ale ne protože byl pod vlivem - stejné blbosti by plácal i střízlivý. Alkohol s pilulkama způsobily hlavně to, že si těch žvástů všimlo tolik lidí.

Džejpí 9.10.2007 10:21

četl jsem to až k této větě:

"Ten také zkoušel poučovat celou Evropu ba i svět o správnosti české cesty privatizace atd., aby po pár letech zavedl ČR do zřetelné blízkosti praktického kolapsu ekonomiky i životní úrovně, jež nenastala zřejmě jen díky příchodu vlády Miloše Zemana." a pak jsem usoudil že autor je zřejmě mentálně poněkud retardovanější, nebo žil někde, kde neměl přístup k otevřeným informacím z ČR. 

ziriorange 9.10.2007 10:33

Re: četl jsem to až k této větě:

Naopak, vtom má autor bohužel úplnou pravdu, dobře si to pamtuju a i pravičák pokud má alespoň zbytek soudnosti to musí uznat.:-(

amiZ .M 9.10.2007 10:57

On má tu pravdu

nejenom v tom, ale s tou privatisací Profesora "dostal přímo na vajíčkách", jak se říká na Západě.

milan007 9.10.2007 11:20

Re: Re: četl jsem to až k této větě:

o jakém kolapsu to mluvíte ??

Jura Jurax 9.10.2007 12:31

Re: četl jsem to až k této větě:

No, autor očividně vidí věci po svém. Ale blbě.

Radek J. 9.10.2007 10:13

Autore!

Co jste proboha vypil pred napsanim takoveho blabolu? Rynda byl ozraly jak doga, takovy trapas se dal srovnat snad s tancujicim Jelcinem a poslancem Kottem. Nemel jsem ani zaludek, abych se podival na cele jeho vystoupeni. Spatrovat v utnuti takoveho ponizujiciho extempore cenzuru muze leda.... pip pip pip...;-O

varan 9.10.2007 11:35

Re: Autore!

Plně souhlas!  R^

huhu 9.10.2007 9:47

pobavil Rynda i Dluhoš

kdyby Rynda vystoupil v zábavném pořadu, nebyl důvod pořad ukončit. Jako klauniáda to bylo docela dobrý, jakoby opilců, kteří slintají nesmysly a urážejí kde koho v těchto pořadech vystupuje dost. Stejně tak by byl článek Marka Dluhoše dobrý, pokud by byl psán ve stylu Haškovy nadsázky pro "Humoristické listy".

Realitou ale je, že oba tito nadaní klauni myslí to co zveřejňují úplně vážně a chtějí moc, aby mohli ve smyslu svých nesmyslů ovlivňovat osudy jiných lidí.

huhu 9.10.2007 9:58

Re: pobavil Rynda i Dluhoš

podstata té celé špatnosti, přesně toho nač upozorňuje V. Klaus je na konci Ryndova exposé, kde Rynda prohlásí "nenadřazovat jakousi svobodu" a "komisi musíme věřít, (chybělo jen obligátní - soudruzi) !" Po těchto slovech bohužel moderátor již otevřeně se projevujícího "moderního" bolševika Ryndu milosrdně odstřihl. A podstatné nebylo to, že by mohl spadnout pod stůl....a taky je signifikantní, že se tohle líbí "pravdoláskovému" autoru ze SNK-ED.  Havlovskobolševická koalice....

TopinkaV. 9.10.2007 11:19

Re: Re: pobavil Rynda i Dluhoš

Výborně, není co dodat.