Pátek 10. dubna 2026, svátek má Darja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

MÉDIA: Jak se rodí klišé

Veřejné mínění se z velké části opírá o klišé, jejichž pravdivost se považuje za tak samozřejmou, že se o ní nepřemýšlí. Ve vztahu k resortu spravedlnosti uvádím jako příklad tvrzení, že Marie Benešová byla nezávislá nejvyšší státní zástupkyně, která nedbala na nic než na spravedlnost, exministr Pavel Němec je mafián, "katarský princ" prznil nevinná česká děvčata a nakonec unikl trestu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

S. Ševeček

8. 3. 2012 21:30
A co trhání zubu? Je to úplatek?

Zuby nebrat!

0 0
možnosti
AH

A. Hrdina

8. 3. 2012 21:29
nepodceňujte občana

Pomíjíte skutečnost,že se při procesu nepropírají jen VV,ale současné fungování politických stran.Média pouze zprostředkovávají,protože je poptávka.Občan si dělá názor,není hloupý a nepodléhá klišé.Proto se pan president zlobí.

Tento proces musí přinést tři nové prvky:

-politické strany a jejich představitelé musí zmírnit svoji aroganci

-nová hnutí,strany nemohou uspět

-volič bude rezignovat,nepůjde k volbám,nebo dá hlas extrémistům

0 0
možnosti
JK

J. Kadeřábek

8. 3. 2012 16:52
Myslím, že ODS za tuto hru tvrdě zaplatí

a ve volbách ji předstihne KSČM, které mnoho znechucených voličů dá svůj hlas, když nemohou použít další zkorumpovanou stranu Grossů a fotovoltaických Paroubků. Pravicoví voliči to budou mít těžké, protože volit vlezdoúnijního knížete a dojiče daní Kalouska se bude mnohým zajidat. Mě zbývají Svobodní. Je to podobné riziko jako VV a doufám, že se s nimi nedostane do parlamentu něco jako Huml.

0 0
možnosti
PN

P. Novotný

8. 3. 2012 12:36
CATRACENÁ ŠKODA ŽE NENÍ VÍCE TAKOVÝCH JEMELÍKŮ

JAK VÝSTIŽNÉ A PŘESNÉ

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

8. 3. 2012 12:31
Poskytování úplatku by mělo být beztrestné

Když dáte doktorovi pětistovku, je vám jasné, že ten křivák je on. Poskytne vám něco, na co byste jinak neměl nárok. Dávání úplatku je pokoušení morálky upláceného. Pokoušení nemůže být špatným skutkem.

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

8. 3. 2012 12:13
Extravagantní názor

Takhle to dopadá, když jednotlivý mafiáni nechtějí spolupracovat napříč stranami. Uspořádá se hezounký hon na "rebela".

No nic. Psi štěkají a karavana mafiánů řídících náš stát jde dál....

0 0
možnosti
MV

M. Varadinková

8. 3. 2012 12:04
Myslím, že autor uhodil hřebíček na hlavičku

Měli bychom se zamyslet nad motivací Škárky. Ten člověk je lačný peněz, Bártou se nechával "uplácet" dlouhodobě a teď se mocí mermo (dokonce pomocí další dosud neznámé nahrávky) snaží dokázat, že ho Bárta opravdu uplácel. Neboli: Škárka se mocí mermo snaží dokázat soudu, že on sám se nechal zkorumpovat, za což mu hrozí tvrdší trest než Bártovi jako poskytovateli údajného úplatku.

Chová se tak normální člověk? Usiluje normální člověk o to, aby ho soud uznal vinným a poslal do vězení? Každý normální člověk se přece hájí, tedy dělá pravý opak, než nám předvádí Škárka.

Existuje jen jediné racionální vysvětlení, proč to Škárka dělá - dostal za to zaplaceno víc, mnohem víc, než mu dával Bárta (navíc existuje ta nahrávka, kdy Škárka lanaří dalšího člověka http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Na-svete-je-... a slibuje mu milióny- jaké?  Od koho? Jsou z těch 120 miliónů, co podle Kočí "máme na účtech na novou stranu"? ).  Škárka sám musel dostat tolik, že se mu vyplatí riskovat, že bude odsouzen. A navíc zřejmě věří, že do vězení tak jako tak nepůjde. Jak to říkala Kočí na té nahrávce - Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/co-zaz...

