Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KNIHA: Mašín, Balabán, Morávek

Odbojáře Mašína, Balabána a Morávka alias Tři krále (skoro) všichni znají. Dalibor Vácha je ve svém novém románu M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek představil nejenom jako neohrožené hrdiny, kteří pro republiku neváhali položit život, protože se nesmířili s tím, že na našem území vzniklo něco, čemu se říkalo protektorát.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J 62V57l79č49e73k

2. 2. 2021 9:54

Činy opravdových hrdinů, pro které slovo vlast znamenalo něco tak vzácného, až posvátného, pro což považovali za samozřejmé bojovat, a v tomto boji nasazovat a dávat v sázku to nejcennější, tedy svůj život, je třeba si stále připomínat a na tyto statečné hrdiny nezapomínat.

Bojovali, a svůj život obětovali nejen za sebe, ale i za nás, kteří jsme přišli po nich. Máme jim být tedy za co vděčni.

Budiž vydání každé knihy, připomínající tyto statečné známé, méně známé i neznámé osobnosti, a jejich činy, vyjádřením cti jejich památce a díků nás všech.

0 0
možnosti
MV

Když pak někteří pokračovali ve stejném stylu po únoru, tak už z nich udělali vrahy, kterými pro mnohé zůstávají dodnes. Např. Havel je sice vrahy nikdy nenazval, ale ocenit se je neodhodlal - asi jeho největší chyba.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz