24.9.2020 | Svátek má Jaromír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Ukolébavka 16.9.2020 10:08

Ano, staral. Nicméně po vaší empatii se nepídím, neb je zřejmá z vašeho dotazu.

J. Jirka 16.9.2020 11:05

Jsem rád, že alespoň někomu leží osud nemohoucích na srdci.

R. Langer 16.9.2020 11:59

Hm, a konkrétně jak, pochlubte se...

J. Kernal 16.9.2020 8:49

Vědci zjistili ,že covid zasahuje i mozek, mrtvoli nejsou, nehrozí vyhynutí , ale lidstvo totálně zblbne, lze poznat i z diskuse. Klidný a pokojný den.

Š. Hašek 16.9.2020 8:51

Jo.

Vir až přeneseně. Mozek zasahuje televize. Hodně zpříma.

P. Boublíková 16.9.2020 8:34

Jak konkrétně by si autor představoval například zodpovědnost supermarketu či jiného obchodu, který by nevyžadoval roušky? Vytrasování velkého množství nakažených z toho místa? A přesto, dokažte, že se nakazili právě tam ...8-o

Co se týče časté kritiky omezení otevírací doby nočních barů: provoz se skutečně důkladně rozjíždí až po půlnoci, však si také majitelé stěžují, že do půlnoci nemají tržby a úplné uzavření by pro ně vyšlo skoro nastejno.

Souhlasím s většinou dosavadních příspěvků v diskusi - epidemie je bohužel kolektivní záležitost a nelze ji zvládnout jinak než kolektivně.

Š. Hašek 16.9.2020 8:42

1.Ukázalo by se kolik občanů půjde na nákup do obchodu, kde nejsou přikázány roušky. Já bych tam šel.

2. Tento vir nevykazuje netelevizní nebezpečnost, aby mohl být zařazen do "celospolečenské , kolektivní péče o zdraví".

3. O svoje zdraví pečuji dostatečně.

4. O cizí tím, že neplivu na chodník, nesmrkám do ruky, a nekašlu do luftu.

Pokud byste mě chtěla izolovat, abych náhodou něco nešířil - poslužte si. I Policie ČR určitě má machry, kteří mě vyštourají.

Tak se bojte. Berte to kolektivně. Jen se, Vážená, rozhlédněte kolem. Kdo to zaplatí ..... a kolik je mrtvých v okolí Vašeho bydliště. U mě žádní. Vlastně jeden - 84 let a nádor na mozku velikosti pěsti.

Zkráceno. A trasujte se.

P. Boublíková 16.9.2020 8:53

Vysoká nemocnost položí ekonomiku stejně, jako přehnaná omezení. Plus nebude mít kdo ošetřovat nemocné, nejen s covidem ale všechny, například. Čili chce to trefit se do epidemiologických opatření přiměřeně, což je poměrně obtížné. Nošení roušek a používání dezinfekce nestojí téměř nic, vyjma nákladů na samotný materiál, což jsou ovšem částky zanedbatelné ve srovnání se škodami, které by jinak vznikly.

Smrtnost covidu v tom nehraje až tak velkou roli.

Zřejmě trpíte představou, že vám chce někdo ubližovat, to je skutečně na izolaci - na psychiatrii :-P

Š. Hašek 16.9.2020 9:05

No, těžko si můžete představit moje představy.

Děkuji za Vaše poznámky k mým poznámkám.

Zaujala mě Vaše domněnka, "že to nestojí skoro nic". Znám občanku, která prohlašuje, "že něco vykonat nedá žádnou práci".

Tak tedy vlastně nevím, jak by to bylo s tou psychiatrií ......

J. Jirka 16.9.2020 9:16

Jen ta vysoká nemocnost furt ne a ne přijít... ;-D

Cituji z propagandistického článku prof. Prymuly o nezbytnosti očkování proto chřipce:

"V sezoně na přelomu let 2018 a 2019 vyhledalo v Česku praktického lékaře s akutní respirační infekcí a chřipkou 996 tisíc lidí. Z toho 625 muselo být hospitalizováno na jednotce intenzivní péče a 195 z nich zemřelo. Lékaři odhadují, že každoročně s chřipkou souvisí zhruba 1500 až 2000 úmrtí."

