20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lis 2.11.2007 18:14

díky pane Hvížďalo,

za skvělý text..

Klička 2.11.2007 17:34

Přesně podle definice

Pokud je pravdou definice bulváru, uvedená v článku (osobně si myslím,že smalými doplňky ano), potom veškerá média v České republice vycházející a působící jsou bulvárem. Tento bych ovšem dále dělil na obyčejný bulvár, t.j. veškerá média, tvářící se seriozně ( Právo, MF Dnes, Lidovky a pod.) a špinavý bulvár (Blesk, Šíp, Haló noviny, AHA a t d). Na druhé straně musím uznat, že zde platí obecně : Každému, co si zaslouží. Lidí, kteří si to u nás "zaslouží" je bohužel velká většina. Naopak ti, kteří si to "nezaslouží" a rádi by četli, nebo slyšeli nějaké seriózní médium, mají smůlu.:-(

brana 2.11.2007 15:34

Re: Re: Re: noviny

a vubec se chovaji podstatne oplzleji nez nasi fajnovi novinari dobreho bulvarniho tisku.

brana 2.11.2007 15:28

Re: bulvár

Pane Frantisku, ja bych hledal narust zivotnich kvalit v komplikovanosti dnesni situace. Ta nudna, detinsky jednoducha  vize - za jhem realneho socializmu na nas ceka spokojeny zivot v pravde - je slavabohu fuc. 

brana 2.11.2007 15:16

Re: Re: Re: Re: Špígl nebyl bulvár?

Navrhuji posoudit roli obscenich zurnalistu v bulvarnim tisku a jinde.

abc 2.11.2007 14:49

Re: Re: noviny

A dupou "sevřeně, v trojstupu obcházejí chalupu, smělý úsměv na líci..."

Novinář 2.11.2007 14:22

Re: noviny

Králíci rostou křivě a brambor bude letos málo ;-)

JanS 2.11.2007 13:28

bulvár

Kultivace blbých, aby byli ještě blbější a vydělat na tom spoustu peněz. Jen mám obavu, že to vede k nesenzační katastrofě společnosti.

abc 2.11.2007 13:23

Re: Re: Re: Špígl nebyl bulvár?

Nejenom kvůli potížím s definicí "pravicový" a "levicový" (v mezinárodním kontextu) bych toto kritérium do hodnocení míry bulvárnosti nevnášel.

Heinz Guderian 2.11.2007 13:12

Další bulváry

Pokud si dobře pamatuji, první opravdový bulvár v Čechách byl Kurýr (?). Krátkodobý pokus Němců (Rakušanů?) hned po revoluci, ale nechytil se. Pamatuji si z Prahy té doby nápadně žluté overaly kamelotů.

Taky by stálo zato vzpomenout úsměvnou aférku s parodií na Expres. Kdosi si amatérsky vytiskl "noviny" podobného vzhledu, ovšem s názvem Sexrpes a plné článků, že by se červenali i v redakci PK62. ;-) Pak to celý den prodávali nic netušícím Pražanům. Ani už nevím, zda se přišlo na to, kdo za tím stál.

bafr 2.11.2007 12:57

Re: Re: Špígl nebyl bulvár?

Omluva, příliš rychlý entr. Ale k věci asi je to tak jak píšete, ale u tiskovin mě levicový a bulvární částečně splívají. Z druhé strany by někdo mohl smýšlet podobně třeba o českém deníku blahé paměti.

bafr 2.11.2007 12:51

Re: Re: Špígl nebyl bulvár?

abc 2.11.2007 11:54

Re: Špígl nebyl bulvár?

Co pamatuju, Špígl byly silně levicové noviny, zaměřené na politiku a společnost, ne na vyloženě bulvární témata. Hlavně zpočátku to byla Froňkova "one-man show", v níž se vymezoval vůči oficiální provládní atmosféře.

Řekl bych, že "bulvárem" byl nazýván hlavně proto, že se s tím moc nepáral, mastil své články dost narychlo, neověřoval zdroje, nebyl ve své jednostranné angažovanosti objektivní a tudíž tzv. seriozní.

Já bych Špígl do pojednání o klasickém bulváru neřadil. Možná bych ale zmínil tradici "bulvárního odvaru v mezích zákona" v podobě předlistopadové Večerní Prahy, prodávané též kamelotským způsobem včetně typických vyvolávaných hesel. Zparodováno i v Básnících...

bafr 2.11.2007 10:21

Špígl nebyl bulvár?

Pokud si vzpomínám tak ještě před uvedenými tituly vycházel špígl. Jediné za co jsem uznával blesk bylo, že ho vytlačil z trhu. Váš názor pamětníci?

františek 2.11.2007 8:50

bulvár

Žel, platí zde přímá úměra mezi kulturou populace a její politickou orientací a preferencemi. Reálný socializmus byl stav existence, o které platilo, že se jednoho dne změní.  Tak se také stalo, ale né kvalitativně k lepšímu.  Manipulaci dnes neunikneme ani útěkem do vnitřní emigrace. Do života už sice nevstupují podivní lidé z podivně tajných struktur, ale otravují instituce, a instututy, které si dokonce /ne/dobrovolně platíme. Dějiny se prý neopakují, ale maji podivuhodně stejný scénář. Odnepaměti. Nevím, jak bude za čas vypadat katalyzátor nevole..., krom velice jadrných a úlevných českých vět....

vajan 2.11.2007 7:40

Dodatek

KH. Díky za kvalifikovaný článek (dokonce k narozeninám). Jen malý doplněnk,který by měl v analýze své místo.1./ Už na podzim 1992 se stal součástí pátečního vydání supplement, který měl dokonce z distribučního hlediska revoluční technologii dodávky do prodejní sítě. Kompletace se totiž nezajišťovala ve výrobě (tiskárně), ale až ve finálním prodeji. Riziko  z tohoto experimentu na sebe tehdy vzala První novinová společnost. A povedlo se.

                                 2./ Rovněž už v roce se vlastními silami vydavatele Ringier ČR, za řízení  M.Voráčka ,vybudovala prodejní a distribuční síť pro nedělní vydání - Nedělní Blesk. Tedy v době,kdy o hyper-super marketech se vyprávěly jen báchorky a benzinek s nedělním provozem bylo 127 v celé ČR. Že se životaschopnost projektů Ringierů ČR prokázala je dnes na trhu vidět.

Tolik, aby informace byla úplná.

resdes 2.11.2007 6:24

noviny

je mi jedno,co které noviny píší,už delší dobu nekupuji žádné a je mi dobře.Pro mne je mnohem důležitější jak rostou králíci,nebo kolik se urodí brambor.Novinám nevěřím ani datum.