20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

JUSTICE: Odhalení soudcovské svévole

V úterý 19. listopadu 2013 vyhověl 4. senát Nejvyššího soudu ČR stížnosti pro porušení zákona, kterou na základě podnětu spolku Šalamoun ze dne 2.dubna 2013 a stěžovatele Jaroslava Schindlera ze dne 8. dubna 2013 podala paní ministryně Marie Benešová proti rozhodnutím jihomoravských soudů, které stěžovateli nepovolily obnovu procesu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvořák 23.11.2013 9:39

Justice u nás !

Jen děvka prodejná !

K. Januška 23.11.2013 6:39

Justiční mafie

Pane Jemelíku. To, že soudci nižších stupňů pohrdají zákonem a rozhodují podle Občanského soudního řádu (nikoliv podle zákona), vidíme neustále. Ale to, že soudci Nejvyššího soudu pohrdají zákonem, téměř nikoho nevzrušuje. Mám na mysli skupinu občanů kolem poslance Tluchoře. Téměř každý člen této skupiny by brutálním způsobem zbaven svého práva (svobody pohybu) a uvržen do vazby. Soudcům Nejvyššího soudu to nevadilo, a rozhodli, že bývalí poslanci nemohou být stíháni. Pro každého člena skupiny nepochybně platí presumpce neviny. Aby mohl být občan zbaven základního práva, musí předcházet trestný čin (vražda, loupež, 7 milionů v krabici). Žádný takový čin nepředcházel a policie takový skutek stále hledá. Soudci Nejvyššího soudu měli na vahách „možnost trestného činu“ a „osobní svobodu bezúhonných občanů“. Co je to za soud, kterému jsou lhostejná občanská práva bezúhonných občanů?  Copak soudci Nejvyššího soudu nevěděli, že ostatní členové jsou taktéž ve vazbě? Domnívám se, že skupina Šalomoun by se měla zabývat podstatou špatné funkce naší justice.

P. Khail 23.11.2013 10:08

Re: Justiční mafie

Jen drobnost, 7 milionů v krabici trestný čin není, můžete svých 7 i víc milionů nosit kde a v čem chcete.

P. Papež 23.11.2013 10:24

Re: Justiční mafie

Svých ano, ale nakradených ne. To je dost velký rozdíl.

P. Khail 23.11.2013 12:12

Re: Justiční mafie

Ani já, ani p. Januška nepíšeme, že byly nakradeny. Čtěte pečlivěji.

B. Rybák 25.11.2013 14:25

Re: Justiční mafie

Souhlasím s Vámi. Ti poslanci vyřešili volbu mezi zradou své strany a zradou svého přesvědčení (situaci poražených vzbouřenců) jediným způsobem, který pro ně znamenal možnost budoucího návratu do politiky. Mluvit v jejich případě o "trafikách", když jeden z nich nedostal nic a druhý si dokonce pohoršil proti poslaneckému platu (myslí si snad někdo, že by tito odborníci zůstali nezaměstnaní?) a záměrně přehlédnout to, že princip řešení jejich situace je všude na světě nedílnou součástí demokratické politiky bez něhož nelze vytvořit soudržný tým (nemluvě o poslanecké imunitě), je velmi demagogické. Jejich právně chybně zdůvodněné držení ve vazbě bylo bezpochyby (politicky motivovaným) justičním zločinem.

Případy, v nichž byli poslanci uplácením nebo naopak zastrašováním řízeni ke "správnému" hlasování a místo pouhých trafik jim byly přidělovány "paláce" (eventuálně pašalíky bruselské) např. pro pány Tvrdíka, guv. Tošovského, Pilipa (ten už má vlastní zámek), Špidly, Fischera,... jsou naprosto přehlíženy a to je do nebe volající!!!