28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

JUSTICE: Vyšetřování skončilo, nezapomínejte

Zdá se, že v Česku přibývá trestně stíhaných, obviněných, odsouzených. Věznice praskají ve švech. Přitom se ještě řádově tisíce odsouzených nástupu do výkonu trestu vyhýbají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kiklhornová 1.11.2012 21:29

Ve státě,kde se soudí

"podle mého názoru" a ne podle paragrafu toho a toho( viz jakékoli řešení právních kauz v pořadech,které jsou na naší straně) se názor odvíjí od toho ,kdo nabídne víc... Tak tu máme soudní mafie, lékařské mafie,finanční mafie... a všechny velmi dobře živíme z našich mizerných platů. A to se vyplatí!

P. Zikmund 1.11.2012 19:14

Vyšetřování skončilo, nezapomínejte

Jako člověk, který tuto zkušenost nemá se jen modlím abch ji nikdy nezažil. Jde z toho opravdu mráz po zádech.

J. Ráž 1.11.2012 16:13

Kdo nezažil, nepochopí

Když projdete celým peklem trestního stíhání, kdy se vyšetřovatel vůbec nazajímá o vámi předkládané důkazy a naslouchá jen svědectvím potvrzujícím jeho předpoklad viny a když státní zástupce sepíše žalobu aniž by se s trestním spisem vůbec  seznámil, nalomí vás to na celý život. Zlomí vás to a poznamená vnímání vaší osoby okolím i když sám žalobce navrhne soudu při prvním jednání vaše osvobození což odůvodní vznikem nových skutečností a výpověďmi svědků, aniž by se objevily jakékoliv jiné skutečnosti než obviněný v průběhu řízení předkládal ani se neobjevilo žádné nové svědectví, než bylo provedeno  už při šetření Policií ČR. Soudce v mém případě dokonce napomenul žalobu za nesprávný postup při hodnocení případu, ale  vaši psychiku to nijak neovlivní ani nevrátí náklady vynaložené na právní zastoupení.

P. Schuh 1.11.2012 12:30

Údiv

Proč se tomu divíte.....u nás v diktatuře.....

V. Němec 1.11.2012 9:54

Bez odpovědnosti

Na svědomí a mravnost se u těchto novinářů nedá spoléhat . Proto by měla nastoupit odpovědnost právní třeba tím že by takoví novinář zaplatil odškodné a mastné jenže to by hned spustili pokřik o novinářské svobodě oni nechápou jednoduchou věc že bez odpovědnosti není svoboda a že svou nezodpovědnosti připravují o svobodu a to úplně jiné . Jinak skvělý článek díky za něj

J. Boleslav 1.11.2012 11:56

Re: Bez odpovědnosti

Naprosto s Vámi souhlasím.

J. Kanioková 1.11.2012 17:22

Naprosto souzním...

Š. Hašek 1.11.2012 23:43

Re: Naprosto souzním...

Připojuji se.

J. Vintr 1.11.2012 9:29

V justici panují naprosto absurdní poměry

kdy "nezávislí" soudci absolutně neodpovídají za svou práci. Soudce může být asi postižen maximálně za nějakou formální procesní chybu, ale nikdy ne za rozsudek, kterým může prakticky zničit lidský život. Takovou strašlivou pravomoc by neměl mít nikdo, natožpak lidé, kteří svým životem dokázali, že slovo morálka jim nic neříká, když v minulém režimu "soudili" podle směrnic vládnoucí strany. V justici je také enormně mnoho příležitostí k nepostižitelné korupci a silně pochybuji, že by nebyly hojně využívány. To že páni soudci nejsou vůbec nezávislí na penízkách, dokázali mimo jiné tím, že neváhali hrubě zneužít svou pravomoc na to, aby si "vysoudili" od státu (tedy z našich kapes) vyšší platy.

J. Boleslav 1.11.2012 11:56

Re: V justici panují naprosto absurdní poměry

Ano soudci a právníci vůbec (ne všichni) jsou často pěkná čeládka.

