19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Česká televize, slouha režimuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 15.9.2012 15:18, přehled diskusí

Jo jo. Piráti - spása lidstva.:
Autor: J. Boleslav Datum: 14.9.2012 17:28

Re: Jo jo. Piráti - spása lidstva.:
Autor: J. Blažek Datum: 15.9.2012 15:18

Ale v tom článku nejde v první řadě o piráty, ale o neobjektivní práci ČT. Platíme je povinně všichni, oni však jsou slouhy mocných. Je to prostě instutuce HNUS. .... FUJ tajbl!

ČT-slouha režimu?:
Autor: J. Malá Datum: 14.9.2012 14:50

To přece již dávno víme, tak proč to tak zdkouhavě popisovat?"Koho chleba jíš, toho píseň zpívej"! Spíš by mne zajímalo, proč práve Člověk v tísni organizuje studentské volby. Nemají snad nic jiného na práci?A nezavinili právě oni ve spolupráci s p.Schvarcenberkem to vítězné bouchání špuntů TOPky? Kolik asi stálo to jejich společné tažení pražskými i mimopražskými hospodami, určené k oblbování studentů?Pivo co hrdlo ráčí zadarmiko, to se stuidentům líbilo. Tak je volili.A zase se odvolám na shorauvedené přísloví. Jen všichni podporujme Člověka v tísni!!!! Studenti jsou v tísni?Že by nevěděli, koho volit?

Re: ČT-slouha režimu?:
Autor: L. Vaněk Datum: 14.9.2012 20:20

Studenti,

tady když se něco dělo - tak to rozjeli studenti ! Trochu jste jim teď naznačili, že s vámi musí jaksi vážně počítat ... Dříve vycházely noviny - STUDENTSKÉ LISTY. Zanikly, protože na ně nebyly peníze ... Proč je nemůže financovat Ministerstvo školství ?!  Tehdy, když byl ministrem pavel Tygrid, tak to navrhoval ... Vláda  "soc. prc. mu to zatrhla !

SMYSL PRO HUMOR:
Autor: Z. Jančárek Datum: 14.9.2012 12:18

V každém případě oceňuji smyśl autora pro humor.

Budu volit Pirátskou stranu:
Autor: F. Eliáš Datum: 14.9.2012 10:38

Bez ohledu na chování ČT. Televize mi slouží jenom ke sledování filmů. Zprávy sleduju výhradně na internetu. ČT i Moravcovi jsem přestal věřit

Re: Budu volit Pirátskou stranu:
Autor: R. Tichý Datum: 14.9.2012 12:33

Volit je nebudu, ale souhlasím s Vámi.

konces.poplatky:
Autor: J. Milota Datum: 14.9.2012 9:17

Několikrát jsem i zde na NP kritizoval koncesionářské poplatky. Všichni vědí, že je to výpalné pro ČT.Stačilo by ale k jejich zrušení zavést kódované programy ČT, sledovat ji by pak mohli jen předplatitelé. Je absurdní, aby tento poplatek ČT ždímala z lidí jen na základě toho, že mají elektroměr. Já sám sice TV přijímač mám, ale nesleduji ČT vůbec, využívám i zahraniční placené kanály. Jiná osvědčená možnost  byla vyzkoušena již za války, kdy radiové přijimače bylz zapečetěny tak, že se nemohly sledovat krátké vlny. Jistě by to ČT ráda na vlastní náklad po žádosti majitelů zařídila. Tento poplatek se nadále opírá o mlhavý pojem veřejné služby-nikdo precisně nevysvětlil, co to vlastně je.

pokračování:
Autor: J. Milota Datum: 14.9.2012 9:25

Je-li něco nabízeno veřejnosti jako služba, musí si veřejnost (nebo její členové) sama vybrat, zda se jí ta služba týká, zda stojí za to ji kupovat. Nikoliv ji vnucovat zákonem.

A ještě něco-tuším někdy kolem roku 2001vypukla vzpoura zaměstnanců ČT, narychlo překlasifikovaná jako stávka. Impulsem bylo legální zvolení nového GŘ, který lidem v ČT nebyl po chuti. Proti komu vlastně stávkovali (s podporou Rumla a pod. ve spacácích)? Pokud byl majitelem stát ( a soudím, že je dosud), pak by bývalo nejjednodušším řešením to, které použil Mr. Ronald Reagan při stávce leteckých dispečerů. Nechal je prostě všechny vyházet a byl  klid. Myslí si snad někdo, že by se zhroutil informační systém v ČR, kdyby se už konečně ten krmelec zavřel bez náhrady?

