Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MÉDIA: Česká televize usvědčila sama sebe

„Můj osobní názor zní, že Česká televize bohužel neplní svoji veřejnoprávní funkci a stává se nejenom komerční televizí, ale dokonce špatnou komerční televizí,“ prohlásil prezident republiky Miloš Zeman a dodal, že je pro zrušení koncesionářských poplatků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

9. 3. 2015 10:59
Zeman má své kouzlo

Když se volilo mezi ním a Kárlem, nebyl jsem fyzicky schpopen volit ani jednoho, z obou se mi zvedal žaludek.

Od té doby sleduji Zemanovy odvážné výroky tu k islámu, tu k Ukrajině, tu k mediím atd., až nakonec k problému, který s tím nyní má ČT. Oprávněně, ČT se skutečně již dávno vymkla jakékoliv veřejnoprávnosti a zakejhala jak potrefená husa.

A za tento názor (i mnohé další) a za odvahu, s jakou kašle na hlavní proud, musím Zemanovi tleskat. Toho bych se dříve nenadál.

0 0
možnosti
JK

9. 3. 2015 15:34
Souzním...

až na to, že jsem Zemana volila, i když jen jako menší zlo. Z děsu před oddaným eurohujerem a pravdoláskovníkem na Hradě.

Byť způsob některých jeho vyjádření (ne podstata) mi někdy rve uši, s Vaším příspěvkem souhlasím moc a moc.

Ha ha ha ha ha.... nezávislá ČT.... uff...

k mediální masáži - Už víme „že „ČT má skutečně určený úhel pohledu“ na základě doporučení EK, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků POUZE tehdy, pokud prosazují a dívají se na věci z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení.“ - http://jdem.cz/brnb49

A proč ČT tak poslouchá?.... Šéf České televize Petr Dvořák se dostal do nejvyššího vedení vysílací unie EBU (za odměnu) - http://jdem.cz/brpqd9

0 0
možnosti
MS

9. 3. 2015 10:48
Reprízy, reprízy a zase jen reprízy...

Jako Český rozhlas "vaří" z čs. popíku z 80. let, tak i ČT "stojí" na archivu Zelenkovy ČST. Dokonce i "nová" produkce - seriál Vyprávěj, je "dietlovská sága" jen natočená v HD rozlišení. To vše je prokládáno zahraničními seriály ze 70. a 80. let... Zpravodajská ČT24 - 30 minutová smyčka s mluvící hlavou. A za to máme platit?

Chápu, že nakrmit tv 5 kanálů nějakým smysluplným obsahem je náročné, ale nikdo je přece nenutil vytvořit takového molocha (že pane Mathé). Navíc sportovní kanál patří spíš na komerční TV. Možná, že nejsem sám, kdo právě uplynulé halové ME v atltetice raději sledoval na EuroSportu, než aby poslouchal vtipné komentáře a glosy "atleta" Dusíka...

Čekal bych více evropské produkce - a bez dabingu, nebo alespoň duální zvuk - v prime time a více dokumentárních pořadů (duální zvuk). Hlavně aspoň na rok zamknout a zahodit klíče od TV archivu...

0 0
možnosti
OP

O. Prokop

9. 3. 2015 10:44
dodatek:

prezident Zemanovi vadí pravda. To, že řekl, že ČT je špatnou komerční televizí atd, že nyní nesleduje ČT2. Potrefená husa... Závěr:

1: ČT není servilní vůči sociopatovi, který navíc trpí alkoholickou encefalopatií. Vliv kouření a alkoholu je zřejmý.

2: Těch pár reklam, co ČT vysílá vůbec neobtěžuje na rozdíl od bulvárních televizí, kde vlna reklam je přerušovaná nějakým druhotřídním filmem. Proč se Zeman nezmínil o ČT 24 nebo ČT art? Na HP civilizaci a ČT art nemá asi buňky.

3: Čím více bude do všeho mluvit, tím se bude více ztrapnovat a jenom prokazovat, že opravdu trpí poruchou osobnosti.

0 0
možnosti
JM

9. 3. 2015 12:28
Lepší dodatek :Pravda začíná tam ....

...kde končí signál české televize....

0 0
možnosti
MH

9. 3. 2015 10:29
Česká televize

je prolezlá trapnými zástupci menšinových skupin, které se vydávají za univerzální mozky lidstva. Platíme si hlupáky, nedobrovolně. Správně česky v ČT nemluví snad kromě večerníčkových postaviček nikdo. Vliv USA, Havla a knížetepána je zřetelný už v úvodních titulcích. Od dob bivakování Rumla v ČT se těmto kanálům vyhýbám.

0 0
možnosti

9. 3. 2015 10:19
Ano,

naprosto souhlasím. "Demokratičtí" Karložrouti v ČT nemíní vůbec vzít na vědomí, že volby skončily. A tak je nám souzeno dívat se na jejich boj za mileného Karla možná i in memoriam.

