30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 21.8.2011 23:22

Pan Komárek je asi nositelem jediné pravdy

Napsal, že V.K. je nositelem menšinového názoru. To si zřejmě odvodil z toho, že skupina jeho přátel má názor jiný. To však vůbec neznamená, že on a jeho přátelé jsou ti správní hoši a dámy s většinovým názorem.

Negace EU v současné podobě je zcela zřejmě většinová,Negace proti zeleným teoriím je také většinová,Negace tak zvané "politické korektnosti" je také většinová. Takže nevím v čem vidí pan Komárek, že je V.K. nositelem menšinových názorů.

J. Rázl 21.8.2011 20:51

Jak mi někdo káže o tom, jak mám vnímat něčí výrok.

Nejsem si jist, že slovo deviace, přesněji řečeno označení někoho za devianta je neutrální. Myslím si, že většina lidí ho, stejně jako já, vnímá negativně, jako pejorativum a že prohlášení hlavy jakkoliv pomazané o neutralitě tohoto slova na tom nic nezmění. Proto je jeho použití v kombinaci s následným vysvětlováním o jeho neutralitě zcela jasným pokusem někoho potupit a nemravnou snahou tento pokus ospravedlnit, nebo aspoň bagatelizovat. Můj tiskový mluvčí Matěj mě utěšuje, ať si z toho nic nedělám. Podle něho je jen otázkou času, kdy pravidelným opakovaním této praxe se docílí toho, aby slova deviace a deviant byla většinou lidí vnímána jako kladná a pozitivní. Do doby, než k tomu dojde mi poradil malý fígl: Je třeba se zamyslet nad tím, kdo, v jakých souvislostech a za jakým účelem tato slova používá a co je vlastně zač ten, kdo evidentní pokus o něčí potupení bagatelizuje, či dokonce obhajuje přednáškou o neutrálnosti napsaného, či vysloveného slova.

B. Pauk 21.8.2011 2:54

Tak jsem si položil otázku, co bych dělal ...

já na místě židovského patriota, abych přežil já i můj národ v zemi, zaslíbené Jahvem mým (fiktivním) předkům, obklopené mnohem početnějšími semitskými příbuznými národy arabskými, které nás nemají rády od těch dob, co praotec Abrahám vypudil svého nemanželského syna Ismaele, od něhož arabové odvozují svůj historický původ. Příbuzní jsou tradičně chudobnější a o to populačně zdatnější, navíc se netají přáním na likvidaci židů. Totální válka (jaderná) by byla sebevražedná, tak zbývá jediné možné řešení - obrátit zájem i zášť milých příbuzných jiným směrem, třeba do bohaté Evropy, plné nevěřících psů, ostatně už tam jednou byli, (Maurové ve Španělsku, Turci v jihovýchodní Evropě) takže tam trefí. Naší baštou jsou Spojené státy, tak jejich zas může být Evropa. Gojové nás uživí všechny. K tomu jim musíme trochu napomoci - zastavit politickou, vojenskou i kulturní integraci Evropy, rozložit NATO, zapojit Rusko. To si vezme na starost náš člověk Pružinskij, křesťanský husitský našinec, který navíc obličejem žida ani trochu nepřipomíná (bohužel o to víc jeho syn). Také pár jiných politiků a novinářů nám pomůže žabomyšími hádkami o politické korektnosti a toleranci a nacionalizmu. Muslimové si tam mezitím nastaví mešity a minarety s předstihem, aspoň je nebudou stavět v Jeruzalémě. Až slavnostně spolu založíme Palestiský stát, bude už jenom potřeba zřídit konzuláty, obchodníci už tam dávno jsou. My pak papeži přátelsky poradíme, jak mají křesťané (mimochodem u nás vzniklí a založení), co nejlépe s muslimy vycházet. Zato se přestaneme kamarádit tolik s protestanty, kalvinisty a husity, aby na nás katolíci vzpomínali v dobrém. Šalom, salam aleikum, pochálen pán Ježíš Kristus.

J. Kanioková 21.8.2011 13:45

ááá, Klausofobie, to se hodí do každého tématu

V. Skalová 20.8.2011 18:31

Ano, souhlas, děsivá ukázka úrovně naší žurnalistiky

Ale Komárek zřejmě dostal zadání a tak vypotil tento ostudný výpotek. Na webu si to jako kuriozitu přečtu, ale ten jejich plátek už nekupuju od objednané kampaně proti Čunkovi. Ne, že bych Čunkovi nějak zvlášť fandila, ale nesnáším, když se někdo ze mě snaží udělat blbce....

K. Kužel 20.8.2011 7:23

Používání cizích termitů

s sebou nese vysoké rizoto. Ale na druhou stranu - risk je zisk. Takový pan Komárek zbabrá pojem deviace, a ještě na tom vydělá. Kromě honoráře mu to přinese hlavně velký aplaus z tábora Pravdy a Lásky.

J. Kanioková 20.8.2011 21:21

Přesně,

naprosto souhlasim s oběma příspěvky. Komárek byl kdysi fajn, ale někam to zmizelo, ta příšerná přítulnost médií k PL, to úplně zdiskreditovalo novinářské řemeslo. To na blozích si člověk najde víc reálných informaci, než v oficiálním tisku. A o TV ani nemá cenu mluvit..

J. Ráž 21.8.2011 23:30

Re: Přesně,

Je zajímavé pozorovat jak se komentátoři pod vlivem současné reality mění. Ještě nedávno byl pan Steigerwald jen píšícím komikem a pan Komárek s jevil jako seriózní novinář. A hle: Pan Steigerwald napíše objektivní komentář k "Londýnským událostem" i haiku k událostem v Novém Boru přesně popisující o co tam šlo a pan Komárek v duchu politické korektnosti píše je objednané žvásty. Bohužel jsou podobných kavárenských filozofů,kteří o reálném životě ví prd, jako je pan Komárek, plné redakce.