1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

KLINIKA: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 135, poslední: 14.1. 2019 13:33, přehled diskusí

I. Procházková 12.1.2019 14:42

Re: Na oné klinice jsem kdysi byl, autor zřejmě ne.

Miliony do budovy možná dali - chlast a drogy jsou dneska dost drahá záležitost. Pro ty, kdo neviděli video z Kliniky, je tu odkaz: http://jdem.cz/eqtnb6 (pusťte si to spodní video). Je to ovšem jen pro silné nervy, z takového prostoru totiž utíkají krysy i potkani ze strachu před infekcí.

Tady je výpis z jejich účtu: http://jdem.cz/eqtyv5

J. Hruška 13.1.2019 5:52

Re: Na oné klinice jsem kdysi byl, autor zřejmě ne.

Objekt nelze zbourat a musí zůstat státu. Je to kamufláž vjezdů do supertajných protiatomových bunkrů pod Parukářkou a vrchem sv. Kříže. Tudy se naváželo za "studené války" vybavení skutečné "kliniky" v podzemí. Divil byste se, co všechno je skryto za fasádou Parukářka a tzv. Křížek.

Z. Frys 12.1.2019 9:45

Markéta Juřicová

z kolektivu tzv. autonomního sociálního centra: "Tato fetišizace vlastnického práva je morálně daleko horší než porušování vlastnických práv ve prospěch dobré věci. Možná můžu mluvit za většinu kolektivu Kliniky, když řeknu, že vlastník by neměl mít právo dělat si s tou budovou úplně, co chce. Třeba ji nechat chátrat nebo ji zbourat, když by pro ni bylo mnohem lepší využití."

Úžasné.

Š. Hašek 12.1.2019 9:54

Re: Markéta Juřicová

Je to anarchokomunistická soudružka. S přídavkem bruselského koření. Možná, že i naslouchá Putnovi a volí námořní zloděje. Neradím jí zkoušet své nápady stran majetku naší rodiny.

Je dobré o ní vědět. Možná, že v budoucnu bude velet nějakému odboru ministerstva školství, nebo bude kandidovat na "novou Šabatovou".

D. Bystriansky 12.1.2019 11:02

Re: Markéta Juřicová

Navrhoval bych poslat rovnou do bruseli, tam vykoná hodně záslužné práce, při bourání EU.

Š. Hašek 12.1.2019 12:54

Re: Markéta Juřicová

Nesouhlas, pane Bystrianský. V žádném případě!!!

Jak se říkalo dříve, za Masaryka - poslal bych ji zametat na ulici. A pokud by se jí to eklovalo, tak na mráz a nechat vyhladovět. Případně naskvotovat k Netzer-ové nebo k Dienstbierovi, s celou partou do obýváku. Žádné Norské fondy a dary (z mých daní) od Šabatové!

Rozumím Vám.

I. Procházková 12.1.2019 14:50

Re: Markéta Juřicová

Věty o fetišizaci vlastnického práva, které je nutno demokratizovat, pronesl i Jakub Ort - hlavní "klinikář". Je to stejné, jako kdyby to řekl svazák někdy v letech 1949-55. Prostě nám tu vyrostli neomarxisté s anarchistickými sklony, bohužel podporovaní z nejvyšších politických kruhů. A to je velký průšvih ...

M. Pechar 13.1.2019 23:53

Re: Markéta Juřicová

Jestliže je někdo proti fetišizaci vlastnického práva, já bych v takovém případě přestal fetišizovat trestní právo. Takové bez soudu zavřít do kriminálu, kde by museli tvrdě makat, až by si na takový barák společně vydělali.

K. Janyška 12.1.2019 9:05

Myslím, že správněji je říci, zalité neplatným vzděláním.

Socialisté, tedy i jejich druh - komunisté, trbí nevzděláním o tom co je a co není možné, tedy o tom, že jednou možností existence lidského světa je jeho spontánní řád, ne lidmi vymyšlená sebeorganizace. Ta je dokonce nemožná, prostě kvůli tomu, že jednotliví lidé jsou osazeni myslí a ta je jediným skutečným subjektem vesmíru a není možné tady s nimi jednat jako s bezduchými dřevěnými figurkami na šachovnici... Dzp.

