26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

MÉDIA: Jak se dělá kauza?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
matěj 24.4.2007 21:03

DOPLNĚK

Vaše úvodní věta-moderní společnost stojí a padá s informacemi mi konečně objasnila důvod zrušení  MI.

Václav 23.4.2007 22:31

Pane ministře,

Můžete být alespoň trošičku konkrétní, vůbec nevím o čem vlastně je Váš článek

Pavel 23.4.2007 22:31

Ivane klid.

Co bys čekal jiného od Paroubkovy televize.

Petr 23.4.2007 21:00

Ty Langerovy informace jsou důveryhodné jak Zemanův kufřík.

Když jej někde vidím v TV, tak raději přepnu na jiný program. Kdo má poslouchat ty pitomosti - na každém rohu hrozí teroristi a dokonce to říkala i nějaká čarodejnice atd.

Bubik 23.4.2007 16:42

No, že Česká televize ( myslím tu konkrétní)

kroutí události jak potřebuje a občas i vysloveně lže, je obecně známo a kdo na televizních informacích cokoliv staví, je bloud a blázen.

Od toho je ovšem tady rada ČT, aby se starala, když už na tu "veřejnoprávní televízi" musíme všichni platit daně. Jenže rada je poněkud levicová a tak místo sledování objetivity sleduje zda se nepomlouvá levicová strana, neřekne sprosté slovo nebo neodhalí ňadro před desátou.

To je pak těžký ......

Anežka 23.4.2007 15:37

Langerovi se nedá věřit ani dobrýtro

Langer dělal  manévry policie a vyráběl kauzu za kauzou jako na běžícím pásu.  Obrněné transportéry s pravidelností přijížděly na letiště Praha,  byly hlídány židovské sinagogy  či hřbitovy a to vždy,kdy  potřeboval odvést pozornost jinam, tj. když sám bosou nohou šlápl do s@aček a hroril průser. Tyto  hrátky, které stály daňové poplatníky miliony, mu šetrný ministr financí Kalousek zatrh.Tak začal Langer jako slepice snášet dračí vejce, až vyšlo najevo, že  mobily půjčoval a vyměňoval  tak dlouho SIM karty (aby zamaskoval rozhovory s ÚOOZ) až děťátko na pískovišti bylo odposloucháváno, V domění, že je to Langer, který je důvodně podezdřelý z vypracování a distribuce Kubice zprávy.Tak Langer před velikonocemi vyrobil kauzu a chtěl ji hodit na Paroubka. Ale bylo to tak legrační, až z dračího vejce, místo draka  se vyklubal  jen   Langer-zápach. A nyní nám kouzelník na kauzy  pláče, že mu media odkoukala trik, jak se z cilindru  či nosu dá  králík vytáhnout. Chudáček kouzelník na kauzy, Langer.

H.K. 23.4.2007 17:31

Re: Langerovi se nedá věřit ani dobrýtro

Může legálně ministr vnitra rozhodnout o tom, aby obrněné transportéry hlídaly židovské sinagogy a hřbitovy?ˇKolik milionů stály tyto hrádky?

Petr 23.4.2007 20:49

Re: Langerovi se nedá věřit ani dobrýtro

Velmi výstižné.

xtl 23.4.2007 14:55

Langerova vědma

Souhlasím s větou českého ministra vnitra "Momentálně spíše čelíme nadbytku informací a narážíme na limity jejich ověřování, zasazování do kontextu a schopnosti odlišovat fakta od spekulací a smyšlenek. To může být velmi nebezpečné." S šířením polopravd a dezinformací má, jak dokazuje svým příspěvkem, své zkušenosti. Pane ministře, "a což si takhle dát vědmu?" , mohla by fungovat podobně jako Maxwellův démon a třídit pravdu od lži. Možná bychom se také dozvěděli, jak to bylo ve skutečnosti s únikem tzv. Kubiceho zprávy.

