13.8.2020 | Svátek má Alena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 10.7.2020 20:16

Hmm... "Svoboda relevantních názorů"...

To pro nositele irelevantních názorů moc dobře nevyznívá, co s nimi, pane Hvížďalo? Podrobí se zdrcující povinné sebekritice, nebo je chcete vyhnat do polí po vzoru Rudých khmérů? :-)

D. Polanský 10.7.2020 16:37

Prosté. Chceš být elita? Ukaž kolik máš podaných patentů nebo objevů! Jinak máš smůlu, běž fyzicky makat.

Š. Hašek 10.7.2020 13:17

Proč pan Hvížďala již nebyl jmenován nějakým shromážděním ředitelem Země???

"Vždycky jsem byl konsternován těmi stojícími opodál, kteří namlouvali prosťáčkům (mladým), jak by to mělo přesně být".

Opravdu jsem alergický na ty, kteří nepřesekli jediné poleno a furt radí, jak štípat třísky na podpal. A jsem rád, že podobně to vidí i těch několik skautů, kterým zas pojedu pomoct v kuchyni .......

P. Hofman 10.7.2020 12:43

Skvěle napsáno. A toto by si měl přečíst a zapamatovat každý, neb v tom má většina naprostý bordel:

"Co je elita? Tu představují lidé, kteří mají na sebe vysoké nároky, jsou vysoce odpovědní a kteří společné zájmy staví vždy výše než své osobní zájmy a uvažují ve světovém kontextu."

a

"Jenže v posledních letech se dostali k moci lidé, kterým se v Evropě říká celebrity, kteří se ke svému mocenskému postavení nepropracovali ani mimořádnými výkony a rozhledem, ani talentem vyjednávat pragmatické kompromisy, ale jen díky pozornosti médií a marketingu. Jejich kontext nepřesahuje zájmy státu, hlavní zájem je soustředěn na vlastní prospěch."

E. Lukavská 10.7.2020 12:36

"Typickým představitelem této kategorie je americký prezident Donald Trump". Každá příležitost dobrá nakydat na Trumpa, aniž jeho politice vůbec někdo rozumí a chápe ji. Typickým představitelem této kategorie je veliký Macron. Lidovky, všimněte si už konečně, co se děje ve Francii.

J. Kanioková 10.7.2020 16:58

Souhlas

V. Cícha 10.7.2020 9:05

Zmíněný autor jak je zřojmo, je 0 skutečnou situaci v USA jak probíhá v posedních třech letech značně neobjektivně informován, případně je obětí antiamerické zloby paní kancléřky A.M. !

P. Kubáč 10.7.2020 8:56

Pan Hvížďala rozebral knihu dokonale, ale nezmínil se o kapitole "Respektování vůle většiny" a zejména ne o kapitole "Respektování výsledků demokratických voleb" - jo pardon - tyhle věci tam byly malým písmem v kapitole Faktory ohrožující liberální "demokracii"

J. Vobr 10.7.2020 3:55

Proto podle průzkumu agentury Datapraxis v některých evropských zemích 60 procent respondentů ztratilo důvěru v USA jako ke globálnímu lídrovi.

A PODLE PODOBNÝCH PRŮZKUMŮ VYHRÁLA VOLBY HILLARY !!!

HVÍŽĎALO, HVÍŽĎALO ;-D;-D;-D

J. Vobr 10.7.2020 4:04

"Průzkum" agentury Datapraxis je stejně "směroplatný" jako tvrzení Máni z OPBH o směroplatnosti akce Kulový blesk !!!

;-D;-D;-D

No, nepotěšil jste mne Hvížďalo ... to není Vergilius v originále !!!;-D;-D;-D

V. Cícha 10.7.2020 9:13

Milý pane Vibře, ani mne jinak vážený pan Hvíždala nijak tentokrát nepotěšil, Jako soused US tu úděsnou situaci vytvářenou demokraty a dutými hlavami demonstranbtů sleduji dosti pozorně a ráz mi jezdí po zádech, není ale z Kremlu, ale zWashingtonu, San Franciska, Seattl;-Du a jiných bezbožných měst s jejich demokratickými starosty. Pan Trump by potřeboval na pomoc našeho dobrého vojáka Josefa Švejka!