29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


KORONAVIRUS: Dva týdny lockdownu?!

13.11.2021

Epidemiolog či biolog – jak chcete – Václav Hořejší, se chytil do své vlastní pasti všeználkovství a odbornosti. Ještě v srpnu tvrdil, že jsme za vodou, a dnes zase straší lockdownem na dva týdny, z nichž zase bude 6 měsíců.

Pod titulkem Na prahu zaslíbené kolektivní imunity. Česká populace je zřejmě hodně promořenáse epidemiolog či biolog Václav Hořejší vyjadřoval v srpnu 2021 k situaci s covidem. Mimo jiné tvrdil: Ještě před týdnem jsem si myslel, že na konec covidového tunelu dospějeme až za několik měsíců, až proočkujeme 90 procent populace, tedy v podstatě všechny dospělé a adolescenty. Teď se mi zdá, že už pravděpodobně stojíme na prahu země zaslíbené zvané „kolektivní imunita“. Vede mě k tomu pohled na velmi příznivá čísla počtu nových případů, a především velmi nízké počty hospitalizací a úmrtí. A to i v situaci, kdy už je v platnosti jen velmi málo omezujících opatření, která se navíc dodržují dost ledabyle. Vysvětlením je, že česká populace je zřejmě již hodně „promořená“. Přispívá k tomu jednak dokončené očkování téměř 60 procent dospělé populace, jednak přesněji neznámý počet lidí, kteří jsou chráněni protilátkami získanými proděláním infekce. Těch je oficiálně něco přes 1,7 milionu, ale ve skutečnosti je jich o dost více.

A ještě jeden citát: Covidová epidemie bude mít (a do značné míry již nyní má) v naší populaci skutečně charakter podobný sezonní chřipce, nebo dokonce i mírnější. A znovu zdůrazněme – není to důsledkem změny viru (naopak, nyní dominantní varianta delta je ve všech směrech horší než to, co bylo před ní), ale zásluhou vysoké proočkovanosti a promořenosti populace.

Hořejší pak dokonce připouštěl i možnost, že bychom se vydali „britskou cestou“. Tehdy totiž byla známa data ze Spojeného království, které uvolnilo všechny restrikce v polovině července a dodnes znovu žádné nezavedlo. Sice britská vláda plánovala kontroly covidpasů, ale nakonec to na počátku září odpískala a britská populace patří mezi málo těch, které nejsou kontrolovány a segregovány podle očkování.

Dnes, kdy se potvrdil Hořejšího názor, že covid bude mít sezónní průběh a máme takzvanou „čtvrtou vlnu“, pan epidemiolog a biolog radí opět s naléhavostí jemu vlastní: Na 14 dní všechno zavřít!

Imunolog Václav Hořejší by zavedl dvoutýdenní lockdown, řekl to ve středu v pořadu Benešovský Impuls. Nejlepší by podle něj bylo udělat to nyní, protože jinak bude pozdě a hrozí zahlcení nemocnic. Současně s lockdownem by měla probíhat masívní očkovací kampaň. Po uzávěře ekonomiky ale není podle něj společenská poptávka. „Lidé jsou už z epidemie unavení, takže je pro ně relativně přijatelné i to, že tu bude umírat 200 lidí denně. A stojí jim to za to, že budou smět chodit na hokej a do hospody. Pokud se to nechá proběhnout, tak bychom tady za 2 až 3 měsíce měli 20 tisíc obětí,“ řekl pro Rádio Impuls Hořejší. Podle imunuloga se může Česko dostat znovu do kritického stavu, a pravděpodobně už tam míří. „Jakmile budou naplněny z 90 procent jednotky intenzivní péče, tak budeme zrovna tam, kde už jsme byli. Racionální by prostě bylo, abychom teď zavedli lockdown třeba na dva týdny, a současně s tím by opravdu měla běžet ta očkovací kampaň,“ dodal.

Mám na pana imunologa a biologa a epidemiologa tyto otázky: Proč by mělo zase umírat 200 osob denně jako na jaře tohoto roku, když tehdy bylo očkováno asi 5 % populace a dnes asi 60 %? Jak je vůbec možné, že jsou opět lidé na JIP, když už na jaře lékaři hlásili, že je možné až 90 % těchto případů omezit, pokud se budou podávat léky jako ivermektin? Jak je vůbec možné, že dnes máme na JIP tolik očkovaných pacientů ve věku kolem 70 let, když právě jim mělo očkování pomoci vyhnout se těžkému průběhu nemoci? Proč se buzerují děti a mladiství, u kterých má covid v naprosté většině případů buď bezpříznakový, nebo mírný průběh, a starším lidem s nákazou se nedají žádné léky a nechají se opět „dokvasit“ do stadia vyžadujícího kyslík na JIP?

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek už lockdownem také vyhrožuje, situace údajně smrdí. Vzpomenou si noví vládci, že na podzim loňského roku, v situaci nulové očkovanosti, nechtěli v roli opozice prodloužit nouzový režim? A po nástupu nové vlády by měla právě ona vyhlásit nový nouzový stav, aby mohla všechno zavřít? To bude radosti ze změny, že ano!

Je strašné, že jsou ke slovu stále připouštěni jenom zavírači jako Hořejší či Prymula a oponenti nedostávají žádný prostor v médiích. Jen rektor ČVUT se ohradil proti „brutální reklamě“ na očkování s tím, že taková propagace k očkování nepovede, a dokonce jistý PR pracovník to v ČT v Událostech také kritizoval jako něco, co na proočkovanost populace žádný vliv mít nebude. Zato „mladí a nadějní“ odborníci v ČT tvrdili, že je to „moderní způsob propagace“.

Celý Západ je dnes až na vzácné výjimky naprosto společensky destabilizován záměrnou segregací společnosti na očkované a neočkované. Jsou státy, kde si neočkovaní budou muset svůj případný pobyt v nemocnici s covidem hradit ze svého (progresivní Singapur). A podobné názory čtu dnes a denně na našich sociálních sítích. Do toho se nám Rusko i Čína smějí do tváře a omezují dodávky energií a součástek a materiálů. A ve spolupráci se spřátelenými zeměmi k nám posílají ilegální migranty. NATO štěká podobně, jako jsem to viděl na sdíleném videu – dva obrovití psi sedí vedle sebe a nad nimi je nápis Rusko a Čína, malý ratlíček na ně štěká a nad ním je titulek NATO a rok 2021. Takto to „bohatý“ Západ dopracoval.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!