25.10.2020 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krejčí 17.10.2020 19:21

Hovořit o hledisku, zda se péče o rizikové skupiny vyplatí či ne, je vzorec myšlení nacistů. Autorova slova o tom, že "jedině lidi z této třetí skupiny mělo a má smysl chránit před nákazou." je projevem otřesného cynismu a bezohlednosti. Právě takto uvažující lidé představují pro nás větší riziko než sám covid. Kvalita civilizovanosti je u společnosti hodnocena mj. podle toho, Představa, že bezstarostně se chovající starší lidé, nenosící v létě roušky, jsou důkazem toho, že tato skupina covidem ohrožena není, je absurdní nesmysl. Fakt, že za 9měs s covidem nevzrostl ani počet hospitalizovaných s vážnými diagnózami, ani celk. počet zemřelých nemá ohledně ohrožení virem SARS-coV-2 vůbec žádnou vypovídací hodnotu.

M. Krejčí 17.10.2020 18:28

I když jako lékař znám odpovědi na většinu zde položených otázek, odpovědět na ně v tomto omezeném prostoru nelze. Už otázky tazatele jsou koncipovány laicky; pokud by se takto ptal lékař, byl by zralý na odebrání diplomu. Aby laický tazatel odpovědím porozuměl, vyžadovalo by to aspoň bazální znalosti z mnoha medicínských oborů. Být "poučeným laikem" k tomu rozhodně nestačí. Je důsledkem biologické reality, že mezi lékařem a laikem je nepřekročitelná informační bariéra. Právě ona je mimochodem přísně věcným zdůvodněním etické náplně Hippokratova kodexu. Tato bariéra je důvodem, proč je a vždy bude vztah nemocného laika k odbornosti lékaře založen na důvěře. Kdo ji chce obejít aspoň částečně obejít, musí vystudovat medicínu. I tak se nevyhne tomu, že v jiných oborech, kde nebude absolvovat postgraduál, budou jeho znalosti jen mlhavé. Je fakt, že covid je z velké části stále neznámou nemocí. To není důvod k iracionálním reakcím, jako je strach či panika, ale k racionálním obavám a k předběžné opatrnosti. Nevíme totiž, jakou část biologicky destruktivního potenciálu viru SARS-coV -2 známe. To, co zatím jako lékaři víme, je varující. Počty vážných případů a úmrtí v rozporu s tvrzením autora zajisté rostou; možná měl na mysli %. Mnozí virologové popírají dnešní menší nebezpečnost viru. Naopak : s rostoucí mírou promoření světové populace obecně u koronavirů roste pravděpodobnost vzniku velmi smrtící mutace. Něco podobného byla "španělská" chřipka. Mluvit o absenci zvýšení celkového počtu vážných případů a úmrtí v populaci nemá za 9 měsíců žádný smysl. Z patofyziologického hlediska není rozdíl mezi úmrtím "s" koronavirem, ev."s" covidem nebo "na" ně. Jde jen o kvantitativní vyjádření kvalitativně téměř identického působení viru v organismu a klinických příznaků. Tvrdit o někom pozit. na SARS-coV-2, že covid neprodělal (neonemocněl) je zavádějící, protože průběh může být tak nenápadný, že se o jeho prodělaní nemocný dozví až při objevení sekund. následků např.na plicích.

J. Ganaur 13.10.2020 17:18

Mají, musíme ukázat, že něco děláme!;-D;-D;-D

P. Brich 13.10.2020 15:32

Jen aby se soubor opatření nezvrhl v soubor nedopatření!!8-o

J. Zeman 13.10.2020 15:06

Zde je celosvětová petice v češtině: https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-czech/

V. Wagner 13.10.2020 20:32

Pane Zemane, prosím, pročetl jste si pořádně a domyslel důsledky toho, co se navrhuje? Vzhledem k tomu, že pracovní kolektivy, učitelé, zdravotníci jsou věkově různorodé. Dostatečná separace různých věkových skupin je v případě, že nepočítáte s omezeními, opravdu nemožná.

