24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dan 10.8.2007 9:06

Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

jako takový je zcela hluchý a slepý ke skutečnostem, které jsou o tomto případu známy. Všiměme si jednoho aspektu. Žádný lump, tím nechci předjímat, že Čunek je lump, se nikdy nepřizná, že udělal nějakou křivárnu, nebo vzal úplatek. Takže ty výkřiky pana Čunka v televizi, rádiu a novinách: " Lidi, ale já jsem nevinnej" lze brát opravdu jako folklór, málokdo by řekl.o sobě opak. Takže veřejnost je masírována tvrzením žalované strany a tím je i ovlivněna, dokonce se Čunek snížil k urážkám hlavního svědka na půdě parlamentu. Panu penzistovi jeho zaslepenost nezazlívám, pouze chci podotknout, že onen článek pana Vlka, který tak vychvaluje, končí tím, že by Čunek měl být postaven před soud a pokud ne, v pořádku, ale potom zveřejnit vyšetřovací spis. Jen tak může setrvat ve funkci jako důvěryhodný politik.

Mell 10.8.2007 10:50

Re: Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

Podle Dana je pan penzista zaslepený, podle mne je Dan bystrozraký, bacha ale, když si sundá šátek z očí, to se pak dějí věci, to čpí oheň a síra na všechny co se mu nelíbí.

Napadla vás někdy možnost, že je pan Čunek nevinný?

clay 10.8.2007 11:46

Re: Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

pan Dan je zcela hluchý a slepý ke skutečnostem, které jsou v tomto případě známy. Všimněte si jednoho aspektu. Žádný lump, tím nechci předjímat, že Čunkovo sekretářka je lump, se nikdy nepřizná, že udělala nějakou křivárnu, nebo že udává a pomlouvá. Takže její výkřiky v televizi, v rádiu a novinách: "Mám na to štempl" lze brát opravdu jako folklor, málokdo by řekl o sobě opak. Takže veřejnost je masírována tvrzením žalující strany, které hraje na ruku vyšetřovatel i státní zástupce, a tím je i ovlivněna;-D;-D;-D

nepolitik 10.8.2007 14:22

Re: Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka,

Dan zřejmě nepřečetl článek do konce. Jinak by takovou pitomost jako je: Pan penzista je zřejmě příznivec p. Čunka, nemohl napsat. Takové "diskutéry" miluji. (Y) 

oakman 10.8.2007 8:03

Čunek je geniální cíl

V této společnosti, která je citlivá na "náhle zbohatlé" - není zvyklá na ty, kteří vydělali počestně, nikdy nic nedělala proti těm, kteří zbohatli "tradičně", ale její rovnostářství plodí závist a chuť kriminalizovat každého, kdo nějaké peníze má. V tomhle prostředí je panáček, který neumí jasně říci, kde vzal prachy terčem, který trefíte bez míření - stačí vypustit šíp, on si "veřejným míněním" cestu najde.

Já nevím jestli Čunek vzal levé peníze - to ví jen ten, kdo mu je dal, pokud někdo takový existuje. Jen se jako ostatní vezu na vlně nedůvěry v jeho vysvětlení. Opět - mohou to být lži nebo jen jeho obecná neschopnost se koherentně vyjadřovat k tématu (řečník to rozhodně není, to je vedle Topola zvláště markantní).

Postup policie a prokuratury je ovšem trochu z jiného soudku - tady se zdá, že u nás existují okresy, ve kterých "jde o život". Soudě dle kauzy Hučín (zde "vidím do souvislostí") musím konstatovat, že Přerovští soudně policejní bolševici konali zjevně na zakázku.

Zde vzniká ten zásadní rozdíl - zatímco Čunek má ostudu sám, potažmo KDU, která se ho nevzdává si asi vyslouží ránu u voleb, ale stále je to banální příběh nevysvětlených pár set tisíc. Vyšetřování "přerovského" druhu ovšem otevírá přímo katastrofický scénář - podezření, že tu někteří státní úředníci v "orgánech činných v trestním řízení" svévolně (Hučín) nebo na zakázku (Čunek) "grilují" podezřelého - tedy vyšetřují ne to, za co byl jedinec obžalován, ale vpodstatě hledají, za co ho mohou zavřít. To je ovšem zločin proti ústavě, za to se tu také kdysi dával trest smrti.

