25.9.2020 | Svátek má Zlata


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 6.8.2020 9:36

Jestliže se "infekce" u drtivé vetšiny lidí údajně neprojevuje žádnými příznaky, lze si množstvích "nakažených" zcela libovolně vymýšlet podle potřeb politiků.

L. Harvánek 6.8.2020 9:35

Superhrubá mzda? Daňový poplatník jaksi platí daň i z toho, co mu stát ze mzdy strhává. Tedy zdravotní a sociální pojištění, které ale plátce nemusí vůbec čerpat. V době, kdy jsem ještě pracoval, jsem k lékaři chodil jen kvůli povinným prohlídkám a to měl platit zaměstnavatel.

J. Jurax 6.8.2020 22:47

Ale houby ... jde jen o hru s čísly. Kdybyste platil daň cca 19 procent z hrubé (to numero je odhad), platíte na koruny stejně a budete spokojen. Vlastně nebudete, protože 19 je víc jak 15.

A jste-li již důchodce, sociální pojištění již čerpáte. Neboť podstatná část z něj jde do průběžného důchodového systému.

A že jste byl záviděníhodně zdráv a nečerpal jste tudíž plnění ze zdravotního pojištění na věci nic nemění, to je Váš problém. V tom je kouzlo pojištění.

V. Zuzák 6.8.2020 9:16

Souhlas s p.Kmoníčkem. Dr.Peková není tak hhloupá jak se jí snaží autor vylíčit! Vždy je potřebné o vládní filosofii o korona..pochybovat.

P. Moravčík 6.8.2020 10:09

Tiež myslím, že autor svoj posmech nad názorom dr. Pekovej mal vysloviť na druhý deň po tom, čo to povedala, a nie teraz, keď sa už vie, že vírus sa nespráva ako bežné "cold common diseases". To si myslela väčšina epidemiológov na základe skúseností s touto skupinou vírusov. Zase jeden mudrák na odchode na schodišti.

V. Čermák 6.8.2020 13:39

Tak doktorka Peková si určitý "posměch" zaslouží, ani ne tak, že se spletla, jako proto, že začala dělat politiku. Pamatuji si její článek "Naštvala jsem stát". ;-DRv;-D

R. Benýšek 6.8.2020 16:19

Ještě přece nevíme, jestli Peková nebude mít pravdu, (resp. jestli se spletla - viz pan Čermák níže/později). Do Vánoc je ještě habakuk času. Pokud se tedy bavíme o viru skutečném, přírodním zákonitostem podléhajícímu, a nikoli o viru virtuálním, v množství a vlastnostech jen mediálně libovolně přifukovaných či naopak vy/odpouštěných, jak upozorňuje (dle mého trefně) pan Vintr.

P. Moravčík 6.8.2020 16:57

Len ten vírus sa skutočne nespráva tak ako vírusy, ktoré vyvolávajú podobný typ ochorenia. Pravda je, že na Slovensku sa prevažná väčšina pozitívnych o svojej nákaze dozvedela, až keď spadli do množiny vyšetrovaných kontaktov. A preto sa mi tiež zdá, že ten mediálny cirkus je neadekvátny.

R. Benýšek 6.8.2020 17:22

Nespráva, protože je možná právě jen virtuální.

Zatím zůstávám široko-daleko-vysoko-hluboko jediný s tím mým radikálním názorem, že nejpravděpodobněji je to tak, že existuje (snad) virus, ale neexistuje žádná nemoc, kterou by zrovna tenhle virus způsoboval. Čímž jsem echt covidiot, jak se nám prý teď říká (mně se tohle slovo tak líbí, že ho začnu u sebe používat).

Ale přibývá lidí, ochotných veřejně říkat, že se jedná o infekční nemoc, méně nebezpečnou nežli běžná chřipka. Což je ta druhá hypotéza (byť, dle mého méně pravděpodobně pravdivá nežli ta v předchozím odstavci), kterou ještě jsem ochoten akceptovat jako možná pravdivou (zbytek toho, co lidé říkají a píšou, už jsou dle mne jen výmysly, hloupost a pro někoho výhodná účelovost). A to mi v této fázi od druhých lidí stačí (musí :- ).

P. Kmoníček 6.8.2020 8:39

Astone, všimnul jste si jak upadá diskuze k Bartoňovým myšlenkám ?

R. Benýšek 6.8.2020 16:28

Já bych řekl, že to je i tématem. Koronavirus v tomto tolik netáhne, jelikož s ním si lidé pravicově orientovaní (resp. takto se deklarující) moc nevědí rady (ani oni s ním neumějí bojovat jinak nežli levicově - z centra řízenými, svobodným lidem vnucenými opatřeními).

K diskusi dnes mnohem více láká nově BLM a staronově zase (po dočasném přerušení koronavirem při jeho dvou či třech měsících mediální slávy) zelená, gender či multi-kulti agenda, kde je socialistický nepřítel jasný, a lze být salónním pravičákem bez obav ze smrti na ani ne chřipku.