To, co se navrhuje ve výzvě je v reálu realizovatelné jenom takovým způsobem, který úplně na začátek navrhoval šéf jedné stáje formule I. Ten chtěl, aby se jezdci i mechanici, mladí zdraví muži, cíleně infikovali. Po odeznění infekce by byli imunní a formule I by běžela.

Pokud by se opravdu měla realizovat cesta navržená v odkazované výzvě, museli by se mladí na jistou dobu separovat v odděleném uzavřeném prostoru, cíleně by se nakazili a po prodělání nemoci a kontrole bezinfekčnosti by se mohli vrátit s nadějí, že jsou imunní.

Takový plán má několik klíčových problémů, které ho v reálu vylučují.

1) Pokud se lidé brání očkování a nechtějí na ně přistoupit, i když jde o velice pečlivě testovanou záležitost, u které víme, že rizika nežádoucích efektů jsou minimální, myslíte, že se nechají dobrovolně infikovat, když ví, že i u mladých nejsou velice dramatická následky docela pravděpodobné.

2) Pořád je nejisté, do jaké míry je člověk, který prodělal infekci opravdu imunní. Objevily se případy, kdy se člověk nakazil podruhé a dopady druhého průběhu nemoci byly dramaticky vyšší, než u toho prvního.

3) Dopady dramatických zdravotních dopadů či dokonce úmrtí při cílené infikaci by byly ze společenského hlediska hodně dramatické.

Osobně si myslím, že žádná vláda by se k realizaci plánu, který z výzvy vyplývá, neodhodlala.

P. Moravčík 13.10.2020 22:25

Tak to sme v háji. Ak sa neimunizujú ani ľudia, ktorí prekonali akútnu infekciu, vakcinácia sa stáva dosť dubióznym projektom. Ale skôr si myslím, že ide o tých cca 5% jedincov u ktorých nedôjde ku sérokonverzii. Tak dramaticky by som to potom nevidel. Pravdepodobne ide o to isté. Plošné premorenie aktívnym ochorením je však ako cielený projekt veľmi riskantné a nebezpečné pre vedľajšie následky, ktoré pri vakcinácii odpadajú. Cielene prekonať napríklad škvrnitý týfus, aby som bol potom imúnny - no, ťažko si predstaviť takého exota. Nehovoriac o etickom probléme takéhoto riešenia.

J. Herodek 14.10.2020 0:08

Napriklad srovnavat parazitalni onemocneni s virovym. Indoktrinace strachu se dostava mimo meritelnou skalu.

Teprve nedavno jsme absorbovali rovnost mezi spanelskou chripkou a covidem a nyni tu mame dalsiho kandidata. Skvrnity tyfus. ;-D

J. Zeman 14.10.2020 20:45

1. Chránit je třeba především nemocné a staré zejm. v domovech důchodců apod., neboť tam je riziko těžkých průběhů a smrti prokazatelně nejvyšší. Ostatně průměrný věk zemřelých v ČR je velmi podobný jako střední délka života v ČR - viz http://000.sweb.cz/2020-10-14_19-49_umrti-23.ods.jpg a v jiných zemích tomu je tak ve vztahu ke střední délce života v daných zemích rovněž - takže už samotná příčina smrti je v této souvislosti sama o sobě velkou otázkou. K promoření populace dojde tak jako tak a zrovna český příklad dobře demonstruje, že drakonická opatření dramatický průběh epidemie pouze v čase odsunují. Navíc je otázka, zda to neurychluje právě plošné nařízení roušek -jak by mohla napovídat data z Japonska - mechanismy, jak by mohly právě roušky nejen chránit před transmisí vysokých virových náloží ale zároveň nákazu roznášet a přispívat k promoření populace se při prakticky velmi nízké úrovni hygieny jejich užívání mimo nemocniční setup přímo nabízí.

