28.11.2020 | Svátek má René


MÉDIA: Bunga bunga po česku

21.2.2011

Nerad to musím přiznat, ale jak píší vzdělaní komentátoři do světových českých tiskovin, skutečně nedosahujeme výšek a kvalit některých západních a přidružených národů a civilizací. To se ukazuje zvláště v poslední době. Zatímco jistý president si vzal o hlavu větší krasavici, co se nechala fotit nahá, náš president se údajně zmohl jen na nějaké to rande s letuškou. Ani v plavkách jsme ji neviděli. Tu letušku. Tedy ani Klause že jo?! Co dělá vlastně náš bezzubý bulvár?!? He?!? To alespoň reklama na sýry zalaškuje s tím, jak měla blondýna rande s „presidentem“ a jak byl vynikající….. tedy ten sýr. Sýr zvaný President Karel IV. Což je samo o sobě krávovina. Leda by si chtěl tvůrce šplhnout na Hradě a lehce naznačoval že pan Profesor je něco jako Karel IV dneška. Jako reklama dobrý.

A co teprve poslední události. Jistý jižní politik s nastřelenými vlasy, jak se ukázalo, pořádá ve svých vilách „bunga-bunga“. Čehož my nedosahujeme, takže nejsme ve světových mediích, jako je CNN a Guardian - to jsou jediný západní noviny (promarxisticko-propalestinský), který, zdá se, čtou naši novináři. Usuzuji podle toho, jak z nich neustále citují.

Nedá se nic dělat, nejsme světoví! Páč u nás zaprvé žádný nás politik nevlastní takovou vilu, aby se v její hale daly pořádat „bunga-bunga“. Maximálně si asi tak rozlohou desetinovou vilu jeden chachar s gulema v Itálii na pár dní pronajmul. A svez se na lodi, co tam pronajímají pro německý důchodce, načež se z toho novináři, politici i prostý lid všichni mohli zvencnout.

A za druhý, my tady ani pořádně nevíme co to takový „bunga-bunga“ je. A přitom to prý vynalez Kaddáfí. A to prosím jsou u nás ještě v aktivní tajné službě i v politice lidé z doby, kdy to byl náš milovaný soudruh. No, on sice už tehdy měl Kaddáfí k osobní ochraně celý prapor lepých děv, ale naše chlapce v tesilových oblecích z DDR jim asi nepředstavil. Natož aby je zval na nějaký „bunga-bunga“. Na to mu asi nepřipadali dost sexy. Ona taky představa, že by se ministr zahraničí ČSSR Johanes, tajemník Kapek anebo po převratu Grebeníček či Filip zúčastňovali „bunga-bunga“, je skutečně dost šílená! Už z pohledu těch holek a ty musí být na leccos zvyklý.

Ale jinak řekněte, kdo z normálních chlapů by se, když skoukne ty lepé dívčiny, co se chodí bavit na mejdany k jistému Italovi - nebudeme ho raději jmenovat - nechtěl zúčastnit?! Každý. Nebo aspoň každý druhý. Mínus 4%. A která z dam by se ……

No, to nebudu raději rozebírat. Dámy ne. Ale fakt je, že jsem si bedlivě prohlížel na obrázcích tváře i postavy italských protestujících žen proti „bunga-bunga“ večírkům a myslím, že mi je jasné, proč většinu z nich nikdo nepozval. Asi neměly tu pravou „kvalifikaci“. Předpokladem je vepředu asi tak minimálně „vzdělání“ číslo 3 a víc a věk do 18 let. Když jsem koukal na videa z těch demonstrací, tak by se sice našly i takové (aby mě zas feministky nenapadaly, že tam byly i hezký ženský - tedy na těch demonstracích - které by se daly pozvat). Jo, to jo. Ale asi neměl supersamec B jejich adresu. Tak to holkám možná přišlo trošku líto.

