Neviditelný pes

KORONAVIRUS: Maďar se posmívá Vojtěchovi

24.8.2021

Rastislav Maďar, tento přísný strážce epidemiologické čistoty, napadl ministra Adama Vojtěcha za nenošení respirátorů na MFF Karlovy Vary. Vojtěchovi se tak vrací politika zavíračské lobby:

Bez respirátoru fotografové zachytili třeba i ministra kultury Lubomíra Zaorálka a ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), ale i šéfa zdravotnického resortu Adama Vojtěcha. Seznam zprávy dokonce nadepsal svůj článek „Hvězdy ve Varech porušily covidová pravidla. Pod „dohledem“ ministra Vojtěcha“.Je to jen další zneužití „přísných pravidel“, která pod nátlakem zavíračské lobby platí i o prázdninách. V době, kdy Velká Británie všechna opatření zrušila s tím, že právě prázdniny jsou nejlepším časem k tomu všechny restrikce zrušit.

Připomeňme si tedy alespoň data z worldindata k Česku, Izraeli, Německu a Velké Británii. První hodnota je z 19.7.2021, kdy Británie všechny restrikce zrušila a další číslo patří k 19.8.2021 – přesně po měsíci. První číslo v tabulce je počet pozitivních případů na 1 milion obyvatel, druhé počet zemřelých s covidem na 1 milion obyvatel. Počty obyvatel jsou v závorce u jména státu.

stat

Česko je na tom ve srovnání s dalšími státy nejlépe, má nejnižší počet nově potvrzených případů i nejmenší úmrtnost. Přesto se tu pánové Maďar, Smejkal a další poradci a odborníci Ministerstva zdravotnictví předhánějí v další a další buzeraci české populace a aby ukázali svou politiku „padni komu padni“, trefují se i do ministra zdravotnictví. Vojtěch je přitom jen odvar toho někdejšího ministra před rezignací. Dnes poslouchá jako hodinky zavíračskou lobby - a stejně dostane „po papuli“. Přitom i v Česku bylo možné všechny restrikce zrušit. Místo toho se vyhrožuje i organizátorům MMF tím, že na ně pošlou „hygienu“ a ta jim dá pokutu až 3 miliony korun.

Vůbec se nebere v úvahu, že Česko je už úplně v jiné situaci, má očkováno přes 50 % populace, v nemocnicích se s covidem léči desítky osob a na covid, respektive s covidem umírá jeden člověk denně. To je zcela jiný stav, než byl ještě na podzim loňského roku nebo při vrcholu pandemie v březnu a dubnu.

I v Německu se odborníci a la Maďar vyslovují o počátku „čtvrté vlny“. Německá vláda však odmítá přijímat celoplošná opatření. Zato v Izraeli nový premiér udržuje atmosféru strachu a propaguje „třetí vlnu očkování“. Jediná Británie má natolik rozumnou vládu, že už skutečně praktikuje politiku přiesunu infekce covidem do kategorie chřipkového onemocnění, které už tu s námi zůstane.

Je prostě čas nechat lidem právo rozhodnout se podle jejich uvážení a přestat s restrikcemi. Každý, kdo se chtěl nechat očkovat, to již udělal. Mnoho pediatrů pak odmítá či nedoporučuje plošnou vakcinaci dětí. Místo toho oficiálně tlačíme na rodiče s tím, že když nechají své děti očkovat, nebudou se muset testovat. Pofiderní „výhody“ jsou stále ve hře včetně „dárků“ za vakcinaci, něco jako loterie na Slovensku.

V celé republice je maximálně kolem sta tisíc infikovaných, naprostá většina bezpříznaková. Pravděpodobnost, že potkáte infikovaného, je tak asi 0,009, což je o něco větší pravděpodobnost, než že vyhrajete první cenu ve sportce. Současné restrikce i opatření namířená vůči školákům jsou zcela neopodstatněná a jenom těží ze strachu části společnosti. Ze strachu, který je uměle udržován Českou televizí a zavíračskou lobby typu Rastislava Maďara.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czzpět na článek