13.8.2020 | Svátek má AlenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


JUSTICE: Příliš snadný terčŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 27.8.2010 8:30, přehled diskusí

Stále stejná písnička.:
Autor: M. MATOUŠEK Datum: 26.8.2010 17:09

V tomto státě se stále zdůvodňuje proč to či ono nejde zlepšit protože......a hned se sype hromada argumentů.Bohužel,nehledají se argumenty pro odstranění nedostatků a nešvarů.A že jsme všichni omylní?Jistě,ale jsou profese,kde je omyl nežádoucí.Soudce rozhoduje o osudech lidí,podobně jako lékař.Ovšem soudce je nezávislý,zdá se dokonce že nezávislý v některých případech i na zákonech.Přitom je placen více nežli dobře ale stále si bude stěžovat.Nechápu,jak vysokoškolsky vzdělaný člověk může rok chápat jako 14ti měsíční.A právě tito lidé mají prosazovat právo a pořádek.

Já se snad rozpláču:
Autor: H. Jaroslav Datum: 26.8.2010 13:11

Nejhorší je, že soudci jsou nezávislí i na zdravém rozumu.

Re: Já se snad rozpláču:
Autor: R. John Datum: 26.8.2010 21:33

Také se podivuji. Dobrá připomínka.

Milá paní Kovářová, k tomu, aby byla justice snadným:
Autor: R. Houška Datum: 26.8.2010 10:39

terčem, a to právem, jste se Vy zasloužila vrchovatou měrou. Skříň plná hodinek ve vaší bývalé kanceláři, to je prkotina proti tomu, jak justice za vašeho ministrování fungovala ve vztahu ke spravedlnosti. A o "výběrových" řízeních, které jste vyhlásila, už se nemusíme bavit vůbec. Dokud budou v justici lidé jako vy, doplnění kádry z Plzně, tak je pro slušného člověka lepší kulka do palice, než se soudit.

"Není dnes nic jednoduššího než ostouzet justici.":
Autor: M. Prokop Datum: 26.8.2010 8:46

Ano. Po působení takové ministryně je to velmi snadné.

Re: "Není dnes nic jednoduššího než ostouzet justici.":
Autor: R. John Datum: 26.8.2010 21:34

Tak tak.

Demagogie paní Kovářové:
Autor: P. Kalina Datum: 26.8.2010 8:44

Paní Kovářové to nedalo a ještě jednou nám musela předvést, že na ministerstvu byla úplně zbytečně a kromě toho, že zde psala další pokračování svých erotických povídek, jen málokdo tuší, co tam vlastně dělala. Nyní je ředitelkou Justiční akademie a zdá se, že i tam se nudí, jinak by nás neobšťastňovala podobnými články jako je tento.

"Průměrný civilní spor trvá měsíců pět" - co znamená tento termín? Je to neplacení povinného výživného, spor o hranici pozemku, pojišťovací podvod, spor o majetek a děti v rozvodovém řízení, nezaplacená tramvaj? Co vše do této "statistiky" paní Kovářová započítala? Prý tvrdíme, že máme soudců dost - kdo z nás to tvrdí? Já nebo snad má sousedka, která se už soudí 10 let také v nějakém "průměrném civilním sporu". Do toho pak ještě ten srdceryvný povzdech nad tím, že si soudce musí něco zapsat sám, když mu někdo v týmu onemocní. Za to nejspíš můžeme taky my - platíme málo daní a to málo, co daňový poplatník zaplatí, tak vzápětí na to rozkrade, takže na soudce nic nezbyde. Má to však logiku, milí spoluplatící. Čím víc toho ukradneme, tím míň peněz zbyde na soudce a tím menší bude pravděpodobnost, že nás někdo odsoudí. Takže jen do toho.

Česká justice -vlastní zkušenost:
Autor: V. Dostál Datum: 26.8.2010 8:27

Podal jsem u benešovského soudu celkem 5 vylučovacích žalob. Šlo o věci koupené na jednu fakturu a zaplacené jedním bankovním příkazem od později povinného, který dlužil 5 různým společnostem. Text žalob a i důkazy byly naprosto stejné, lišily se pouze ve jménu oprávněné osoby a v sumě peněz. Tyto žaloby projednévalo 5 různých soudců. Z těchto 5 případů jsem 4 vyhrál a 1 prohrál. Na můj dotaz proč, jsem se dověděl, že soudce je nezávislý a může, co chce. Nevěřím od té doby v české právo

Re: Česká justice -vlastní zkušenost:
Autor: M. Prokop Datum: 26.8.2010 9:05

To je ještě docela slušné score.

Re: Česká justice -vlastní zkušenost:
Autor: V. Dostál Datum: 26.8.2010 9:18

Měl jsem buďto vše vyhrát, nebo vše prohrát pak by zákony platily, ale takto? To je výsměch a pohrdání

Re: Česká justice -vlastní zkušenost:
Autor: M. Prokop Datum: 26.8.2010 10:26

Ovšem, měl jsem tam prsknout smajlíka.

Re: Česká justice -vlastní zkušenost:
Autor: J. David, Ing. Datum: 27.8.2010 0:01

Jurista obvykle bývá pitomec. Na vše musí míti znalce. Kdo kdy viděl inteligentního a vzdělaného právníka?...

soudružko ódéesačko Kovářová,:
Autor: J. Vacek Datum: 26.8.2010 7:34

nejlépe byste udělala, kdybyste držela hubu a nikde se neukazovala. Po tom, co jste předvedla  v roli ministryně, choďte raději kanálama a vezměte si s sebou alespoň jedny hodinky, které jste koupila na ministerstvo.... Když pak ještě přičtu, že jste byla v KSČ, nakopal bych vás do ...   vyberte si kam.  Budou-li i do budoucna v politice takovéto krysy  bez špetky charakteru, nebude v naší zemi dobře.

Re: soudružko ódéesačko Kovářová,:
Autor: M. Prokop Datum: 26.8.2010 9:06

Ona je členka ODS, soudruhu?

Re: soudružko ódéesačko Kovářová,:
Autor: J. Vacek Datum: 26.8.2010 10:34

Možná měla v době svého pseudoministrování pozastavené členství, ale určitě byla. A každopádně se k ODS měla velice vilně - vždyť se účastnila předvolební kampaně, soudruhu....

Pí. exministryně možná ani není tak hloupá, jak vypadala?:
Autor: V. Pavel Datum: 26.8.2010 7:28

Na to jak pitomými rozhodnutími se vážená pí. exministryně v médiích proslavila, píše překvapivě čtivě a ještě dokonce i s celkem neoddiskutovatelnou pozitivní pointou. Možná, že ani není tak hloupá jak se ve vrcholové funkci jevila když chránila justiční lumpíky Němce a spol, kuriozního veřejného činitele a "reprezentanta" Čunka a když z erárního nesmyslně nakoupila desítky hodinek a nechala vyrobit medaile, které hodlala rozdávat zaslouženým, od ní vyznamenaným, před "nastoupenými jednotkami" justičních podúředníků.

V chtíči řičím:
Autor: J. David, Ing. Datum: 26.8.2010 6:16

"Pravidelnou zálivkou by však mělo být celoživotní vzdělávání. Jím lze přece zahradu justice kultivovat, hnojit a kypřit". Jenom aby si tato slova vzali za své juristé. Co právník, to dle mého soudu blb. I na součin dvoučlenu si vezme znalce. V rodině mám dva takové juristické exoty. Zmetci mlácají (když je plísním z matematiky), že si mne budou najímat jako poradce. Rákosku a řezat, jsem asi agresivní strejc. Mnohdy ani nevím, zdali jsem vetším blbem, než oni. Já už ani nevím, zdali derivace v daném bodě je tečnou, nebo blábolem renovomaného právníka. Rád se nechám poučit.

Re: V chtíči řičím:
Autor: V. Pavel Datum: 26.8.2010 7:33

Kolego inženýre, dovolte mi všetečný dotaz, pls, ano? Cítíte se tady mezi námi nějak významnější, či důležitější, když zde uvádíte u jména svůj VŠ titul? Přiznávám, že mně by to spíš připadalo hloupé. Proto se zdvořile ptám představitele opačného názoru. Děkuji za odpověď. Hezký den!

PS "Pitomcem" se nikdo nestává kvůli vystudování VŠ, avšak samozřejmě existují rození pitomci ozdobení v dospělém věku VŠ titulem!

Re: V chtíči řičím:
Autor: J. David, Ing. Datum: 26.8.2010 8:46

Pane Pavle, bohužel u registrace netu jsem klasicky zbllbl. Moje maminka, když jsme s tlupou, jako mendíci na inženýry, hlaholili po noci, říkala něco o ožralých prasatech. Prase se ale ožere pouze přičiněním opilce nedopitým pivem. Co mám dělat, když jsem byl tak zpozdilý a dovolil se habilitovat diplomkou a státní závěrečnou zkouškou.  Bylo to tehdá něco o softwaru a o Assembleru. Pak jsem jsem se ještě vrhl na vysokoškolské lesnictví. Totálně blbnu. Kdyby ste chtěl blbnout se mnou, jukněte na www.lesniznalec.cz. Toho inženýra, jako titul u mého jména si vychutnáme. Rozeneho pitomce najdete na jakémkoliv úřadě, nejenom ve mne. Rád bych s Vámi zašel na Rum (pálenou řepu) či pivo, bohužel asi budu ale nucen zahodit již vytištěné vizitky. Jsem ročník 1950. Starej blbec.