F. Navrátil 12.1.2019 9:01

Bolševik? Ten by je hnal!

Autor se mýlí. Klinické mozky nejsou vymyté bolševismem, ale tzv. liberální demokracií. Což je směs neomarxismu, anarchismu, pravdy a lásky, ekologismu, genderismu, multikulturalismu a dalších eurofantazií. Aktivista z kliniky má stejnou krevní skupinu jako ostatní pražští kraválisté. Společného mají i to, že nepracují a různými způsoby parazitují na společnosti.

M. Prokop 12.1.2019 9:37

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Na tom všem není nic liberálního.

J. Schwarz 12.1.2019 11:55

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

To je pravda, ale co je liberálního na "liberální demokracii"?

M. Prokop 12.1.2019 13:35

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Může být, nemusí. Jsou to dvě nesouvisející věci.

Zcela demokraticky lze mít svobodu i nesvobodu.

Pokud svobodu, je stát (ne demokracie) liberální, pokud nesvobodu, pak je stát (ne demokracie) neliberální.

F. Navrátil 12.1.2019 18:50

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Vzhledem k tomu, že ti, kdo se nazývají liberálními demokraty (sami se tak v rozporu se skutečností nazývají) zavádějí a podporují regulace ve všech oblastech života, omezují svobodu slova, neuznávají výsledky demokratických voleb, osobují si právo neuznávat a porušovat zákony, pohrdají občany, vymývají mozky prostřednictvím médií a škol, shledávám liberální demokracii krokem k nesvobodě.

V. Braun 12.1.2019 20:53

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Pan Navrtil zase kecá. Každé zevšeobecňování smrdí, že. To je stejné jako když někdo říká, že Zemana voili samí debilové, prostě blbost.

L. Novák 12.1.2019 9:40

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Jsou to mozky vymyté bolševizmem, protože melou nesmysly o tom, že přece všechno patří všem a oni si tedy taky mohou uklofnout něco pro sebe... Všichni máme přece stejné žaludky, tak proč oni si nemohou bydlet, kde se jim zachce?

Zelení magoři jsou taky komunisti. A podle toho se chovají.

P. Lenc 12.1.2019 9:43

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Ano, jenom doplním, je to nacikomunismus ve své hrůznosti.A konání vůči těmto skupinkám státem, soudy a policií je doslova tristní.

I. Procházková 12.1.2019 15:10

Re: Bolševik? Ten by je hnal!

Souhlas s F. Navrátilem - vystihl jste to přesně: směs neomarxismu, anarchismu, ekologismu, genderismu, multi-kulti, pravdy a lásky. To vše bohužel podporované z nejvyšších míst - nejvíc pražský magistrát a PSP. A když slyším výraz aktivista, dělá se mi nevolno, protože si to pamatuju ještě z 50. let. Brzy po osmačtyřicátém (nejvíc na začátku 50. let) existovali aktivisté/stky KSČ - nejčastěji postarší zasloužilé soudružky, které chodily do domácností a kontrolovaly, zda si lidi nedělají zásoby potravin, což podle soudruhů znamenalo přípravu na válku (a to se trestalo). Zjišťovaly taky, jestli jsou na 1. a 9. května a 7. listopadu vyvěšeny v oknech praporky. Takže aktivista pro mě znamená cosi nekalého a zavrženíhodného.8-/

P. Hlosta 12.1.2019 8:49

Slušní lidé nekradou!

Děti potřebují klubovny. To je u vedoucích všelijakých dětských zájmových uskupeních všeobecně známý fakt. Určitě by se mnou souhlasili oddíloví vedoucí Skautu a mohli by dokladovat, jak těžce se shání pro děti taková místnost, natož barák. Také financování údržby a platby nájmů i energie za klubovní prostory je pro ně určitě oříšek.

Jdou na problém, jak vidno, špatně! Mají prostě zabrat barák, který není dost využitý podle nich a jednoduše tam s dětmi pracovat. Bylo by to asi veřejností vnímané lépe, než ti okupující "kliniku", tak proč ne? Já vím, že by to neudělali, protože to jsou SLUŠNÍ LIDI.

