23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Očkování nestačí…

Ve většině států se centrální plošná opatření dostala do slepé uličky. Příčinou jsou obavy z odporu dezorientovaných lidí, neschopnost vymáhat doporučená opatření, vysoké náklady a špatně stanovená kritéria pro hodnocení výsledků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Sember 15.12.2021 22:54

Nový rozhovor s MUDr. S. Pekovou, Ph.D.

Jme na cestě k nové totalitě

https://www.youtube.com/watch?v=pEYshVGvLoQ

V. Sember 16.12.2021 17:49

Video s paní Pekovou, na které jsem tady dal link, už bylo na YouTube smazáno. Šlo to rychle.

Předpokládám, že někteří z vás si ho celé neposlechli, třeba proto, že považují Pekovou za nevěrohodnou. Pokud je tomu tak, udělali jste chybu. Bylo v něm mimo jiné spousta informací o firmě Pfizer. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA nařídil Pfizeru, aby odtajnil dokumenty týkající se výzkumu a testování vakcíny ohledně vedlejších účinků. Těch dokumentů jsou mraky. Je v nich podrobně popsáno, kolik těch vedlejších účinků vakcína má, z nichž některé mohou být životu nebezpečné.

Video s tímto rozhovorem se možná dá vyhledat jinde na Internetu. Možná se dají najít i ty dokumenty, které Pfizer odtajnil díky FDA. Peková je určitě tímto způsobem získala. Pochybuji, že si dopisuje či emailuje s Pfizerem či s FDA.

V. Sember 16.12.2021 18:07

Tady je to video na InfoVojna

http://jdem.cz/fgyyx2

Š. Hašek 15.12.2021 19:14

34 000 mírně falešných úmrtí (dnes s asi deseti mutacemi viru typ chřipka) v republice o 10 650 000 obyvatelích, za 21 měsíců ........................ ???

Co jako by ten Hruška chtěl? Zatloukat dveře. Nebo očkovat týdně? TEČKA? Spíš PRČA, že Vojtěchu, Hruško a Kubku.

Jakmile byl Kubek zvolen do odborářské funkce a začal drze vyřvávat, tak bylo vše jasné. Ten debil bude rozhodovat o penzích??? Koho? Ať ječí na svoji sekretářku! A řidiče!

R. Patrčka 15.12.2021 14:35

Dobrý den, pane Hruško, jsem rád, že přicházíte s podobnými náměty, které jsem poslal na ministerstvo zdravotnictví už asi před rokem a opětovně později (podle aktuálních nařízení), dále většině poslanců a krajským hygienickým stanicím, pochopitelně zcela marně. Jestli působíte v nějaké instituci, napište tam prosím - nejlépe i s kolegy. Děkuji.

R. Langer 15.12.2021 14:59

Hm, tak to už jste dva, soudruzi... :-P

R. Langer 15.12.2021 15:15

... vlastně tři, PSVB Joukl to tam posílal už dvakrát. ;-D

M. Mucha 15.12.2021 17:01

;-DR^

K. Hruska 15.12.2021 19:04

Asi bychom si rozuměli. Navrhoval jsem vytvoření aktivních zdravotnických záloh vloni v létě a na přenos viru kontaminovanými potravinami jsem psal asi 150 upozornění ministrům, vládním máediální ježišmarja

Š. Hašek 15.12.2021 19:54

Tutově se chřipka přenáší hlavně borůvkama v srpnu.

J. Vintr 15.12.2021 22:58

Moje drahá polovička uvěřila těm nesmyslům, které hlásali vloni na jaře, když se vyráběla covidová panika, že ten zlý virus může přežívat na věcech i několik dní. Od té doby zachází se vším, co přichází zvenčí, jako s nebezpečným materiálem a nechává to nejméně dva dny v "karanténě". A asi stokrát za den si patlá ruce nějakou smrdutou desinfekcí. To bych pominul, to je její věc. Jenže ona k tomu nutí i mne. Nesmím s ní jít ani do obchodu, abych ji pomohl s nákupem, protože by nesnesla, že tam jdu bez náhubku. A hlavně vůbec nechce slyšet nic, co by jí mohlo narušit její představy, že na nás všude číhá ten zlý virus. Je to dost peklo. Ještě štěstí, že se jako hypochondr nechce očkovat, takže aspoň v tomhle ohledu mám doma klid.

