31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Nekončící diktatura

Vynikající pracovní nasazení Evropské komise vedené skvělou předsedkyní Ursulou von der Layen přineslo slíbené výsledky, úžasná matička národů EU dobrotivá je natolik přehlcená vakcínami proti chřipce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 15.9.2021 19:27

Poslouchám projev naší evropské premiérky von der Leyen a působí na mne velmi uklidňujícím dojmem. Asi si ho nahraji a budu ho používat jako terapeutický prostředek ve chvílích, kdy na tom budu psychicky špatně.

I ta bibloidní momentka, kde vypadá jako socha panenky Marie na Staromáku se docela povedla, to jo.

P. Milan 15.9.2021 21:14

Jako laxativum velmi dobré.

O. Karen 15.9.2021 16:24

Svět se trochu vrátí k normálu, až se objeví chřipka. Bude to hlavně těžké mentální cvičení pro politiky (proč ne lockdown kvůli chřipce, když se chová úplně stejně jako čínský virus?) a "odborníky" korona-alarmisty. Zhroutí se jim nový svět. Nikdy jsem se tak netěšil na chřipkovou epidemii.

J. Jirka 15.9.2021 21:50

Chřipka byla jednou z prvních obětí koronaviru. Budiž jí země lehká...

O. Karen 16.9.2021 8:27

Dá se říct, že chřipka byla zneužita k zavedení policejního státu, ve většině světa.

P. Kubáč 15.9.2021 15:19

Po přečtení článku - i diskuse - jsem si znovu bolestivě uvědomil, že nalezení racionálního kompromisu ( v čemkoliv ) je věcí minulosti, která se už nikdy nevrátí.

M. Veleba 15.9.2021 15:25

pokochejte se a zamáčkněte slzu... dovedete si představit takto kultivovaný přednes a chování dnes? https://www.youtube.com/watch?v=2CAIaiPLZ-c&t=300s

M. Veleba 15.9.2021 15:14

Rychle mě všechno zakažte pod hrozbou drakonických trestů nebo se Vám nakazím a umřu... tohle je výsledek desetiletí trvajícího úpadku naší společnosti. Ovce už ani nechtějí mít kontrolu nad svým zdravím, o ostatních aspektech života ani raději nemluvit.

Š. Hašek 15.9.2021 14:27

"Začíná se mi líbit":

1. Jak se už připouští, že očkování budou čtyřikrát ročně. Jinak Máňa nepojede k moři. A školáci nebudou cvičit.

2. Jakmile zemře jeden občan v srpnu, Vojtěch je auf a už hledá miliardu pro chodobné chemické koncerny.

3. Na Dušičky se zjistí, že chemizovaní neutečou teploměru, podzimní mlze a svojí tloušťce. Marně budou volat do televize. A stavět se do fronty.

4. Vyvstanou chytrolíni, kteří budou říkat, že to říkali již v březnu 2020, ačkoliv říkali, že se má dokonce zcela zakázat vycházení a očkování má být pod dohledem Policie (Piráti, ODS a jiní zdravovirové).

5. Hodně zoufalců v mém okolí se vrhne na naši rodinu, protože jsme většinově neočkovaní a chřipce se smějeme. Proč oni - očkovanci - to zas chytli???

6. Jel jsem tuhle ve vlaku. V kupé jsem neměl dekl, taky proč, potom přistoupili dva s deklem, ale furt telefonovali. Pak přistoupil jeden bez deklu. Do pěti minut ti dva taky sundali dekly. Fakt to tomu Vojtěchovi nezávidím .... i za ty prachy.

7. A hlavně bacha!!! Včera zjistili jednoho zemřelého, s tím, bez pitevního protokolu. Pro jistotu přestaneme doma větrat.