J. Kombercová 12.1.2019 13:19

Re: Slušní lidé nekradou!

Ti klinikáři - jaké že jsou to děti, proboha?

R. Langer 12.1.2019 15:16

Re: Slušní lidé nekradou!

I děti potřebují prostory pro svou činnost. ;-)

J. Schwarz 13.1.2019 16:30

Re: Slušní lidé nekradou!

To jste, zdá se, pana Hlostu nepochopila. On jen napsal, že stejnou metodou jako klinikáři by mohli postupovat třeba skauti a při obdobné nečinnosti úřadů by se ke klubovnám dostali snáze a levněji než oficiální cestou. Navíc by jejich způsob "využití zahálejícího majetku státu" byl přijatelnější než klinikářská trockisticko-maoistická agitace...

V. Kolman 12.1.2019 8:34

MILUJI MLČENLIVÉ VĚDCI - SOUDRUZI!

(Modifikovaný Majakovskij)

Z. Lapil 12.1.2019 11:35

Re: MILUJI MLČENLIVÉ VĚDCI - SOUDRUZI!

Zpátky do školy: http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/jiri-wolker/veci-host-do-domu.html#axzz5cO8LvbyB

Aneb není to Majakovskij, je to Wolker :-).

V. Kolman 12.1.2019 15:54

Re: MILUJI MLČENLIVÉ VĚDCI - SOUDRUZI!

Pravda pane Lapile, rdím se do hloubi duše.

Myslel jsem při psaní na jiný "úderný" verš od Majakovského :-(

Z. Lapil 12.1.2019 17:49

Re: MILUJI MLČENLIVÉ VĚDCI - SOUDRUZI!

Stane se. Onehdy jsem do krve hádal, že ta lokomotiva měla hranatá okna, ne kulatá. Přesvědčili mě až tím, že žádná taková s hranatými okny a příslušným nátěrem neexistuje, ale stejně - přece VÍM, co jsem viděl.

https://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/140128.jpg

Z komentářů: Na snímku je pravidelný spoj IC1010, na kterém se “bobina” objevila z důvodu akutního nedostatku provozních strojů RegioJetu. Kromě ní se v tomto období na vlacích RegioJetu objevil třeba i Taurus AWT, případně Vectrony LokoTrainu. Na trase z Prahy do Havířova (a tedy i zpět) bylo zpoždění vlaku do půl hodiny.

I. Vermis 13.1.2019 10:44

Re: MILUJI MLČENLIVÉ VĚDCI - SOUDRUZI!

Mrtví nemluví - že by měl právě tohle na mysli?

J. Kunes 12.1.2019 8:33

'Socialismus' v Cesku a Evrope

Proc do toho tahate eurosocialismu? Nechci se Vas dotknout, ale mluvit z Ceska o eurosocialismu, je dost smesne. Malokde v zapadni Evrope je totiz, takovy socik jako v Cesku. Je to ovsem takovy socik pro stredni a vyssi tridu. Zkuste se podivat, jak vysoke jsou treba v USA (ale i jinde v Evrope) dane z nemovistosti. Takova dan je typicky pravicovy koncept. Mas dum - stat ti k nemu vybuduje cestu, soudy, policie a armada ti ho chrani, tak za to plat. Na rozdil o jinym dani (treba z prijmu), je tam jasny vztah mezi vyssi dane a sluzbou, kterou za ni stat poskytuje. Mimochodem ve vetsine zemi musi byt clovek docela bohaty, aby mohl vlastnit nemovitost, kterou nijak nevyuziva.

R. Chodovsky 12.1.2019 8:45

Re: 'Socialismus' v Cesku a Evrope

V USA, ale i jinde v Evropě....tolik nesmyslů v jednom odstavci jsem už dlouho neviděl.. daň z nemovitosti je pravicová... Vy už se nesnažte něco vysvětlovat.

Ihned sedněte do školní lavice a učit se, učit se, učit se.

Z. Frys 12.1.2019 9:50

Re: 'Socialismus' v Cesku a Evrope

Mám takový pocit, že by to pravděpodobně nepomohlo.