Vypadá to, že cílem Škárky (lépe řečeno cílem těch, kdo si ho platí) není hledání spravedlnosti, ale cílem je sehrání této "reality show" samotné.

Celá "reality show" je totiž pokračování toho původního puče Tluchoř-Kočí jinými prostředky.

0 0
možnosti

P. Čech

8. 3. 2012 12:12
Re: Myslím, že autor uhodil hřebíček na hlavičku

Mám jen jeden dotaz. Paní Varadinková, Vy znáte osobně pana Škárku? Jak jinak můžete tvrdit, že je lačný peněz.? Důkazy nyní posuzuje soud. Podobné nahrávky, na které se odvoláváte, dokáže dnes vyrobit každý středoškolák na běžně dostupných počítačích. Nikterak nechci pana Škárku hájit, vadí mi však bytostně lidé, kteří vynášejí soudy nad lidmi jinými (neodsouzenými) na ztákladě novinářských spekulací a NEDŮVĚRYHODNÝCH NAHRÁVEK.

0 0
možnosti

P. Čech

8. 3. 2012 10:26
Je to odporné.

Naprosto souhlasím zejména s 3. odstavcem.Docházím k závěru, že média vytvářejí předem viníky a zejména proto by jim měl být zakázán přístup na jakékoliv soudní jednání. Je nutno již konečně jednou a provždy prohlásit, že média si svobodu slova, na rozdíl od subjektů jiných, nezaslouží a tudíž jim má být odebrána. Zneužívají totiž tuto svobodu k vlastnímu obohacení buď přímo, jako v tomto případě, a nebo nepřímo přijímáním úplatků od politických stran a politiků za "inzerci". Novináři a nebo jejich naprostá většina jsou "hnůj a póvl", jak kdysi zcela pravdivě prohlásil Miloš Zeman. A takto je třeba na ně pohlížet. Co je však nutno, to je odebrat jim svobodu slova, protože ji zneužívají ke škodě státu.

0 0
možnosti
VN

V. Novák

8. 3. 2012 10:54
Stačilo by, kdyby média nesla za svá svobodně vypuštěná slova

taky odpovědnost. Jenže už před časem nastavila moc soudní(!) pravidlo, že vůči veřejně činným lidem si mohou média lhát a ostouzet je dle libosti, lidé činní neveřejně pak musí dokladovat, jaká materiální škoda jim mediálním zostuzením vznikla. Protože bývá menší než to, co žumpy získají uveřejněním, nevadí jim ani případné odsouzení.

Nevšiml jsem si, že by vám tato praxe vadila třeba u Paroubka jeho ženy... U obou jeho žen...

0 0
možnosti
MS

M. Starý

8. 3. 2012 10:07
Soudce ten případ nezvládá

Soudce, který připustí, aby se přelíčení zvrhlo v teatrální představení, v exhibici nepodložených tvrzení (viz výrok Kočí o zmanipulování všech vnitrostranických referend), jednání nezvládá. Kde je důstojnost soudu?

0 0
možnosti
JV

J. Vašáková

8. 3. 2012 10:34
Re: Soudce ten případ nezvládá

Perfektně napsaný článek, se kterým souhlasím.

0 0
možnosti
VM

V. Mlich

8. 3. 2012 9:55
Ještě bude sranda

Soud rozhodne, že neexistují důkazy, že by se jednalo o úplatky a oba osvobodí. Jinak to ani dopadnout nemůže, i když je všem jasné, že si Bárta kupoval loajalitu, sice za vlastní, ale na státních zakázkách vydělané peníze, jenže tím žádný zákon o úplatcích nenaplnil.

Mimochodem, právě proto byla zavedena poslanecká imunita, aby nedocházelo ke zneužívání soudní moci v politickém boji. Tak ať si to čtenáři Blesku a spol. užívají!

0 0
možnosti

P. Čech

8. 3. 2012 10:28
Re: Ještě bude sranda

Jako čtenář Blesku mi připadáte především Vy. Je Vám vše jasné již před soudním výrokem.Rozumným lidem a těm, které nebolí myšlení není jasné nic. Proto také existuje moc soudní. Zde nemluvím o její kvalitě.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz