10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

MÉDIA: Česka se migrace netýká?

Andrej Babiš napadl nedávno při jednání v poslanecké sněmovně ČPS spolu se STAN tak, že koalice PiStan bude podporovat ilegální migraci do EU. Ozvala se Črská televize s „oprávněnou“ kritikou takové rétoriky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 23.6.2021 16:40

Otázka:"Proč se vymezovat proti invazi islámských nelegálů, když tady žádné nemáme?" je stejně idiotská jako otázka:"Proč vyhazovat peníze na bezpečnostní zařízení do jaderných elektráren, když u nás ještě žádná nebouchla?"

L. Zídek 23.6.2021 15:32

A kdo bral ve dvacátých a počátkem třicátých let vážně nějakýho potrhlího frajtra Hitlera ?

K. Křivan 23.6.2021 16:31

Protože si nikdo nepřečetl program jeho partaje NSDAP.

P. Milan 23.6.2021 17:26

Právě že přečetli a dokonce se značné části lidí líbil.

J. Jurax 23.6.2021 14:34

No, jasný postoj proti nelegální imigraci dlouhodobě projevuje bohužel jen SPD.

Ostatní strany buď mlčí, nebo problém všelijak okecávají, ovšem na jasné stanovisko ano či ne si netroufne žádná. I ti proimigrační Piráti a topka mlží, aby nepřišli o voliče, a proti imigraci se ostatní strany vyjádřit bojí, aby od uječených aktivistů nezískaly nálepku rasistů, xenofobů a nácků.

My zatím máme kliku v tom, že čeština holt není světový jazyk a že naše socdávky pro ilegální migranty jsou vyjádřeny jsouce v eurech zcela směšné, takže se k nám nehrnou. Kvótám jsme se zatím ubránili a dobrovolně doufám přebytky ilegálních připrchlíků odebírat nebudeme, tak sebevražedně blbá snad vláda, jež vzejde z blížících se voleb nebude - ledaže by vyhráli Piráti ...

D. Bowman 23.6.2021 11:02

Mě hlavně zarážej dvě věci.

A) A to jako máme migraci řešit, až jí tady bude problémové množství? Tento "argument" slýchám velmi často i od lidí, které bych jinak nepovažoval za úplné id-oty. To už je pak trošku pozdě, ne?

B) Počkejte to tóčo, až noví EUropané získají občanku v nějakém státě a zjistí, že je tady levně, holky hezký, tresty nizké a policie laxní. A co až Němci zistí, že příjmy pro sociální pracovníky, pronajímatele sociálních bytů, obchůdky apod. nevyváží škody působené v místě (kriminalita) a rozhodnou se vyplácet dávky kamkoliv, třeba do ČR. Za Německé dávky, tady budete king.

A podle nových snah, tady budete i moct volit do EU parlamentu, ikdyž nejste Český občan.

J. Jurax 23.6.2021 14:42

No, cizinec, natož ilegální připrchlík byť i legalizovaný zde žijící nemající však české občanství a neplatící u nás daň z příjmu by tu po mém soudu neměl volit ani do putovního cirkusu ani do místní samosprávy. Nakonec i u toho daně platícího to mám za diskutabilní ...

V. Kuhaj 23.6.2021 11:01

Někdo se snad diví, že sluníčkářsky servilní ČT sluníčkáře podpořila? Vždyť v tom jede s nimi! Ano, Piráti migraci podporují a naše, tedy Česká televize, taky!

R. Gramblička 23.6.2021 9:31

V reportáži pořadu 168 hodin dala Fridrichová mimo jiné prostor jisté Magdě Faltové ze Společnosti pro integraci a migraci. Tato "neziskovka" disponuje ročním rozpočtem 12 mega na řešení problémů, které dle Faltové v ČR vlastně nemáme. Paradox, co? (mimochodem, půlku rozpočtu si rozdělej na výplatách) Ještě větším paradoxem je, že přes půl mega dostala neziskovka od vládních institucí. Takže soudruh Bureš nás teď bude oblbovat svým odmítavým postojem k migraci za současné podpory neziskovek, které migraci propagují. Soudruh bolševik Bureš je stejný chrapúň jako jeho bývalý kolega Fico. Ten krátce před volbami se taky začal vehementně vymezovat vůči migraci, zatímco jeho vláda na uplynulé roky nalila desítky mega do neziskového sektoru. Buď je to těžká schíza nebo vzkaz voličům, že jsou blbí jak tágo a žerou seno.

J. Fráňa 23.6.2021 9:36

Když zvolíme kohokoli jiného, bude to jenom horší. Vždyť jsou téměř všichni eurohujeři a ekošílenci.;-D

R. Gramblička 23.6.2021 9:40

co třeba trikolora-svobodní? Né, že by to byla ideální volba, ale pro mně asi ta nejméně zlá

J. Fráňa 23.6.2021 9:57

Pro mě též, ale nemá šanci překonat 5%.

R. Gramblička 23.6.2021 10:44

Když jí ten hlas nedáte a to samé si řeknou i ostatní, tak to opravdu ne

R. Johnová 23.6.2021 15:22

Když si to na základě ne úplně férových výzkumů veřejného mínění řekne každý, tak mít tu šanci nebude. Sama jsem byla respondentkou dvou výzkumů volebních preferencí a ty Trikoloru ani spojení Trikolora - Svobodní - Soukromníci nenabízely v předvolbách. Trikolora spadala do kategorie "Ostatní, jiné, vypište jaké". Podle toho vypadají výsledky.