Je cosi shnilého v okrese Přerovském....

Michal 10.8.2007 8:33

Re: Čunek je geniální cíl

Tak, tak. Jak pravil nedávný titulek: Vyčuhuješ z davu, uříznem ti ...

Realista 10.8.2007 11:54

Trochu bych to upravil..

Vyčuhuješ z davu, rychlý vzestup, korupce a pád, nyní máš slušivé tepláky, je o tebe postaráno ač za menších výhod, buď chlapče zatraceně rád..;-D

clay 10.8.2007 11:53

Re: Čunek je geniální cíl

správně jste zdůraznil ten podstatný aspekt. Zneužití pravomoci v takovýchto případech, kdy jde jinému o svobodný život, kdy se mu může rozvalit osobní a rodinný život na desítky let, tady bych byl mimořádně přísný a sahal bych k mimořádným nepodmíněným trestům. Nikdo nikdy neví, kdy by mohl na tyhle zrůdy narazit on

čtenář 10.8.2007 11:55

Re: Čunek je geniální cíl

R^

Radek J. 10.8.2007 14:18

Re: Čunek je geniální cíl

Do kamene tesat. R^

Bob 10.8.2007 7:59

Děkuji autorovi

za přesné vystižení podstaty případu. Většina novinářů i zdejších didkutujících hodnotí celou kauzu z pozice neomylného vyšetřovatele, který spolehlivě ví jak to bylo, ještě dříve než vyslechne podezřelého a svědky... (...protože tak to přece určitě je!)

nepolitik 10.8.2007 7:56

Mnozí diskutující neznají Trestní řád

který v §2 Základní zásady trestního řízení v bodě (8) jednoznačně říká: "Trestní stíhání před soudy je možné jen na základě obžaloby podané státním zástupcem", takže Čunek se může domáhat očištění před soudem třeba tisíckrát. Pokud nepodá státní zástupce žalobu, tak je to nemožné. Nejhorší je, když se k věci vyjadřují lidé bez znalostí zákonů. Což se týká především našich¨investigativních novinářů.

ht 10.8.2007 7:53

jako právný důchodce

má stát přer Lidlem a prát se o košíky :;-D

Realista 10.8.2007 7:27

Otázkou je co vás ještě potěší....

zda zpolitizovaný pohled na kauzu Čunek senátora Šetiny či pohled: Pro právní řád této země je mnohem významnější zveřejnit celý spis včetně rozhodnutí v případu Čunek než vicepremiéra tahat k soudu. Ostatně to je klíčová záležitost celého případu. … Postavit Čunka před soud by totiž znamenalo pouze taškařici a tučné sousto pro politickou kanonádu bez ohledu na výsledek řízení. Pro právní prostředí této země má v této kauze větší hodnotu zastavení zpolitizované kauzy než soudní řízení. … Pokud by již na začátku 90. let bylo pranýřováno chování orgánů činných v trestním řízení, jen obtížně by mohlo docházet ke vzniku případů, jako je Čunkův. …“ 

Takže jsem vyrozumněl, že raději případy korupce politiků budeme zastavovat, aby nedocházelo ke kanonádě opozice či taškařici, která by mohla ohrožovat koalice, nebo vládu a ponecháme politiky tiše hnít ve svém bahně prohnilích. To má pro některé škrabaly jak je vidět větší hodnotu než spravedlivý soud. Ó v jakém protikladu je však věta: Pokud by již na začátku 90. let bylo pranýřováno chování orgánů činných v trestním řízení, jen obtížně by mohlo docházet ke vzniku případů, jako je Čunkův. …“  S takovou s čištěním státní správy od nepoctivých nezačneme nikdy. Vždy bude někdo kdo řekne:,, vyšetřování skončilo, zapomeňte!" Ovšem chceme skutečně takovou výkonnou moc: Chceme takovou demokraci? Chceme, aby nám ve světě říkali nejen paštičkáři dle zájezdů z dob minulých, kdy jedna kapsa byla prázdná a druhá vysypaná, ale i co Čech to zloděj nebo národ Švejků z banánové republiky?  Takový image  ve světě si totiž řešením podobných kauz vyrábíme! :-/

