Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OF

O. Firtl

5. 6. 2011 19:46
System soudnictvi

........12cti clena porota royhoduje o vine ci nevine

0 0
možnosti
OF

O. Firtl

5. 6. 2011 19:57
Re: Englicky system soudnictvi

......sorry, tedy jeste jednou..............vybrana 12cti clena porota, slozena z volicu, rozhodujjici o vine ci nevine obzalovaneho je nejspravedlivejsi reseni [mam zkusenosti],...duchodci by o byt urcite neprisli.... 

0 0
možnosti
KK

K. Křivan

4. 6. 2011 14:39
Konkurzní správce může dělat svinstva

příčící se zdravému rozumu a dobrým mravům, protože nemá strach o vlastní život. Stát ho za svinstva nepotrestá a ti důchodci asi taky ne.

0 0
možnosti
FD

F. Doušek

5. 6. 2011 10:49
Re: Konkurzní správce může dělat svinstva

Ano, podobných publikovaných případů již bylo mnohem více.

Nutno připomenout, která vláda těmto "podnikavcům" umožnila jejich beztrestné řádění a nutno zároveň konstatovat, že od  doby vzniku tohoto zákona se nenašel ani jeden ministr, ani jeden poslanec, který by dal legislativní popud ke změně.

0 0
možnosti
FV

F. Vízek

4. 6. 2011 12:57
Bude líp!

Zatím to budování českého kapitalismu trvalo pouze něco přes dvacet let, takže  všechny ty PLUSY zatím logicky ještě nemohly vyplavat na povrch v celé své kráse.

Teď - díky správné vládě se 115 hlasy z 200 ve Sněmovně - budeme postupně sklízet více toho dobrého, takže hloupé řeči, že za totáče bylo líp, konečně ustanou.

Jeden každý z nás - ať dítě, student, zaměstnanec, podnikatel, senior -  bude přímo hmatatelně vnímat, jak JE  líp. 

(Pokud samozřejmě není zloděj, podvodník, nemakačenko, korupčník... Těm bude ouzko až zle.)  

0 0
možnosti
MK

M. Konupčík

4. 6. 2011 12:53
O naproste miméznosti našich soudců

nemůže být žádného sporu. Bohužel jako i jinde v naší společnosti (zejména viditelné v politice) je pouze obrazem nás samotných (jak žalostné). Rozjíždí si své vlastní malé hry, nemají žádnou morální autoritu, která by posuzovala jejich výroky  závazně.

Přímo si libují ve zmetcích, které nám ta druhá bandička předhazuje jako výplody své práce v parlamentu a neřeší (protože oni přece nemohou, vinen je volič abyste rozuměli - ne politik, ten má přeci doživotní imunitu) ani morálnost ani spravedlnost. Jejich prací je najít paragraf, který jim umožní co nejrychlejí (haha povedené v případě soudů že?) ukončit nějaké otravné problémy.  Odsouzení na objednávku (viz ti magoři co popálili to cigánské děvčátko, nebo blokování vyšetřování našich pánů politiků a managerů).

Jsem naprostým odpůrcem revolucí, ale myslím si, že nějaká akce, která by tuto sebranku zvedla ze židlí a sebrala jim jejich nadutou sebestřednost a naprosté odcizení od reality, by byla na místě. Minimálně bych jí rozuměl.

0 0
možnosti
JL

J. Láníček

4. 6. 2011 10:54
Ano, mnoho legislativních zmetků tady máme,

a na všechny se hned nalepí i všelijací zmetci, kteří si z nich nadělají velice rychle a flexibilně výnosný byznys. Před nějakým časem jsem tady některé zářné případy uvedl, načež za bolševika jsem byl prohlášen ! Tady se asi lidé rádi nechávají odrbávat. Aspoň mnozí na NP diskutující, bych podle řečí soudil !

0 0
možnosti
FD

F. Doušek

5. 6. 2011 10:52
Re: Ano, mnoho legislativních zmetků tady máme,

Ano Láníčku, a vězte, že zákonný rámec pro tyto hajzly vznikl v roce 2001, posvěcen vládou Miloše Zemana.

0 0
možnosti
DO

D. Ondrejkovič

4. 6. 2011 10:40
Systémová vada

„Jestliže nemá problém řešení v rámci systému, nejedná se již o problém, nýbrž o systémovou vadu. Celý systém se tím vlastní vahou hroutí.“, píše Francis Fukuyama v knize Konec dějin.