2. Popsané případy reinfekce jsou tak vzácné, že je lze z desítek milionů dosud testy potvrzených případů spočítat na prstech a vím jen o jednom případu reinfekce, který vedl v druhém případě ke smrti a nevím o žádném, kde by hrál roli stejný strain viru. Lze tedy spíše předpokládat, že imunita skutečně vzniká - bez toho by ostatně nebyla ani případná vakcinace účinná - jakkoliv není zatím úplně jasné, jak dlouho prakticky vydrží.

3. V oné petici nikde nevidím vyzývání k cílenému promořování. K tomu při dané náloži případů a R0 v populaci dojde ostatně tak jako tak samovolně. Bezpříznakový, nebo mírný průběh nemoci, který si nevyžádá hospitalizaci je v ČR u více než 95% potvrzených případů a jen méně než 1% končí na JIP. CFR navíc v čase neustále relativně rychle klesá, v mnohých zemích vč. ČR už dosáhlo úrovně v pásmu sezonní chřipky a v jedné už dokonce hluboko pod ním (Singapur). Takže otázka, zda ona plošná opatření jsou adekvátní a zda nejsou výsledně spíše kontraproduktivní, je naprosto legitimní.

V. Petr 13.10.2020 15:04

Kdo je ochoten zemřít pro zachování prosperity nočních pajzlů ať zvedne ruku...

J. Ganaur 13.10.2020 17:07

To úmrtí bude useknutím hlavy nebo jak???

V. Petr 13.10.2020 17:28

Samozřejmě pomalým udušením na koronavirus!

P. Urban 13.10.2020 14:32

Nevím, jak autor přišel na to, že těm nejstarším covid nemůže zkrátit život ani o vteřinu. Ale hlavně - opravdu na covid umírají jen lidé z ohrožených skupin?

K. Wágner 13.10.2020 18:49

Teprve nedávno se ukázalo při použití vysoce citlivých diagnostických metod jako je například magnetická rezonance, že část pacientů má známky zánětu srdečního svalu, na který neexistuje žádná specifická léčba. U některých zánětů se navozuje útlum imunity, to ale v případě virové aktivní infekce není použitelná strategie. Zánět srdečního svalu může být stejně relativně přechodná a dobře tolerovaná věc s dobrou prognózou, ale stejně tak může vést ke srdečnímu selhání, případně k poruchám srdečního rytmu a může být příčinou úmrtí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ales-linhart-ceska-kardiologicka-spolecnost-rozhovor-srdce-koronavirus.A200924_204106_domaci_lre

J. Jirka 13.10.2020 19:09

Záhy se však přišlo na to, že „přéčinó tej diagnóze bela chebná elektrónka é třenáct z podniku Katóda Holomóc.“

M. Krátký 13.10.2020 19:32

sranda musí bejt - za 1*** a R^R^R^

P. Moravčík 13.10.2020 20:15

Podobne ako pri chrípke.

P. Vychodil 13.10.2020 14:19

bez ohledu na trolly, či ty předpo.srané, je nutné prezentovat a opakovat fakta, je prostě nutné se bránit té neuvěřitelné mediální masáží...zahrnout jinými argumenty, tak jako oni zahrnují nás svými fake news...

V. Kain 13.10.2020 14:26

Pane Vychodile bohužel lidé z opačné strany barikády nemají přístup do televize a ani jiných medií.Takže bránit se té stupidní masáži je nemožné.Není dne aby v televizi nebyl jeden z těch tří králů.

P. Vychodil 13.10.2020 15:16

naprostý souhlas, ovšem to neznamená kapitulaci...naopak, je zapotřebí zvýšit úsilí ve sdílení alternativních (nechci říci pravdy) názorů...

S. Svatoš 13.10.2020 14:13

P.S. Pana Prymulu je třeba nechat izolovat na pokoji s kulatou klikou zevnitř, nebo lépe ve vojenském vězení - konečně je přeci plukovník !!!

A prezident má pro tohoto “experta” připraveno nejvyšší vyznamenání.

Všichni žijem v blázinci jak napsal pan Honzák ve své knize.

