31.3.2023 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Očkování nestačí…

Ve většině států se centrální plošná opatření dostala do slepé uličky. Příčinou jsou obavy z odporu dezorientovaných lidí, neschopnost vymáhat doporučená opatření, vysoké náklady a špatně stanovená kritéria pro hodnocení výsledků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Patrčka 15.12.2021 14:35

Dobrý den, pane Hruško, jsem rád, že přicházíte s podobnými náměty, které jsem poslal na ministerstvo zdravotnictví už asi před rokem a opětovně později (podle aktuálních nařízení), dále většině poslanců a krajským hygienickým stanicím, pochopitelně zcela marně. Jestli působíte v nějaké instituci, napište tam prosím - nejlépe i s kolegy. Děkuji.

R. Langer 15.12.2021 14:59

Hm, tak to už jste dva, soudruzi... :-P

R. Langer 15.12.2021 15:15

... vlastně tři, PSVB Joukl to tam posílal už dvakrát. ;-D

M. Mucha 15.12.2021 17:01

;-DR^

K. Hruska 15.12.2021 19:04

Asi bychom si rozuměli. Navrhoval jsem vytvoření aktivních zdravotnických záloh vloni v létě a na přenos viru kontaminovanými potravinami jsem psal asi 150 upozornění ministrům, vládním máediální ježišmarja

Š. Hašek 15.12.2021 19:54

Tutově se chřipka přenáší hlavně borůvkama v srpnu.

J. Vintr 15.12.2021 22:58

Moje drahá polovička uvěřila těm nesmyslům, které hlásali vloni na jaře, když se vyráběla covidová panika, že ten zlý virus může přežívat na věcech i několik dní. Od té doby zachází se vším, co přichází zvenčí, jako s nebezpečným materiálem a nechává to nejméně dva dny v "karanténě". A asi stokrát za den si patlá ruce nějakou smrdutou desinfekcí. To bych pominul, to je její věc. Jenže ona k tomu nutí i mne. Nesmím s ní jít ani do obchodu, abych ji pomohl s nákupem, protože by nesnesla, že tam jdu bez náhubku. A hlavně vůbec nechce slyšet nic, co by jí mohlo narušit její představy, že na nás všude číhá ten zlý virus. Je to dost peklo. Ještě štěstí, že se jako hypochondr nechce očkovat, takže aspoň v tomhle ohledu mám doma klid.

Ś. Svobodová 16.12.2021 9:39

Zkuste to po jejím. Navrhněte, že z důvodu Vaší bezpečnosti musí ona zůstat dva dny někde ve sklepě než vstoupí do bytu. ;-D

K. Hruska 16.12.2021 4:05

Odešlo to před dokončením proti mojí vůli, no to víte, „Stařec a mobil“

Pane Patrčko, asi bychom si měli o čem povídat. V červu 2020 jsem navrhl ministrovi zdravotnictví vytvoření aktivních zdravotnických záloh a od října 2020 jsem poslal informaci asi 200 adresátům (ministrům, hejtmanům, primářům, vládním expertům, mediálním hvězdám koronaviru, redakcím novin a televizních stanic, moderátorům ČRo, ředitelům domovů pro seniory, různým asociacím podnikatelů a dalším). Odpovědí sem dostal pět, jedna vyjádřila rozhořčení že SARS je podle jména respiratorní virus, takže jeho replikace ve střevě není možná. Nebudu uvádět, kde ten pán působí a v jaké vědecké funkci, stydím se za jeho věhlasnou instituci. Připravuji návrh krizového řízení epidemie, bude za několik dní na https://centaur.vri.cz , Kdybyste měl zájem se k němu vyjádřit, můžete napsat z uvedené stránky.