Ś. Svobodová 16.12.2021 9:39

Zkuste to po jejím. Navrhněte, že z důvodu Vaší bezpečnosti musí ona zůstat dva dny někde ve sklepě než vstoupí do bytu. ;-D

K. Hruska 16.12.2021 4:05

Odešlo to před dokončením proti mojí vůli, no to víte, „Stařec a mobil“

Pane Patrčko, asi bychom si měli o čem povídat. V červu 2020 jsem navrhl ministrovi zdravotnictví vytvoření aktivních zdravotnických záloh a od října 2020 jsem poslal informaci asi 200 adresátům (ministrům, hejtmanům, primářům, vládním expertům, mediálním hvězdám koronaviru, redakcím novin a televizních stanic, moderátorům ČRo, ředitelům domovů pro seniory, různým asociacím podnikatelů a dalším). Odpovědí sem dostal pět, jedna vyjádřila rozhořčení že SARS je podle jména respiratorní virus, takže jeho replikace ve střevě není možná. Nebudu uvádět, kde ten pán působí a v jaké vědecké funkci, stydím se za jeho věhlasnou instituci. Připravuji návrh krizového řízení epidemie, bude za několik dní na https://centaur.vri.cz , Kdybyste měl zájem se k němu vyjádřit, můžete napsat z uvedené stránky.

F. Zrcek 15.12.2021 14:27

Chtěl bych se jenom optat pana autora, z jaké země pochází. Jeho fundovaná doporučení mají jen jednu malou vadu - v reálném světě jsou Bohu žel nerealizovatelná.

Mám dojem, že prokazatelně trochu fungují roušky v uzavřených prostorech a očkování. Ale obojí bez záruky. Dál jde jen apelovat na vlastní zdravý rozum, ale vynucovat to nejde.

Mimochodem, když prostý venkovský lékař Mr. Jenner zavedl vakcinaci proti černým neštovicím obsahem puchýřů kravských neštovic (no fuj tajbl), zvedla se proti tomu obrovská vlna nevole. K čelním antiwaxerům patřil zejména doktor Moseley, a to byla těžší váha. Prominentní lékař s titulem i z Paříže, člen Americké filosofické společnosti, dlouhodobá praxe v Karibiku. Argumentoval naprosto logicky, že jde o nevyzkoušenou techniku, sine lege, která nemá žádnou oporu u lékařských autorit. A aplikace té špinavosti do krve pacienta bude mít naprosto katastrofální účinky. Jmenoval řadu chorob jako černý kašel a poruchy intelektu až šílenství. Se svými námitkami vystoupil i v parlamentu. Poprvé v roce 1802 a sklidil zřejmě potlesk. Začal totiž vakcinovat i ďábel Napoleon, takže loyální britský poddaný tušil, že jde o černou zradu.

S tím intelektem a šílenstvím se možná Moseley trefil - Evropani od té doby zažili epidemie bolševismu, nacismu a amíci navíc i prohibici. Mezi jejich předky určitě patřili vakcinovaní, kteří šířili nákazu dál. Moseley nemohl tušit, že se příznaky mohou projevit až u dalších generací. A že budeme v současnosti bojovat se zeleným šílenstvím, které nejspíš způsobila pradávná Jennerova kráva.

J. Vintr 15.12.2021 15:33

Podle některých "konspirací" vznikla nejvražednější epidemie v novodobých dějinách, takzvaná Španělská chřipka, kvůli "experimentální vakcíně", kterou byli hromadně očkováni američtí vojáci, posílaní do války v Evropě. Faktem je že umírali především ti očkovaní.

I. Schlägel 15.12.2021 11:18

Autor to myslel dobře. Alespoň něco.

A. Forman 15.12.2021 12:34

Jasně, to známe, když někdo něco myslí dobře a dopadne to jako vždycky.

J. Vintr 15.12.2021 12:48

To slovo "myslel" je tam nadbytečné....

P. Vychodil 15.12.2021 11:05

tak mne zajímalo, jaký autor, z jaké firmy může napsat takový nic neříkající blábol, hodný možná nějakého maturanta...

firma "Ústav pro výzkum a vzdělávání, z.ú,, Brno" (z.u. je označení pro obecně prospešnou činnost, dříve o.p.s.) se nemáhá ani zveřejňovat (podle zákona) výroční zprávy...čím se zabývá, kdo ji financuje, se můžete jenom dohadovat

Prof. MVDr. Karel Hruška, CSc., (*1935), dnes 86 let...

no, profesore, musel si být velký komunistický kádr, ale prosím už nepiš...

Z. Lapil 15.12.2021 11:04

Vlastně je ten článek krásná ukázka "odbornicko-šamanoidní arogance": dělej tohle, nebo zahyneš. Nechci podrobné rozbory, ale má někdo tušení, kolik lidí se nakazilo jakým způsobem?

Zároveň by se na tom dalo krásně ukazovat, jak dobře vybraná malá část opatření může dělat velké věci. Jen laické nápady:

Stavět provizorní nemocnice, když ty staré fungují (ano, v nouzovém režimu), mi přijde zbytečné, protože nakonec je problém, že nejsou lidi: operační sál může běžet 24 hodin denně, chirurg nikoliv.

