6.2.2023 | Svátek má Vanda


Diskuse k článku

KNIHA: Rozum proti kovidové panice

Psát úvod souboru textů vynikajících odborníků z oblasti medicíny i společenských věd, kteří přijali naše pozvání veřejně promluvit na téma nové epidemie Covid-19, jež zmrazila naše životy a nemá se k odchodu, není jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 8.3.2021 13:17

Hovorko jste hlupák.Odpovídat na vaše stupidní příspěvky je zbytečné.

P. Milan 8.3.2021 17:08

Sohorová ...

S. Donát 8.3.2021 18:12

Jo, reinkarnace číslo 45, nebo tak nějak :)

J. Pleva 8.3.2021 11:50

Příspěvkem Romana Šmuclera bych se zrovna nechlubil. Pro mě je tento pán diskreditovaný od doby, kdy vyjádřil svou neochvějnou podporu amalgámové "terapii". Jako vedoucí odontolog by měl něco o škodlivosti zubního amalgámu vědět, ale jediné co umí je bránit pověst zubařského cechu proti faktu, že otrávil obrovské množství zubních pacientů během více než 200 let. Je to nekompetentní a nedůvěryhodný kariérista.

Š. Hašek 8.3.2021 12:59

Mám asi pět plomb (říká se tomu výplň), takový černý, jedovatý. Tu první mám od sedmadvaceti (ale byli i patnáctiletí plombaři).

Taky na horách jím tu vietnamskou jedovatou polívku, to až od roku cca 1990. Do té doby Vitana. Naplní to žaludek a svaly makaj do kopce.

Hodně se říká, že alkohol je jedovatý.

Já bych se panem Šmuclerem nezatěžoval, vono to nebude s tí amalgámem tak hr. Jako s tím suchem a mořskou vlnou do těch elektráren.

M. Valenta 8.3.2021 11:03

Osobně si také myslím, že humbuk kolem viru je přehnaný. Ovšem Klaus jako správný extrémista vylívá s vaničkou i to děcko. Udělal to během kupónovky, při amnestii, při volbě lánského opilce a praktikuje to i dnes s čínským virem.

A očkování? První měly být ohrožené profese a lidé s rizikovými diagnózami, pak ostatní profese a nakonec důchodci.

P. Milan 8.3.2021 11:29

Prostě to nedělá podle vás, toť vše. So geht das.

J. Hovorka 8.3.2021 12:20

Pan Valenta napsal jen holou pravdu nebo chcete napsat ze ji nema?

M. Valenta 8.3.2021 13:34

Jsem rád, že s Vámi mohu dnes souhlasit.

Š. Hašek 8.3.2021 13:09

Uklidnil jste mě, Valento.

Nejmenoval jste penzisty/ve výslužbě. Já totiž nikam starobně nedůcházím.

M. Šejna 8.3.2021 10:34

Doufám, že hlavní autor knihy - Václav Klaus - se brzy vyléčí s té chřipečky, kterou se nedávno zcela omylem nakazil přesto, že tvrdě bojoval proti "chřipečkové totalitě" za svobodu a demokracii pro utlačovaný koronavirus.

Těším se na nové Klausovy veřejné projevy bez roušky a respiráturu před davem jeho fanoušků, natlačených na sebe hlava na hlavě bez jediné hygienické ochrany.

Ať žije volný trh pro koronavirus bez přívlastků.

;-)

Š. Hašek 8.3.2021 10:46

1. Václav Klaus nikdy netvrdil, že není možné se nakazit.

2. Vyléčil se.

3. Všichni osmdesátiletí, zemřelí v uplynulém roce (jako tedy "ve spojitosti s virem"), se těsně předtím zúřastnili nějakého bezrouškového mejdla s presidentem Klausem.

4. Končí sranda.

Volné nakládání s vlastním zdravím končí. Snad ne natrvalo. Váš sarkasmus o "volném koronavirovém trhu" je docela namístě. Byl politicko chemickými šíbry zahájen. Za radostného povyku panikářů.

J. Pavelka 8.3.2021 10:52

No to sice možná "nikdy netvrdil" ale přece jenom...

M. Šejna 8.3.2021 12:23

Klaus hlavně odmítal rouškovou a respirátorovou totalitu.

Prosazoval svobodný trh pro šíření koronaviru. A prokazoval to veřejným ignorováním povinnosti mít roušku.

Pak se volnotržně nakazil přesně podle Vašeho tvrzení, jak se má nakládat volně se svým zdravím.

Když se Klaus svobodně a volnotržně nakazil, šel se nechat testovat a ošetřit do nemocnice. Nejspíš platil v hotovosti, jak mu nakazuje volný trh bez přívlastku. Ale spíš to zaplatil za něj zdravotní pojišťovně stát, jako za každého penzistu.

Š. Hašek 8.3.2021 13:18

Napsal jste to moc složitě.

Z nedostatku času budu pouze konstatovat, že moje zkušenosti (roční) s tímto virem dávají plně za pravdu presidentu Klausovi. Podpořeno mojí celoživotní zkušeností s jinými, všelikými viry. Rovněž bakteriemi. A politikou.

Vlastně mělo na to vliv i již roční celostádně státní blbnutí. A "osvěta" televizní.

