13.8.2022 | Svátek má Alena


MÉDIA: Hon na prezidenta

8.1.2013

Český prezident se stal lovnou zvěří. V přeneseném slova smyslu na něj za každým stromem číhá nejeden lovec. Ti trochu chytřejší sice vědí, že prezident je po právní stránce naprosto "neprůstřelný" (přesněji řečeno jím udělená amnestie), ale když oni si na něj chtějí alespoň vystřelit, někteří do něj kopnout.

Ukazuje se, že Václav Klaus měl opět pravdu, když upozorňoval na vznikající "mediokracii", tedy na stále rostoucí snahu hromadných sdělovacích prostředků aktivně vstupovat do politických procesů a ovlivňovat je ve prospěch s nimi spřízněných mocenských uskupení. Současné mediální šílenství a hysterie okolo amnestie jsou toho jednoznačným důkazem.

Dokladem toho jsou například desítky novinářů postávajících celé dny a noci před branami věznic, další nepřetržitě "stopují" propuštěné vězně, jen aby mohli popisovat "tragické" důsledky amnestie a udrželi tak pozornost diváků, čtenářů a posluchačů u jimi zvoleného tématu.

Moderátorka ČT Daniela Drtinová při rozhovorech dští na Václava Klause a lidi jemu blízké jedovaté sliny a síru do té míry, že pohádkář Zdeněk Troška už nemusí hledat, kým ve své příští pohádce obsadí roli devítihlavé saně. Největším a nejčastěji veřejně vystupujícím hysterikem je však Luboš Zaorálek z ČSSD, který se ve svých projevech doslova hněvem zalyká a nejraději by prezidenta nechal ukřižovat, popravit, případně odsoudit na doživotí za "vlastizradu" či jiný vhodný zločin.

Z naprosto nepřiměřených reakcí na vyhlášenou amnestii vyplývá, že značná část obyvatel této země jsou snadno manipulativní hlupáci. Oni se nezajímají o pravdu, jako pravda jim ve skutečnosti stačí to, co je za pravdu vydáváno v médiích. Jsem naprosto přesvědčen, že kdyby se někdo odvážil veřejně žádat pro prezidenta Klause za udělenou amnestii trest smrti, moc bychom se divili, jaké množství podpisů by se pod petičními archy objevilo. Vše naznačuje, že jsme se od 50. let minulého století nijak nezměnili. I dnešní společnost ovlivněná tiskem by Miladu Horákovou s manifestačním jásotem klidně poslala na popraviště. Současná, každodenně přiživovaná protiklausovská mediální kampaň už zblbla některé lidi natolik, že dokonce ničí portréty současného prezidenta ve školách a v dalších veřejných prostorách.

Ne, my skutečně do Evropy nepatříme. Jenom hlupákům nedochází, že ten neuvěřitelně soustředěný mediální tlak nevznikl samo sebou, že je koordinován a že již reálně existující mediokraté si tímto způsobem prakticky ověřují, co všechno se dá manipulací veřejnosti s pomocí masivní podpory hromadných sdělovacích prostředků dokázat.

Média se nám změnila v nikým nevolenou a nikomu neodpovědnou, svébytnou politickou sílu. Třeba televize Prima si na besedu pozve jen dva z devíti prezidentských kandidátů, čímž veřejnosti "jemně" naznačí, ze kterých si mají vybrat. A je zbytečné si zastírat, že v naší populaci je stále dostatek prostoduchých lidí schopných na otázku "Proč si myslíš, že je to pravda?" odpovědět: "Vždyť to přece bylo v televizi!"

A právě to mne dost děsí …Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!