František I. 23.4.2007 18:10

Re: Langerova vědma

Možná to, že je pravdivá a potřebuje daleko podrobnější vyšetření, než provádějí sockomouští policajti. Doufám, že je Langer co nejdříve vyhodí. Pozdravujte v aparátu.

nepolitik 23.4.2007 14:02

Největším neštěstím naší publicistiky je

že šéfredaktoři důsledně nevyžadují od svých podřízených, aby měli každou zprávu potvrzenu ze dvou na sobě zcela nezávislých zdrojů. Sám jsem se už mnohokrát přesvědčil o tom, že událost, o které jsem už něco věděl, byla ve sdělovacích prostředcích značně zkreslana. V honbě za senzací dokáží napsat nebo uveřejnit kdejakou pitomost, aniž by se přesvědčili, zda je skutečně pravdivá. Rv

čtenář zdrojů 23.4.2007 14:35

nepolitiku

občas média používají i ověřeně informace. Například Kubiceho zprávu si média ověřila hned u čtyřech "nezávislých" zdrojů: u Kubiceho, u Langera, u Vidíma a u Topolánka.;-D;-D;-D

PetrH 23.4.2007 16:19

Re: nepolitiku

Tak proč se nad ní tak čílíte, když je takhle dobře ověřená?;-D

sti 23.4.2007 20:22

Re: Největším neštěstím naší publicistiky je

Jsou ale ti novináři oprsklí, ani si neověřili svoz zprávu od ministerstva, jehož šéf je  je příslušný ministr. ta drzost!

Karel 23.4.2007 13:26

Neudělal jste dobře pane Langere.

Píchnul jste mezi naše charakterní, morální a neúplatné novináře. Zvláště v ČT.  Ta bolševická drůbežárna vám to nikdy neospustí.

Ladislav N. :-))) 23.4.2007 13:54

Re: Neudělal jste dobře pane Langere.

No jo, to jste teda uhodil "hřebíček na hlavičku"... ;-D "Charakterní politici" vs. "bezcharakterní novináři". Jo, to je vono... ;-P

Karel 23.4.2007 14:39

Re: Re: Neudělal jste dobře pane Langere.

Pane Ladislave. Vy jste v mém příspěvku vyčetl něco o charakterních politicích?

Ladislav N. :-))) 23.4.2007 17:58

Re: Re: Re: Neudělal jste dobře pane Langere.

Obracíte se k Langerovi na téma "(bez)charakterní novináři"... z čehož usuzuji, že jej stavíte  ke zmíněným novinářům do protikladu. A když novináři jsou "bezcharakterní" (všichni jistě ne, ale to je teď vedlejší), tak potom už musí mít "charakter" jenom ministr vnitra Langer... ;-)

Inu, asi ho má, jinak by nemohl svého kamaráda od Železných (Štěpánka) jmenovat do Rady ČTÚ coby partajního trafikanta.

Karel 23.4.2007 21:55

Re: Re: Re: Re: Neudělal jste dobře pane Langere.

Ano. Takto se dělá "kauza". Vytvořit ničím nepodloženou konstrukci. Přimíchat k ní přiměřený díl žluči. A nakonec dodat něco, co s věcí sice nesouvisí, ale je dostatečně jedovaté. To vše zmatlat dohromady a ejhle. Je to sice hloupé a odpuzující ale je to moje a mohu to plivnout mezi lidi.

Václav 23.4.2007 22:38

Re: Re: Neudělal jste dobře pane Langere.

Napsal jste to špatně, správně je uhodit hlavičkou na hřebíček.

richard 23.4.2007 13:12

Udelali

Vam jen to same, co udelali Cunkovi. Takze je otazka, udela neco vase vlada s desinformacemi medii, lzivou propagandou medii a kauzami na objednavku ze strany zkorumpovanych medii nebo jako obvykle