J. Hybler 15.9.2021 12:38

Diktatura ve věci virů.. prosím, možná ano i ne. Ale diktatura ze strany matičky beneluxové skrzevá NGD-Zelený úděl a boj proti CO2 obecně, je bez jakékoliv pochybnosti diktaturou pro "snížení" obsahu CO2 o nějaké procento POUZE nad územím EU. Kvůli tomu se máme vrátit do ekonomického a hlavně sociálního "středověku" ?? Nemáme tu dostatek jiných "nečlověčích" hrozeb, ( z kosmu, ze Slunce , od Hefaista a Vulkána, od poťouchlých virů někdy i viroidů)? Proto si rod Homo sapiens bruxeliensis sebemrskačsky vymyslel a chce plošně zrealizovat NGD, Z farmy na vidličku a zvýšení Diverzity zemědělské půdy, které dohromady by znamenaly snížení zemědělské produkce v EU cca o 25% a snížení příjmů v tomto sektoru o 28% ?? Kde zůstal ROZUM ? Proti tomu, zodpovědnost za bezvirové zdraví národa je....

P. Kazo 15.9.2021 10:28

S komentárom plne súhlasím, ale tento najnovší Viking song je teda bieda.

Mix otrasný (dajte to preboha radšej profíkovi!), elektroakustická gitara priamo do mixu je veľké no-no, anglická výslovnosť trhá uši (iné použité jazyky neviem posúdiť, ale asi to tam bude podobne), nástroje nedržia dobre tempo, a celkovo to všetko namiesto impozantne (čo bol zrejme zámer) pôsosobí infantilne a komicky.

To minulé Viking Blues sa mi naopak veľmi ľúbilo- bolo aspoň úprimne insitné a malo svoje čaro.

M. Mařák 15.9.2021 12:23

Dík za dobře mířené rady, ale já se jen tak bavím doma v kuchyni, nic jiného v tom nehledejte. Na to, aby se to dalo poslouchat z telefonu a tak, to bohatě stačí, řekl bych. Nevidím nějaký smysl v tom, abych platil nějakého profíka, není proč.

Jo, mimochodem, to není elektroakustická kytara, ale kopie telekastry. Přes pedalboard to jede do lampového předzesilovače a pak přímo do zvukové karty a do PC. Teď jsem zrovna začal používat simulátory zesáků a beden, dobrá věc, zlepšilo mně to zvuk distortion kytary.

M. Mařák 15.9.2021 17:14

Je to čínská kopie Fendry z padesátých let z jasanového dřeva, kvůli tomu jasanu (Yggdrasil) jsem si ji koupil. Nechal jsem si jen dřevo a vše ostatní jsem vyhodil a nahradil, předělal, snímače Fender Vintage, celá ektronika od Fender, no a všechny mechanické věci od Gotoh, verze nikl. Teď je z ní špičkový nástroj.

https://vzor60.rajce.idnes.cz/Yggdrasil_kytara/

P. Milan 15.9.2021 9:32

Naivní snílek vašeho typu by očekával něco dobrého od macechy národů korupční, EU. Dokonce více svobody, ač z Brusele přichází takřka výhradně omezování svobody.

J. Ptáček 15.9.2021 9:23

Bezpečnostním a zdravotním opatřením říkáte diktatura? Omezení rychlosti, semafory na cestách, zákaz alkoholu pro řidiče je také diktatura? Co potom diktatura komunistická, nacistická, Francova, Salazarova nebo řecká, ať zůstaneme doma v Evropě. Zaplaťpánbůh za roušky, repirátory, testování a hlavně rychlý vývoj účinné vakcíny a její aplikace na nás-nešťastnících, kteří nekonzumovali wuchanské netopýry.

R. Langer 15.9.2021 9:52

Nepleťte zase dopravní předpisy dohromady s chřipkou. Je to trapné a nesmyslné. :-P

J. Ptáček 15.9.2021 10:41

Jistěže budu plést jakékoli omezení zaručující obecně vyšší míru bezpečnosti. Proti Covidu, proti haváriím, vcelu jedno proti čemu. Omezení si jsou podobná nejenom z důvodu snížení počtu zbytečných obětí. Třeba v tom, že někteří podprůměrní hlupáci bude dělat vše, nač mají normálně právo, bez ohledu na zoufalé důsledky své zpupnosti. A ještě se veřejně chlubí (SPD, Trikolora a mnoho dalších). Z hlediska nevinných obětí je spíš trapný váš příspěvek.

R. Langer 15.9.2021 11:41

Vaše zdraví nemá s nějakými omezeními NIC SPOLEČNÉHO, to je pouze VÁŠ PROBLÉM.

