10.12.2023 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marek - koncesionář 15.1.2008 14:25

ať odejdou

Nechci na RŽ mediální turistky Tachecí a Výbornou. Změny jsou k horšímu, maximální bulvarizace. Byly zrušeny kontaktní pořady, začal s tím už arogantní Pokorný. Ti co přecházejí z komerce mají průpravu jak z Matějské pouti. Ať žije Frekvence 2!!!!!!

Márka 20.9.2008 21:21

Re: ať odejdou

souhlasím a je mi líto, jaký kretény musím já a všichni z nás platit- udělat z veřejnoprávního komerci- to ať si celý radiožurnál políbí (Y). je mi to líto, ale sem naštvaný, jaký kretény musíme platit...

Jáchym 12.1.2008 22:41

Rádio TLACHECÍ

Tady se už neřekne téhle zombii, co ji paní Tachecí udělala z odstřeleného Radiožurnálu jinak, než RÁDIO TLACHECÍ. ;-(

Joska 11.1.2008 22:50

Dnes jsem na ČT1 ráno poslouchal Tachecí

Tak předně, jevila se mi jako nesmírná ( ajak tomu většinou bývá seběvědomá) kr...a! ČR Radiožurnál samozřejmě jejími zásahy utrpěl. Dnes se opravdu tváří spíše jako komerční rádio a specifika původního radiožurnálu (atmosféra,mluva) zanikly. Samozřejmě, že mne taky iritovali věčně omílaní interpreti a stále stejné skladby, ale to se dá přece snadno upravit. Teď fakt už nevidím valného rozdílu mezi F1 a Řadiožurnálem. Ale to je přece paní Tachecí velmi špatně!!!! Komerčních stanic je tu jak nasr...o!  ona je fakt blbá, ten dnešní ranní pořad mi stačil. Škoda, kdo jste to neviděl!

Hanka 12.1.2008 11:25

Re: Dnes jsem na ČT1 ráno poslouchal Tachecí

Souhlas navic lze, v Dnesnich sobotnich LN tvrdi ze pridala 5 publicisticych poradu. JIz nikde nerika KOLIK jich zrusila, z celkovych asi 6o poradu je  od ledna pres 40 zruseno.  Radio na prani, je v troskach, drive jste si mohli pustit VSE, dnes ca 7 poradnu denne

www.iprotest.cz

Jirka 12.1.2008 11:28

Re: Dnes jsem na ČT1 ráno poslouchal Tachecí

Záznam rozhovoru z ČT 11.1.2008

je na http://www.iprotest.cz/dokumenty/38

... doporučuji DOBŘE si pročíst  www.iprotest.cz

Majkkl 11.1.2008 14:43

Dneska jsem jel celé dopoledne autem a

zkusmo poslouchal RŽ v autorádiu. Žádné strašlivosti jsem si nevšiml, prostě normální rádio středního proudu se zpravodajstvím. Řekl bych jen, že je malinko zajímavější, protože zprávy (HL) byly po 1/4 hodině. RŽ jsem nevydržel dlouho poslouchatn ani před tím, ani potom, protože to prostě bylo a je středoproudé radio. Pro mne je bývalá BBC po ránu (tedy rádio Česko), zbytek dne Vltava. To mi stačí. Kvůli Vltavě a občas Praze, někdy Leonardu a Ddur mi stojí za to platit koncesionářský poplatek, RŽ mne v podstatě nezajímá. Jen jsem dnes pozitivně konstatoval, že za celé dopoledne z něj nevřískala Lucie Bílá a Helena Vondráčková, to bylo fajn... :-D

alan 11.1.2008 11:25

Plný souihlas

Plně souhlasím s obsahem článku. Zdá se, že i na Radiožurnálu se nyní bude za mletím slov,žoviálností a vysokou kadencí mluvy moderátorů skrývat jejich duševní prázdnota a chybějící intelekt.

vont 11.1.2008 9:01

Tachecí

Plný souhlas, dokonce jsem se musel dívat, jestli mi někdo nepřeladil stanici. Celkový dojem se se úplně změnil. Řekl bych, že vším čím B. byla je ráda, ale dopady většinou mínusové.

