29.10.2020 | Svátek má Silvie


MÉDIA: ČT straší s virem...

22.9.2020

... a potom vykládá o ztrátách pivovarnictví

Mediokracie v plné síle – tak bych zhodnotil nedělní Události na ČT. Samozřejmě dominoval „covid“ a vše, co se kolem něj děje. Vypadá to doslova na „třetí světovou válku“. Česko je na tom nejhůř, vláda „zaspala“. Předseda ODS Petr Fiala prohlásil, že by „vláda měla dělat svou práci“. Což nepochybně dělá, jenom ODS a další opoziční strany dělají i ve věci covidu svou „práci“, a tak se z medicínského či epidemiologického problému stalo všude na světě politikum nejvyššího stupně.

Při zpravodajství o covidu je zřetelně cítit „spodní linka“ informací. Vláda si „neví rady“, občané si „nevědí rady“, tam se nakazilo sto osob (vlastně podle ČT systematicky „onemocnělo“), tam se budou zavírat nemocnice pro návštěvy atd.. Pak se jen tak mimochodem dodává, že „většina pacientů má mírný průběh“. Potom se hodí příběh ženy středního věku, která popisuje, jak jí a jejímu muži bylo špatně. Byla v televizi!

Výborný byl také primátor Prahy Zdeněk Hřib. Nejprve oznamoval, že se v Praze uzavřou střední školy, pak se opravil, že ne – že to špatně pochopil –, aby vzápětí prohlásil, že se střední školy stejně zavřou. Potom že podle něj je Praha ve stejné situaci jako Itálie na jaře, přičemž hodnotí celková čísla pro Itálii a pro Prahu. Připomeňme si, že Itálie prošla tragickým vývojem na severu země, kde nestačilo pro nemocné vůbec nic a čísla tam v nejvíce postižených regionech byla desetinásobkem čísel, která jsou dnes v Praze. Po přepočtu na počet obyvatel celé Itálie to pak samozřejmě vychází jako v Praze. To je náš pan pirátský primátor – údajný expert na IT, počítat průměry se ale nenaučil!

ČT pak pokračovala, nejprve ve stylu ekonomických ztrát tu a onde. Proboha, když svět postihla skutečně nebývalá pandemie vedoucí k závěrám ekonomik (viz dnešní Izrael), tak se prostě ekonomika propadnout musela a musí. Proto je téma ČT o ztrátách pivovarů právě z onoho soudku. Jistý výčepní prohlašoval, že když se zavřou hospody, bude bez práce. Přitom ČT neustále tlačí na pilu dalších a dalších omezení, a když se hospody nezavřou, bude plno řečí o komunitním přenosu!

Závěr? Česko prošlo jarní fázi epidemie na jedničku, a to díky rychlé reakci vlády a pochopení obyvatel. Vyhnulo se italské či španělské cestě. V současné době, kdy smrtnost (hrozné to slovo) klesla podle údajů samotných epidemiologů na desetinu oproti jarní fázi, je další vynucování zákazů a omezování, které by vedly k ekonomickým ztrátám, naprosto neodůvodnitelné. Tvrdím to jako člověk z „ohrožené skupiny seniorů“. Ve společnosti totiž nejsme jen my, staříci, ale i lidé produktivního věku a mladí lidé, kteří mají také svá práva, chtějí práci, chtějí, aby děti chodily do školy a aby se skutečně pokud možno navrátil stav společnosti do normálu. Ve Francii, zemi mnohem více postižené covidem, uspořádali s ohromným úspěchem Tour de France. To jsou příklady hodné následování. 

Nestrašme se proto 8000 infikovanými za den - kdybychom byli schopni udělat 60 000 testů za den, už jsme to číslo měli. Vraťme situaci do normálu navzdory zprávám, které otravují veřejný prostor a v nichž ČT hraje bezesporu prim.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czUšetřila jsem při online nákupech vánočních dárků. Jak se mi to podařilo?
Ušetřila jsem při online nákupech vánočních dárků. Jak se mi to podařilo?

A je to zase tady! Vánoce jsou za rohem. A zvláště pokud se chystáte pořídit nějaké dárky přes internet, rozhodně se vyplatí nakupovat ještě před...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.