Pokud chcete nějaká omezení, omezte se třeba na poustevny, ale mě do těch vašich fantasmagorií laskavě netahejtem já jsem normální zdravý a inteligentní člověk! A ano, bude dělat vše, nač mám normálně právo, protože nevidím JEDINÝ DŮVOD, proč bych to dělat neměl. :-P

Jestli vy s tím máte nějaký problém, je to zase jenom VAŠE věc. A nevinné oběti padají na VAŠE hlavy, vy prolhaní Svědci kovidovi. Hnus! ;-€

J. Ptáček 15.9.2021 12:17

Bez komentáře. Vysvědčení jste si vystavil sám. Taky dobře.

Š. Hašek 15.9.2021 14:11

Jelikož semelete chování na křižovatce s počtem nemocných virem, tak Vaše vysvědčení nebude zřejmě žádná sláva.

Ti blbci už sledují počty "aktivních" po kusech. To, že v srpnu podivně zemřelo 11 občanů je jasný signál, že školáci nesmějí spolu zpívat!!!

Jděte do háje, Ptáčku. Zítra se zabalte do igelitu a kolem sebe stříkejte sprej na komáry. I v tramvaji.

R. Langer 15.9.2021 19:11

Jistě, prolhaný Svědku kovidův. :-P

P. Manda 15.9.2021 7:52

Je velmi nebezpečné vysazovat léky, moravský Vikingu Mařáku .

;-D;-D

J. Jirka 15.9.2021 7:33

Byl jsem před chvilkou upozorněn, že se ta "hrůza" opět rozjíždí a už se zavírají školy.

Přečetl jsem si tedy odkazovaný článek s titulkem: "Hygienici v Praze zavřeli nejméně na deset dní první školu kvůli nákaze covidem" a když v něm našel věty:

- V každé třídě je asi deset sourozenců.

- Uzavření školy není podle ředitele karanténa, takže děti se budou moci dál mimo školu volně pohybovat.

- Zájemci také budou moci odebírat obědy ze školní jídelny."

mám z toho pocit, že pan ředitel jen prodloužil prázdniny dětem žižkovských Rómů a učitelům o pár týdnů zkrátil trápení s "neposednými" žáčky...

Š. Hašek 15.9.2021 8:43

Až přijde o Dušičkách ochlazení a začne se kašlat (jako vždycky), budeme muset asi nasazovat respirátor i na obrazovku televize ......

Vlastně - to by mně až tak nevadilo .....

I. Pávek 15.9.2021 7:02

V60-70 létech by ta lidská troska s ofačovanou gebou byla disidentem jak poleno a skončil by nejspíš na stacionáři v Opavě. Tato jeho přípiska je vrcholem degradace i tak už oslabeného intelektu na úroveň opice.

J. Nevrkla 15.9.2021 6:50

Marak na jedné barikádě s Klausem? Opravdu tak prozřel? Alespoň ve vztahu k chřipce? Třeba prozře i ve vztahu k matičce evropské dobrotivé a omluví se za své dřívější bláboly.

I. Koubová 15.9.2021 6:28

Pane Mařáku, fakt nevím, kde používáte ironii a co myslíte vážně. Čech, co žije desetiletí ve Francii , nicméně pravidelně obhajující na českém serveru EU a její aktivity - především multikulturalismus a přijímání migrantů napíše písničku v angličtině a španělštině o bojovných Vikinzích a Nordic power...... neměl byste si s tím někam zajít ? A doporučuji veřejně nevystupovat. Je tam příliš falešných tónů.

M. Mařák 15.9.2021 7:13

To je jednoduché. Jednak nejsem Čech, anžto jsem Moravák, no a sever Evropy se výrazným způsobem podílí na složení mého etnického DNA mixu. Vikingové tedy patří k mým předkům. No a co se týče Eropy, tak jsem i občanem EU a Evropa je má vlast milovaná. Ilegální emigraci jsem nikdy nevítal.

J. Hoza 15.9.2021 7:36

Sever jo, ale spíš bílí Avaři. A každej Germán není viking, víme?

M. Mařák 15.9.2021 7:40

Severem mám na mysli Skandinávii, Finsko, Pobaltí....