Idealista 11.1.2008 0:08

Radio NEVIDITELNÝ PES.

mamama 10.1.2008 19:20

Stanice měly svůj osobitý zvuk

Je mi 64 let. Radio poslouchám od dětství. Naučila jsem se naladit stanice po sluchu i v noci. Jen zelené magické oko svítilo. Každá stanice měla svůj zvuk, šum, hlas, hudbu, vč. radia Laxenbourgh nebo Tirana nebo Vatikán nebo i Moskva , atd. Kultivovanost stanic Praha 1 a Praha 2 byla nezaměnitelná. Samozřejmě docházelo ke změnám, ale snesitelným, tedy evolučním. Skončilo např. "kupředu levá". Vadí mi úprava znělky na ČRo 2 Praha. Úryvek Smetanovy Vltavy měl zůstat hraný na HARFU. A nynější stanice ČRo 1 Rž je průšvih. Ví vůbec pí Tachecí, kdo převážně poslouchá radio? Mladí ne - ti poslouchají svoje MP3. Je naivní, jestli si myslí, že je získá. Rozhlas poslouchají lidé starší a ti rozeznají balast od kvality. Ona zažene posluchače ke Country radiu.

alan 11.1.2008 11:35

Re: Stanice měly svůj osobitý zvuk

Vážená, mluvíte mi z duše. Bohužek je dne s jiná doba. Zatímco nás rádio spojovalo za světem at to byla Moskva či Vatikán - zdá se, že dnešní FM vysílání slouží je ke zblbnutí posluchačů ve vlastní zemi (za hranicemi je nikdo nezná - nejsou tam slyšet). Už to není to, že jsem třeba na horské tůře někde v cizině naladil na dlohé vlně Prahu 1 a sledoval co se děje "doma.". Vysoká frekvence nekultivovaných slov a vřeštivá hudba je to co charakterizuje většinu stanic u nás - a ted se k tomu přidá i Radiožurnál?. Doufám, že se paní Tachecí nezmocní i ČRo 2 či ČRo3

Hanka 12.1.2008 11:27

Re: Stanice měly svůj osobitý zvuk

 Mila pani, mozna by ste byla prekvapena KOLIK MLADYCH se za Radiozurnal bere! Iniciativa www.iprotest.cz  je tvorena posluchaci kolem 30 let! A kouknte na diskuzni forum www.izurnal.cz

treba pod clanky reditelky Tacheci tam se to mladymi posluchaci tez jen hemzi

posluchač 1968 10.1.2008 18:39

Ne novému radiožurnálu

Pokud si někdo ze zodpovědných dělá obrázek o reakci posluchačů na nový radiožurnál, tak se tedy připojuji k názoru, že nám za naše peníze vznikla další povrchní a rádoby laškovní obdoba komerčního rádia. ;-( Teď trochu odbočím. Paní Tachecí byla skvělou televizní reportérkou R^ než se stala jako tisková mluvčí symbolem jednoho z největších tunelů v dějinách této země. To ji samozřejmě nediskvalifikuje z dalšího profesního života, nicméně si myslím, že ve standardní demokracii by zrovna takový symbol neměl být zaměstnancem státní organizace, která je financována z peněz občanů, tedy daňových poplatníků, kteří tento tunel musí zaplatit. Možná si tyto souvislosti naše veřejnoprávní elita neuvědomuje, možná je silnější argument to, že je družkou jistého vlivného pána... Toliko odbočka, která nemá nic společného s tím, že stávající podobu Radiožurnálu považuji za nehodnou veřejnoprávního media. 

carda 10.1.2008 18:32

k diskusím

Zírám,kolik lidiček poslouchá rádio a kolik se jeho poslechem trápí.Co takhle ho vypnout?V autě mi naskočí jen zelená vlna,jinak je mi rádio na nic a to od doby,kdy začly obrázky

Medák 11.1.2008 1:39

Re: k diskusím

ty retardo,proč by se lidi nevyjadřovali ke kvalitě rádia,který MUSEJ ze zákona platit? Platit a pak ho vypnout?

hudry 10.1.2008 16:57

Lze odhlásit rozhlasový poplatek?

U TV to asi není tak jednoduché, protože pod pojmem TV zařízení je schováno kdeco, karta v PC, satelit, kabelovka a vůbec.

U rozhlasu by to možná mohlo být jednodušší. Víte někdo o nějaké možnosti jak, bez hrozby ztráty svobody, rozhlas odhlásit ?

Milda 10.1.2008 16:53

Vašku,

koho jsi to proboha na ČRO1 nainstaloval??? Ta stanice se nyní opravdu nedá poslouchat. Ale jednu zprávu pro uklidnění mám - dost posluchačů přechází na ČRO2 a na Vltavu... Milda.

mira 10.1.2008 16:52

Je docela zábava číst plačky o tom,

jak se z polobulváru stává bulvár. Tedy až na to, že je to povinně placené. Nicméně, asi nejde o výjimku: v létě v jsme Británii často poslouchali BBC a jeden z jejích kanálů (ten nejbulvárnější :-)) se - světe div se - dosti věrně podobal Radiožurnálu, tedy ještě před lobotomií.