P. Boublíková 16.9.2020 10:13

Stále máme léto, dobrou letní imunitu a žádné sezónní respirační infekce.

Chřipkovou statistiku znám, nic nového.

Celá naše rodina se proti chřipce očkuje již asi 15 let, mohu jedině doporučit.

Renomovaný americký prognosťák (název jsem bohužel zapomněla) má pro evropské země na zimu tři scénáře: optimistický, pesimistický a střední.

Ten optimistický už jsme asi prošvihli. Střední i pesimistický předvídají "smrtící prosinec" (souběh covidu a sezónní chřipky), liší se nikoliv počtem úmrtí, ale počtem nemocných (s důsledky pro ekonomiku).

Tak po Novém roce si povíme.

J. Jirka 16.9.2020 11:11

Tenhle váš příspěvek je klasickým příkladem Cimrmanovy frustrační kompozice – tedy střídáním fáze očekávání s fází zklamání.

Po Novém roce si povíme jen, že se na sebe kupí další a další nesmyslné zákazy, příkazy a doporučení, ale očekávaná apokalypsa pořád ne a ne přijít.

Očkování proti chřipce je určitě skvělé, proto se mu lékaři vyhýbají jak čert kříži. :-P

R. Langer 16.9.2020 12:01

Hm, to naše rodina se proti chřipce zásadně neočkuje, a za posledních 15 let jsem měl chřipku asi tak 3x, a trvala týden. Tak vám nevím. :-P

R. Benýšek 16.9.2020 11:53

Smrtnost nehraje roli? A o co tedy jde? Já doteď myslil, e právě kvůli té prý vysoké smrtnosti se tohle všechno koná. Anebo tedy je potřeba přikázat lidem dělat či používat cokoli, co skoro nic nestojí (i kdybyste nakrásně měla v té skoro nulové ceně pravdu). Jako že je to samo o sobě nějak zabavné? A proto je třeba to dělat? Víte Vy panikáři ještě vůbec, proč tohle všechno děláte? Anebo už je to jen setrvačnost? - dělali jsme to včera, skoro nic to nestojí, tak proč to nedělat i dnes a zítra.

Š. Hašek 16.9.2020 8:30

Souhlas s článkem, detaily nepodstatné.

1. Koho ohrožuji, pokud nekašlám, nemluvím a nejsem s cizími v kontaktu "zubní lékař a otevřená ústa pacienta"? Vir není klokan a nemá žraločí zuby.

2. Dojem o nebezpečnost viru dosáhl u některých spoluobčanů hodnoty smečky hladových vlků, kteří roztrhají člověka na kusy. Zejména v tramvaji, že?

3. Dále viz čísla mrtvých. V mém životním prostoru neznám ani jednoho.

4. Dále viz běžné soužití s občany, kteří smrkají na chodník (někdy mívají i kravatu) a potom po nich šmatláme na tyč v tramvaji. Atd.

5. Připomíná mi to přípravu na ještě lepší ovládnutí ovčího stáda. A to stádo ani nebude potřebovat ovčáky a zlé psy. Zaleze si samo vystrašeně do ohrady a ani nebude bečet.

6. Atd.

Zkráceno.

J. Kombercová 16.9.2020 8:33

Jak vás tady čtu, máte názor pevně zakotvený a prosazujete ho dost vehementně. A tak nějak, jako byste to měl úkolem.

Š. Hašek 16.9.2020 8:47

Nevadí mi občané, kteří mají názory/znalosti ukotvené. A nikoho nebijí.

Vadí mi ti opační. Také nikoho nebijí, ale mívají posty, kde mohou zahánět občany do ohrad. To já nejsem.

Souhrně Vaši poznámku poněkud nechápu. Jak dlouho se potulujete životem? Úkolován nejsem, diskutuji ve volnočase.

Také se mi líbí občané, kteří - pokud ovšem chtějí, začnou jednoduše vyvracet názory/fakta - někým uvedená. Od Vás ani "ň".

Z. Lapil 16.9.2020 9:29

Uvědomila jste si, že jste právě předvedla diskusní faul "místo věci se zaměřte na osobu"?