J. Tachovský 1.11.2012 15:07

Re: V justici panují naprosto absurdní poměry

To mate tezky. Kdo by potom mel mit pravomoc znicit zivot usveceneho brutalniho vraha ? Snad ne prosty lid z ulice ? Kdo by mel pravomocne rozhodovat o vine ? Zeby internetove diskuze ?

J. Vintr 1.11.2012 22:04

Re: V justici panují naprosto absurdní poměry

Kdyby se soudci mohli stávat jen opravdu čestní a morální lidé, bylo by dostatečnou ochranou před jejich špatnými rozhodnutími jejich svědomí. Ovšem to je utopie. Spíš to vypadá, že čestnost a morálka jsou u povolání soudce absolutně vylučujícím kritériem.

P. Trčka 1.11.2012 9:07

Spravedlivá a neomylná justice ? Toť vskutku otázka.

Vážený pane Vašku,

já vždy se zájmem čtu vaše články, protože se vyjadřujete vždy ke konkrétní věci či tématu. Já sám osobně nemám vlastní zkušenost s justicí, nicméně mám ve svém okolí několik přátel, kteří tuto zkušenost mají. Když pak čtu Váš článek tak mi připadá, že popisujete jejich příběh, jejich životní zkušenosti, kdy jim naprosto neadekvátní a nebojím se říci zmanipulované jednání orgánů činných v trestním řízení  naprosto změnilo život, a to tak, že hodně k horšímu.

Nelze se některým z nich divit, že projdou-li takovým mlýnkem, který by měl ve své podstatě oddělit lumpy od poctivých lidí a oni jsou nespravedlivě přiřazeni k těm lumpům, že například rezignují na vše.  Rozpadlé rodiny, zničená kariéra, pomluvy atd atd. Jedním slovem hrůza.

Naopak, ti kteří to ustojí, umí se bránit, nevzdají to a snaží se bojovat proti této úřednické zvůli, tak těm je třeba vyslovit podporu a pokud možno veřejně. Jak se zmiňujete ve svém článku, skutečně si také nedovedu představit, že by státní zástupce jménem X vystoupil a znemožnil státního zástupce Y. Vždyť oni se znají, jezdí spolu na různé merendy, které organizuje za peníze daňových poplatníků například Unie státních zástupců a jiné jejich spolky, a tam se plácají po zádech, hodují, popíjejí a jistě si vykládají, jak je třeba s tou lůzou zatočit. Oni si pak skutečně připadají jako elita národa, protože jsou nepostižitelní. To je samozřejmě veliká chyba systému a titi lidé jej dokonale využívají va svůj prospěch.  Jistě se teď najde spousta šťouralů, kteří budou váš článek napadat a přkrucovat to, co jste napsal, ale jsem si jist, že nás je více, kdo s Vámi souhlasí. Pište a nedejte se.

 

V. Běhal 1.11.2012 9:01

Právní stát.

Autor se dotkl nejzávažnějšího problému tohoto státo. Státní zástuoci nerespektují zákony, soudci soudí nezávisle na zákonech a nenesou za porušování zákonů odpovědnost na rozdíl od občana. Je v kompetenci ministra vyhazovat ty státní zástupce, kteří porušují zákony, jenže všechny stížnosti na postup státních zástupců končí vkoši.Voliči by měli volit ty, co vyžadují dodržování zákonů státními zástupci a soudci..

J. Boleslav 1.11.2012 12:00

Re: Právní stát.

Státní zástupci ani soudci voleni nejsou. Na volených politicích by měli být naopak co nejvíce nezávislí, pouze by měli být postihování za sovje špatná rozhodnutí. Tomu se ale právníci budou bránit zuby nechty a určitě i ubrání, protože paragrafům rozumí nejlíp.

J. Fohler 1.11.2012 8:59

Přeplacení soudci

Řešení je jednoduché,soudci musí platit odškodnění ze svého a určitě by zkvalitnili výsledky své práce.Mají na to dost peněz z našich daní,zbytečně vysoké odměny za špatnou práci.

Za výsledky své práce nenesou odpovědnost,chovají se arogantně vůči chudým a velmi tolerantně vůči bohatým. To platí pro všechny orgány,činné v trestním řízení.(Krejčíř,Kožený,Janoušek,Pitr....).

Jak asi dopadne kauza nelegálního alkoholu........?