Nejsem už asi generace, kterou by:
Autor: J. Urban Datum: 14.9.2012 8:22

Piráti nějak moc oslovovali. Ale kosočtverce před budovou znormalizované ČT jsou zcela na místě a podporuji je. Ještě lépe by se ten kosočtverec vyjímal na čele (resp. celém obličeji) pan ředitele a jeho náměstků, členům RRTV bych ho klidně dopřál taky.

Nechápu,:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.9.2012 5:18

co se komu na akcích Pirátů nelíbí. Vůbec tomu nerozumím, protože úroveň akce "piča" je třeba zcela v souladu s úrovní vedení ČT. Chápu to tak, že Piráti jen volí výrazové prostředky, kterým rozumí ti, jimž je to adresováno. Na tom nevidím nic špatného a dost možná hlavním důvodem toho, proč jsou tu občané nespokojeni je právě to, že mluví příliš sofistikovanou řečí, které jejich vedení nerozumí.

Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.9.2012 2:39

ovšem že ČT jedná, jak to autor popsal, o tom snad vůbec nikdo dávno nepochybuje. O objektivním informování je škoda polemizovat. A napsat stížnost Radě pro televizní vysílání? Směšný počin. Poslala jsem tam 3 stížnosti, každou k jiné akci. U druhé mi po dvou měsících přišel dopis, kterým se mě snažili přesvědčit, že kritizovaný fakt vidím špatně, ale jestli na tom budu trvat i poté, ať dám vědět. Což jsem učinila a od té doby nic, ticho, už 9 měsíců. První stížnost šla před 2,5 roky a třetí před 5 měsíci, reakce nula.

Jako koncesionáři jsme pro ně vzduch..

Re: Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.9.2012 5:12

My ale tady všichni víme, kdo je Váš šálek čaje. :-))) Třeba budete mít štěstí a za "stranu" KGB zvolí někoho dalšího ... . :-)))

Radu ČT nevolí koncesionáři, ale politici, tj. Vy je pochopitelně nezajímáte. Pokud byste byla třeba poslankyní, to by byla jiná ... .

Nicméně tento stav založil ten Váš milovaný soudruh, takže nevím, čemu se divíte. On je ten, kdo tvrdil, že občanská společnost je nesmysl, protože občan má chodit k volbám a jinak držet hubu a krok. Výsledek tady máte a fakt nechápu, co se Vám na něm nelíbí ... .

Re: Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: R. Tichý Datum: 14.9.2012 12:31

Myslíte Havla a spol, kteří nedovolili pověsit pár komunistů? V roce 1990 byli komunisté podělaní strachem, odkud přijde facka. V roce 1991 už zase byli vítězi.

Re: Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.9.2012 13:03

Neřekl bych, že by pan Havel byl zvolen hlasy komunistů ... . To se o někom jiném prohlásit nedá ... .

Re: Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: M. Moravcová Datum: 14.9.2012 14:28

Havel byl zvolen především hlasy komunistů.V parlamentu nebo-li federálním shromáždění nikdo jiný nebyl. Možná pár lidovců. Při další volbě museli nechat zavřít Sládka, aby Havel prošel.

Re: Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: R. Tichý Datum: 14.9.2012 15:47

Myslíte v roce 1990? To ho volili komunisti, protože věděli, že jim nic jiného nezbývá a nikdo jiný tam nebyl. Při pozdějších volbách už si mohli dovolit nesouhlasit, protože jim nic nehrozilo, viz můj původní příspěvek.

Re: Piráti sice nejsou můj šálek čaje,:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.9.2012 22:29

... a co byste dělal Vy ? Nechal je všechny pověsit. To by určitě dobře nebylo.

Jiná otázka je, že privatizovali a přetavili politickou moc v ekonomickou. Zajímavé, že tohohle jste si nevšiml. Ne to chybějící věšení, ale to rozkradení státního majetku, byl klíč k současnému marasmu ... .

dokončení:
Autor: P. Pavlovský Datum: 14.9.2012 1:50

3. IX. se reportáž vysílala - byl jsem šokován. Byla sestříhána na pouhých 10 min a vyzněla v tom smyslu, že jde vlastně o "bouři ve sklenici vody", a že pravdu mají spíše odpůrci převozu urny nejslavnějšího českého malíře na Slavín.

Především ale byly vystříhány všechny záběry, které usvědčovaly MK ČR z věrolomnosti a náměstkyni ze lži. Byl jsem zdrcen, nemohl jsem pochopit, co se stalo a proč se to stalo. Na poslední chvíli musel NĚKDO zasáhnout.

