22.10.2020 | Svátek má Sabina


MÉDIA: Bez úcty a slušnosti

14.5.2009

Mediální tlak na presidenta Václava Klause v otázce jeho podpisu Lisabonské smlouvy nabývá nebývalé síly, který přerůstá místy až v nechutnou kampaň. Jak jinak lze například charakterizovat dvacet historek o prezidentu Klausovi (pochopitelně negativních), které se objevily v Magazínu Mladé fronty Dnes 7. 5. 2009.

Pravda o povahových vlastnostech Václava Klause se vytrácí ve světle charakterových vlastností lidí, kteří s ním dlouhé roky spolupracovali, těšili se všeobecné přízni, kterou na začátku devadesátých let požíval Václav Klaus, a těžili z ní. Účinek těchto vyprávěnek se obrací proti samotným autorům. Ale nejen proti nim, kteří jsou v tom redakční zásluhou Mladé fronty Dnes nyní nevinně.

Ta ve svém dryáčnictví vůči Václavu Klausovi zešílela, když ve stejném čísle jakoby nic prezentuje názory dětí z prvního stupně základních škol na vlastnosti prezidenta Václava Klause pod titulkem “Prezident musí být střelenej“.

V pondělní Mladé frontě Dnes (11. 5. 2009) pak Viliam Buchert, zástupce šéfredaktora, lká na polistopadovou úrovní většiny národa a jejím pokleslým vkusem, zhlížejícím se v bulvární kultuře typu Ivety Bartošové, Michala Davida, Evy a Vaška.

Člověku se nechce věřit, že lze jeden den s prominutím masírovat lidi lacinou demagogií a druhý den kázat o morálce. Není pak divu, že kde se nedostává všeobecné úcty a slušnosti k člověku jako takovému, lidé cítí, že jsou podváděni a utíkají se k jednoduchým a pohodlným východiskům, jakými jsou pop blbiny všeho druhu.Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.