2.4.2023 | Svátek má Erika


Diskuse k článku

JUSTICE: Soudcovské volné mravy

Soudci a státní zástupci jsou dvě kasty, které na rozdíl od běžných občanů si nemusí lámat hlavu s odpovědností za zmetky. Přímo zákon jim zaručuje, že za ně téměř nikdy nemohou být postiženi jinak než stavovským kárným řízením.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanzlík 17.8.2016 17:23

Je naděje v právnických elitách?

Strukturálně hierarchická rozvrstvenost soudnictví i státního zastupitelství by měla zajistit spravedlnost a systémově korigovat "samolibost" soudců i státních zástupců, a to také dělá, ale vůbec nechápu jak opakované nejen procesní ale i etické pochybení soudce nepřekáži jeho případnému dalšímu řádění ve službách spravedlnosti. Asi by se mohla provalit chatrnost vzdělaní leckterého z nich i trapnost škol, v kterých právo absolvovali, ale také nezpůsobilost těch, kteří je prověřovali a jmenovali na obludné "doživotí". Potom ovšem je jejich "solidárnost" neoblomná.

J. Novák 17.8.2016 15:02

Nevím proč :-)

je mezi lidem je rozšířen názor, že lidé s právnickým vzděláním mají problém s morálkou a za peníze jsou ochotni udělat cokoliv.

J. Kyselková 17.8.2016 14:55

Hrůza.

Povinné čtení. Díky, pane Jemelíku.

M. Malovec 17.8.2016 13:37

Pane Jemelíku,

Vy si nepokrytě zahráváte!

O. Zuckerová 17.8.2016 13:03

Re: Justice

už je mele o 100 péro! Viz causu OPENCARD - kdy už se k ní někdo konečně ozve???!!! - kvůli níž jsou trestáni nějací drobní úředníci, kteří bezpochyby jen nešťastnou náhodou v den podepsání neměli chřipku (protože by to k podpisu dostal někdo jiný) a dvěma bývalým pražským primátorům, kteří jen pokračovali - podle svého svědomí a JEDINÉ MOŽNOSTI tak, aby bylo napácháno co nejméně DALŠÍCH ŠKOD v důsledku situace od počátku chybně (kriminálně??) nastavené - hrozí mnohaleté tresty!!! Odkdy se případy "zkoumají" od prostředka?

J. Hanzlík 17.8.2016 12:01

Samopohyb bez etiky

Je to jako fyzikální zákon. “Zapouzdřená” kasta soudců vybavená mimořádnými pravomocemi a zároveň nedotknutelností, je "odsouzena" k samopohybu, jehož hlavním znakem je přezíravost k vnějšímu světu drobných zájmů, který se jí v podstatě netýká a může sevřena v jeden šik odrážet i do nebe volající přehmaty a dokonce trestat za ně poškozenou stranu. Má to ale háček! I "nezávislého” soudce živí stát a tak pro něho musí na poplatcích vydělávat a v některých společenských modelech s ním uzavírá tichou dohodu o spravedlnosti na objednávku. Obrovské skřípající převodového soukolí procesního mechanizmu soudců, státních zástupců a advokátů je pro civilizaci nezbytným i když odpudivým světem. Bohužel často se stává, že je spravedlnost nahrazena pouhopouhým pořádkem a ten stačí i pro fungování mizerného státu.

P. Schuster 17.8.2016 8:52

Justice

Smutní je to, že naše justice může semlít množství nevinných a náprava je v nedohlednu.

J. Mrázek 17.8.2016 6:08

Čím dál tí víc platí.....

...ten starší vtip: "Co je to, tisíc soudců a advokátů na dně Středozemního moře? DOBRÝ ZAČÁTEK ! "