Neviditelný pes

KORONAVIRUS: Nekončící diktatura

15.9.2021

Vynikající pracovní nasazení Evropské komise vedené skvělou předsedkyní Ursulou von der Layen přineslo slíbené výsledky, úžasná matička národů EU dobrotivá je natolik přehlcená vakcínami proti chřipce, že se třeba u nás likvidují přebytky s prošlou lhůtou a ruší se zbytečná očkovací centra, jinde se zase rozdávají do zemí třetího světa, nicméně sedmdesát procent občanů EU dostalo před měsícem obě dávky ze schválených vakcín a slib Evropské komise, že většina občanů v Evropě bude do konce léta naočkovaná, byl splněn.

„Na co tedy ti národní diktátoři ve chřipkových diktaturách národních států čekají?“ ptám se udiveně. Naivní snílek mého typu by očekával, že se s tím šikanováním a fízlováním občanstva skončí a začne se opět žít způsobem, jenž by se alespoň rámcově blížil období před nastolením národních diktatur. Ale ono nic, vypadá to prostě tak, že se podvolení ovcí politikům velmi zalíbilo a naprosto jim vyhovuje.

Ale jako by to nestačilo, nepříjemnosti se prostě asi musí valit v mnoha různých vlnách. Zatímco jeden typ extremistů, jako jsem třeba já společně s bývalým prezidentem Václavem Klausem, od začátku nesouhlasí s diktaturou a svobodu individua by neomezoval (osobně jsem pro to, aby byla chráněna riziková část populace a ti, kteří si to přejí, v nejhorším by mně vyhovoval například švédský způsob řešení celé té nemilé události), druhá skupina extremistů je nespokojena s liknavým a podle nich nedostatečným zásahem státu do ústavou garantovaných občanských svobod, jenž údajně vedl ke zbytečnému počtu zemřelých.

Poroby chtivé ovce se třeba ve Francii normálně asi zbláznily, zhoufovaly se, podaly hromady trestních oznámení a bývalá ministryně zdravotnictví, bývalý premiér a současný ministr zdravotnictví mají na krku proces, jenž začal v pátek. Trestní čin ohrožení života, ocitáme se tak v oblasti trestního práva, což už není žádná legrace. Tomu všemu zhruba před půl rokem předcházel zásah policejních složek v jejich domovech a pracovnách, přičemž jim byly zabaveny všechny počítače, hard disky a podobně.

To je již skutečně a úplně postavené na hlavu. Toto. Podobní sadomasochisté, milovníci řetězů a silného státu, jenž řídí a sleduje životy lidí, prostě ještě dávají do rukou pádnou argumentaci všem těm národním diktátorům. A tak zatímco z jedné strany mne ničí globální západní zelená rakovina lidstva, ze strany druhé mne neustále drtí chřipková diktatura národního státu.

Nic, no, jdu se raději zase ponořit do hudební tvorby, abych nerozmlátil internetový počítač kladivem. Si pomalu připadám jako kdysi dávno za komunistů, kdy jsem si vytvořil svou bublinu a žil jsem ve vnitřním světě. K hudbě jsem se po více než dvaceti letech vrátil vloni během takřka dvou měsíčního domácího vězení, které stát kvůli té zpropadené chřipce uvalil na zdejší obyvatele, no a letos na jaře jsem do toho skočil opravdu s velkým nasazením a věnuji tomu takřka veškerý volný čas, jenž mám k dispozici po návratu domů z práce. Úplně mě to pohltilo.

Coby nebibloidní pohan pracuji na delším tématickém projektu, jenž se zabývá severskou mytologií a Vikingy, no a případným zájemcům přikládám k poslechu nejnovější song „Los guerreros de la muerte“, který jsem po měsíci a něco dodělal tento týden. Mix ještě není úplně hotový a určitě ho ještě pročistím a vyvážím lépe, ale i tato verze je již podle mne akceptovatelná. Chtěl bych k tomu ještě dodat, že se jedná o pro mne dost důležitou skladbu, již od začátku nahrávání jsem vnitřně tušil, že je to opravdu ono. Myslím si, že se mně v ní zatím nejlepším způsobem podařilo zhmotnit sdělení, které bych chtěl předat. A to jak hudebně, tak i textově.

Song, který je postaven na jihoamerické rytmice, graduje ve třech slokách od takového latino popu přes druhou tak trochu hip-hop rap sloku až k tvrdšímu rockovému konci s vikingskými válečnými bubny a podobně. Do globální evropštiny, kterou při tvorbě používám, jsem tentokrát vybral angličtinu a španělštinu s krátkou švédskou vsuvkou. Dost bylo řečí, tady to máte:

Los guerreros de la muerte

I. Still on the road. Ready to fight. We are Vikings. Sunshine and moonlight. We are a rock. In a stormy sea. Nordic power. Hard and free. Nine long nights. In the cosmic tree. Odin’s gift. Mead and glee. Mystery runes. Storm and rain. We are Vikings. Joy and Pain.

R: You can smell the fear. Ou – jée.

The warriors of death. Skål!

Vikings from hell. Ou – jée.

Scandinavian dark breath. Skål!

II. Respiras con dificultad. El miedo te aplasta. Los guerreros de la muerte. Basta. Mujeres y niños en la ciudad. Te acuerda. Los Vikingos. Puta de mierda. La batalla se acerca. El miedo te aplasta. Ya puedes verlos. Ya basta. Las campanas están sonando. Te acuerda. Los Vikingos. Puta de mierda.

III. The enemy was. Brave and strong. The fight was fierce. Bloody and long. Gods of the North. Axe and bow. Drunk on victory. Here and now. Like Odin’s spear. And hammer of Thor. For the brave only. Valhalla door. A mighty wind. In a stormy sea. We are Vikings. Hard and free.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasemzpět na článek