Re: V chtíči řičím:
Autor: V. Pavel Datum: 27.8.2010 8:30

Pane Davide! Díky za vlídné povídání a pozvání /již léta piju pouze "suché bílé"/! "Pitomcem s VŠ" jsem rozhodně nemyslel právě Vás! Jsem pouze o několik málo let starší než vy, proto si dovoluji zopakovat, co jsem přesně myslel. Podle mne se pitomcem nikdo nestává vystudováním jakékoliv vysoké školy, byť školy, na které nefiguruje matematika a exaktní nauky. Pitomcem člověk již musí být od mlada a v případě úspěšného absolutoria a nabytí akademického technického, či humanitního VŠ titulu, se z takového jedince přirozeně stane právě zmíněný "Blb s akademickým titulem".Zdravím! :-)

Poodhaleni rousky z ministerstva spravedlnosti je dobra vec. Co ale cloveka okamzite napadne je ...:
Autor: T. Pansky Datum: 26.8.2010 3:14

... naproste odtrzeni teto instituce od obcanu.  Popsana obmena soudcovskeho kadru je vec velmi dobra.  Jenze nanos komunismu neni jen v soudcich samotnych, ale v chapani funkce teto instituce.  Ano, soudci musi byt nezavisli.  Ale to je nesmi delat jakousi nedotknutelnou elitou spolecnosti.  Predevsim soudci se musi stat jakousi vedouci silou v dodrzovani zakonu.  A to tu chybi !!!  Uz v mnoha pripadech se ukazalo, ze soudci (vseobecne receno) si hlidaji sve elitni postaveni a svou nedotknutelnost v pripadech, kdy by jim v jinych oborech hrozilo minimalne propusteni (vyhozeni).  Ze by soud mel byt predevsim chapan jako sluzba obcanum???  O tom si nechte jen zdat.  Druhou oblasti nefunkcnosti ceskych soudu je nekolikanasobna replikace soudnich procesu.  Cteme znovu a znovu, ze obvodni soud neco rozhodl, doslo k odvolani a novy (vyssi) soud rozhodl o zmene rozsudku bez jakychkoliv dopadu na soud (soudce) nizsiho soudu.  Muze opet dojit k odvolani, a tak dale a tak dale.  A tak se vesele soudi a proc vlastne ne - vzdyt to plati obcane a postihy neexistuji.  Rekneme si, jak to treba funguje jinde: vyssi (odvolaci) soud muze zmenit rozsudek nizsiho soud pouze v pripade, ze doslo k zanedbani procesniho prava nebo k jinych hrubym chybam pri soudnim procesu.  Vyssi soud svevolne nemeni rozsudky nizsich soudu (jako je tomu v Cechach)  !!!! V pripade, ze nizsi soud neco zanedbal, zmena rozsudku je casto spojena s napomenutim ci primo odvolanim nizsiho soudce.  ... Tohle je v Cechach pouze fantasie.  top0625top@hotmail.com

Nejsou lidi !!!!:
Autor: M. Kopřiva Datum: 26.8.2010 2:26

Opět ten známý pokřik, dnes ještě navíc " ..nejsou peníze...". Paní bývalá ale nevídí, že třeba to papírování a kopírování papírování a evidence kopírování papírování a pak ukládání kopírování papírování na které si ztěžuje, ( které, mimochodem mezitím někdo stejně ztratí, "založí" nebo nečte, popřípadě ukradne ) jsou vynálezy právě těch samých šajtrů s razítky. Kde je místo toho využití všech těch počitačů a paměťových disků, které měly ušetřit tolik administrativy ? A užívání audio - video dokumentace ? Proč to všechno přepisovat na tuny papírů ?

Proč soudci nejsou hmotně zodpovědni za škodu, způsobenou špatným rozhodnutím ? Měl by každý mít povinně " malpractice " pojištění jako lékaři. Proč má být soudce nedotknutelný, když je to gauner ? Přece známe soudce, kteří odsuzovali nevinné i k trestu smrti, dnes je jen připraví o veškerý majetek k vlastnímu obohacení, viz soudce Berka a jeho gang ? A proč po staletí stále hledají spíše to "právo" a ne SPRAVEDLNOST ? Proč neukazují na ty úmyslné a zločinné díry v zákonech, které mají řešit?

Ne, to NENÍ v ničem jiném, než v osobní MORÁLCE !!!!