29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

MÉDIA: Boj za pravdu?

Novináře a média dělíme na přátelská a veřejnoprávní. Za nepřátelská jsou tudíž považována taková, která zatím nebyla ke koupi nebo se (zatím) nedala ovládat, na čemž se tvrdě soustavně pracuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 11.4.2018 1:46

Připadám si jako v roce 1500

Kdy 50 let po vynálezu knihtisku katolická církev plakala nad tištěnými knihami jako "pramenem bezbožnosti", protože věděla, že její monopol na informace vycházející z klášterních knihoven je navěky pryč.

J. Kanioková 10.4.2018 22:13

.............

"veřejnoprávní média zatím odolávají tlaku tvůrců těch účelových zpráv."

To myslíte vážně ?

P. Rudolf 10.4.2018 18:51

Re: Studie dlouhodobě ukazují

Netuším, jaká část současných seniorů nemá ani tu maturitu. Takže nerozporuji. Jinak gratuluji k tak sofistikovanému zdroji. Každý holt lovíme v jiných vodách.

V. Braun 10.4.2018 18:45

Re: Studie dlouhodobě ukazují

Tady čtu, že více než polovina seniorů a seniorek internet nikdy nepoužila. Zřejmě nestačí jen informace číst, ale jim i rozumnět.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/510320/cesti-seniori-jsou-online-radi-surfuji-na-internetu-a-nakupuji.html

P. Rudolf 10.4.2018 16:39

Re: Studie dlouhodobě ukazují

Pokuste se někdy napsat néco, co je k věci a má to hlavu a patu, a ne jenom si ho honit nad překlepem druhého. Nemožné?! Vždyť já vím.

A. Nový 10.4.2018 13:25

Re: Studie dlouhodobě ukazují

Komu a co servírují na netu? :-))

P. Rudolf 10.4.2018 12:57

Studie dlouhodobě ukazují

že senioři (od středoškolského vzdělání nahoru) daleko víc servují na netu, než všechny ostatní mladší generace. Jsou zvídaví a mají čas.

Takže, než něco napíšete, víc rešeršovat.

V. Student 10.4.2018 10:54

Přesně!

Váš poznatek, že "Normálně myslící člověk si může ze získaných informací utvářet na události vlastní názor." média znají. A nejen ona. Každý, kdo produkuje informace, si je vědom toho, že si "vlastní názory" vytváříme na základě dodaných informací. Na základě čeho jiného bychom si je taky měli vytvářet, že?

Ovlivňování mas pomocí účelových informací je vlastně jistá forma vládnutí, co si budeme povídat. Pro někoho je možnost ovládání druhých zřejmě prioritou jeho života, jak jinak si ten zvrácený "koníček" vysvětlit.

Problém je v tom, že mezi lidmi roste nedůvěra nejen k těm, kdo nám informace předestírají, ale - což si myslím, že je ještě horší - také rostoucí nejistota, jak to vlastně je doopravdy.

Jak si vlastně tvoříme názory: něco se dozvím, kriticky to zvážím, nastražím uši jak to vidí lidé, kterých si vážím, a nějak se rozhodnu.

Ale nakolik jsou ty informace pravdivé, nakolik jsou moji významní druzí neovlivněni propagandou, nakolik mohu věřit svým vlastním reakcím na příběhy které jsem sám nezažil a tedy jim nerozumím, to opravdu nevím...

P. Vaňura 10.4.2018 10:20

Neexistuje nic prolhanějšího, než "veřejnoprávní" média

To už vědí i někteří důchodci!

K. Janyška 10.4.2018 10:12

Na vlastní názory vám všem kašlu !

Děti a studenti jsou odjakživa ve školách zkoušeny z názorů jiných a vy pořád melete svou. To, že není ve školách vyučována kompozitivní teorie, tedy vědecký výklad lidského světa, a není z něho zkoušeno je defekt nad defekty. Pak to tak vypadá. Co názor, to volovina... Dzp.

P. Zinga 10.4.2018 10:03

Jde o naivitu či

autorem samotným popisovaný proces?

M. Pesat 10.4.2018 9:25

jak pise soudruh Rottenberg

"Pro seniory a ty, kterým počítač či internet nic neříká, tu fungují noviny, rozhlas a televize. O důležitosti těchto médií svědčí útoky na rozhlas či televizi. Mám na mysli veřejnoprávní. Takový rozhlas či televizi by každý rád ovládal. Jsou totiž svědomím politiků a oligarchů, kteří mají sice své noviny a televize, ale ty veřejnoprávní je usvědčují ze lží a podvodů. Je velmi smutné, že samotný prezident je na straně oligarchů, protože sám má problém s nápisem na prezidentské standartě."

jak pise soudruh Rottenberg:"Takový rozhlas či televizi by každý rád ovládal." Tak soudruh Rottenberg si "nevsiml", ze CT/CRo uz davno/desetileti ovlada parta od Lzi a nenavisti, ano to jsou ti co dali definitivne na ZADEL pravde a lasce. A uplne nejvetsi "LEGRACE" spociva ve faktu, ze parta Lzi a nenavisti je totozna s partou Pravdy&Lasky. Pravda&Laska jsou totiz pouze mimikry. Na televizi se leta nedivam/nezapinam a CRo, ten uz vypinam cim dal casteji, protoze takove svinstvo co serviruji posluchacum za jejich koncesinarske poplatky, to je srovnatelne s tim nejhorsim svinstvem z dob husakovske "normalizace". Abychom nezapomneli, modrobolsevici, tzv. ceska "pravice" to je jen parta Lzi a nenavisti v modrem, panbickari/brcalnici dtto.

Cest :-(

J. Chaloupka 10.4.2018 9:05

Jen poznámka: neberte si nás, seniory, do úst.

Všimněte si, jak mluvím slušně.

R. Langer 10.4.2018 6:06

Co je to

za blábol?

P. Dvořák 10.4.2018 5:18

Souhlasím s tím, že

"Takový rozhlas či televizi by každý rád ovládal."

Jinak jakákoliv zmínka o tom, že " . . . noviny a televize, ale ty veřejnoprávní usvědčují (někoho) ze lží a podvodů . . ." je samozřejmě totální hovadina.

Samy veřejnoprávní noviny a televize jsou pramenem lží a podvodů a účinně působí při gumování některých mozků.

O. Roldán 10.4.2018 1:43

ehm. A jste si opravdu jist, že

"A veřejnoprávní média zatím odolávají tlaku tvůrců těch účelových zpráv." ???

U jakéhokoliv média je naprostá jistota, že koho chleba jí, toho píseň zpívají. Jde jen o to, načíst dostatek různých zdrojů - a jejich zdrojů - a hodnocení těchto zdrojů - aby si člověk mohl udělat velmi hrubou představu, o co ve skutečnosti kráčí.

Nevím jak Vy, ale já to většinou nestíhám.

J. Brunner 10.4.2018 1:37

Právě jste vyrobil

také pěknou fake news.