Právo nesmí být vnímáno jako legalistická aritmetika bez skutečného obsahu služby spravedlnosti a předvídatelnosti rozhodování. 

0 0
možnosti
VD

V. Dostál

4. 6. 2011 9:38
dokud nebudou

nemravné příjmy zatíženy 95% daní, nic se nestane

0 0
možnosti
VD

V. Dostál

4. 6. 2011 9:36
Justice (=spravedlnost) v Čechách?

Zásadní problém je v tom, že systém exekutorů a vymáhání je u nás špatný. Dlužník by měl samozřejmě platit dluhy, ale. Příklad 1. jízda na černo v Praze, pokuta 500 Kč. Po nezaplacení dluh odkoupí JUDr. Sokol za 200 Kč, žaloba a soud jsou výsměchem právu a přímo ústavě (právo na spraveslivý soud). ROzsuek je prefabrikován, námitky, důkazy se předem zamítají. Pomocí exekucí JUDr Sokol vyrazí z černého pasažéra, který ani neví o proběhnutém soudu 12 500 - 15 000. Soud dostane 2000 poplatek, dopravní podnik 200 za dluh a zbytek inkasuje JUDr. Sokol. A v ostatních případech je to stejné - jeden doporučený dopis si exekuční úřad cení na 6000 Kč. Exekutorská lobby má takto značné prostředky a podobně jako některé politické strany vliv a moc.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

4. 6. 2011 10:54
Chápu ty další důvody o "odkupování" dluhů,

v tom je nejspíš binec. Ale ZÁKLADNÍ  arbument je - nezaplacený dluh! Každý sám svého osudu strůjce, kdyby se něco takového stalo mi, budu okamžitě dělat vše pro to, abych to smázla, aby mě nic nemohlo zaskočit. U nás znám podobný případ, sousedovic mentálně ne příliš vyvinutý kluk si zajel do Prahy, kde v lokálce vyfasoval pokutu. Doma samozřejmě nic neřekl a tak když po nějakém čase jeho rodičům přišlo upozornění, že je v Praze nějaký dluh, v té chvíli už o cosi vyšší o penále, nechali si od kluka povaprávět pohádku, že on nic, atd. ONI se na to vykašlali, upomínku vyhodili, nic... Nevím, kolik byl původní dluh, ale ve chvíli, kdy už to opravdu museli zaplatit, bylo to 16 tis. Někde v nitru mi jich bylo líto, protože to jsou takoví chudáci, ne moc přemýšlející či úspěšní, ALE holt, takový je život, každý si musí hlídat své výdaje, závazky, musí být ostražitý a kašlat na něco je průšvih..

Ovšem v případě tach starých manželů v článku, to zuřím až běda. Oni nic nezavinili, nic neprošvíhli, tak jaké to je právo, že by mohlo postihnout nevinného místo jednoznačného hříšníka??? Ani nechci psát, jaké slovo se mi dere na jazyk.

Kdo zodpovídá za zprasené zákony, které takové případy umožní???

0 0
možnosti
VV

V. Vašek

4. 6. 2011 8:19
Souhlas

A vida, i pan Okamura dokáže překvapit a neplácat nesmysly. Musím říci, že s jeho popisem situace souhlasím. Ale i tak je to jen popis. Co s tím? Obávám se, že prd. Ostatně, takto to chodí a chodilo všude na světě a je jen rozdíl, v jaké míře. Snažit se o rozumnou justici je boj s větrnými mlýny. Ale aspoň je o čem kecat.

0 0
možnosti
RK

R. Kříž

4. 6. 2011 6:06
no to jsou mi novinky...

... tak pravo nerovna se spravedlnost? a stat nerovna se dobro? kdo by to byl rekl...

no, hlavne aby nam vladl rozum... zrejme predstavovany panem okamurou... ktery sice nevi, jak to udelat, aby bylo lepe, ale velmi dobre dokaze (jako mnoho jinych) popsat, jak je to ted na pytel...

0 0
možnosti
ŽH

Ž. Halabudová

4. 6. 2011 6:35
Re: no to jsou mi novinky...

Ty jseš jenom duševní kreten.Co děláš ty, aby bylo lépe.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz