11.12.2019 | Svátek má DanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Extremisté z RRTV a objektivitaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 23.7.2015 9:27, přehled diskusí

Sociální demokracie:
Autor: K. Wágner Datum: 23.7.2015 9:27

Nazývejme věci pravými jmény. Ve skutečnosti se v celé Evropě v souvislostí s imigrantskou problematikou setkáváme s propagandou sociální demokracie. Sociální demokraté ve Švédsku a masová imigrace na videu, opatřeném českými titulky:

https://www.youtube.com/watch?v=Pp2-VGyxQJA

Ta odpověď mě vůbec nepřekvapila,:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.7.2015 17:44

já si už 2x stěžovala kvůli konkrétním událostem k Radě TV.. marnost nad marnost.. A hlavně trapnost..

Oni mají vždycky pravdu, to jen my, stěžovatelé, jsme.. jacísi... pomýlení..

Je to tak.:
Autor: Š. Hašek Datum: 22.7.2015 12:36

Ve zkratce velice dobře napsáno.

Již v první větě "názorové zprávy" většiny současných tzv. novinářů, redaktorů jest nálepka (někdy umně zkrytá), to aby divák "se rychleji orientoval". A začíná se to vnucovat již jako slovníkový pojem, o kterém se nediskutuje. Ty nálepky ale může dávat jen TV či Radiožurnál. Běda, jak je použije (i jen jako zjednodušující zkratku) oponent hlavního proudu!

Hlavně mít jasno, podle současné směrnice. A neříci, že císař jest nahý!

Zajímalo by mě,:
Autor: J. Novák Datum: 22.7.2015 10:39

který duševní velikán z rady to zdůvodnění zplodil. :-)

Je půvabné:
Autor: P. Khail Datum: 22.7.2015 9:47

když autor napíše "novinářští slouhové a patolízalové" a o kus dál mu vadí nálepkování.

Re: Je půvabné:
Autor: P. Lenc Datum: 22.7.2015 10:04

Půvabné je vaše hodnocení.Proč autor dle vás "nálepkuje" vám nějak uniká.Vlastně nic divného.

Re: Je půvabné:
Autor: J. Stejskal Datum: 22.7.2015 10:44

Nicméně ten slovník je roztomilý. Já totiž ještě pamatuji padesátá.

Re: Je půvabné:
Autor: P. Khail Datum: 22.7.2015 15:13

Nic nehodnotím, jste asi trochu pomýlený :-)

Bias - Jak novináři manipulují:
Autor: P. Datum: 22.7.2015 8:09

Výborně to popisuje Bernard Goldberg v knize Bias (česky Jak novináři manipulují). Byť jde o popis situace v USA, stěžejní poznatky platí i pro ČR. V USA je mezi hlavními stanicemi velmi málo pravicových, téměř všechny až na výjimky typu Fox News jsou extrémně vlevo. Autor doslova píše, že pro většinu novinářů v USA je pravičák každý, kdo je napravo od Lenina. Autor byl

po publikování jednoho článku, kde na konkrétních příkladech

ilustroval značnou nevyváženost konkrétního pořadu (hodnotícími komentáři typu "neověřená teorie" nebo "vyzkoušet v Albánii" se to v něm jenom hemžilo),  jako "pravicový fanatik" (nikdy nevolil republikány) "odejit". Byť jej nevyhodili na hodinu, ale až časem, nicméně okamžitě došlo v rámci CBS k jeho ostrakizaci.

Nejdůležitější je asi pochopení toho, že všichni tito extrémní levičáci se považují za umírněně středové (mainstreemové). Protože všichni jejich přátelé jsou úplně stejní (symptomatická věta jedné profesorky "Jak mohl Nixon vyhrát volby, neznám nikoho, kdo by jej volil" v momentě, kdy Nixon v roce 1972 vyhrál ve 49 státech z 50). Proto také nálepkují kohokoli, kdo je trochu více doprava než oni (tj. skoro každý) jako extrémistu nebo minimálně zdůrazňují jeho pravicové (republikánské) politické přesvědčení, zatímco skalní neomarxistická feministka je titulována "profesorka XY". Je také třeba si uvědomit, že nejde o žádné spiknutí, ale logický důsledek toho, že na žurnalistiku jdou dnes lidé s touhou měnit svět (tj. bytostně levicový přístup) místo jeho pozorování.

Autor na základě výše uvedeného následně ukazuje například řádové přehánění počtu bezdomovců (jinak by nás, soudruzi, nikdo neposlouchal, jde o lež "pro dobrou věc") nebo nesmyslná trvzení o HIV pozitivních (zkreslující tvrzení o rizikových skupinách, z ideologických důvodů bylo třeba vyděsit heterosexuály, takže se například v reportážích zamlčovalo, že postižený heterosexuál je především narkoman).

:))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 22.7.2015 17:47

Manipulátoři,:
Autor: J. Heincl Datum: 22.7.2015 7:32

jinak zvaní novináři, jsou pro mě největším zklamáním po roce 1989. V socialistickém zpravodajství to bylo jednodušší. Kromě data, předpovědi počasí a sportovních výsledků se nedalo věřit prakticky ničemu. Dnes se ve změti polopravd a vyslovených lží těžko orientuje i čtenář, posluchač nebo divák, který se o politické dění opravdu hluboce zajímá. Čtenáři titulků nemají šanci.

Hezký :-)).:
Autor: K. Frauknecht Datum: 22.7.2015 7:16

To prostě náleží do naší české, historií ukované, "povinné výbavy": šikovný, pracovitý a umí v tom chodit.

To poslední si ti ohební a méně chytří zaměnili za vyhledání vhodné zadele do níž se zavrtají. Mě jen zaráží, jak plynule a bez uzardění zaměnili zadel sovětského bolšana za zadel EU bolšana :-))).

Já bych byl jenom rád,:
Autor: E. Vašátko Datum: 22.7.2015 6:20

kdyby mě někdo vysvětlil pojem "populista". Myslím, že to je někdo, kdo říká to, co si většna lidí myslí - tak mě to alespoň z toho slovního základu vychází. A potom bude asi záležet na tom, proč to říká - jestli hlásá to, co si skutečně myslí, nebo to říká proto, aby se zalíbil. Jenomže - jak se to pozná ?

Re: Já bych byl jenom rád,:
Autor: P. Dvořák Datum: 22.7.2015 6:57

Populista je ten, kdo říká to, s čím souhlasí hodně lidí, kromě redaktora.

Re: Já bych byl jenom rád,:
Autor: Z. Švrček Datum: 22.7.2015 8:52

Je to ten, který říká to, co chce hodně lidí slyšet, zejména těch méně informovaných, a tak neschopných si utvořit vlastní názor, ač přitom populista sám moc dobře ví, co je skutečným faktem. Ale říkáte to taky docela přijatelně :-)

vaše mentální výbava už naštěstí mnoho lidí nezajímá:
Autor: J. Jílek Datum: 22.7.2015 6:17

...i kdybyste se učlánkoval

Re: vaše mentální výbava už naštěstí mnoho lidí nezajímá:
Autor: Z. Švrček Datum: 22.7.2015 8:53

Omyl. Piš dál, Petře, Jílků se nelekej a na množství nehleď.

Re: vaše mentální výbava už naštěstí mnoho lidí nezajímá:
Autor: J. Stejskal Datum: 22.7.2015 10:45

Jasně, ať píše, je to zábava.

Re: vaše mentální výbava už naštěstí mnoho lidí nezajímá:
Autor: R. Langer Datum: 22.7.2015 10:45

No hlavně jestli někoho zajímá ta vaše... :-P

Mnoho lidi jeste nepochopilo, ze OBJEKTIVNI zpravodajstvi ..:
Autor: T. Pansky Datum: 22.7.2015 1:05

... neexistuje.  Je to jako snaha o uchopeni tmy.  Zpravodajstvi CT je naprosto poplatne momentalni vladni nomenklature (at uz je to pravice nebo levice).  Zamestnanci statni televize to nemaji lehke - musi zustat nestranni.  To ma za nasledek to, ze radeji neinformuji, aby je nekdo nemohl odsoudit za to, ze byli prilis levicovi nebo pravicovi.  Toto je stav pretrvavani socialistickeho systemu, ktereho je potreba se zbavit.  Jak?  Vysilaci prostor je treba vyplnit soukromymi zpravodajstvimi, vysilanim.  Jina varianta neni.  Toho se boji predevsim politicke strany, nebot tim by ztratily kontrolu nad svymi volici a levny pristup do medii. ... Ted si predstavte, ze vysilaci prostor by si koupily soukrome investicni skupiny A, B a C.  Za to by statu rocne platily.  Penize by ziskavaly z reklam.  Za reklamy se plati soukromymi spolecnostmi podle sledovanosti programu.  Spolecnosti potom musi vyrabet programy s vysokou sledovanosti.  Jde vyrabet zpravodajstvi s vysokou sledovanosti?  Jde.  To jsou porady, kdy divak ma pocit, jde zpravodajcum jde uspokojeni jeho potreb, ze se dozvida to, na co nema cas si najit, kdy se pta politiku na ozehava temata a neboji se ptat.  Funguje to jinde, tak proc ne v Ceske republice?  Politici z toho maji strach.

Mnoho lidi jeste nepochopilo, ze OBJEKTI:
Autor: T. Pansky Datum: 22.7.2015 0:47

Re: Mnoho lidi jeste nepochopilo, ze OBJEKTI:
Autor: T. Pansky Datum: 22.7.2015 0:48

... omlouvam se za predcasne odeslani.