23.10.2019 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

MÉDIA: Česká televize včera, dnes a zítra

Pro Českou (resp. Československou) televizi pracuji jako scenárista a především režisér už 46 let. Protože jsem asi nejstarším aktivním tvůrcem, který pamatuje rozličné systémy řízení, domnívám se, že požívám určité odborné kompetence, abych se vyjádřil k minulosti i současnosti ČT v souvislosti s blížící se volbou jejího generálního ředitele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 17.4.2017 21:47

Re: ČT je cizí. Nepatří nám, divákům!

Dotaz - Nova, Prima, Barrandov etc. s převahou srágorovitých bulvárních pořadů snad divákům patří? Tedy ne že je ČT příklad dokonalosti, to určitě ne ...

V. Čermák 17.4.2017 17:51

ČT je v mnohém užitečná, ale šíří Propagandu.

Je ovládána partou propagandistů, kteří se schovávají za spoustu schopných lidí pro ČT pracujících. Zrušit ČT by bylo škoda, ale vykopat tu vládnoucí skupinu se zdá nemožné.

B. Holubec 17.4.2017 13:41

7 miliard Kč ročně utracených bez jakékoliv kontroly

A co za to? Místo vyvážených zpráv a publicistiky jednostrannou propagandu na úrovni tupých politruků bývalého režimu, předkládanou redaktory - komsomolci.

P. Klíma 17.4.2017 13:22

Skvělý text, podepisuji !

P. Klíma 17.4.2017 13:17

Zmanipulovaný a finančně zainteresovaný autor

obdivuje úpadkovou, manipulativní a prolhanou instituci, vedoucí méně bystré diváky k obdivu k Bruselu a k dovozu Islámu.

ČT Art je sice v pořádku, ale pokud je skutečně dobrá, uživila by se i jako placený kanál.

Pryč s televizními poplatky !

V. Klepetko 17.4.2017 11:47

Re: ČT je cizí. Nepatří nám, divákům!

"jednookým králem mezi slepci"

V. Klepetko 17.4.2017 11:45

ČT je cizí. Nepatří nám, divákům!

Pane Svobodo, k věci se mohu vyjádřit jen jako prostý divák ČT a koncesionář. Mám velmi intenzivní pocit, že pod vedením pana Dvořáka není ČT naším společným "informačním dalekohledem" do světa, ale mocenským nástrojem různých finančně zainteresovaných lobbistických skupin a propagandistickým nástrojem levicově-liberálních marginálů, jejichž názory ostře nekorespondují s hlasem občanské společnosti.

A mám dojem, že v zájmu zachování mocenského monopolu současných marginálních exotů nám Rada ČT naservírovala jako protikandidáty pana Dvořáka osobnosti ještě exotičtější a marginálnější, dokonce šéfy jakýchsi obskurních politických stran, typu Radoslava Štedroňe, jehož šílený článek je na dnešním Psu. Má snad být pan Dvořák jednotným králem mezi slepci?

Jako divák a koncesionář považuji současný stav za naprosto neudržitelný. Doufám, ze se po podzimních parlamentních volbách dostane ČT pod důslednou kontrolu veřejnosti, zastoupené nikoliv zástupci jakýchsi autokraticky vybraných a zainteresovaných neziskovek, a zastoupené demokraticky zvolenými poslanci Parlamentu!

Doufám, že ihned po volbách budou současná zmanipulovaná volba ředitele ČT ihned zrušena novelou příslušného zákona, a o řediteli ČT rozhodne buď Rada v novém složení, nebo koncesionáři v přímé volbě. Současnou ČT vnímám jako "cizí", jako by byla v držení jakéhosi "Turka" nebo jiné okupační mocnosti. A Turka proti zájmům své vlády, prezidenta a parlamentu financovat nechci!

M. Malovec 17.4.2017 11:40

To, co jsem kritizova

v diskusním fóru na ČT, potažmo řediteli jsou objektivní skutečnosti.

Klientelismus, špatné hospodaření, manipulativní zpravodajství, neznalost češtiny, opakování - matka moudrosti, některé přejaté pořady pro děti na ČT/D, před kterými je děti třeba chránit. To lze doložit.

J. Chaloupka 17.4.2017 9:06

ČT má mnoho impulzů ke změně, bohužel

naprosto zbytečně. Nehodlá na svém "trendu" nic změnit. Nechci, aby to skončilo jako na Barrandově, kdy byl fundus a ostatní pěkně "rozebrán". I ČT má obrovský archiv a fundus. Ale pokud opravdu podstatně nezmění své působení (např. tu školu mladých rádobyredaktorů, které pouští na obrazovku, ačkoliv neumí ani mluvit souvisle), tak to dopadne jako na Barrandově. Ostatně i ten "oslavovaný" Mathé byl jednooký král mezi slepými. Zajímavé je, jak si umístili své děti: např. mladý Mathé je "zpravodajem" v Bratislavě, mezi tzv. redaktory patří i mladá Tachecí (dnes provdaná, takže jméno se změnilo), mladý Duhan a mnozí další, co mají jména poněkud obvyklejší. Ostatně celá ČT je plná klanů.