21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

JUSTICE: Soudci nesmí pít

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Stehlik 15.9.2020 12:16

Nevidíme - nevolime. To ten mobilRv

J. Stehlik 15.9.2020 12:15

Pročpak si nevidíme soudce, státního zástupce či obecniho policajta? Problém by byl vyřešen, legitimitu by měly zdola od lidí a nikoliv od papaláši shora. Ale holt nejsme v americe a nezávislost a svoboda je zde jen volební heslo.

Přitom justice, důvěra ve vymahatelnost je základem důvěry lidí.

P. Hatina 15.9.2020 11:02

Rozdíl mezi dodržováním slušného chování a vyhlášeného/přijatého etickým kodexem je v tom, že při porušení druhého lze dotyčného kárně postihovat . Rozuměno kárně, tedy v případě buď opakovaných či hrubých porušení ho i odvolat z funkce. Takto to funguje ve většině "slušných podniků".

Jestliže to soudní systém nedělá, vylučuje se tím z těch "slušných institucí" a lidé k němu přirozeně ztrácejí důvěru.

Což jim není nic platný, protože poslouchat pravomocná rozhodnutí soudů stejně musí, to je dané z Ústavy.

Háček je v tom "pravomocná" - on totiž tím pádem rozhodnutí nižších soudů už dneska nikdo neuznává a každej se odvolává až k Ústavnímu soudu a pak ještě do Brusele . Nebo to vezme rovnou zkratkou přes udání do Brusele, jako naši Piráti..

J. Ptáček 15.9.2020 10:16

Čínští přátelé už v době přibližně kolem doby Cyrila a Metoděje alkohol hodnotili tolerantněji (Zpěvy staré Číny, v Praze vyšlo 1947):

"Nic se nevyrovná přítomnému opilství, v němž dobro i zlo, smutek i radost, jsou stejně zapomenuty. Jen víno je záslužné..."

Náš president, ani jeho boys, možná i girls, konec konců nejsou soudci, čínské vzory obdivují, tak se nějaká ta viróza promine.

J. Vorlický 15.9.2020 8:24

Věc soudce Stolař, jako poslední z mnoha, něco dokazuje. Dokazuje, že jakkoli principy a zásady administrativy a výkonu spravedlnosti v ČR mohou být známy, jejich uvedení do praxe je v nedohlednu. Příští týdny, měsíce nebo rok, stejně jako posledních 30 let, nedodají nic.