čtenář 10.8.2007 7:12

Z toho všeho je vidět,

že trvat na vlastní státnosti je někdy kontraproduktivní pro obyvatelstvo daného "státu". Když to nejde, tak to nejde. A přiznání toho, že to nejde, není hanba.

Slava 10.8.2007 2:49

Přehled nározů citovaný autorm soudný člověk hodnotí přesně naopak

Pánové Kamberský, Hanák a Macháček, a s nimi další komentátoři, se už asi na to, co se děje kolem Čunka nemohou dívat. Ještě měl autor ocitovat MfDnes, která otiskla - kupodivu - prostý výčet nesrovnalostí a podivných zvratů této kauzy bez vášní a emocí, který hovoří sám za sebe. Naopak článek pana Štětiny je vrcholem trapnosti a mediálního úsilí zamést celou věc pod koberec a důkazem, že pan Štětina nemá mezi zákonodárci vůbec co dělat. Tady přece vůbec nejde o pana Čunka, jde o rozpad právního prostředí jako celku! A zákonodárci Štětinovi to vůbec nevadí! Že se nad tím nepozastaví pan Krejčí, asi nepřekvapí, patrně vůbec netuší, o čem je řeč a reaguje pouze prvoplánově jako Pavlovův pes. A když už cituje paragrafy, měl by citovat všechny relevantní, ne jen ty, které se mu hodí. Zřejmě panu Krejčímu ten reálný socialismus uvízl pod kůží víc, než je ochoten si přiznat.

čtenář 10.8.2007 7:07

Re: Přehled nározů citovaný autorm soudný člověk hodnotí přesně naopak

Jiří Čunek odvedl jako starosta dobrou práci ve Vsetíně (viz. podpora tamních lidí), vyřešil problém s neplatiči (nepřehazoval ho dál, nezdržoval do vytracena), byl zvolen senátorem lidmi, kteří ho zvolili proto, že ho znají (ne proto, že o něm nevědí zhola nic), stal se přes noc předsedou politické strany. Tady začal případ Čunek, tady a nikde jinde. Takže zpolitizovaná záležitost od samého počátku !

Realista 10.8.2007 7:37

Vážený příteli, kdyby se dříve vědělo o tom jak se prodávali ve Vsetíně byty,

Tak věřte, že by se tím předsedou nikdy nestal. Ba dokonce by nebyl ani starostou.Bohužel se stalo a na nápravu není nikdy pozdě!>-

Realista 10.8.2007 7:44

Věřte, že kdyby jistí lidé věděli, jak se ve Vsetíně prodávají byty, tak

by Čunek nejen nebyl starostou, ale ani předsedou strany. Ovšem jsem toho názoru, že na nápravu není nikdy pozdě..:-/ Ať to stojí co to stojí. Poškození důvěry občanů ve spravedlnost v tomhle státě je mnohem dražší..>-

čtenář 10.8.2007 11:50

Re: Věřte, že kdyby jistí lidé věděli, jak se ve Vsetíně prodávají byty, tak

Jak se prodávaly ve vsetíně byty ?

Ccecil 10.8.2007 8:16

Re: Přehled nározů citovaný autorm soudný člověk hodnotí přesně naopak

článek mfdnes je výčtem fabulací, nikoliv opravdových výroků. Je to výčet toho, co si novinář myslel, že by čunek asi řekl, kdyby se ho ptal na to, na co se ho neptal a to vsadil do své "souvislosti". Jinými slovy přrkroucená fakta bezvazby na časovou souslednost a reakci na ně. Toliko k nestrannosti uvedeného článku.

Mell 10.8.2007 2:03

Pane Krejčí, klobouk dolů.