Dezinfekce obchodů: na co lidi sahají a co nejvíc poprskají? Na jaře jste leckde nedostal vozík, jehož madlo by nebylo přejeto dezinfekčním hadrem. Podle mě by to významně omezilo nakažení v obchodech. Podobně ve veřejné dopravě by stálo za to čas od času proběhnout vozidlo a pořádně otřít madla.

Že by s jídlem neměl dělat nikdo, kdo kašle a utírá si nos, na to snad nepotřebujeme koronavirus. Podobně větrání. Všude.

Co mi upřímně vadí, ale to není předmět článku, že se nikdo nezmiňuje o případných pokrocích či nepokrocích v léčbě.

A taky nikde není řeč o antigenním testování. Stojí to necelou stovku, což pro naprostou většinu lidí není problém, falešná pozitivita není problém (kontroluje se PCR) a falešná negativita - chápu-li dobře, je to jeden ze 30ti případů neboli 97 pozitivních lidí ze sta testem neprojde. Přijde mi to o HODNĚ lepší, než nic.

ALE PŘEDEVŠÍM - podle mě je naprosto klíčové toto: člověk, který měl podezřelý kontakt, se to dozví po několika dnech a dalších několik dní trvá, než se otestuje. Ani náznakem nepodezírám hygieniky a testovače, že by se flákali, ale mají-li takovélhe výsledky, tak se dřou zbytečně. Je mi líto.

P. Vychodil 15.12.2021 11:49

ze zahraničních zdrojů vychází, že jak v obchodech, tak MHD (public transport) je riziko chytnutí viru minimální.

o tom testování, jak to vlastně je, když jsem zaměstnanec, oznámi mi hygiena rizikový kontakt, čekám x dny na výsledek testu: jsem nebo nejsem při čekání v karanténě ? mám nemocenskou ? Chodím normálně do práce ?

Z. Lapil 15.12.2021 12:09

O té MHD a obchodech jsem taky slyšel. Samozřejmě je otázka, nakolik mají vliv respirátory.

Jak to je s karanténou, nevím. Já se o rizikovém kontaktu (kluk ve škole) dověděl 11. den, notabene v pátek večer a řešil jsem to soukromým antigenním testem a prací z domova.

Naštěstí je tohle u nás, tedy ve firmě, vysloveně tolerantní. Zrovna dnes píše kolega: "Ahoj, něco na mě leze. Budu dnes a nejspíš do konce týdne pracovat z domova."

A jestli máte náladu, najděte si "dilbert idnes". Ještě je tam předvčerejší trojobrázek s pointou: "Asymptomatické pandemie přicházejí jednou za kariéru. Nechci to promarnit."

J. Vintr 15.12.2021 12:52

Vloni na jaře, v době "největšího řádění výru" napadlo nějaké laboratorní nadšence zjištovat výskyt tohoto nebezpečného zabijáka na nějakých hodně frekventovaných místech. Tuším na nádraží a na poště. A světe div se, po viru tam nebylo ani památky.....+

R. Langer 15.12.2021 15:08

No, a pokud vím, nechytil to normálně ani nikdo v hospodě, a ani na těch protiočkovacích demonstracích. Alespoň ne hromadně. ;-D

Asi si to svědci kovidovi předávají mezi sebou. Každý z nich totiž zná přibližně 10 osob s kovidem a těžkým průběhem, a mají minimálně jednoho mrtvého v rodině. Tem by ovšem měl být zaručeně minimálně 3x očkován, ovšem u mnoha se to, jak je vidět díky skvělé kvalitě vakcíny, už nějak nestihlo. :-P

J. Hejna 15.12.2021 11:02

Z počátku jsem si myslel, že se autor zbláznil.

Už před koncem jsem pochopil ,že to je parodie.

Ale on to asi opravdu myslel vážně.

Ś. Svobodová 15.12.2021 10:33

Asi dostal grant a něco napsat musí.8-o

Š. Hašek 15.12.2021 10:08

Autor je (po 21 měsících):

A) Hlupákem. Nezná ani učivo biologie základní školy.

B) Zainteresovaným "zdravotním" šíbrem.

C) Kolosálním vystrašencem.

D) Modernotýpkem, kterého matematika neoslovila.

Možno i ABCD.

J. Plzák 15.12.2021 10:38

Ano, máte pravdu. ABCD pro něj platí současně. Hlavní ale bude ten šíbr.

P. Vychodil 15.12.2021 11:12

pravděpodobně: Prof. MVDr. Karel Hruška, CSc., (*1935), dnes 86 let...

takže E/ dementní stařec...

M. Marek 15.12.2021 9:46

Není 1. dubna? Apríl? Tak to budu asi dezorientovaný.