Můj protifaul: to vás učili ve VUMLu?

Vaši reakci si se zájmem přečtu, ale nejspíš nebudu reagovat. Nechci strávit dopoledne vzájemným nasír... naštváváním.

Přeju příjemné strávení dne. Opravdu :-)

J. Kombercová 16.9.2020 9:55

Co vám mám odpovědět? Ten VUML je nepřekonatelný.

Hezký den a slunce v duši-

R. Langer 16.9.2020 12:07

No a já s tím názorem naprosto souhlasím, vnímám to úplně stejně. A úkolem je snad roušky nosit, ne starat se sám o sebe...

J. Vintr 16.9.2020 10:04

Přesně tak, k absolutní poslušnosti je potřeba občany postupně vycvičit. Dřív k tomu sloužila povinná vojenská služba.

J. Kraus 16.9.2020 8:27

Co některým vadí nejvíc je, že mocipáni s námi jednají jako s malými dětmi, a to ještě jako s dětmi rozmazlenými a navíc se vnucují. Přitom sami mnohdy vzbuzují dojem věčných nedospělců. Někomu to může dělat dobře a zhadrovatí, jiného to může posílit v jeho nezávislosti, sebejistotě a sebeúctě.

Z. Lapil 16.9.2020 9:37

Tak nějak. Jenže aby se člověk mohl chovat dospěle, potřebuje informace. Například "nakažení na okrese" je příliš velká jednotka k rozhodnutí, jestli si vzít do místní večerky roušku, nebo nikoliv. Osobně jsem u nás na vsi nejspíš za předpodělaného troubu, protože občas beru roušku tam, kam tak úplně nemusím; jenže "oni" nevědí, že jsem denně v Praze v tramvaji.

I. Fajt 16.9.2020 8:13

Jen další cz řady o šíří lidské dobro.....a to vždy končí nebetyčným průserem...

Š. Hašek 16.9.2020 8:50

Jen další z mála, který nepřestal myslet. Sleduje fakta. A mnoho se nedívá na televizi.

Souhlasím s článkem. Ten článek nešíří dobro. Jen podněty k samostatnému zvážení situace.

J. Jirka 16.9.2020 9:33

Já už vás dlouho sleduju a teď jste se konečně prokecl: Vy se snažíte zcela veřejně nutit lidi, aby začali samostatně myslet, buřiči jeden! ;-D;-D

J. Lukavsky 16.9.2020 8:01

"nechat na každém jednotlivci, ať si sám vyhodnotí, jak se s ohledem na vlastní zdravotní stav a míru rizika chce chránit" rouška sice chrání i svého nositele, ale hlavně své okolí. Problém je, že můžete roznášet virus 2 týdny kolem sebe a nemít žádné příznaky.

"Teprve nakaženým (a do potřebného otestování jejich blízkým kontaktů) ať hygienické stanice nařídí dočasnou izolaci." Takže 2 týdny můžete vesele roznášet virus a teprve když vás skolí tak - šup do karantény. Dobrý nápad! Lidí je jako s.... Jasánek.... J.L. end

D. Zítko 16.9.2020 7:51

R^

S. Rádl 16.9.2020 7:40

A já to kysi volil...

I. Mentlík 16.9.2020 7:08

Je snadné trefovat se do autora příspěvku, nikde jsem však nezaznamenal kritiku oblastí působnosti vládních opatření. Státní a vládní úředníci mi někdy přijdou jako tříleté děti, které si vyplňují omalovánky, což považují za vrchol svých schopností. Ony existující semafory jsou lidem naprosto k ničemu. Občané mají právo vědět, ve kterých obcích se nákaza vyskytuje a v jakém stadiu vývoje se nachází. Takové pokusy hygieniků ale Hamáček v zárodku zadupal bůhvíproč do země. Stejně tak je k ničemu uvádění počtů nakažených na 100 tis. obyvatel, když nikdo neví, kolik obyvatel v tom kterém okrese žije. A tak se lidem předkládají hausnumera, ze kterých si nikdo nedokáže představit skutečnou míru rizika. A selský rozum u většiny občanů bych nepodceňoval, i když připouštím, že i u některých přispěvatelů v této diskusi absentuje.