4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

KNIHA: Rozum proti kovidové panice

Psát úvod souboru textů vynikajících odborníků z oblasti medicíny i společenských věd, kteří přijali naše pozvání veřejně promluvit na téma nové epidemie Covid-19, jež zmrazila naše životy a nemá se k odchodu, není jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 8.3.2021 13:18

Napsal jste to moc složitě.

Z nedostatku času budu pouze konstatovat, že moje zkušenosti (roční) s tímto virem dávají plně za pravdu presidentu Klausovi. Podpořeno mojí celoživotní zkušeností s jinými, všelikými viry. Rovněž bakteriemi. A politikou.

Vlastně mělo na to vliv i již roční celostádně státní blbnutí. A "osvěta" televizní.

Když Vás vezmu v lednu na noc na Brdy, tak Váš postoj k zimní přírodě bude zřejmě jasně jiný než ten můj. Mnozí by volali Chocholouška, už večer. Zkráceno!

V. Kain 8.3.2021 13:17

Hovorko jste hlupák.Odpovídat na vaše stupidní příspěvky je zbytečné.

Š. Hašek 8.3.2021 13:09

Uklidnil jste mě, Valento.

Nejmenoval jste penzisty/ve výslužbě. Já totiž nikam starobně nedůcházím.

Š. Hašek 8.3.2021 13:05

R^:-)

Š. Hašek 8.3.2021 13:05

Pamatováka máte. O skautu jsem zde psal asi dvakrát, v rozmezí asi pěti let. Vzpomínám často. Na skauting.

Tak tam konecne kopnete uz ty hacky a carky. Umí to i desetiletí z horských samot, pokud tam mají signál.

J. Hovorka 8.3.2021 13:03

Nahodou F.L VEK byl krasny serial ,tak prosim nerad te Vy si myslite ze jste se svojim napaden zabavny vidte?;-D

Š. Hašek 8.3.2021 13:01

Ale na to mě (ale jinak a mírněji) opakovaně upozorňuje manželka! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myslíte, Hovorko, že by bylo vhodné mně komisionelně odebrat počítač???

J. Hovorka 8.3.2021 13:01

Vy mate take nejakou pamet ? Hasku jste sam sem psal ze jste byl tlucen klackem uz v mladi ve skaute ze uz tam jste mel komounisticke nazory chytroline ;-D;-D;-D

D. Stirsky 8.3.2021 13:00

K panu Hovorkovi: Nechť si najde na you-tube hospodskou diskusi o Rousseauovi mezi F. L Věkem a zámeckým aktuárem (Somr). Věk: "A co ráčili přečíst oni?" Aktuár: "Já nic číst nepotřebuju. Mně stačí noviny." A to nejsem obdivovatel IVK.

Š. Hašek 8.3.2021 12:59

Mám asi pět plomb (říká se tomu výplň), takový černý, jedovatý. Tu první mám od sedmadvaceti (ale byli i patnáctiletí plombaři).

Taky na horách jím tu vietnamskou jedovatou polívku, to až od roku cca 1990. Do té doby Vitana. Naplní to žaludek a svaly makaj do kopce.

Hodně se říká, že alkohol je jedovatý.

Já bych se panem Šmuclerem nezatěžoval, vono to nebude s tí amalgámem tak hr. Jako s tím suchem a mořskou vlnou do těch elektráren.

J. Hovorka 8.3.2021 12:57

Nemohu si pomoci ,ale Hasku vy jste opradu pi...to...mec !!!!!!

Š. Hašek 8.3.2021 12:52

Aby Hovorka něco spláchl, tak mu stačí si přečíst jen název pětidílné encyklopedie!!! Na více nemá buňky.

Kórva! Proč já si pamatuju "debaty" o Chartě 77! Četl jeden z padesáti! A těch 49 drželo hlavní slovo! První byl nějaký Hovorka.

J. Hovorka 8.3.2021 12:46

Me staci precist zde ten clanek Jinak ostatni knihy od Klause prenecham na cteni vam uz je lide nechteji ani zadarmo

A. Forman 8.3.2021 12:30

Četl jste ji ?

J. Hovorka 8.3.2021 12:24

Tato kniha IVK je to sprska slataniny kterou splacali nefachcenka z IVK ktery je plati a krmi je Klaus platy o kterych se delnikum ani nezda

M. Šejna 8.3.2021 12:23

Klaus hlavně odmítal rouškovou a respirátorovou totalitu.

Prosazoval svobodný trh pro šíření koronaviru. A prokazoval to veřejným ignorováním povinnosti mít roušku.

Pak se volnotržně nakazil přesně podle Vašeho tvrzení, jak se má nakládat volně se svým zdravím.

Když se Klaus svobodně a volnotržně nakazil, šel se nechat testovat a ošetřit do nemocnice. Nejspíš platil v hotovosti, jak mu nakazuje volný trh bez přívlastku. Ale spíš to zaplatil za něj zdravotní pojišťovně stát, jako za každého penzistu.

J. Hovorka 8.3.2021 12:20

Pan Valenta napsal jen holou pravdu nebo chcete napsat ze ji nema?

J. Pleva 8.3.2021 11:50

Příspěvkem Romana Šmuclera bych se zrovna nechlubil. Pro mě je tento pán diskreditovaný od doby, kdy vyjádřil svou neochvějnou podporu amalgámové "terapii". Jako vedoucí odontolog by měl něco o škodlivosti zubního amalgámu vědět, ale jediné co umí je bránit pověst zubařského cechu proti faktu, že otrávil obrovské množství zubních pacientů během více než 200 let. Je to nekompetentní a nedůvěryhodný kariérista.

