28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

KLIMA: Obraz versus skutečnost

V Káhiře právě probíhá klimatická konference. Naposledy se konala v Glasgow v listopadu loňského roku a první cenu v kategorii srdceryvných obrázků, kdyby se někdo odvážil ji vyhlásit, by pravděpodobně vyhrála fotografie premiéra ostrovního státu Tuvalu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Zrcek 9.11.2022 12:27

Kdo na to dojede, je vědecká obec, která se nechala opít rohlíkem a participuje na klimatickém švindlu.

Nikdo netvrdí, že se klima nemění, to tady bylo i v širších škálách po celé geologické dějiny a občas zhruba známe i jednotlivé faktory změn. Celý mechanismus ale neznáme, a zrovna tak pro subsumované jednoznačné přiřazení rozhodujícího faktoru té současné změny(?) jen a jenom právě produkci CO2 vyvolané průmyslovou revolucí nemáme dost podkladů. Navíc opravdu nevíme, jak budou současné změny hluboké, a jestli nevyústí třeba v novou dobu ledovou. Nebo se ten krátkodobý trend jenom obrátí bez většího povšimnutí.

To nadšení současných vědců doprovázené radostným hýkáním, že na jejich slova dochází, je způsobeno grantovou politikou financování vědy. Byl zaříznut dlouholetý kosmický výzkum, aby se ušetřené prachy mohly objevit v klimaalarmistické komunitě. Opravdové Objevy (s velkým O) už může dělat jen Čína.

Ti vědečtí nešťastníci buď neznají sociální a finanční zákonitosti, nebo doufají, že se jim povede včas zdrhnout, jak mobilizancům před putinem. V každém případě krach jejich hypotéz, ať přiznaný nebo tutlaný, jim vezme poslední špetky důvěryhodnosti.

Až budou chtít něco důležitého sdělit, nikdo jim nebude naslouchat.

P. Brich 9.11.2022 15:34

Vědeckou obec do toho netahejte. Jsou to jenom "vědci" provozující s klimaalarmismem nejstarší řemeslo na světě!!:-(

R. Langer 9.11.2022 17:12

Trefa! R^

J. Ganaur 9.11.2022 17:11

Webbův teleskop je čínský.....;-D;-D;-D