Na "prezidentský stolec" by nejraději posadili mumifikovaného Havla, na stupínek pod něj Karla a tak by to mělo zůstat do skonání světa.

0 0
možnosti
IH

9. 3. 2015 22:47
Re: Ano,

Blahoslavení chudí duchem....

0 0
možnosti
PJ

9. 3. 2015 9:44
od klause k zemanovi

to bude mit veleba radost ze ma takovou posilu

0 0
možnosti
KJ

9. 3. 2015 9:42
Ano, ČT je manipulačním nástrojem bůhvíkoho.

Moravce je nutno proklepnout... Dzp.

0 0
možnosti
JF

9. 3. 2015 9:22
ČR, ČT, ČN

Vůbec nechápu proč existuje něco jako veřejnoprávní televize nebo rozhlas. To, že nějaká organizace vysílá do éteru informace je její problém.

V duchu ČR a ČT by také mohli vzniknout ČN (České noviny), které by byly distribuovány do všech prodejen novin, nemusel by si je nikdo brát, ale každá rodina by je musela platit.

Rozum a cit velí - Neplatit ČR a ČT ani korunu. Lidé se bojí, že je bude stát nějak trestat. Jak asi? Nějaký soudce vydá povolení k domovní prohlídce, zda nemáte v domácnosti přístroj schopný příjmat konktrétní kanál? Kdyby k něčemu takovému v ČR došlo, byl by to jen další a ještě pádnější důvod k neplacení poplatků (televizní a rozhlasové daně).

0 0
možnosti
JM

9. 3. 2015 9:26
Re: ČR, ČT, ČN

Souhlas.

0 0
možnosti
JM

9. 3. 2015 9:22
Koncesionářské poplatky

je nejen možné, ale dokonce nutné, zrušit. Cestou k tomu není,ale, jakási občanská neposlušnost, ale legální akt. K tomu je ovšem třeba zjistit, komu vlastně patří ČT. Kdysi jeden bývalý ředitel (pardon:generální ředitel), prohlásil, že Česká televize patří České televizi. Já osobně se domnívám, (psal jsem to několikrát už dříve na NP), že by postačilo zakódovat veškeré programy ČT. Kdo se nemůže obejít bez ČT, nechť se dobrovolně přihlásí jako abonent a bude vymalováno. Rázem se zvýší příjmy ČT z dosavadních nějakých 6 mld nejmíň na dvojnásobek a to dobrovolnými platbami, nikoliv vynuceným výpalným jako nyní. Podle mě vede cesta přes změnu zákona o ČT, tedy zákonodárnou iniciativou vlády (nebo ještě někoho jiného-nevím) a pak přes PS. Také je cesta přes privatizaci, což by bylo možná ještě snazší. Pane Štěpánku, jen tak dál. Zdravím sympatizanty zrušení konc. výpalného.

Milota.

0 0
možnosti
JF

9. 3. 2015 9:31
Re: Koncesionářské poplatky

Ano. Neplatit poplatky za nevyžádanou službu (výpalné) není akt občanské neposlušnosti, ale legální akt!

Když do vašeho podniku přijdou Ukrajinci, že jim budete měsíčně dávat 50 000Kč, jinak vám podnik zničí, tak je neplacení výpalného akt občanské neposlušnosti? Ne, je to legální akt! To samé, jako ti Ukrajinci dělá ČT a ČR a stát mu v tom pomáhá debilním zákonem. Neplacení poplatků (výpalného) je povinnost každého slušného člověka.

Dalším krokem by měl být útok na OSA, který opět za pomoci státu krade lidem peníze.

0 0
možnosti
JK

9. 3. 2015 9:21
jak nemám Zemana rád,

jsem rád že prezidentem je on a ne "Kníže", to by se z ČT linula jen samá prezidentská chvála. Vyjádření Zemana k ČT je zcela pravdivé a jak píše v článku správně Štěpánek, je to hlavně vidět z její reakce. povšimněme si i takové drobnosti, když v nějakém diskusním pořadu diskutující opatrně zmíní nějakou chybičku ČT, jak hned moderátor změní téma a začne dotyčného vyslýchat jak to myslel a začne jeho názor okamžitě vyvracet v přímém přenosu. Tuto výhodu okamžité reakce na kritiku nemá žádné médium natož jeho názoroví oponenti leda tak ještě rozhlas. Co prasáren již ČT nakydala na spoustu lidí a případné omluvy žádné nebo někde zastrčené. Navrhuji iniciativu pro ústavní zákon, že se poplatky zachovají v plné nominální výši na věčné časy a nikdo je nikdy nesmí změnit. Jsem zvědav na experty z ČT, zda a kdy by jim to došlo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz