7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavel 2.9.2009 19:17

Re: naprosty souhlas

Nesmysly tady hlásáš ty. Soukromý soudy (stejně tak policie) fungovat nemůžou už z principu. Pokud tvrdíš opak, ukaž jak, ne jenom jako ovce omílat mantru "stát je špatný, soukromé je dobré, bé"

402 2.9.2009 9:06

Privatizovana justice tu jiz davno existuje - autor jen zaspal

Firmy i obcane se mohou jiz dnes dohodnout a do smluv pridat ustanoveni o arbitrech pripadneho sporu. Ti jsou nestatni a jsou placeni obema smluvnimi stranami. A jejich rozhodovani je pak radove rychlejsi nez u nasi zaprdene justice.

Pripadne se firmy mohou dohodnout o rozhodnem pravu a sve spory pak resi naprikladu Nemeckych soudu.

clavi 2.9.2009 8:53

Šílenost...........................

Šílenost. Není autor náhodou ekonom? Pak by ten jeho blábol dával alespoň nějaký smysl.

Vážený autore, k privatizaci spravedlnosti už částečně dochází. A to prostřednictvím rozhodčího řízení. A vězte, že toto sice je rychlejší (řeší se vněm ale zpravidla typově jednodušší věci-nezaplacení faktury, spory z jednoduchých smluv o úvěru apod.), ale často na úkor práv slabší strany sporu. Kdo ví o co jde, dá mi za pravdu.

A jak by taková soukromá justice fungovala? Musely by být konkurující si soudy. Strana sporu, logicky žalobce, by si mohl soud volit. Tedy vybral by si soud, který o jeho žalobě rozhodne. Soudy působící na trhu spravedlnosti by musely bojovat o zakázky-žalobce. Jak by to dělaly? Tím, že by rozhodovaly tak, aby uspokojily žalobce, jiná možnost mě prostě nenapadá. Byly by toto ale spravedlivé soudy? Co na to žalovaný? Je žalovaný vždy ten, kdo není v právu? A co takové trestní soudnictví-tam by si soud volil kdo-obžalovaný? A co veřejná žaloba, státní zastupitelství-taky zprivatizovat?

Prosím autora, aby se vyjadřoval k věcem, o kterých má páru. Jednoduché ekonomické poučky lze stěží aplikovat úplně na všechno.

Mj. je smutné, že drtivou větřinu článků o justici zpatlají laici a Jemelík/Stín. Chtělo by to někoho, kdo ví o čem píše.

Caupo 2.9.2009 10:34

Re: Šílenost...........................

Naprosto souhlasím, autor je ekonom a o justici toho moc neví. Mimochodem že v celých "Čechách" je situace špatná může být třeba moravanům, nebo slezanům šumák, že? Někteří Pepíci si pořád neuvědomili, že ČECHY a ČESKO nejsou jedno a to samé. >-

jurist 2.9.2009 8:50

velmi zajímavá myšlenka

a představovat si, že by to dopadlo stejně, jako je tomu dnes díky místním politikům a jejich zbohatlických kamrádů na některých takto "zprivatizovaných" místních samosprávách, kde takové přestupkové komise, odbory dopravy,  stavební úřady a podobně slouží  tu k zajištění nulového bodového konta a beztrestnosti vůbec těch, co jezdí jako prasata a chovají se tak, ale mají na to a mají své známé, onde k legalizaci kradených vozidel, k praní peněz díky investicím do nemovitostí nebo k etablování různých vymahačů, majitelů bordelů a podsvětí vůbec do (zatím) místní politky, je velmi, ale velmi falešné...:-/

Nikol 2.9.2009 7:31

No jo,

ale kde vzít lidi? Vždyť je to tady samý podvodník a šibal!;-D

ascari 2.9.2009 6:52

nevím jestli autor ví co říká

Privatizace soudníhi systému tady přece byla.Privatizoval si ji pro sebe bolševik.To by byl taky jediný možný výsledek.Ostatně i dnes se částečná privatizace děje,prostřednictvím rozhodců a tzv.rozhodčích center.Kdo se s nimi setkal(pokud ho zrovna neplatil),jistě poznal jejich nezávislost.Přes všechnu nedokonalost,takto bych naši justici nahradit nechtěl.

Petr 2.9.2009 9:34

Re: nevím jestli autor ví co říká

Pane ascari, naprosto souhlasím! Ještě bych dodal, že zprivatizovaná justice bolševikem slouží stejně jako v minulosti! Proč? Protože se moc v jejich řadách od dob bolševika nezměnilo. Proto je její stav takový, jaký je. Více zde: http://www.webvize.cz/play.php?vid=376

karlik 2.9.2009 5:26

No konečně, už je to venku

A že to trvalo - je třeba zpryvatizovat všechno - tvrdí modří komsomolci už dvacet let. Teď konečně snad dojde i na soudnictví a policii. 

K. 2.9.2009 6:02

Re: No konečně, už je to venku

Jde o to najít záminku pro zrušení demkracie. Fašisté, nacisté i bolševici také argumentovali neefektivností demokratických institucí. Obávám se, že sympatie k nějaké formě fašistického režimu nejsou mezi českými liberály vzácností.

RomanL 2.9.2009 9:36

Re: No konečně, už je to venku

Je vidět, že tu záminku usilovně hledáš, liberále!

Hadí oči 2.9.2009 1:22

To jako že bych si vybíral soudce

stejně jako pekaře nebo třeba barvu kastrólu? Takže se stejnou věcí bych já měl svého soudce a protistrana by měla také svého soudce?

Nebo že bych si v rámci "privatizace soudnictví" koupil rozsudek a ten bych uváděl do praxe a respektoval?

Pak by mě tedy zajímalo, zda by si dnes Melčák pro svůj korytový tyátr zvolil právě tento Ústavní soud, nebo jestli by nešel ke konkurenci  ;-D