P. Milan 8.3.2021 11:29

Prostě to nedělá podle vás, toť vše. So geht das.

M. Beran 8.3.2021 11:08

Na "klimatickou krizi" se hází kde co, včetně většího výskytu přírodních katastrof a větší pravděpodobnosti přenosu zvířecích patogenů na lidi, tedy i tak trochu ten koronavirus. Nedivil bych se, kdyby se našlo dost lidí, kteří budou tvrdit, že kvůli změnám klimatu už zemřelo nebo brzy zemře víc lidí, než na koronavirus.

Podobnost vidím v tom, že efektivní opatření se musí dělat na základě tvrdých dat a nikoliv dojmů a musí se brát do úvahy všechny souvislosti. Komplexní efektivní reakci na rozsáhlou dlouhodobou epidemii nemohou řídit epidemiologové, stejně jako reakci na změny klimatu nemohou řídit klimatologové.

M. Valenta 8.3.2021 11:03

Osobně si také myslím, že humbuk kolem viru je přehnaný. Ovšem Klaus jako správný extrémista vylívá s vaničkou i to děcko. Udělal to během kupónovky, při amnestii, při volbě lánského opilce a praktikuje to i dnes s čínským virem.

A očkování? První měly být ohrožené profese a lidé s rizikovými diagnózami, pak ostatní profese a nakonec důchodci.

J. Pavelka 8.3.2021 10:52

No to sice možná "nikdy netvrdil" ale přece jenom...

Š. Hašek 8.3.2021 10:46

1. Václav Klaus nikdy netvrdil, že není možné se nakazit.

2. Vyléčil se.

3. Všichni osmdesátiletí, zemřelí v uplynulém roce (jako tedy "ve spojitosti s virem"), se těsně předtím zúřastnili nějakého bezrouškového mejdla s presidentem Klausem.

4. Končí sranda.

Volné nakládání s vlastním zdravím končí. Snad ne natrvalo. Váš sarkasmus o "volném koronavirovém trhu" je docela namístě. Byl politicko chemickými šíbry zahájen. Za radostného povyku panikářů.

J. Vintr 8.3.2021 10:44

Když nejste schopen pochopit psaný text, proč na něj reagujete a ještě se chlubíte svou hloupostí?

Š. Hašek 8.3.2021 10:36

Samozřejmě, že tento vir zmizí. Bude nahrazen jiným. Nejsou to ani neštovice, ani obrna.

Očkování na to má neměřitelný vliv. Všimněte si, že odborně o tom stále blábolí stejní padouši, kteří před rokem zachraňovali svět rouškama!!! A dnes je rouška na pokutu!

Klaus to dávno pochopil, tomu to vždycky pálilo rychlejc, než takovým týpkům, jako je Hamáček, Gazdík a Peksa.

Co ještě budete chtít vymáhat??? Dva respirátory na sobě, zatlouci dveře, nosit tester na klopě - ne starší třiceti minut, zakázat hrabat trávník na zahradě, zakázat koupit semínka okurek a rajčat, chodit na Slunce, taky možno fasovat peníze za to, že se sám prohlásím "aktivním" virařem, ...... ??? Napište! Jsem zvědav na takové ty akční postupy - jak z emerických filmů!

Už dlouho neochořel žádný elitní cool herec z televize. Asi zjistili, že to nefunguje.

M. Šejna 8.3.2021 10:34

Doufám, že hlavní autor knihy - Václav Klaus - se brzy vyléčí s té chřipečky, kterou se nedávno zcela omylem nakazil přesto, že tvrdě bojoval proti "chřipečkové totalitě" za svobodu a demokracii pro utlačovaný koronavirus.

Těším se na nové Klausovy veřejné projevy bez roušky a respiráturu před davem jeho fanoušků, natlačených na sebe hlava na hlavě bez jediné hygienické ochrany.

Ať žije volný trh pro koronavirus bez přívlastků.

;-)

A. Forman 8.3.2021 10:25

Covid je nelikvidovatelný, ,žije vlastním životem, podobně jako mnoho jiných koronavirů. Takže vaše záminka si ulevit na adresu Klause se jaksi nepovedla..... takže s těmi šašky opatrně.

V. Tichý 8.3.2021 10:05

já věřím, že se na základě přísného vyžadování plnění zákonů a předpisů k potlačení epidemie, podaří covid zlikvidovat. Vaše okopávání kotníků to sice trochu přibrzdí, ale pokud bude důslednost vymáhání opatření minimálně na úrovni Německa se objeví okno na konci tunelu. je mi pana Klause, kterého jsem dlohodobě uznával nyní líto. zařadil se mezi šašky typu pana Volného a dalších.;-O;-O

J. Nevrkla 8.3.2021 9:56

R^R^R^

Hlas rozumu.

J. Nevrkla 8.3.2021 9:54

U nás máme restrikce, zavřené školy a přikázané roušky nejdéle na světě, přitom jsme v počtu úmrtí nejhorší. Státy s malými restrikcemi jsou na tom lépe. Chce to úctu k faktům a kritické myšlení, nikoliv hloupou a stále opakovanou demagogii.