No a v době, kdy svět zajímá, co supersexy italsko-tuniská kočička (sice poněkud pitomá, ale atraktivní) zase vykecá do medií, u nás se noviny zabývají jinou jistou studentkou. Které ovšem tedy již rozhodně „ klobouček mládí vítr vzal“, jak zpívají Kocáb s Bílou. Tu, co dostala úřednický flek na jistém nejmenovaném ministerstvu školství. Supersamec B rozdává za přitulení a „přátelský rozhovor“ tisíce eur, u nás dívka dostane úřednickou židli! No to je ale úroveň! Chápete? Tam veselé večírky pod palmami, šampaňské perlí v křišťálových sklenicích, úslužní číšníci krouží a zní tichá a podmanivá hudba, hvězdy na jižní obloze září ….. a tady úřad a razítko.

Já fakt nevím, kdy my se dostaneme na nějakou pořádnou úroveň!?! I když jistý „emerický“ president jisté „emerické“ dívence taky zanechal jen fleky na živůtku. A vzpomínku, jak klečela v Oválné pracovně. Sama s presidentem a asi dvaceti chlapákama od tajných služeb. No…celkem dobrý.. tedy mezi námi, taky nic moc. Ale ona si to holka šikovná užila jinak, že?!

Jo, jo. „Přítulkyně“ světových politiků dostávají místa v parlamentu, zatímco u nás…. sakra, tak to u nás už známe taky, že jo… tak tedy už světoví v něčem jsme….. jaksi ehm, ehm …a taky blondýny. Anebo jinak: na vyspělém západě jsou příslušné některé již „mírně ovadlé“ květinky vysílány jako „vyslankyně míru“ do světa či dostanou nějakou jinou takovou trafiku. Jako tahle Dajána nebo jak se jmenovala… A u nás?! Co dělá třeba překladatelka spisovatelky Daphne du Maurier, co překládala její romány z francouzštiny, zatímco du Maurier je psala anglicky?! He?! To nikdo neocení? Ve světě by už dáno seděla v nějaké funkci přes překladatelství v UNESCO a bylo by. Ani nosatá nástupkyně Petra není v předsednictví Pen Klubu. I když se ví, jak světově píše. Někdy i knihy!

A u nás? Ministr té nejspravedlivější a nejdemokratičtější a nejmodernější strany, místo aby jako signore B. vytáhl nějaké ty tisíce z vlastní kešeně, nebohé dívce, co s ním prohodí několik intelektuálních vět - nic víc a nic míň, že - napíše prémie. (Dívka byla „nebohá“! Prémie byly bezvadný!) To je úroveň, to je úroveň. A oni jí to pak ještě zdaní! Jak chcete takhle být světoví?! Táži se! Zdanily snad ty lepé děvy v Itálii bankovky strkané Alfa-samcem do košíčků podprsenek a kdo ví kam jinam? Nezdanily. A to prý u nás jsme největší přeborníci, co se týká finančně daňových podvodů. Pche!

Takový pořádný ministr pořádné světové vlády jmenuje svoji přítulkyni třeba vévodkyní anebo tak nějak. A případně jí koupí zámek. U nás jí opravuje seminární práci! To nemá mezi podřízenýma někoho, kdo by to rád udělal? Zadarmo a s nadšením? Pro přítelkyni pana ministra? Jaký je to asi ministr, když nedokáže zajistit ani tohle? Jak může řídit úřad, když nedokáže zařídit, aby to udělal někdo za něj? To je přeci základ řízení každého úřadu. Aby práci udělal někdo jiný.

A to vyjadřování v tom mailu - že prý byl „nalitý“ nebo namazaný anebo jak jí to psal. To je něžný dopis spřízněné duši? Co na to soušky čitelky češtiny? To je vyjadřování za pět! Tam má být napsáno, jednou je to mladá holka, že, i kdyby spolu ausgerechnet fakt nic neměli, že, jak při četbě její práce lehce zjihl, až se musel osvěžit mokem z vinných rév a teď se vznáší na obláčcích poesie a duševně obcuje s bohy… a né napsat, že byl ožralej!

Ale na druhou stranu už vím, proč je Dobeš proti gymnáziím. Tam by totiž podle mě propadnul z češtiny. Tedy ze slohu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.