V. Němec 13.10.2020 13:44

Průměrně se v ČR jedná o přibližně 1500 úmrtí, která jsou každoročně v souvislosti s chřipkou, samozřejmě ve značném rozptylu podle závažnosti konkrétní chřipkové epidemie (identicky jako je značný rozptyl hodnot i ve výše uvedeném přehledu). Uváděné číslo 1500 / rok odpovídá kalkulacím prováděným zahraničními kolegy, tedy situace je podobná i v ostatních vyspělých zemích.

J. Cimbálník 13.10.2020 13:42

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-19-obrazem-nemocnice-uherske-hradiste-lekar-sestra-aro-pacient-lecba-umrti.A201012_145350_domaci_top

S. Svatoš 13.10.2020 13:27

Zdravím vespolek,

od minulého ČT do dneška ,kdy jsem již OK , jsem si poležel při čaji s vlastním medem a bylinkami a občasným Paralenem s chřipkou SARS 2 .

S chřipkou v r.94 a hlavně 69 se to ale nedá vůbec srovnat - vpodstatě “chřipečka” , kterých jsme za náš život (který pamatuje více než 7 desetiletí) měli povícero. Co se to děje, kam nás chce někdo kamsi zatlačit!?! To již přeci máme jednou na vlastní kůži prožité a doufali jsme že již za sebou. Svět ovládli psychopaté a političtí zločinci. Je nejvyšší čas jim sdělit a DOST !!! Je nás více, mnohem více !!! Jak je to napsáno v té slavné knize o mozku - levá hemisféra

porazila pravou !!! Je třeba to postupně srovnat a vybalancovat !!!

Naprosto souhlasím s článkem a peticemi lékařů z celého světa proti těm všem šílenostem !!!

Š. Hašek 13.10.2020 13:45

Rovněž zdravím!

Minulou chřipku jsem se snažil "vokecat pěti dny na lůžku". Potom jsem vyrazil jak do tanečních ...... no, pak jsem byl rád, že sem rád.

Můj lékař mi jen potom řekl, tak už přesně víte, co příště! Nečekejte, že Vám napíšu na pokladnu osm švýcarských vitaminů, lázně, kaviár a svařené víno. Z toho žijou viři!

Vir chcípne hlavně, pokud se nehejbáte, pijete hodně čaj (i bez cukru). Pokud máte chuť, tak si dejte i kilo jablek, červený řípy v láku. Listovat si v lechtivé literatuře s mírou .......

Asi nějaký zkušenosti mít bude. Podobně mi to ostatně říkal i strýc - a ten zažil srbskou frontu a viděl, jak Srbové píchali do hlav bajonetama zraněným honvédům skrz voči. Jenom honvédům co ani videňštinu neuměli. Poznali to na nich.

Avstrijáckým Slovanům, vod Kroměříža, pokud dobře makali na poli, dali večer i špek a cucnout rakyje. Pak přišla ta chřipka ......

M. Sedláček 13.10.2020 12:28

Zde je přeložený otevřený dopis belgických lékařů:

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=37880

R^

M. Boháček 13.10.2020 12:20

A nikto nepanikáril, nerúškoval, nezatváral...

„v letech 1995 až 96 bylo v průběhu chřipkové epidemie postiženo zhruba 11% obyvatel České republiky. ...

„V roce 1995 tady byla epidemie sezónní chřipky, kde jsme zaznamenali exces, tedy nárůst úmrtí celkový o téměř 6 tisíc případů, čili to byla, myslím si velká epidemie zapříčiněná tehdy virem H3N2,“ řekl v roce 2013 tehdy hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

zdroj:https://manipulatori.cz/zavadejici-chripka-1995-v-cesku/

Š. Hašek 13.10.2020 13:00

Důležitá informace!!!

Bude to asi zas "jak do dubu".

M. Boháček 13.10.2020 13:13

Ešte by som dodal, že vo Švédsku (cca 10mil obyvateľov) mali počet úmrtí s(na?) covidom necelých 6000.

R. Langer 13.10.2020 13:28

Však zatím to vypadá, že se v podstatě nic neděje, navíc:

"Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‐19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‐19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni."

Viz https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19?utm_source=general&utm_medium=widget&utm_campaign=covid-19