Lea 23.4.2007 12:37

nejde jen

o úmyslně vypouštěné kachny,zrovna tak záleží na způsobu zpracování a podání informace.MfD se obzvášť povedla zkreslující zpráva o zlých Němcích,kteří nám házejí klacky pod nohy kvůli vízové politice. To je zase zpráva,která ODS lahodí,že pane ministře?Jinak-děkuji moc za proškolení,asi jsme národ pitomců,kterej potřebuje váš stručný výklad.Za dobu vaší vlády se podařilo dehonestovat soudy,státní zástupce,policii,veřejnoprávní média.Nepřítel číhá za bukem a jsem si jistá,že se postaráte o to,aby měl každý klid na práci.Premiér na tom pracuje.Uvalil "informační"embargo na pracující lid  a  s médii  se bavit nebude.Co téhle vládě škodí především,to není jedna vypuštěná kachna. To je arogantní jednání,kdy se Topolánek o novinářích před Dzurindou na sjezdu  ODS zmiňuje  jako o mrdkách. /  Respekt/ To je  xenofob Čunek,kterého  Topolánek drží,neboť nejdůležitější jsou přece reformy. A ten samý Čunek se nechá slyšet,že pokud by byl odvolán,KDU ČSL reformy položí.Ve  vytváření dojmu ohrožení temnými silami,popř.vnitřního nepřítele ,máte velice blízko k rétorice předlistopadové.

Bubik 23.4.2007 16:44

vy jste strašně nešťastná ženská

taková zakyslá, frustrovaná..... A jaký máte pěkný slovník, kde jsem to četl - jo už vím - před rokem 89 v Rudém právu......

Vás tedy doma ani náhodou.:-(

František I. 23.4.2007 18:07

Re: vy jste strašně nešťastná ženská

Bubíku, co jste od rudořitní Ley čekal? Že bude chválit ODS? Teď, když Langer vyhazuje jednoho zkorumpovaného sockomouše za druhým? To se hodí každá špína. Copak to ze socialismu neznáte? Tahle stvůrka tehdy jistě podepisovala tzv. dopisy dělnictva proti hnusným imperialistům. Snad byste nechtěl od této zpotvořeniny pravdu,byť jenom letmou.

Vlali 23.4.2007 12:20

Opět někdo lže o ODS

Zase někdo manipuluje s davy. Paní ministryně, dnes poradkyně Topolánka podepsala vyrovnání s firmou, které před ministrováním a dnes opět šéfovala. Já bych to nazval STBáckým útokem na jediné demokratické síly v žoldu komunistických médií.

jerry 23.4.2007 12:15

Objevila se nová lživá zpráva!

Ivan Langer se přestal věnovat nesmyslům a ihned začal připravovat reformu policie, která zaručí, že se občan bude moci na policii kdykoliv obrátit a setká se s profesionálním přístupem a krást se u nás přestane vyplácet.

Tato zpráva byla ihned dementována :,, V současnosti jsou prioritou odposlechy politiků a zákaz komunistických symbolů. Na takové prkotiny, jako jsou nějaké krádeže aut, nebo vykrádačky bytů, není čas." -reagoval pan ministr.;-D 

brok 23.4.2007 12:07

s tím můženěco udělat jen vláda a parlament

Šíření neověřené zprávy většinou způsobí někomu škodu. Tu škodu způsobil ten, kdo takovou zprávu zveřejnil (bez ohledu na to, od koho tu zprávu převzal - to má vliv jen na počet viníků, ne na míru provinění). A teď už stačí jen jeden krok  výši odškodnění stanoví poškozený a není proti tomu odvolání - tedy - dokaž nebo plať.

Pete Brich 23.4.2007 11:49

Je to osvědčené šíření dezinformací podle šablony, kterou se naučili v StB.

ODS to od samého počátku po plyšáku podcenila a teď sklízíme plody.

Uděláte s tím něco, pane ministře?

PB

Vlali 23.4.2007 12:05

přečtěte si Pete

Ten odstavec o vzniku a přiložte ke "Kubiceho zprávě". Pak byste ovšem musel konstatovat, že váš ministr používá metody STB. Tomu se u nás říká kálel do vlastního hnízda. Lépe mlčet o provaze v domě oběšencově.

gossip 23.4.2007 14:39

Re: přečtěte si Pete

Zejmena,kdyz ten provaz uvazli KSCSSD!Ze?