Když Vás vezmu v lednu na noc na Brdy, tak Váš postoj k zimní přírodě bude zřejmě jasně jiný než ten můj. Mnozí by volali Chocholouška, už večer. Zkráceno!

J. Pavelka 8.3.2021 14:17

No jo, ale jiní mají zkušenost jinou, třeba i fatálnější...problém je, že to kolem viru je "něco mezi humbukem a nutností" a to je to nejhorší, co může být, protože těžko odhadnout, kde přesně je ta hranice....

Š. Hašek 8.3.2021 21:38

Mám dojem, že asi tak jednou za rok dochází v životě lidským k situacím "něco mezi humbukem a nutností".

Četnost těchto situací je nepřímo úměrná skautování, pozornosti ve škole a "shůry dáno".

J. Plzák 9.3.2021 19:37

Nevím jak respirátor, ale všechny ty předchozí a hlavně doma šité roušky, to jste si mohl rovnou omotat kolem hlavy rybářskou síť.

V. Tichý 8.3.2021 10:05

já věřím, že se na základě přísného vyžadování plnění zákonů a předpisů k potlačení epidemie, podaří covid zlikvidovat. Vaše okopávání kotníků to sice trochu přibrzdí, ale pokud bude důslednost vymáhání opatření minimálně na úrovni Německa se objeví okno na konci tunelu. je mi pana Klause, kterého jsem dlohodobě uznával nyní líto. zařadil se mezi šašky typu pana Volného a dalších.;-O;-O

A. Forman 8.3.2021 10:25

Covid je nelikvidovatelný, ,žije vlastním životem, podobně jako mnoho jiných koronavirů. Takže vaše záminka si ulevit na adresu Klause se jaksi nepovedla..... takže s těmi šašky opatrně.

Š. Hašek 8.3.2021 10:36

Samozřejmě, že tento vir zmizí. Bude nahrazen jiným. Nejsou to ani neštovice, ani obrna.

Očkování na to má neměřitelný vliv. Všimněte si, že odborně o tom stále blábolí stejní padouši, kteří před rokem zachraňovali svět rouškama!!! A dnes je rouška na pokutu!

Klaus to dávno pochopil, tomu to vždycky pálilo rychlejc, než takovým týpkům, jako je Hamáček, Gazdík a Peksa.

Co ještě budete chtít vymáhat??? Dva respirátory na sobě, zatlouci dveře, nosit tester na klopě - ne starší třiceti minut, zakázat hrabat trávník na zahradě, zakázat koupit semínka okurek a rajčat, chodit na Slunce, taky možno fasovat peníze za to, že se sám prohlásím "aktivním" virařem, ...... ??? Napište! Jsem zvědav na takové ty akční postupy - jak z emerických filmů!

Už dlouho neochořel žádný elitní cool herec z televize. Asi zjistili, že to nefunguje.

V. Kain 8.3.2021 13:22

A co byste potom musel tupý socane být vy?

J. Nevrkla 8.3.2021 9:56

R^R^R^

Hlas rozumu.

J. John 8.3.2021 9:49

Uvažovali jste i s touto tezí?

https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=767018

J. Fráňa 8.3.2021 9:10

Pozorování: Když v textu nahradím výraz "epidemie Covid-19" slovy "rasismus", význam článku se prakticky nezmění

M. Beran 8.3.2021 8:40

Pozorování: Když v textu nahradím výraz "epidemie Covid-19" slovy "klimatická krize", význam článku se prakticky nezmění.

L. Novák 8.3.2021 9:20

Přece jen "drobný rozdíl" pozoruji. Na zelenými magory vyhlašovanou "klimatickou krizi" ještě nikdo nezemřel (naopak se zdá, že spousta lidí si na ní založila dobrý byznys). Na covid umírá mnoho lidí a jeho rychlé šíření bez razantních kolektivních omezení vede prokazatelně ke kolapsu zdravotnictví a nedostupnosti nutné lékařské péče v situacích ohrožení života.

Takže zkuste pozorovat ještě jednou a lépe. ;-)

J. Nevrkla 8.3.2021 9:54

U nás máme restrikce, zavřené školy a přikázané roušky nejdéle na světě, přitom jsme v počtu úmrtí nejhorší. Státy s malými restrikcemi jsou na tom lépe. Chce to úctu k faktům a kritické myšlení, nikoliv hloupou a stále opakovanou demagogii.

M. Beran 8.3.2021 11:08

Na "klimatickou krizi" se hází kde co, včetně většího výskytu přírodních katastrof a větší pravděpodobnosti přenosu zvířecích patogenů na lidi, tedy i tak trochu ten koronavirus. Nedivil bych se, kdyby se našlo dost lidí, kteří budou tvrdit, že kvůli změnám klimatu už zemřelo nebo brzy zemře víc lidí, než na koronavirus.

Podobnost vidím v tom, že efektivní opatření se musí dělat na základě tvrdých dat a nikoliv dojmů a musí se brát do úvahy všechny souvislosti. Komplexní efektivní reakci na rozsáhlou dlouhodobou epidemii nemohou řídit epidemiologové, stejně jako reakci na změny klimatu nemohou řídit klimatologové.

D. Polanský 8.3.2021 8:12

Kolik je mezi vámi podepsanými vystudovaných a praktikujících epidemiologů? Sympatické je, že konečně uznáváte, že je to závažný medicínský problém, což je oproti nedávné minulosti posun. Je tak dál.