Vaše lehká analýza má logiku a dívá se na problém z potřebného nadhledu, kdy nejdůležitější je kromě hledání pravdy i budování důvěry občanů ke státním institucím. Škoda, že u nás chybí seriozní novináři s dostatečným přehledem a odpovědností. Vyrábějí jen levné zboží bez záruky a nevšímají si, že jsou tady i náročnější zákazníci s fungujícím mozkem.

Slava 10.8.2007 2:31

Re: Pane Krejčí, klobouk dolů - takovou demagogii aby pohledal

Nazvat tohle analýzou může jen člověk, který nezná cizí slova. Pohled je to spíše z podhledu a dovozovat, že kauza čunek může budovat důvěru občanů ke státním institucím je nehoráznost. "Náročnější zákazníci s fungujícím mozkem" vidí, že jde o prostoduchou agitační obhajobu neobhajitelného.

Mell 10.8.2007 9:43

Re: Re: Pane Krejčí, klobouk dolů - takovou demagogii aby pohledal

Pane Slávo, vybarvil jste se jako člen množiny, co jim stačí levné zboží bez záruky. Nebuďte z toho nešťastný, je vás hodně a někteří novináři vám vyrábějí stále nové členy.

Jen mimochodem, uvažoval jste o možnosti, že je pan Čunek nevinný?

Slava 10.8.2007 12:07

Re: Re: Re: Pane Krejčí, klobouk dolů - takovou demagogii aby pohledal

Uvažoval jsem o tom, ale psal jsem o něčem úplně jiném. je mi líto, že nerozumíte psanému textu. Zkuste si to přečíst ještě jednou a třeba se to poddá.

SuP 10.8.2007 8:23

Re: Pane Krejčí, klobouk dolů.

Souhlasím v plném rozsahu.

spirit 10.8.2007 1:43

Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Je s podivem, kolik lidí útočí na novináře a kolik lidí se považuje za ty, kteří "vědí jak to všechno bylo". Nic proti vyjádření názoru, ale čunkiáda ukázala, kde je největší problém. Čunek byl totiž takto především předhozen davu, aby ho soudil (ať už tak či onak) a dav to podle očekávání rád a ochotně dělá (viz diskuze zde i jinde). To věčné rozebírání nerozebíratelného. Důležité přece je, aby se lidé mohli spolehnout na to, že mohou důvěřovat práci složek, které tak zásadní věc ,která silně poznamená lidský život, jako je trestní řízení, vedou. To je hlavní problém - že práce těchto složek totálně selhala. Kdyby totiž neselhala, dozvěděli bychom se, co se bude dít s Obstem a čunek by se slušností veřejného činitele ukázal na kamery původ svých příjmů. Jasně, že to není jeho povinnost, jak tu mnozí zdůrazňují. Něco takového v ČR uzákoněno není, narozdíl od jiných zemí, třeba USA nebo Švýcarska. Byla by to jen slušnost politika, který byl měl být vzorem pro ostatní. Sorry.

Roman 10.8.2007 1:47

Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Čunkiáda už má první vlaštovku.

Zpráva z tisku:

Advokát bývalého policisty Tomáše Čermáka Jaroslav Janeček po vzoru obhájce vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL) žádá nejvyšší žalobkyni Renatu Veseckou, aby i v Čermákově případu vyměnila státního zástupce.

spirit 10.8.2007 1:56

Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Jasně ;-D a teď by mělo nastat hájení úkonů ;-D Udělal žalobce Čermáka obdobný průser jako Obst nebo jiný či o něco menší či větší ? Vesecká nevymění a bude podezírána v kauze čunek, vymění a bude podezírána , že se kryje ;-D vždyť je to celé totální úlet . Takové kroky by měly být absolutně obhájitelné. Pokud nejsou, samozřejmě, že zůstává pachuť, co jiného, že.

Roman 10.8.2007 2:01

Re: Re: Re: Čunek a spousta dalších není trestní kauza ale tristní

Ať udělá Vesecká cokoliv  vždy se to dá použít  nyní proti ní.  O žádném průseru Obsta nevím. Státní zastupitelství ho hájí.