Když jsem se pokusil uvést věc na pravdivou míru v nějakém deníku, uspěl jsem nakonec pouze v "opozičním" Právu, kam jsem v životě nic nenapsal (na rozdíl od MFD či LN, kam jsem toho od jejich vzniku napsal dost, především ovšem o divadle). Článek vyšel 11. IX.

"Nezávislá" ČT mi nikdy nepoděkovala a nic nevysvětlila, prostě si o mne otřela obuv.

Re: dokončení:
Autor: P. Skřivan Datum: 14.9.2012 13:00

Jojo pane Pavlovský: tohle ví každý, kdo někdy viděl kontrast mezi tím, co se natáčí a co se vysílá. Někdy je to skoro totéž, ale jindy je to jako nebe a dudy.

Zakrývání perfidnosti ministerstva kultury ČR:
Autor: P. Pavlovský Datum: 14.9.2012 1:46

Aktuální zážitek účelové lži: Reportéři ČT: URNA S POPELEM FRANTIŠKA KUPKY.

Kauzou "/ne/repatriace" urny se zabývám od prosince, srov. LN. 15. XII. 2011, dopisy čtenářů. Věnoval jsem jí veliké úsilí, výsledky průběžnězveřejňoval na www.divadlni-noviny.cz, Time Out Petra Pavlovského No 32, dnes už cca 30 stránek textu i obrázků.

Počátkem srpna jsem kauzu e-mailem nabídl pořadu Reportéři ČT (redaktor M. Wolner). Zdarma celý materiál + kontakty na nejdůležitější zainteresované lidi obou stran sporu. Reportáží byla pověřena externí redaktorka S.R. Natočila min. 6 hodin skvělého materiálu se všemi zainteresovanými - pravda byla zjevná, nebylo třeba žádných komentářů.

Poprosil jsem, abych jako jedinou odměnu za to,že jsem pro ČT udělal veškerou heuristickou a další přípravnou práci, směl vidět hrubý sestřih. 2. IX. jsem byl cca od 19 na Kavkách ve střižně. Byli přítomni redaktorka S.R., střihač, kameraman (točil i mou výpověď uměnovědce k případu - na zahrádce letenské restaurace Pepperoncino, skoro celé jedno odpoledne), asi na půl hodiny přišel i šéf - M. Wollner. Opravil jsem závažnou chybu v reáliích, v komentáři k záběrům z pařížského hřbitova Père La Chaise - nikdo z týmu neuměl francouzsky a nevěděl, že "rytíř čestné legie" neznamená legionář; Kupka nebyl v cizinecké legii, byl spoluzakladatelem čs. legií ve Francii. Komentář byl přetočen.

Opouštěl jsem střižnu cca ve 22.30, vypadalo to na min. 15 min reportáž, vyznívající jasně pro "repatriaci" urny doČR a usvědčující MK ČR, především náměstkyni Matouškovou z nedodržení slibu a ze lži- tvrdila na kameru, že je třeba zjistit práva ke Kupkově pozůstalosti, ačkoli je už půl století vykonává ze zákona francouzský stát.

Re: Zakrývání perfidnosti ministerstva kultury ČR:
Autor: P. Pavlovský Datum: 14.9.2012 9:19

Dvě opravy:

- Hřbitov se jmenuje Père Lachaise;

-Kupka byl v cizinecké legii, a posléze byl spoluzakladatelem čs. legií ve Francii. To ovšem nijak nesouvisí s tím, že byl vyznamenán řádem čestné legie!

Re: Zakrývání perfidnosti ministerstva kultury ČR:
Autor: P. Pavlovský Datum: 14.9.2012 9:21

Dvě opravy:

- Hřbitov se jmenuje Père Lachaise;

-Kupka byl v cizinecké legii, a posléze byl spoluzakladatelem čs. legií ve Francii. To ovšem nijak nesouvisí s tím, že byl vyznamenán řádem čestné legie!

Neznám pana Makovského:
Autor: J. Stejskal Datum: 14.9.2012 1:36

a číst to nebudu. Pirátská strana je pro mne divná věc, vzniklá na divném základu. Pokud se dostane do parlamentu, budou to takoví Zelení. Dřív, nebo později je někdo zkorumpuje. To je normální průběh. Jestli přitom budou točit ocásky, záleží jen na nich.

Co se týče Studentských voleb, tak ty mně vadily, hlavně v roce 2010, kdy to bylo dost cílené. Nikdy jsem nepochopil, proč se v tom můj mazlík Člověk v tísní ometl. Od té doby nevěřím již ničemu.