16.10.2021 | Svátek má Havel


KORONAVIRUS: Jak chutná moc?

12.8.2021

Česká i světová hygiena získala nad naší společností takovou moc, že se o tom jejím představitelům nikdy ani nesnilo. Cílem není návrat k normálu, cílem je trvalé strašení covidem.

Ze sledování zpráv veřejnoprávní televize lze vyvodit poměrně přesný obraz současné covidové situace. Hlavní slovo má definitivně hygiena a hlavní hygienička Pavla Svrčinová dostává exkluzivní prostor pro své vývody. V Událostech ČT dne 8. 8. 2021 tvrdila, že se roušky budou nosit stále a že v září bude pokračovat testování nejen ve školách. Děje se tak v situaci, kdy v nemocnicích je trvale mezi čtyřiceti a padesáti pacienty. Tak zvané incidenční číslo, které tolik prosazoval vedoucí MeSES MUDr. Smejkal (abychom byli srovnatelní s EU), se dlouhodobě pohybuje kolem 11 případů za týden a sto tisíc obyvatel. Pokud si dobře vzpomínám, tento pán tvrdil, že až bude toto číslo 10, bude se moci vše rozvolnit a nastane návrat k normálu. Bylo to v době, kdy číslo bylo někdy na jaře kolem 200, a jemu se zřejmě zdálo, že této „mety“ nedosáhneme. A přestože jsme jí dosáhli, buzerace – nijak jinak se to nedá označit – pokračuje v neztenčené míře.

Samotná Česká televize se také snaží, seč může, udržovat atmosféru strachu z covidu. Nevím, proč (snad v souladu s někdejším tvrzením pana Smejkala o číslu 10) jsou kraje s incidencí pod 10 označovány zeleně a kraje s incidencí nad 10 oranžově. Stále se tak ve společnosti udržuje zdání nezvládnuté pandemie. Připomínají se přísná proticovidová opatření tu ve Francii, tu v USA, a přitom tyto země vykazují podobná čísla jako Velká Británie a Severní Irsko, a ta, jak známo, k 19. 7. 2021 všechna opatření zrušila. Nic se neděje, a tak naše média tvrdí, že Britové zůstávají i přes rozvolnění „opatrní“. Na rozdíl od nezodpovědných Francouzů, Američanů a Čechů, kteří musí zůstat pod knutou hygieniků a vlád, které jdou hygienikům na ruku. Největší americký „odborník“, Anthony Fauci, už přišel s tím, že „delta“ je úplně jiný virus než tu byl na počátku. Samozřejmě, v USA jsou naštěstí i státy, které na Joea Bidena a jeho nařízení z vysoka kašlou a guvernéři vzkazují Bidenovi, aby něco udělal s ilegální migrací do USA, a teprve až tuto migraci zvládne, ať se stará o covid.

Z výše uvedeného lze v zásadě vyvodit jeden jediný závěr. Hygienikům obrazně narostla křídla a jejich moc nad společností dosáhla nevídaných rozměrů. Nicméně celosvětová zdravotnická organizace WHO zpočátku „uklidňovala“, pak vyčítala, že to „říkala“ a státy nekonaly, a dnes „varuje“ před „ukvapeností“. Do „ukvapenosti“ podle WHO ale patří například i očkování třetí dávkou vakcíny, což se stává „hitem“ i v Česku. Podle WHO by se nemělo plýtvat třetími dávkami a vakcíny by měly být směrovány do zemí chudých, jimž se dříve nekorektně říkalo rozvojové.

V rámci strašení se hygienici zcela oprostili od situace v nemocnicích. Velká Británie prokázala, že i po rozvolnění počet případů covidu v nemocnicích klesá. U nás činí v současnosti 0,5 % stavu z maxima v březnu a počet osob na JIP činí 0,25 % z maxima, které bylo asi 2000. O tom hygiena zarytě mlčí a dál nás straší. Ladislav Mňačko napsal knihu „Ako chutí moc“, v níž popsal proměnu partyzánů ze Slovenského národního povstání v roce 1944 v komunistické aparátčíky nemilosrdně prosazující komunistickou ideologii. A právě v této pozici jsou dnes hygienici, kteří získali ohromné možnosti vměšování do našich životů a nechtějí se jich vzdát. A tak nezbývá nic jiného, než na tyto metody upozornit a požadovat, aby byli všech nabytých pravomocí zbaveni. Budeme-li totiž hrát stále hru na „nebezpečné mutace“, žádná cesta k normalitě, navíc pod knutou hygieniků, nebude.

A pamatujme si, že vrchní hygienička prohlásila, že normalita podle ní nastane, až bude proočkováno 70 % populace. To je další „magické číslo“ podobné oné incidenci 10. Přitom je jasné, že této hodnoty proočkovanosti můžeme dosáhnout spíše v horizontu několika měsíců. Tak dlouho chce ještě hygiena pokračovat v omezování společnosti. Pokud je pravdivý průzkum, že asi 30 % populace očkování neplánuje, je to tak na hraně dosažitelnosti. Nicméně sliby jsou chyby - na to nezapomínejme.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czNutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje
Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje

Nemůžete kojit a tak hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje mohou být vhodnou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.