Osobně nepotřebuji celý den poslouchat mlácení prázdné slámy, takže preferuji Classic FM. Některé věci by se tam asi mohly malinko zlepšit, ale celková úroveň je jednoznačně nejlepší.

ok 10.1.2008 16:52

KONEC DEMOKRACIE ???!!!

Po tom "vylepšení" poslouchám raději zahraniční rozhlas. Třeba na takovém Deutschland Radio Kultur (na Astře analog) vysílají výhradně pro dospělé lidi. Fakt, nekecám!

Tady nejde jen o bulvarizaci. Tady jde o to, že likvidací Radiožurnálu zmizí komunikační médim pro komunikaci a výměnu názorů mezi dospělými lidmi. Jinými slovy: znamená to KONEC DEMOKRACIE !!

Snowy White 10.1.2008 20:31

Re: KONEC DEMOKRACIE ???!!!

Já bych to až tak černě neviděl.

J.Brosz 10.1.2008 16:06

Škoda, že odešel Rádiožurnál

Nestydím se podepsat plným jménem, neboť tlumočím názory několika rodin. U nás běžel minulý rok Rádiožurnál celý den, dokonce v noci jsem občas poslouchal tuto stanici na sluchátka. Najednou známe hlasy zmizeli, osobnosti se vytratili, až na malé výjimky jak minulé noci Dan Takáč a koktají tam možná budoucí talenty. Ale ať se učí na krajském vysílání a ne na pilotní stanici Českého rozhlasu.

Jsem proti 100 dennímu hájení paní Tachecí a žádám rychlé řešení k prospěchu nás posluchačů. Potvrdí Vám to v nejbližší budoucnosti výrazný pokles sledování stanice.

Majkkl 11.1.2008 14:37

Re: Škoda, že odešel Rádiožurnál

... vzhledem k tomu, že ani před tím nebyl RŽ žádným dobrým rádiem, a vy jste hos rodinami poslouchali ceké dny, musíte mít dobře vyhučené bedny... R^

Hanka 12.1.2008 11:28

Re: Škoda, že odešel Rádiožurnál

Mozna vas tedy bude zajimat www.iprotes.cz

Najdete tam  aktualni clanky co kdo o RZ rekl i petici

-ferry- 10.1.2008 13:59

Nic ve zlém ...

... ale např.českobudějovické radio už nějaký čas používá v trojhodinovém ranním bloku dva moderátory (on + ona), kteří si spolu jakoby povídají.Mně tohle nevadí,líp se člověk probouzí.Trochu víc mi zde vadí,že je zde moderátor,kterému se mnohdy už napotřetí povede vyslovit nějaké jméno.A nemusí to být zrovna jméno francouzské. Ale i to budiž,kdo je dnerska dokonalý ...? Soukromá radia neposlouchám,tam je to žvanění skutečně někdy o nervy.Ale mladým to vyhovuje,tak jim to přejme. Absence Ivana Hofmana (nikoliv Jiřího Hanáka) mi na Rž taky vadí,jeho ranní poznámky měly vtip a byly aktuální.Třeba se vrátí,ale do lepšího času ,než brzy ráno.

Štváč 10.1.2008 13:57

B. Tachecí

je partnerkou I. Mathé a ty nemůže Hrad ani cejtit, takže pod maskou křiklounů je schován Klause a jeho náhončí už připravili na Rádio hon. Mohla by se o našem hradním vejlupkovi začít mluvit pravda a tak se organizují protesty obyčejných lidí ve stylu "Horáková."

Eva D. 10.1.2008 15:06

Re: B. Tachecí

Vážně, štváči? Že o tom nic nevím. No asi mi ještě nestihli poslat direktivy z Hradu, že?

Prosím Vás, koukněte na tu diskusi a neblázněte. Je mi fuk, s kým Tachecí žije a jestli je arogantní v restauracích, jak jsem se taky dočetla, volím ODS a ty změny se mi líbí! Frekvenci ani jiná soukromá rádia neposlouchám a nikdy jsem neposlouchala. Kam mě zařadíte?

Nika 10.1.2008 15:16

Re: Re: B. Tachecí

Souhlas, to rádio potřebovalo provětrat jako sůl. Pár lidí si už myslelo, že to tam mají na doživotí. Tak teď dostanou šanci zase jiní kamarádi... ;-)

rafp 10.1.2008 18:00

Re: Re: B. Tachecí

mezi pitomce

Eva D. 10.1.2008 19:01

Re: Re: Re: B. Tachecí

Od Vás to musím brát jako lichotku, díky!