V. Kain 23.6.2021 12:27

Gramblička, to se mi líbí.

R. Meišner 23.6.2021 8:54

názor, že u nás migranty nemáme, takže co to řešíme--je jeden z nejhloupějších. protože všude na západě jich mají tolik, až se jim z toho začíná točit hlava. je to jen otázka času, nežijeme ve vzduchoprázdnu, ale v EU.

J. Moravec 23.6.2021 8:58

Jenom blbec se učí z vlastních chyb. K zatraktivnění ČR pro imigranty postačí jedno hlasování v EU, které bude o stejné výši finanční podpory. Vždyť se přeci hledá celoevropské řešení. V tu chvíli se vše otočí i bez nějakých kvót.

J. Hajský 23.6.2021 10:29

Já jsem pro celounijní výši finanční podpory migrantům. Třeba 10 (slovy: deset) Euro měsíčně. Třeba se migranti začnou vracet odkud přišli.

F. De Winter 23.6.2021 11:11

Místo 10-ti éček navrhuji 10 devítiocasou kočkou.

J. Rejzek 23.6.2021 8:15

Nás v Čechách před migranty chrání chudoba v porovnání se západními zeměmi. Ti budou chtít žít v zemi, kde se budou , díky sociálním dávkám mít dobře. Jazyková bariéra, a kontakt s příbuznými v rozhodování o tom kam zamíří hraje malou roli.

Ś. Svobodová 23.6.2021 11:01

Příbuzenské vazby jsou pro migranty velkou motivací. Funguje to tak, že široké rodiny se navzájem podporují. Nový příchozí se nemusí obávat, že by neměl co jíst a kde spát. Klidně může v komunitě žít do smrti i v případě žadatelského neúspěchu.

F. De Winter 23.6.2021 6:34

Zásadní problém v ČR není nelegální migrace, ta je mizivá. Zásadní je ta legální. Do ČR se legálně stěhují problémoví lidé a lidé s jinými kulturními hodnotami, a to nejen z mimoevropských zemí, ale dnes již hlavně v rámci Schengenského prostoru. Nemyslím si, že by nějak závratně vzrostla ilegální migrace s Piráty ve vládě, tam spíše hrozí, že budou podporovat migraci legální.

Západ, jako čistě evropská společnost, zaniká a vzniká smíšená afro-muslimsko-evropská společnost, která bude mít jiné hodnoty než původní čistě evropská společnost. Proto považuji všechny ty, co tady v politice a médiích volají, že patříme na Západ, za blázny nebo neinformované lidí. My nepatříme na Západ, my patříme do ČR a měli bychom dělat vše proto, abychom nepáchali sebevraždu tak, jako to dělá Západ.

Pokud si čeští občané nezačnou volit politiky, kteří budou bojovat za to, abychom se vydali jiným směrem, tak skončíme jako Západ. Pokud se tak nestane, možná nezbude nic jiného než utéct pryč, protože za pár desetiletí bude v Evropě nejspíše společnost, která vůči nám, původním Evropanům, nebude moc přátelská. Většina dnešních Evropanů je jiná než jejich dědové. Jsou to vesměs změkčilí lidé bez hodnot a budou raději kapitulovat a podřizovat se té nově vznikající afro-muslimsko-evropské společnosti. Zvláště ženy nebo LGBT menšiny by si měly dávat pozor, koho volí.

Já volím SPD ! [>-]

M. Krátký 23.6.2021 7:32

velmi dobře jste to sepsal - ale tou poslední, propagandistickou větou s vykřičníkem jste to velmi pokazil R^R^R^

K. Křivan 23.6.2021 8:49

Proč ? Je to jen logický důsledek jeho předešlých vět.

J. Hajský 23.6.2021 10:37

Proč by to pokazil? Ohledně vztahu k migrantům a islamizaci Evropy,kteroužto budoucnost pan De Winter jasně nastiňuje, je SPD jasná volba. Já ji také budu volit a nestydím se za to.

P. Kmoníček 23.6.2021 8:00

Koho volíte je cítit z celéuo textu, tak je zbytečné to zdůrazňovat.

R. Langer 23.6.2021 8:06

No, většina tady hlasitě vykřikuje, koho by "nikdy nevolila". Možná kdyby každý napsal, koho opravdu míní volit, tak by se názory ve zdejších diskusich značně objasnili. Ale protože se ta většina evidentně stydí za to, koho vlastně chce volit, tak se to nedozvíme. V házení špíny na ostatní jí to ovšem nebrání. ;-)

J. Fráňa 23.6.2021 9:29

Budu volit Babiše, já ODeesák. Proč? Manželce vzrostla mzda za jeho vlády na dvojnásobek. Dceři taktéž. Mým rodičům vzrostl razantně důchod. Ano mám se výrazně lépe, vlastně se mám nejlépe ve svém životě. A kde na to vzal je mi srdečně jedno. 20 let jsem poslouchal proč se nemohu mít lépe, abych prý nezadlužil příští generace. Kašlu na příští generace, budou hold muset pracovat jako my po komunistickém hospodaření. Navíc nemám koho jiného volit, pravice tu není a ostatní jsou úplní zoufalci.

R. Gramblička 23.6.2021 9:37

A prozradíte nám, kde pracují manželka a dcera?

J. Fráňa 23.6.2021 9:42

Manželka v domově pro mentálně a tělesně postižené na Mariánské, dcera na neurologii KKN Karlovy Vary.